Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pozdrav svima, kakvo misljenje imate o ovoj stolici https://www.bcgroup-online.com/stolice/cs-ergohuman-kmd_31-black-93643 i sta mu dodje ovo KMD 31, je l je ovo neka kopija, ako nije zasto je ova stolica kod nas jeftinija nego u inostranstvu? Koliko sam video imaju V1 i V2, a ovu oznaku KMD 31 ne videh nigde, a vidim da je u nekoliko prodavnica stolica trenutno na popustu, negde pise ovo KMD 31 a negde ne....Ako je ovo original, bar bih isao da je isprobam jer cu u narednom periodu raditi od kuce pa mi se ne sedi na ovoj kuhinjskoj stolici, treba mi nesto da je udobno i da nece da se razlomi za godinu-dve.... , zapala mi je za oko jer sam video na youtubu video gde je uporedjuju sa herman milerom koji je barem kod nas 3 puta skuplji?? Ako ovo po vama nije best buy za te pare, preporucite nesto do 550 evra ako mozete.....
 
Takodje, vidim da su i specifikacije malo drugacije, negde pise da je nosivost 120 a negde 140 kg...svakako ni jedno ni drugo nisu problem, ali mi tu nesto ne "stima", visine sam 189 a tezine od 85-95 kg
 
Ok, sad nadjoh da je ovo KMD 31 oznaka za boju, sam pisem, sam odgovaram :) Ako je neko koristio stolicu, ili probao, nek podeli utiske, narucio bih je dok je jos na popustu :)
 
Probao sam je dok je bila 80k, pokušavao sam da je nadjem nešto jeftinije na rate ili tako nešto, ali nije išlo, pa sam završio u modrulju. Bila mi je ok za toliko koliko su mi dali da je probam u radnji (jedva sam ih namolio da je skinu sa specijalnog mesta u temi :))) u modrulju je bila u ponudi, ali ni jedna sklopljena (I tamo nije bilo rata i bili su najskuplji).
Neko je već pisao o njima. Nesto su mekše nego što bi trebalo i sve im se pravi u kini, tako da džaba zvučno ime :)
Ovde na Tajlandu ih ima za 300 do 500e, u zavisnosti od opreme.

Mislim da moraš da je probaš, jeste super cena i sve, al mi je to puno para za napamet, no kako hoćes. Možda može otkaz ugovora na daljinu ako odustanes, ali sumnjam da može da se vrati u fabričko stanje :)
 
Hvala, koliko sam na googlu uspeo da nadjem, sve se prave u Kini cak i one za US trziste, tako da je ok, videcu da l negde ima da se isproba, do duse sad videh da su neke v1 a neke v2, ne znam sta jos da isprobam u tom cenovnom rangu, ako neko ima predlog neki nek kaze, neka je i malo skuplja od toga al bar da znam da valja..ne uzimaju mi se polovne bez garancije..
 
Probao sam taj model u Emmezeti gde je preko 80k, meni je delovala nekvalitetno.
 
Plus pdv? Elem svakako vredi te pare.
 
Sa pdvom je cena, sasvim pristojna stolica, uzecu je, aeron mi se vise svidja naravno ali je 1150 evra previse.
 
Da ne bih listao temu u nedogled, posto na prethodnih 10ak stranica ne nalazim... Ima li nekih preporuka za pristojnu stolicu od oko 200e? Moze radna, moze gejmerska, svejedno je sve dok joj je sundjer na sedistu deblji. Bytezone Bullet mi je skoro zapao za oko, deluje mi pristojno, ali nemam gde da proverim.
 
Nema je na stanju vec neko vreme, nazalost.
 
Kako se pokazala IKEA MATCHSPEL? Vidim da je dosta slicna MARKUS-u. Da naglasim da sam visok oko 182 i fit, da ne kazem mrsav. :)
 
Ima 152 komada na stanju trenutno ;)
 
LOL, juce sam gledao, nije je bilo na sajtu.

Izmedju Markusa i Matchspela, koju preporucujete?
 
Poslednja izmena:
Drugar je imao radnu fotelju na ovu foru kao sto je Markus. Mislim da ni godinu dana nije potrajao naslon. Kod ovih jeftinih, cim naslon nije fiksiran za recimo rukohvate i ako imate vise od 60kg, ja ne vidim svrhu kupovinu ovakve stolice. Btw, znam da mi je rekao drugar da je udobna. Ja licno imam DX Racer Tank Series i mislim da joj je ovo 4 godina, a moram reci da stvarno "trpi" :ROFLMAO: Ne kazem da kupite stolice od 1000EUR, ali budite pazljivi pri izboru. Ova Markus je po drugim prodavnicama nekada bila ispod 10k a iskreno ne verujem da to sto je u IKEA salonu dobija na nekom drasticnom kvalitetu.
 
Markus je samo Ikein koliko sam upoznat. U drugim radnjama se prodaju stolice slicnog dizajna, ali dosta losijeg kvaliteta. Slicna stolica u Jysku se iskrivi posle mesec dana koriscenja, ali i kosta 2.5 puta manje.
 
Ako tako kazete, ko sam ja da se bunim, ionako vi kao kupac birate ;)
Eto, izvinjavam se ako sam nekome dao neku pogresnu informaciju, ili mozda pravu, ne zamerite imao sam najbolju nameru.
 
Ne zameramo, daleko od toga, samo pitamo kako bi i mi "dobili popust" od preko 5k dinara za Markusa. :)
 
Meni na primer Markus nije odgovarao. Lumbalna podrska nije bila tamo gde meni treba, visok sam 178cm. Takodje nasloni za ruke mi nisu odgovarali, bili su previsoki pa sam je prodao.
 
Vidim da mnogi hvale tog Ikea-inog Markusa, pa me interesuje kakvi su nasloni za ruke, i da li bi izdrzala i coveka do 120kg?
Vec 5 godina koristim fotelju FY-0654-27 i danas je pukao jedan od naslona za ruke. Htedoh da skinem oba naslona, kad videh da su fiksirani za ledjni naslon.
Interesuje me konkretno nesto do 150 evra.
 
Sad sam uzeo markusa, odos cena kvalitet je super. Ne znam sta moze da se kupi bolje za te pare - 15k
E sad nasloni za ruke su tanji malo, od cvrstog materijala deluju i srafe se u deo na kome se sedi
Posto nema podesavanja naslona po visini vidim da nervira dosta ljudi koji su nizi (i moj drug je prodao jer mu je smetalo to).
Naslon mi deluje tanji malo, ako volis da se zavaljujes sa tom tezinom, ne znam kako bi se ponasala.
Ja sam 185 i taman mi je
 
Sad sam uzeo markusa, odos cena kvalitet je super. Ne znam sta moze da se kupi bolje za te pare - 15k
E sad nasloni za ruke su tanji malo, od cvrstog materijala deluju i srafe se u deo na kome se sedi
Posto nema podesavanja naslona po visini vidim da nervira dosta ljudi koji su nizi (i moj drug je prodao jer mu je smetalo to).
Naslon mi deluje tanji malo, ako volis da se zavaljujes sa tom tezinom, ne znam kako bi se ponasala.
Ja sam 185 i taman mi je
Visina nije problem. Da li imaju neki eksponent u Ikea-i da se isproba?
 
uh najbolje da ih pitas, kontam da bi trebalo da bude. nije bilo stolica na lageru tipa mesec dana. Cim je dosla kupio sam je online i po mecavi otrcao tamo (nisam ni gledao okolo):D
 
Vidim da mnogi hvale tog Ikea-inog Markusa, pa me interesuje kakvi su nasloni za ruke, i da li bi izdrzala i coveka do 120kg?
Vec 5 godina koristim fotelju FY-0654-27 i danas je pukao jedan od naslona za ruke. Htedoh da skinem oba naslona, kad videh da su fiksirani za ledjni naslon.
Interesuje me konkretno nesto do 150 evra.
Konstrukcijski mislim da Markus moze da izdrzi i 150kg, jedino ce se sedalni deo vremenom sigurno spljostiti.
Jedan nas poznati youtuber ima 2m, 130kg i vec godinama koristi Markus :) Opet sve zavisi koliko dnevno se sedi.
 
Deklarisan je na 110kg, ali sigurno da moze da izdrzi prilicno vise. Ja ga narucih danas s obzirom da sam birao izmedju njega i Matchspela ciji mi se dizajn iance vise svidja, a niko se nije javio da kaze kako se pokazao, tako da sam otisao na sigurniju varijantu. Inace, danas kad sam gledao je bilo jos 60 komada na stanju, tako da ide kao alva ako je jutros bilo ~150 komada.
 
Nazad
Vrh Dno