Šta je novo?

Donošenje laptopa iz Amerike

Pavle12

Zapažen
Učlanjen(a)
12.09.2023
Poruke
7
Poena
2
Pozdrav svima,
Imam mogućnost da mi prijatelj donese laptop iz SAD koji na srpskom tržištu ima ekstremno višu cenu (kao i sve ostalo).
Ako je to jedini laptop koji on nosi, da li postoji ikakva mogućnost da ga carinici uzmu i ocarine? Šta je potrebno da uradi da ne bi došlo do toga?
 
Ako je jedini laptop i ako deluje korišćeno, dobre su sanse da prodje. Naravno nista kutije i slično.
 
Pa niko ne proverava konkretno osim ako ga carinik ne izdvoji iz kolone. Uglavnom ne bude ništa ali ono. Ako ga izdvoji iz kolone i pogleda laptop a on u apsolutno perfektnom stanju, miriše na novo, i nema ni trunku prašine na sebi, onda je krajnje očigledno šta je u pitanju.

Svakako može izlepiti laptop gomilom stikera, pojesti čizburger i izmastiti tastaturu valjano da deluje korišćeno. Ali svakako bez kutije i sličnog, nema konkretnih, hajde da kažemo dokaza da nije njegov laptop lični koji je imao i pre putovanja.
 
Pozdrav svima,
Imam mogućnost da mi prijatelj donese laptop iz SAD koji na srpskom tržištu ima ekstremno višu cenu (kao i sve ostalo).
Ako je to jedini laptop koji on nosi, da li postoji ikakva mogućnost da ga carinici uzmu i ocarine? Šta je potrebno da uradi da ne bi došlo do toga?
Sve dok nije iz apple tabora 99% sansa da ce da prodje bez ikakvih problema. Ja sam gomilu puta prelazio granice sa laptopom u rancu i niko me nikada nije pitao za poreklo istoga osim da ga izvadim iz torbe prilikom prolaska sigurne zone na ulasku u aerodrom/gate.

Da bi bio bez ikakve nervoze, neka digne sistem i postavi neki user pass, zalepi neku slicicu i kupi/spakuje ga u bilo kakvu torbicu za nosenje istoga i tako ga bucne u ranac koji nosi na ledjima. Kutija podrazumevano ostaje u usa. Sretno.
 
Laptop predstavlja deo ličnog prtljaga. Niko ga neće ni pogledati zbog toga, ukoliko naravno nije u kutiji.
Ne treba da jede burger na njemu :)
 
@Pavle12 Nema nikakvih problema. Moj rođak je već 10 godina u SAD-u, i svaki put kada dođe donesem mi nešto od Jabuke. I nikada nije imao problem na carini. Naravno donosi ga kao da je njegovo bez kutije kao da je "korišćeno".
 
Nazad
Vrh Dno