Šta je novo?

Domaći IT kursevi

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Kao što naziv teme govori, otvaram temu gde bi mogli da delimo iskustva sa domaćih kurseva kojih ima sve više. Konkretno, drugar želi da upiše nekih od tih kurseva i da promeni profesiju, pa me je zamolio da pogledam po netu. Ja sam doduše na tradicionalan način ušao u IT (fakultet), kursevima se nisam bavio, tako da ne mogu puno da mu kažem u vezi nekog konkretnog kursa. On se lomi između programera ili QA kao početnog kursa. Ja sam konkertno QA i mogu koliko toliko da mu približim šta ja radim i šta rade neki programeri kod mene u firmi. Ono što mene interesuje jeste koji od kurseva znate da nude dovoljno dobru podlogu da stekne dovoljno znanja kako bi mogao sutra na svoju ruku dalje da uči i pronađe posao.



On je ova dva gledao. Dečko pritom ima posao koji ne bi da napusti još uvek, tj hoće uporedo i kurs da pohađa. Šta mu je činiti? Da li neki od gore pomenutih kurseva valja? Jel ima još koji da možete preporučiti. Gde generalno početi kada menjate profesiju i ulazite u IT? Jel prošao neko sličan neki put? Kakav je proces da se upadne na neki od tih kurseva, jel treba neko predznanje... Slobodno raspalite po tastaturi.

Hvala unapred i srećna nova godina svima. :)
 
Ja mogu da ti napisem iz mog iskustva, koje još nije gotovo i nisam još završio prekvalifikaciju, ali mogu da ti dam, svoje mišljenje iz pozicije polaznika nekog kursa. Trenutno sam pri kraju kursa koji organizuje IT Bootcamp u saradnji sa Divcevom fondacijom, a ja sam upisao, smer za QA, pre svega jer se odatle dosta lakše zaposlis, jer nisu firme mnogo rade da uzimaju priucene developere.

Kurs je koncipiran da traje 10 nedelja I relativno je intenzivan. Prva nedelja je manuelno testiranje, onda ide jedna nedelja SQL I zatim 4-5 nedelja Jave. U javi se na, početku rade osnove, grananja, petlje I nizovi, a u drugom delu se prelazi na osnove OOP i imam utisak da se stiče korektno znanje i da nije nesto bas najjednostavnije. Redovno imas domaće i eliminacione testove, mada mislim da bi svako ko se trudi trebao to da prevaziđe. Radi SE ApachePOI, a sada na kraju sedme nedelje prelazimo na Selenium i mislim da je to poslednja stvar koja se radi.

Kurs je besplatan, ali imas niz testiranja pre njega da bi ušao na njega. Dobije se materijal koji treba da se predje pre tih uvodnih testova i odatle su pitanja na stručnim testovima i tehničkom intervjuu.

To je otprilike to. Generalno, za taj kurs Vazi da je cenjen u QA svetu, pa je i to dodatni plus, ali mislim da je znanje koje steknes jako pristojno za kurs koji traje manje od 3 meseca - neki ljudi su bili prilično iznenađeni težinom poslednjeg projekta iz jave koji smo dobili.

Ukoliko imaš nekad dodatna pitanja, slobodno pitaj
 
Ja mogu da ti napisem iz mog iskustva, koje još nije gotovo i nisam još završio prekvalifikaciju, ali mogu da ti dam, svoje mišljenje iz pozicije polaznika nekog kursa. Trenutno sam pri kraju kursa koji organizuje IT Bootcamp u saradnji sa Divcevom fondacijom, a ja sam upisao, smer za QA, pre svega jer se odatle dosta lakše zaposlis, jer nisu firme mnogo rade da uzimaju priucene developere.

Kurs je koncipiran da traje 10 nedelja I relativno je intenzivan. Prva nedelja je manuelno testiranje, onda ide jedna nedelja SQL I zatim 4-5 nedelja Jave. U javi se na, početku rade osnove, grananja, petlje I nizovi, a u drugom delu se prelazi na osnove OOP i imam utisak da se stiče korektno znanje i da nije nesto bas najjednostavnije. Redovno imas domaće i eliminacione testove, mada mislim da bi svako ko se trudi trebao to da prevaziđe. Radi SE ApachePOI, a sada na kraju sedme nedelje prelazimo na Selenium i mislim da je to poslednja stvar koja se radi.

Kurs je besplatan, ali imas niz testiranja pre njega da bi ušao na njega. Dobije se materijal koji treba da se predje pre tih uvodnih testova i odatle su pitanja na stručnim testovima i tehničkom intervjuu.

To je otprilike to. Generalno, za taj kurs Vazi da je cenjen u QA svetu, pa je i to dodatni plus, ali mislim da je znanje koje steknes jako pristojno za kurs koji traje manje od 3 meseca - neki ljudi su bili prilično iznenađeni težinom poslednjeg projekta iz jave koji smo dobili.

Ukoliko imaš nekad dodatna pitanja, slobodno pitaj
Da li mozes da se setis pitanja sa tehnickog intervjua?

hvalaaa
 
Iz Css-a i HTML se ne sećam. Iz Jave sam dobio pitanje kako bih proverio da li je neki broj deljiv sa 2. Iz html je sigurno neke bojenje paragrafa, pravljenje tabela ili listi ... Tako nesto mi je u glavi
 
@Pittsburgh da li se secas nakon inicijalnog kompleta testiranja, koliko je proslo do sledeceg kruga? Valjda idu intervjui i onda finalna selekcija.
Ovaj ciklus treba da krene 2. aprila. Rok za zavrsavanje testova je bio 24.februar. Na sajtu su se javili 7.3. da je selekcija jos uvek u toku. Pored toga nikakve vise informacije nemamo.
 
Jesi li dobio poziv za lični intervju? Znam ljude koji su dobili za tehnički, tako da ako si odradio lični, ovih dana bi trebao da bude tehnički intervju. Ako nisi dobio za lični, salji im mail slobodno. Inače, kurs je uradio plodom, pa sam se zaposlio u medjuvremenu, tako da vam je to još jedan vid motivacije
 
Jesi li dobio poziv za lični intervju? Znam ljude koji su dobili za tehnički, tako da ako si odradio lični, ovih dana bi trebao da bude tehnički intervju. Ako nisi dobio za lični, salji im mail slobodno. Inače, kurs je uradio plodom, pa sam se zaposlio u medjuvremenu, tako da vam je to još jedan vid motivacije
Kad si pre zavrsio kurs i dobio posao? Svaka čast!

Šteta što taj kurs daju samo za BG, NS, SU, ZR, KG i Niš. Ostali građani Srbije ne mogu da učestvuju po njihovom pravilu što je stvarno sramota. Mogu da uslove dolaskom na časove, ali glupo je da neko iz Pančeva ne može za BG na primer.
 
Kapiram da je uslovljeno sa time gde su IT centri, ali nisam siguran da mora bas Beograd, sa nama na kursu je bila devojka iz Smedereva, svakako je sve online.

Generalno te cimaju da saljes cv, šalju I oni, pa se poklopilo. Oko 40% grupe je našlo posao ili praksu, uglsvnom manuelno testiranje
 
Imate li polaganje za neki sertifikat na kraju? Tipa ISTQB? Pretpostavljam da su početne plate oko 500-700e?

Bilo bi lepo da ovakvi programi zažive po celoj Srbiji, nama je samo IT izlaz iz krize izgleda..
 
Jel ima neko da se prijavljivao za ovaj ciklus koji pocinje u julu? Ili ako moze neko ko je vec bio polaznik u prethodnim ciklusima da kaze koliko je otprilike vremena proslo izmedju resavanja testova koje salju na mail i poziva na licni intervju.
Hvala :)
 
Ja mogu da ti napisem iz mog iskustva, koje još nije gotovo i nisam još završio prekvalifikaciju, ali mogu da ti dam, svoje mišljenje iz pozicije polaznika nekog kursa. Trenutno sam pri kraju kursa koji organizuje IT Bootcamp u saradnji sa Divcevom fondacijom, a ja sam upisao, smer za QA, pre svega jer se odatle dosta lakše zaposlis, jer nisu firme mnogo rade da uzimaju priucene developere.

Kurs je koncipiran da traje 10 nedelja I relativno je intenzivan. Prva nedelja je manuelno testiranje, onda ide jedna nedelja SQL I zatim 4-5 nedelja Jave. U javi se na, početku rade osnove, grananja, petlje I nizovi, a u drugom delu se prelazi na osnove OOP i imam utisak da se stiče korektno znanje i da nije nesto bas najjednostavnije. Redovno imas domaće i eliminacione testove, mada mislim da bi svako ko se trudi trebao to da prevaziđe. Radi SE ApachePOI, a sada na kraju sedme nedelje prelazimo na Selenium i mislim da je to poslednja stvar koja se radi.

Kurs je besplatan, ali imas niz testiranja pre njega da bi ušao na njega. Dobije se materijal koji treba da se predje pre tih uvodnih testova i odatle su pitanja na stručnim testovima i tehničkom intervjuu.

To je otprilike to. Generalno, za taj kurs Vazi da je cenjen u QA svetu, pa je i to dodatni plus, ali mislim da je znanje koje steknes jako pristojno za kurs koji traje manje od 3 meseca - neki ljudi su bili prilično iznenađeni težinom poslednjeg projekta iz jave koji smo dobili.

Ukoliko imaš nekad dodatna pitanja, slobodno pitaj
Da li je kurs za one koje su apsolutni pocetnici i nemaju nikakvo predznanje? Hvala
 
Da, nikakvo predznanje nije potrebno da pohadjas kurs. Za upis takodje, mada ce u okviru testiranja biti jave i css/html ali iz nekih kurseva koje dobijes od ITbootcamp.
 
  • Like
Reagovanja: Kej
Da li se kurs mora pratiti za kompom ili je i fon opcija? Prosao sam testove ali sada vidim da lekcije traju do 22h a ja moram na posao u 21h
EDIT: ^mislim na itbootcamp
 
Da li neko u Bg drzi kurs za photoshop? Supruga kaze da je guglala i nije nasla.
 
Nazad
Vrh Dno