Šta je novo?

Doom 4

Jedva cekam da izadje. Mada nisam preterani fan. Trojku sam glat presao uz dosta problema sa nocnim igranjem. Nisam vise tako otporan na zombije u mraku. :)
Moram da se osvrnem na konstataciju da je HL2 prdez za HL1, sa kojom se uopste ne slazem. HL1 je svakako bio revolucionaran ali je HL2 potpuno uspela evolucija istog.
Doom2 je takodje bio revolucionaran, a doom3...
Ne bih poredio HL2 i Doom3 pre svega zbog ove zucne rasprave medju veteranima.
 
Poslednja izmena:
Veterani izgleda pate od PTS-a:p
Utiče igranje na mozak, psisu i tako to.
 
HL1 je u svoje vreme bila u najmanju ruku izuzetna igra.HL2 je takodje veoma dobra igra.Odlican nastavak,nikako revolucija ali svakako evolucija dobrog koncepta.Jedini problem je sto su ljudi ocekivali novog mesiju u svetu igara!
Stvarno ne smatram da je HL2 najbolja igra ikad napravljena,ali to takodje nije ni doom3!Cak stovisi nije ni blizu(bez uvrede fanovima,ovo je cisto moj pogled na igru).Prosecna igra sa dobrom grafikom,bolje reci stara igra sa novim faceliftingom(posto se igram jos od 92. godine imao sam cast i zadovoljstvo da predjem i prva dva dela kada su bila aktuelna i ostavili su znatno bolji utisak na mene).Igra je krajnje prazna,repetativna i dosadna nakon 2h igranja sa krajnje isforsiranom atmosferom straha(u ovom slucaju mislim na insistiranju na bateriskoj lampi van oruzja i mraku koji unistava oci-tj. ljudi ako se plasite mraka pogasite svetla u sobi,navucite zavese i paranoisite i plasite se do mile volje!Verujte mi,mnogo je jeftinije nego da svaki mesec budzite komp).Uostalom doom 3 i jeste radjen kao rimejk stare igre i demonstracija novog endzina(koji se pritom i nije nesto istakao) od koga se ocekivalo daleko vise zarade nego od same igre.Pritom je igra u to vreme bila veoma zahtevna i ljudi su morali da bacaju brdo love da bi nakon toga svi resursi podmladjene masine odlazili na renderovanje malog kruga svetla ispred tebe i svega onoga sto 70% igraca nikad nije ni videlo.
Inace price kako su developeri na kraju morali da obogalje igru je po meni strasna glupost.Sta ih je sprecavalo da par meseci kasnije izdaju neki directors cut,koji bi bio ogranicen na ljde preko 16 god,ali gde bi doom3 sijao u punom svetlu?Mislim da bi njima bilo toplo oko srca a zaradu od prodaje da i ne spominjem...
P.S. Strasno me nerviraju misljenja da je za vrhunac horora potrebno 5t krvi i iznutrica.To dosta igraca a pogotovo developera i filmskih rezisera na zapadu ne shvata.
 
hl2 je najvecim delom dumbed down u odnosu na hl1... krastavac, ocigledno su nekada igre bile ozbiljnije... da je da izbace hl1 u sourceu... danas uzmesh da igras hl1 i filing je daleko bolji od dvojke...
 
Gde je bre dumbed down? :) HL1 jedino što je rastegnut i što ima vanzemaljske nivoe, a gameplay je isti u obe igre.
 
Ja ne znam dal' sam jedini ali meni je HL2 uzasnooo dosadan! Originalni HL i dalje po nekada volim da "opikam"! :)
E mogu da kazem da sam se sa Doom-om 3 poprilicno zabavio! Lepa secanja! ;)
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam dal' sam jedini ali meni je HL2 uzasnooo dosadan! Originalni HL i dalje po nekada volim da "opikam"!
E mogu da kazem da sam se sa Doom-om 3 poprilicno zabavio! Lepa secanja!

Eto ja HL2 nisam ni odigrao do kraja,sta ja znam,smorilo me...
Doom,jos uvek furam na fonu :D (eh kad bi i trojka isla :()
 
hl2 je najvecim delom dumbed down u odnosu na hl1... krastavac, ocigledno su nekada igre bile ozbiljnije... da je da izbace hl1 u sourceu... danas uzmesh da igras hl1 i filing je daleko bolji od dvojke...

Stani, zar to nije uradjeno?
Neko mi je pričao da to postoji.
 
Valve je odavno izbacio HL:source, ali to tako jadno izgleda da ja nemam rechi :p Samo zamislite stari HL sa novom vodom i to je otprilike to...
Medjutim, treba polagati nade u ovaj mod Kad ce vec jednom...
 
691px-Quake_-_family_tree.svg.png
 
Ni ja Doom3.Bas tako,smorio me.Posle 2h igre toliko je postalo dosadno i predvidljivo da sam tacno znao gde da ocekujem nesto za upucati.A nije da mu nisam dao sansu.

ti si prorok jbt :p
Aj Kutija, vuci tak katanac, vremeee jeeee, ta na na, na na na.. (eh da mogu u post da metnem dotičnu pesmu od Bjesova :smoke: )
 
!

Ni ja Doom3.Bas tako,smorio me.Posle 2h igre toliko je postalo dosadno i predvidljivo da sam tacno znao gde da ocekujem nesto za upucati.A nije da mu nisam dao sansu.

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.............:d:d:d
RZ BRZOTRZ:D
 
ti si prorok jbt :p
Tek si sad provalio? Pa da citam buducnost iz pecenja i proricem vreme u Pelinkovcu. Ti nabavi materijal ostalo cu sam da odradim. :)
Apsolutno nemam nameru da se sa bilo kim prepirem.Kao sto sam vec napomenuo to je moje misljenje,ne morate da se slazete sa njim,ne morate cak ni da ga procitate.Vec sam napomenuo da nisam fan HL2,jednostavno ne mogu da ostanem uzdrzan kad se jedna igra glorifikuje na racun druge koja je u najmanju ruku podjednako dobra(a po mnogim misljenjima i bolja).Zar poredak te godine nije bio 1.Far Cry 2.HL2 3.Doom3?Uostalom nije ni bitno,ukusi se razlikuju a ni ovo nije tema HL2vsDoom3.Budite mi dobro i pozdrav.
 
iskreno hl2 je jedan veliki prdez u odnosu na prvi deo....

ja sam 1. put presao HL1 pre godinu dana i razocarao sam se. igra je monotona do zla boga. toliko hvaljeni AI u njemu je krajnje nerealan jer se NPC-jevi krecu kao loptice na fliperu pa ih je zato tesko nafilovati olovom, ali to ne znaci da je AI super. super je AI u FEAR-u recimo. ali kapiram da je tada bila otkrovenje. medjutim, kada se poredi sa dvojkom, lagano gubi na dizajnu nivoa, gameplay-u, atmosferi...HL2 je zaista odlicna igra :) HL1 je bio super za to vreme, ali danas je smesan...
 
Gde je bre dumbed down? :) HL1 jedino što je rastegnut i što ima vanzemaljske nivoe, a gameplay je isti u obe igre.

pa kako nije... gejmplej i atmosfera svakako nisu isti... hl2 je dosadan uzasno, nekih zagonetki i glavolomki nema ni za leka, josh one nesrecne voznje bljak... revolucionarna stvar je graviti gun koji smori posle sat vremena.... dok kod keca bar je bilo da stanesh i cheshkash se kako i sta.... u kecu si stalno napet ne znash sta ce da iskrne, ima doza suspensa, klaustrofobije, dok kod dvojke toga zaista nema (u stvari ima ali gotovo zanemarljivo), ima ono devojche koje nece ni sisu da pokaze, i onaj blentavi elektrichni keric....

solidan je hl2 zaista solidan, daleko od toga da je legendaran, dumbed down u atmosferi da se sluchajno neko ne uplashi zaplache i otrchi kod mame u krevet... krastavac.. svakako da nisu na istoj talasnoj duzini ova dva dela... sto se moze reci za doom nastavke...

sad ce neko da kaze kako su uneli novine bla bla bla, ako unose takve novine neka prave nov naslov, nov brend, novu franchizu... krastavac smranje :) trallallaa :type:
 
ja sam 1. put presao HL1 pre godinu dana i razocarao sam se. igra je monotona do zla boga. toliko hvaljeni AI u njemu je krajnje nerealan jer se NPC-jevi krecu kao loptice na fliperu pa ih je zato tesko nafilovati olovom, ali to ne znaci da je AI super. super je AI u FEAR-u recimo. ali kapiram da je tada bila otkrovenje. medjutim, kada se poredi sa dvojkom, lagano gubi na dizajnu nivoa, gameplay-u, atmosferi...HL2 je zaista odlicna igra :) HL1 je bio super za to vreme, ali danas je smesan...

Sreca pa nisi uzeo da igras HL1 2070. godine :D
I naravno da je za danasnje pojmove sve to sto je tada bilo WOW sada BLJAK. I ja sam dosao na isti zakljucak kada sam ga pokrenuo pre 2 godine :(
 
Poslednja izmena:
Meni je izletelo "revolucija i evolucija"... moracu malo da smanjim citanje sk-a. :)
Nemojte porediti naslove koji su iz razlicitih epoha. Koje su razlike medju automobilima poslednjih 5 godina, a koje su bile pre 30-40 godina.
Doom2 - prva prava pucacina pa se jos mogla poterati u mrezi... idi begaj! (bar je meni bila prva tog tipa)
Half 1 - ko ga je tada igrao - imao se rashta i roditi. Marinci - prvi AI zbog kojeg smo se prvi put skrivali. Iza onih kutija...
I tu bi trebalo nastaviti sa naslovima iz tih vremena...
A HL2, Far Cry, Doom3 i mnogobrojni drugi slicni naslovi su iz sasvim druge price.
Sve su to hitovi na svoj nacin. Ja sam uzivao na onom mostu u HL2 ili paraglajding u Far Cryju. U Doom3 baterijska lampa i pipanje po mraku...
 
Ma pipanje je konza:D
U suštini se slažem, svaka igra za svoje vreme je bila odlična.
Daleko smo otišli sa ovim poređenjima, opet:p
 
Strasno! Pa ovo se iz HL2vsDoom3 pretvorilo u HL1vsHL2! Dobra nam ova Doom4 tema. :D:D:D
 
CCC ... sta se desava kad nema dobrih igrica .. topici ogrezli u spam,a gameri u istoriju :D
 
Nazad
Vrh Dno