Šta je novo?

Dobre radne stolice

Gde bih mogao da kupim u Beogradu ovakvu stolicu? Sedeo sam slučajno u Crnoj Gori i jako je udobna i čvrsta.
Takvih imaš na svakom koraku gde se prodaje baštenski nameštaj.
Možda zavisi i od samog materijala "pletiva", pa su neke manje, a neke više udobne, ali to moraš sam da isprobaš.
Počni npr. ovde ili pretragom na Google-u "pletene baštenske stolice". :)
 
U tome je najveći problem. Sva ta gejmerska plastična smeća imaju odličnu udobnost. Tu će retko ko naći bilo kakvu zamerku čak i kod onih najjeftinijih modela od 130 eura. Prava istina o tome kakva je neka stolica ispliva posle par godina. Prvo se spljeskaju nasloni, jastuci, i deo na kojem se sedi i stolica postane tvrda i neudobna. Onda polako kreće škripanje, otkazivanje mehanizama, zamor i pucanje materijala na raznim mestima, ljuštenje eko kože i pucanje plastičnih delova. To je neizbežno ma koliko stolica koštala.
Narocito ove Jysk stolice, ne verujem da postoje nekvalitetnije na trzistu - barem ja nisam video losije od njihovih. Ovo moze da podnese osobu do 40-50kg maksimalno, sve teze od toga ce rapidno unistiti stolicu.
 
Narocito ove Jysk stolice, ne verujem da postoje nekvalitetnije na trzistu - barem ja nisam video losije od njihovih. Ovo moze da podnese osobu do 40-50kg maksimalno, sve teze od toga ce rapidno unistiti stolicu.
Ova moja je deklarisana na 250kg, ja imam 90, a pukla je kao da je tenk prešao preko nje. Ja sam je pre 2 godine platio 42k. Sada košta 61k din ???!!!!!!

Podatke o nosivosti pa čak i visini kod ovih gejmerskih smeća treba uzeti sa ogromnom dozom rezerve. Takođe pazite šta gledate od "review-ova" na youtube-u jer je 90% sponzorisan sadržaj. Kad vidim lika da mi priča kako su Razer stolice odlične, a pri time ima razer miš, razer tastaturu, razer pozadinu na oba monitora, razer slušalice, razer sto, soba mu okrečena u zeleno i lik nosi razer majicu, razer kapu, razer gaće i čarape...odma je jasno o čemu se radi.

Još jednom, moj savet za svakoga. Izbegavajte gejmerske stolice i nameštaj od eko kože. Kupite kvalitetnu kancelarijsku stolicu sa barem 5 godina garancije. Zdravlje je u pitanju i na tome nemojte štedeti.
 
Da se samo javim - kupio sam Matchspel u Ikei, na akciji 17k ( sad vidim da su digli na 22 ). Kao sto rekoh ranije (na 178-oj strani), meni skroz odgovara, osim pomenute dve stvari gde cu ono crveno bogohuljenje rucno resiti 😆 , a sto se koze na sedalnom delu tice ... Videcemo kad opet otopli.
 
Košta isto kada se uzme u obzir vrednost novca.
Jasno je to meni. Poenta je da ne vredi tih 42k koje sam ja dao. A da ne spominjem trenutnih 61k dinara. Za te pare se može kupiti Razer Iskur koji je sigurno kvalitetniji od ovog domaćeg otpada.
 
Sve stolice koje su markirane kao "gejmerske" ne vrede ni 10% onoga što traže.
 
Ćao, da li imate predlog za neku radnu stolicu (ili gejmersku, kako god)? Budžet mi nije nešto velik - do 15.000 dinara. Imam cerebralnu paralizu i samim tim probleme sa bolom u leđima ako sedim malo duže, a kako po više sati dnevno provodim sedeći i učeći za faks, mislim da bi mi makar malo olakšalo da imam neku bolju stolicu.
Hvala na odgovorima!:)
 
Već sam preporučivao ovu ružnu, ali udobnu i izdržljivu - https://www.formaideale.rs/artikal/kancelarijska-fotelja-nf-3010-5
Blizu je budžeta, nekad je bila i jeftinija.

Edit: Možda da malo pojasniš šta bi ti odgovaralo, ja sam bacio pogled na specijalizovane stolice za osobe sa CP (cena prava sitnica) i vidim da su sve "punije" dakle ništa nalik standardnim kancelarijskim mesh stolicama. Zato i preporučih onu "puniju" od skaja, ali ti me ispravi ako sam omašio.
 
Poslednja izmena:
Jos jedan glas za tu stolicu iz forme, imam je skoro 4 godine i zadovoljan sam potpuno. I dalje je jednako udobna i izdrzava uspesno mojih 95kg. Bukvalno sam svaki dan minimum 2-3h na njoj, cesto i 8+ sati.
 
Dobar dan, izletela mi reklama za neku MFAVOUR stolicu u jednoj online radnji sa srednjim delom sedista i naslona koji je od mesh-a. I kosta malo vise od 14k, pa me zanima da li vredi baciti te pare ili jok. Trenutno sedim na trpezarijskoj stolici. A i vise preferiram platno ili mesh od "koze".
 
Uzeo bih stolicu bez tockica, ali sa naslonom dobrim, budzet - sto manje, pretpostavljam da nije tesko do nekih 6-7k uzeti nesto kvalitetno. Razlog je sto sam se navikao na one iz citaonica/studentskih domova, i sad mi sve ostalo predstavlja problem, a volim i da sedim tj stojim kao spajdermen (bez zezanja) s vremena na vreme, a sa tockicima se ne bi to dobro zavrsilo na podlozi koju imam u radnoj sobi. Probao sam i Markusa, i sve to, ali navika je cudo, i nista mi ne odgovara kao te stolice iz citaonica, a ledja su mi zahvalna okreni obrni kako god, posto vezbam redovno s akcentom upravo na ledjima i vratu.
 
Dobar dan, izletela mi reklama za neku MFAVOUR stolicu u jednoj online radnji sa srednjim delom sedista i naslona koji je od mesh-a. I kosta malo vise od 14k, pa me zanima da li vredi baciti te pare ili jok. Trenutno sedim na trpezarijskoj stolici. A i vise preferiram platno ili mesh od "koze".
Ma kakvi…

Ikea Markus za te pare kida.

 
Pozdrav ljudi,
Planiram da se pocastim novom stolicom jer provodim previse vremena za kompjuterom.
Planiram da svoju gejming kojoj se "linja" eko koza zamenim novom ergonomskom stolicom.
Budzet mi nije striktno ogranicen, ali gledam nesto do 50-ak hiljada, eventualno 60, mada i vise ako mi se nesto bas svidi i bude udobno.
Uslovi su da ima naslon za glavu, za ruke i solidnu podrsku za lumbalni deo ledja jer sam navikao.
Visok sam 180cm, tezak 80kg.

Na prvu pretragu su mi za oko zapale:
1. https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-radna-stolica-m-296g-ch/
2. https://kancelarijskestolice.com/ergonomske-stolice/ergonomska-radna-stolica-wau-2/

Ako imate iskustva sa gore navedenim stolicama ili neke preporuke za bolje/kvalitetnije/udobnije, tu sam da saslusam.
Unapred hvala na predlozima, savetima i sugestijama.
 
Jel neko moze da preporuci podlogu ispod stolice.
Imam plocice ispod stolice i dok igram trke sa volanom i pedalama blago se odgurujem pa me jako nervira.
Znaci nije mi prioritet zastita poda nego da uspori pomeranje stolice, znaci treba neki meksi ili cupav materijal.
Mislio sam tepih, ali i on se klize na plocicama,, jedino ako bi postojao neki protiv klizanja sa nekom gumom ispod
Kakve su ove trust podloge za gejmerske stolice, da li se one manje klizu (na videu ispod mi izgledaju jos klizavije od plocica), plus cena im je boli glava.
 
Odeš kod kineza i uzmeš 2 metra one penaste prostirke što je valjda za kupatilo predviđena.
Mislim da je metar širine, i namotana je u rolnu pa ti na meru odseku.
Izgleda ovako:
1666364362619.png
 
Jel neko moze da preporuci podlogu ispod stolice.
Imam plocice ispod stolice i dok igram trke sa volanom i pedalama blago se odgurujem pa me jako nervira.
Znaci nije mi prioritet zastita poda nego da uspori pomeranje stolice, znaci treba neki meksi ili cupav materijal.
Mislio sam tepih, ali i on se klize na plocicama,, jedino ako bi postojao neki protiv klizanja sa nekom gumom ispod
Kakve su ove trust podloge za gejmerske stolice, da li se one manje klizu (na videu ispod mi izgledaju jos klizavije od plocica), plus cena im je boli glava.

Ima u Tepih Centru, ili barem je bilo staze koje su vrlo teške plus gumirane ispod, te je klizanje sa njima vrlo teško. Vidi dal ima tako nešto kod tebe.
 
Još nešto mi je palo na pamet, ima onih ukrasnih "plastika" što se stavljaju na sto. To je nešto između gume i plastike, savija se ali je tvrđe i ne kliza.
Ne znam tačno cenu ali sigurno nije onoliko koliko koštaju podloge za stolice.
Na ovo mislim (nisam video dal ima čista, mislim da nema, ali možda može da se nađe neki "normalan" dezen):
1666390255431.png
 
Cao svima, prvi put kupujem ergonomsku stolicu za komp, prilicno mi je hitno i prilicno sam zbunjena raznim opcijama. Budzet mi nije veliki. Isla sam danas do Modrulja (i necu stici opet, nazalost) i naisla na tu nezainteresovanu prodavacicu o kojoj sad ovde citam, potpuno nevoljnu i u jos vecem neznanju odgovora i na najprostija pitanja, do te mere da mi je postalo neprijatno vise bilo sta da pitam.. pa sam resila ovde da okusam srecu))
Ustala je doduse, nevoljno, sa svoje 296 stolice da je probam, jer je bila jedina, a jedina 295 u salonu je bila custom made za nekog visokog. Meni se 296 dopala (s obzirom na okolnosti nisam je bas isprobavala do kraja), ali bila mi je udobna i manja od 295.
Vidim da ovde kazu da u MB postoji ista i zanima me da li je stvarno to ista stolica, jer u tom slucaju bih porucila iz MB (vec ujutro!), jer su u Modrulju danas digli cene, a i malo me je dovela do ocaja neljubaznost i neprofesionalizam.. jeste mi mozda i bio *takav dan i jedva sam stigla prevozom do tamo ali ocekivala sam pomoc, nisam je dobila.
Ja sam, inace, narucila u Modrulju (dan ranije) 297 koja tek stize u dec., ali sam zvala Novi Sad i shvatila da je imaju za probu, medjutim u Bg je nema. Kazu mi da je izmedju 296 i 295, ali jedna je veca od druge, a greskom sam narucila basic umesto standard model i sad to nece da mi zamene po istoj ceni jer su ih podigli, a cena je dobra pa imam do pon. da se odlucim. Sve je malo na brzinu, ali sada bih pre dodala za 296 (tacnije B600G - ako mi neko odgovori), ili uzela neku drugu (provereno) dobru iz te klase, u MB. Mozda B32G ili B700G_ ili ako neko ima neki bolji predlog, da mi potraje stolica, za koju cu se nategnuti sada, da se ne lazemo,) A i ako neko zna, da li i MB ima opciju slanja sklopljene stolice (kao Modrulj za 1800din) ?
Izvinjavam se na dugackom tekstu i hvala unapred!
 
Još nešto mi je palo na pamet, ima onih ukrasnih "plastika" što se stavljaju na sto. To je nešto između gume i plastike, savija se ali je tvrđe i ne kliza.
Ne znam tačno cenu ali sigurno nije onoliko koliko koštaju podloge za stolice.
Na ovo mislim (nisam video dal ima čista, mislim da nema, ali možda može da se nađe neki "normalan" dezen):
Pogledajte prilog 360487
To zovu silikonska mušema, ima i čista bez šara da se nađe.
 
Ja sam isto razmisljao o tim podlogama za ispod stolice, na kraju sam kupio lepo tepih za ceo taj deo oko stola, stolice i ostalog i nisam se pokajao.
 
Da li neko moze da mi da preporuku, na search mi nista ne izlazi
Stolice MB, modeli B600G (296 u Modrulju) i B760 (ako neko zna pandan u Modrulju), visine sam 173, da li bi mi druga bila velika i da li je to lose ako je veca? Da li iko ima B760 ili zna za neko iskustvo?
I da li je B600G potpuno ista kao 296?
 
Ja sam isto razmisljao o tim podlogama za ispod stolice, na kraju sam kupio lepo tepih za ceo taj deo oko stola, stolice i ostalog i nisam se pokajao.
Jedino sto ces izvaliti vremenom da voznja stolice pegla tepih, posle 2-3 godine upotrebe tepih vise nece biti geometrijski ispravan vec razvucen po sredini. Nista neocekivano niti strasno al kad budes prao tepih pa ga postavis opet, "bezace" u neku stranu pa ce morati budza negde da se maskira.
 
Ja ga vec drljam godinu i po dana i ne vidim neke nastajece probleme. Mozda sam kupio kvalitetniji tepih :)
 
Pala mi jedna ideja danas. Gledam ovu Marcus stolicu iz profila i razmišljam "kako bi izgledala kao kuhinjska stolica" :unsure:
Kako vam se čini ideja?
 
Anythings a kitchen chair if you're brave enough.
 
MB: B600G / Modrulj: 296

Evo, posto meni ovde niko nije pomogao savetom, htela sam ja da eventualno nekom pomognem (nekoj devojci, po mogucstvu).
Dvoumila sam se izmedju ove i B760 (M230 u Modrulju) - koja ima meksi (udobniji) sedalni jastuk, B600 je malo cvrsci, sto mozda nekome vise odgovara, ja licno bih da je obrnuto.
Za B600 sam se odlucila jer ima 5 god garancije, za razliku od 2 i 3 (ako to ista znaci), zato sto ima veci nagib (zavaljivanje) i pre svega zato sto je malo manja, nasloni za ruke su malo blizi.
Stolica je udobna, ali sve je bolje od raspale gejmerske. Jedino mi se ne svidja naslon za glavu jer je malo *klimav tj nije ga najzgodnije namestiti, ali svi u ovoj klasi, su istog tipa, a i nije bas nemoguc, tako da, ok.
Sve u svemu zadovoljna sam, ovo su prvi utisci, u MB su neuporedivo ljubazniji nego u Modrulju, vrlo predusretljivi i raspolozeni da pomognu, dostava brza i povoljnija za isporuku montirane stolice za Bg.
 
Nazad
Vrh Dno