Šta je novo?

Dokumentarci

Ako hocete nesto slicno kao The Rescue

Mnogo ludja ekipa od ovih sto su nasli decake, ima jedan od njih u filmu, cimali ga Norvezani ali se usro da ode po tela. Pa su ovi bili u fazonu neka mi cemo ilegalno.
 
The Rescue, zaista vrhunski.
A i pozadinska prica kako je Elon Mask ispao bolid kakav jeste je samo slag na tortu.
 
Poceo je da se trpa sa podmornicom na tviteru a koja ocigledno nije mogla nikad da dodje do cilja. Bukvalno ono sto radi Zeljko Mitrovic ovde lol. Kad je onaj englez Vern u nekom intervjuu rekao da Musk moze da stavi tu podmornicu gde sunce ne sija, ovaj ga je niotkuda zasuo uvredama da je pedofil sto je kasnije dovelo do sudjenja. Cak je i platio nekog prljavog istrazitelja da kopa prljavstinu o liku kako bi ga diskreditovao.
 
A "podmornica" je bila neka plexi cevka koju su ronioci vucarali po bazenu, kompletni retardi su ispali.
 
Ako hocete nesto slicno kao The Rescue

Mnogo ludja ekipa od ovih sto su nasli decake, ima jedan od njih u filmu, cimali ga Norvezani ali se usro da ode po tela. Pa su ovi bili u fazonu neka mi cemo ilegalno.
Lose odradjen dokumentarac. Niti je objasnjeno zasto su se udavili (ajde za prvog kao nesto i jeste), niti zasto im je bilo tesko bilo da ih izvade (ne deluje tesno, bistra voda), nije objasnjen zaron (koliko dugo, sta su problemi)... bar za laike. Prica jeste interesantna ali je slaba realizacija. Na kraju ce mi ostati u secanju da pola filma smrcaju i tresu sline.
 
Pogledao na Netflixu odlican dokumentarac Prevare na Tinderu, sjajno
Slabo gledam dokumentarce,al se odlucih za ovaj naslov... sta znam lepo uradjeno,dinamicna prica,lepe scene,sve deluje skupo,ali to je to... predvidivo od prvog minuta... Mislim milion je takvih prevara,razlikuju se samo u nacinu izvodjenja. Mogli su bar naslovom zamaskirati pricu,al sta je tu je.... prodje dva sata zivota i ... idemo dalje :D Ko zeli biti u trendu moze da pogleda,ali nista nece propustiti i ako ne pogleda
 
Jeste taj tip dokumentarca, može se i ne mora pogledati, ali čovek je unikum! Mene je zadivio na koji način i s kojom verom je sve ovo uradio. Ovo ne može svako, bez obzira što sitne divljači ima na pretek kao što se moglo videti.
A i velika ti je greška što slabo gledaš dokumentarce ;)
 
Poslednja izmena:


Nisam puno očekivao od Netflix dokumentarca, ali reko' da mu pružim šansu i vidim i 'drugu' stranu. Teško razočarenje, osim dobre produkcije i efektivnih i emotivnih scena fali ono osnovno - kontekst i dubina. Mogu svi da ga pogledaju na Youtube.
 
I Youtube brine za dobre zapadnjake pa je obrisao 'Ukraine on Fire' da ih/nas poštedi proruske propagande...
 
Lose odradjen dokumentarac. Niti je objasnjeno zasto su se udavili (ajde za prvog kao nesto i jeste), niti zasto im je bilo tesko bilo da ih izvade (ne deluje tesno, bistra voda), nije objasnjen zaron (koliko dugo, sta su problemi)... bar za laike. Prica jeste interesantna ali je slaba realizacija. Na kraju ce mi ostati u secanju da pola filma smrcaju i tresu sline.

Diving Into the Unknown

Potpuno isti utisak sam stekao. Za obične laike kojima je zanimljiva tema, među kojima sam i ja, ovo je potpuno beskoristan dokumentarac. Toliko sam se mučio da dokučim šta oni u stvari rade i zbog čega. Ova finska imena likova koji su učestvovali u dokumentarcu su tipa Pera Petrović - Petra Perić,... Čak zbog rasute pažnje nisam odmah ni shvatio da postoje dva Jarija što mi je dodatno stvaralo konfuziju.
Kažu, koristili "skutere"! Mislim se gde vi vidite jbn skutere? Računam loš prevod... A priča jeste fascinantna i jeziva u suštini. I toliko iznerviran odem na net da saznam sve ono što sam trebao saznati u dokumentarcu i naiđem bukvalno na sveti gral!
Na ovom sajtu https://dynamic.hs.fi/2014/deep/?fb...ydnVLVFn2nSwTbLJ-WECBy1PNNvVZopDGp_K7pPMgB0kU je sve potanko objašnjeno, grafički prikazano, gde je svaki tekstualni deo upotpunjen delovima iz dokumentarca. Tek sada su mi sve stvari potpuno jasne i potpuno sam drugačije doživeo gledanje od sinoć.
Danas ću posle ove detaljne analize ponovo da ga pogledam!
 
Lose odradjen dokumentarac. Niti je objasnjeno zasto su se udavili (ajde za prvog kao nesto i jeste), niti zasto im je bilo tesko bilo da ih izvade (ne deluje tesno, bistra voda), nije objasnjen zaron (koliko dugo, sta su problemi)... bar za laike. Prica jeste interesantna ali je slaba realizacija. Na kraju ce mi ostati u secanju da pola filma smrcaju i tresu sline.
Na kojoj ga je platformi ima? Hvala
Od mene preporuka za dobar dokumentarac na HBO MAX..Sta se dogodilo sa Britani Marfi, poznata glumica sa pocetka 90-ih pa do kraja 2010..odlicna je bila,zanimljivo
 
Na Amazon Prime koliko sam video. Ja sam ga svukao sa neta...
Britani je i meni bila jako draga kao glumica, tako da ću baciti pogled.
 
Serija prati 2 paralelne price, o ubici i silovatelju koji je harao '70-'80 u Kaliforniji sa preko 70 ptvrdjenih dela i nije uhvacen - slucaj malo poznat zbog zodijaka.
Druga prica je o zeni koja je pisac i koja je bila opsednuta resavanjem tog slucaja od 2010 pa na ovamo.

Ali kako serija odmice, prva prica koja je stvarno zanimljiva, se baca u drugi plan a u prvi prelazi pisac i pisanje knjige. I sto si gladniji glavne price to je manje ima a sve vise te kinje sa zivotom te zene koja istrazuje pricu.
Pisac umire pred kraj, knjigu nije dovrsila, slucaj nije resila. Na krjau su kao nasli nekog matorca. Kao on je.
Prvi put mi se dogodilo da se iznerviram gledajuci neku seriju ili film.
 
Neko je pomenuo u pozitivnom kontekstu "what happened, brittany muprhy" ovde... mehhh.
1h30min zivota izgubljeno... eh, da je samo toliko. U prvom minutu sve jasno, kada kao klinka uzima mikrofon! 🙁
 
nastavak BBC serijala Dynasties

za ljubitelje NBA-a i Magic-a


za ljubitelje Man UTD
 
Nazad
Vrh Dno