Šta je novo?

Dokumentarci

Nisam Tajsona, ali sam na miru odgledao Arnolda, 3 epizode... nije lose, donekle je ok...
Jedino sto me smara sto u zadnje vreme svako iole poznat pravi docu o sebi?
Koliko je to egoisticno (doduse, u ovom docu on i priznaje da je takav).
Valjda ljudi kad ostare nemaju tu ego crtu toliko izrazenu... iz raznih razloga.

Uglavnom, pogledah ga, i vise ne zelim da gledam ijedan selfie docu, ikada!
Arnold je zasluzio da snimi sta god zeli, ali ako se ovaj trend nastavi, nece biti dobro.
 

Pokušavam da napišem utisak ali ne mogu da ga pretočim u reči.

Sa jedne strane sam u fazonu da imam simaptije prema deci koja rastu u tom rasulu od regiona, države, šta je već i sl, jer ne znaju za bolje, a sa druge strane navijam za tepih "demokratiju" sa visina da ne ostane kamen na kamenu.

Na sve što smo proživeli i što proživljamo i dalje ipak smo mi civilizacija i na svu sreću u Evropu a ne u Aziji ili istoku.
 

Očekivao sam malo "sočniju" retrospektivu. 😁

Umesto toga, najviše hronologija poslovanja i samog čina hakovanja, najviše propraćena osvrtima iz medija, portala... Svega par ljudi iz same kompanije koji komentarišu splet događaja i par ljudi koji su bili korisnici ili njihovi partneri.
Sa druge strane kvalitetan osvrt na uspon i marketinšku filozofiju samog sajta kao fenomena, a posebno na glavnog i odgovornog čoveka koji je osnovao i promovisao sam sajt.
 


planiram da gledam vredi li vremena? p.s kome treba 2.7 gb je full nek se javi u pm 😎
 
Odgledao prvu sezonu Netflixovog dokumentarca Our planet.

Ok je ugođaj, angažovali su Atenboroa za naratora, platili prava na prikazivanje sekvenci koje su po raznim divljinama snimili druge ozbiljnije kuće (tipa BBC).

Utisak pomalo kvari nepovezani i tematski nezaokruženi scenario epizoda (npr. epizoda je o šumama, a završi se na morima, a sledeća o morima, završi sa pustinjama).

Utisak u mnogome kvari drljavi hrvatski prevod, pa je pelikan nesiti, a orka (kit ubica) je crna pliskavica, što je krivica drljavog Netflixa koji 10 godina ne može da obezbedi prevod za naše tržište a pare uredno hoće.

Ocena 7,5/10.

Odgledaću i 2. sezonu.
 
Jos jedna preporuka za Arnolda.
Arnold je sam po sebi lik i imao neverovatnu kraijeru, kada se to ukombinuje sa njegovom naracijom, dobrim tekstom, i gomilom snimaka jos od njegove najranije mladosti dobija se veoma inspirativan dokumentarac vredan gledanja.
 

Baš su uprskali...

Ovo suđenje sam gledao i nisam mogao tada da verujem koliko tako jedna ozbiljna stvar i slučaj visokog profila može da izađe na nešto gotovo satirično, smešno, sa stotinu LOL momenata, jer je celi slučaj delovao maltene kao parodija neka...

I sad umesto da se to iskoristilo i napravio dokumentarac u istom tom tonu, Netflix je samo nabacao klipove koji su ionako dostupni na YT i ubacio komentare nekih levih ljudi; jutjubera, influensera, tiktokera i ostale fele, umesto da je dokumentarac prožeto makar malo komentarima ljudi iz struke koji bi naglasili sve te momente koji su obeležili tok suđenja.
Ovako je maltene bolje pogledati smešne kompilacije i best of momente na YT nego pogledati ovo.
 
I jos jedna preporuka za Arnolda.
Dobar je lik, drago mi je sto sam se upoznao sa njegovim zivotom.
 
Frontier (Граница) на Viasat History - врло занимљив документарац о настанку модерних САД, са фокусом на империјализам, робовласништво, тлачење, расељавање и геноцид над домороцима. Потпуни контраст у односу на приказ кроз ружичасте наочаре из холивудске продукције на који смо навикли.
 
Frontier (Граница) на Viasat History - врло занимљив документарац о настанку модерних САД, са фокусом на империјализам, робовласништво, тлачење, расељавање и геноцид над домороцима. Потпуни контраст у односу на приказ кроз ружичасте наочаре из холивудске продукције на који смо навикли.
Sve druge države, svi drugi narodi su to isto uradili, samo ranije u istoriji i sporije, pa se to malo zaboravilo.

Na SAD ne treba gledati kao na naciju već skup ljudi koji su se okupili oko sličnih interesa, biznis ljudi.
Oblikuju svet i to tako brzo da nekadašnje imperije (UK, FRA, DE, ITA, RUS, JAP, CHN ..) trče za njima. Zato se tamo šalju najbolji da pokupe najnovije.
Od SAD svi imamo interesa i dobitaka ali ako te okrznu... gadno je.
 
Нико други није урадио све то, на тако систематичан начин и у толикој мери. Једини покушај је била немачка копија оваквог империјалистичког ширења 100-ак година касније која се завршила неславно јер се испоставило да Руси на истоку нису као индијанци у америкама. И царска, па и совјетска Русија су премештали становништво, и ширили територију, али нису елиминисали локално становништво у тој мери и мењали га робљем из Африке. Ниједна друга држава се на крају не буса да је светионик правде, слобода и људских права као САД, маркетинг им је одличан.

Није поента у историји која је колико толико позната већ у несвакидашњем начину представљања. Верујем да нисам једини који је велику прерију и дешавања доживљавао кроз 'Плес са вуковима' и слична остварења.
 
Zato Ruje na žalost sada eliminišu svoj kadar iz raznih pripizdina, da ne pominjem Staljina. KKK su amateri za njega bili.
A ovo što kažeš, mislim da Amerika od svih velikih država kroz razne teme i dokumentarce vrlo samokritično postavlja stvari. Ne beže od odgovornosti. Amerika kao država nije bila bajna ni ranih osamdesetih, kada smo mi u neku ruku bili gospoda, ali vrlo brzo su doveli stvari na svoje mesto, za razliku od nekih, da ne kažem nas...

edit: umalo zaboravih, znam da sam ušao zbog druge stvari... Beckham doku vrlo dobar, baš mi je fino legao.
 
Poslednja izmena:
Нико други није урадио све то, на тако систематичан начин и у толикој мери. Једини покушај је била немачка копија оваквог империјалистичког ширења 100-ак година касније која се завршила неславно јер се испоставило да Руси на истоку нису као индијанци у америкама. И царска, па и совјетска Русија су премештали становништво, и ширили територију, али нису елиминисали локално становништво у тој мери и мењали га робљем из Африке. Ниједна друга држава се на крају не буса да је светионик правде, слобода и људских права као САД, маркетинг им је одличан.

Није поента у историји која је колико толико позната већ у несвакидашњем начину представљања. Верујем да нисам једини који је велику прерију и дешавања доживљавао кроз 'Плес са вуковима' и слична остварења.
Amerika, mislim na Severnu Ameriku u periodu kolonija i formiranja USA je bila toliko specificna pojava da nije ni mogla da se ponovi bilo gde u svetu. Tolika razlika u (sad koju rec da upotrebim da ne budem pogresno shvacen) tehnoloskom razvoju, ogomno prostranstvo i danas potpuno nepoznat broj stanovnika (biju se sa podacima od 4 do 100+miliona)... da ne zaboravimo da je dobar deo zapada drzao Meksiko (pre Spanija) a sredinu (od Kanade do Nju Orleansa) Francuzi. Za utehu Zapadnjaka, nisu radili nista sto ovi medjusobno jedni drugima nisu radili "samo" su bili "produktivniji". Da se ne lazemo, takva je istorija celog sveta a lici i da ce "obicaji" da se obnove u buducnosti (uloge ce biti malo drugacije podeljene).
Nije dokumentarac ali je veoma interesantan podkast na temu,


da vas zagolica,

 
Poslednja izmena:
Odgledao svih sedam epizoda Netflix dokumentarca Life on Our Planet , i lepo je to što su se iskeširali pa unajmili Morgana Frimana za naratora, što su pokupovao snimke i fotografije od BBC-ja, čak su se i za CGI otvorili i ne recikliraju modele iz prethodnih 100 sličnih dokumentaraca, ali bilo bi lepo da porade na svim ostalim aspektima koji čine dobar dokumentarac radnja i scenario, dramatizacija, i sl, jer sve ukupno, ovo ne liči ni na šta, potpuno nepovezano u nekim momentima nedorečeno, slabo, slabo...

Ocena mršavih 6,5/10.
 

За љубитеље жанра, учествују актери из БГ, НС, Ријеке и Љубљане.
 
Nazad
Vrh Dno