Šta je novo?

Držač za daljinske

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,251
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Juče konačno reših da problem velikog broja daljinskih u dnevnoj sobi rešim "personalizovanim rešenjem". Napraviću držač za 5 daljinaca koji se kači sa strane stočića za Hi-Fi.
Nakon par sati crtanja uvedoh model u BambuStudio i videh da je možda optimalno da sve okrenem za 45 stepeni i odštampam ga ovako, PETG-om pošto imam dosta tog materijala u odgovarajućoj boji.
E sada pre nego što ga pustim da štampa 12 sati, pitam one sa malo više iskustva sa štampom, šta mislite, hoće li ovo da uspe?
 

Prilozi

  • Drzac za daljinske 45 stepeni.zip
    1 MB · Pregleda: 5
  • Drzac 1.png
    Drzac 1.png
    1.3 MB · Pregleda: 89
  • Drzac 2.png
    Drzac 2.png
    648.5 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Nece, failovace ti na "nozicama" koje se kace na stolcic, ako sam dobro razumeo funkciju modela.
 
Naravno, nema sta da ga drzi ako koristis tree support.
Odstampaj ga naopacke sa normal support za rupe za daljinske. , mnogo sigurnije i jednostavnije.
 
Znači onaj brim ne pomaže mnogo kod prevrtanja. Za ovakav objekat je možda logično dodati normal support na samom dnu. Mali je problem i to što je moj držač daljinskih samo 1mm manji od maksimalne dimenzije buildplate-a (255mm). Normalni support mnogo više štrči sa strane od tree supporta.

Logički gledano, najsigurnije ga je postaviti naopako, sa supportovima u rupama za daljinske ali tako koristi oko 25% više materijala. Malo me je strah da mi ne pukne pri vrhu, nakon sati i sati štampanja. Onaj normal support je često samo jedna dugačka linija.

Ovo zarotirano za 45 stepeni mi je palo na pamet pošto sam uspešno odštampao ovaj držač vizit kartica baš ovako orijentisan, bez supporta, doduše sa kvalitetnim PLA materijalom.
 

Prilozi

  • Normal Support.png
    Normal Support.png
    589 KB · Pregleda: 52
  • Drzac vizit kartica.png
    Drzac vizit kartica.png
    1.4 MB · Pregleda: 55
Čisto on-topic da ti pokažem kako sam ja rešio nosač za moje.
20220510_220456.jpg
 
ja mislim da je najbolje rešenje neki stari mobilni sa IR senzorim. Ja sam tako rešio kod sebe, a daljinci bez baetrija u policu.
 
LG-ov Magic remote ne može se zameniti univerzalnim IR varijantama.
Što se tiče kačenja na zid, to jeste najprostije rešenje ali u dnevnoj sobi nemam ni jedan slobodan zid gde bi imalo smisla kačiti daljinske. :)
Na kraju, šteta da nakon par sati zezanja ne probam šta sam napravio i naučio.
 
Okaci negde ili ovde ako mozes stl file, da vidim kako bih ja resio, ako si voljan
 
Klinac došao iz škole i skinuo držač sa printera i poskidao supportove.:rolleyes:
Štampa delimično uspela. Kod projektovanja, razmak za kačenje na stočić sam knapirao (uvećao samo za 1 mm) a on se iz nekog razloga skupio za gotovo 2mm - oko 5%, možda i zbog nagiba kod štampe pa ne leže do kraja kao što se vidi na prvoj slici.
Kvalitet površina odličan, čak su i cilindrični otvoro na dnu ispali dosta dobro sa obzirom na materijal i ugao štampe.
Očekivao sam probleme na nivou gde se dva dela sastavljaju i može videti da se nisu idealno uklopili (slika 3).
 

Prilozi

  • 20240522_175917.jpg
    20240522_175917.jpg
    157.6 KB · Pregleda: 24
  • 20240522_180809.jpg
    20240522_180809.jpg
    260 KB · Pregleda: 26
  • 20240522_180949.jpg
    20240522_180949.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 27
Nazad
Vrh Dno