Šta je novo?

Dokumentarci

 
Aha, mrzi me da preslušavam sve, ali verovatno ga nema na našem Netflixu zbog RTS-a i njihovih prava...

@Zuba1970 hvala za link...
 
Ja ga gledao, zanimljiv dokumentarac, može još uvek da se vrati ko ima SBB i pogleda.

Ne znam kakve kontraverze je trebalo da izazove, možda kod ovih "zapadnjaka" ali nekome ko se makar malo interesovao za WWI ovo je sve poznato (što je naravno veoma bitno da se pominje, da se ne zaboravi), a i moglo je da se pogleda u različitim serijskim ciklusima (National Geographic, razni history kanali, ...).

Meni je svaki put zanimljivo kad pričam s nekim o WWI i kažem "zaigrali se malko rođaci i unesrećili celu Evropu", a oni u čudu:

George, Nicholas and Wilhelm: Three Royal Cousins and the Road to World War I
 
Poslednja izmena:
4 godine 'ladno..
Beše čudno onda da stvarno nije bilo nikakve promocije filma a šta znam, zaslužuje toliko jer vredi pogledati.
 
Sad su strah i histerija od rata, sad se pare zgrću.
Tad...eh tad još beše 3@ebawancij@.
 
4 godine 'ladno..
Beše čudno onda da stvarno nije bilo nikakve promocije filma a šta znam, zaslužuje toliko jer vredi pogledati.
Očekuješ neku veliku promociju filma(na RTS recimo, a da ne govorimo o N1 ili Nova S) koji realno gleda na događanja pre/tokom/posle Prvog svetskog rata dok na istom svake nedelje imaš "čuvene" partizanske eskadrile i Mirka i Slavka?🤣🤣🤣
Iako ima malih pomeranja od pre 30god, tu je leglo pa čak i za knjige ako ne prođe recenziju drugova zaboravi. Pa tako imaš subvencije i promociju svega drugog.
Sećam se promocije kojoj sam prisustvovao jedne prelepe knjige i veoma bitnih dokumenata u vezi naše golgote. Jedva su dopustili u ministarstvu odbrane. Meni je čudno da je vama to čudno.
 
Iskreno, čudi me otkud sad odjednom takva promocija
 
Pa bio je najavljivan tada na rts-u (zbog tih najava sam ga i odgledao tada).

U to neko vreme (2018-e) na rts-u je bio emitovan i austrijski igrani film Atentat
 
Ovo je ono što je Bear Grylls snimao prošle godine na Staroj planini.

Jedna reč: totalni krindž.

Ranveer vs. Wild with Bear Grylls - https://www.imdb.com/title/tt19315924/

tldr; Indijski glumac i propratna kompanija platili Bear Grylls-a da snimi sa njim walkthrough preko dva brega i jedne reke uz fejk susrete sa vukovima i medvedima, da bi za svoju žeMsku našao cvet koji raste na obroncima planina. Još u zezanju reče Ranveer da mu je žena rekla da ide kao biće dobro za njega. A meni liči kao da ga je poslala da se odmori malo od čoveka. :)

Duža varijanta: snimljeno je za Indijce jer Ranveer više priča na indijskom nego na engleskom, Bear Grylls je tu bukvalno jer mora, pare ili šta već i njegov entuzijazam je ravan ustajaloj vodi, zatim fejk susreti sa životinjama, pa totalno isceniranje svake moguće scene do te mere da ponekad više mislim da gledam neki reality tv a ne "preživljavanje". Ceo njihov odnos je izgledao maksimalno isforsirano.
Generalno, da smo se mi sa benča ovde skupili i trekovali po Staroj planini, bilo bi interesantnije.

Bacih sat vremena bez povratka. 3 od 10 i to samo zbog produkcije, koja je na nivou, zbog snimaka Stare planine i korišćenja helikoptera (H145) i borbenog vozila Lazar u nekom drugom okruženju (osim na paradiranju).
 
Dugo putovanje u rat je odličan dokumentarac. Nema šta da "izaziva" jer je stanje opisano u Evropi u to vreme bilo jednostavno tako.
Pitanje, možda naivno a možda i ne, s obzirom na porodične odnose - da li su Vilhelm II i car Nikolaj zaista pisali jedan drugom na engleskom?
 
Poslednja izmena:
Konačno sam uspeo naći vremena da odgledam Dugo putovanje u rat... Odličan!
Kakve igrarije velikih i koprcanje malih i bez obzira na sve, rat bi se svakako desio pre ili kasnije, sa Gavrilom ili bez njega, o kojem sam imao utisak i pre ovoga filma (a i posle), kao o jednom musavom derletu koga je služba iskoristila za svoje ciljeve...
Uz NightCrawlerovu preporuku Greatest Events of WWII in colour doživljava se mnogo realnija slika oba rata i gledajući trenutna zbivanja, ništa nije drugačije nego tada. No, videćemo... :D
 

Zivot krmace Gunde od kad se oprasi do otimanja dece.
Postovanje za Gundu.
 
Louis.Theroux.Drinking.too blivion.720p.HDTV.x264.AAC.MVGro.mkv (forum sam ubacuje smajli umesto Oblivion...)

Dokumentarac o alkoholizmu...sve istina.
Malo je voditelj previse neutralan, ali radi posao!
7/10
Ko je jaci, alkohol ili mi? hmmm
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobar,
IMDb: : What Is a Woman?

 
Odgledao sam čuvenu Paradise Lost HBO triologiju dokumentaraca, koji se bave slučajem "West Memphis Three", u kojem su tri tinejdžera osuđena za ubistva 3 deteta u šumarku nadomak naselja 1993. godine. Da ne smaram sad o samom slučaju, verovatno su svi ovo i pogledali odavno koga je zanimalo, svakako su ovo možda i najbolji true crime dokumentarci koje sam ikad pogledao, sa izuzetkom drugog dela koji je dosadnjikav i mogao je biti kraći. Nije mi samo jasno zašto HBOMAX u katalogu drži samo treći deo, dok sam prva dva morao da jurcam po internet bespuću?!?
 
Večeras bio na InsajderTV kanalu na SBB-u. Snimili ga Francuzi, skoro sve je poznato i dobar deo je pokriven serijom, međutim meni nepoznata činjenica je izneta u vezi konferencije u Beču i na kraju dokumentarca vezano za zataškavanje zapadnih zemalja.


Nije loša ni emisija koja sledi posle ali voditeljak je užasna.
 
Trainwreck: Woodstock 99


Solidna zabava, podseca na dokumentarac o Fyre festivalu:p
 
Pogledao famoznu Paradise lost trilogiju, sta znam, po meni predugo, mogli su sve u 3-4 sata strpati,gomila nepotrebnih sekvenci i dijaloga, dogadjaj sam po sebi mucan, od mene 7 ocjena
 
Nazad
Vrh Dno