Šta je novo?

Dobre radne stolice

To ima i Markus, jeste do cene, naravno, ali nije neki veliki faktor za kupovinu, barem meni.
 
To ima i Markus, jeste do cene, naravno, ali nije neki veliki faktor za kupovinu, barem meni.
Moj primerak nema.

Markus nema milion položaja za podešavanja nagiba naslona nego 4 ili 5 (ne znam tačno), i ima "praznog hoda" od položaja do položaja, ali kad jednom klikne na željeni položaj, ne klima i ne mrda, ustajao neustajao, ljuljao se neljuljao...
 
Мислим да је Маркус прецењен и то се осети чим се седне на озбиљнију столицу (притом мислим на HM, SC Haworth, а не кинеске копије, које су још и горе). Тачније вреди колика му је и цена
 
Poslednja izmena od urednika:
Можемо расправљати да ли је лошији или је ГОРИ, али свакако није иста категорије. Једно је градски ауто, а други је луксузна имитација теренца.

Поента мог коментара је да се мора сести на столицу да би се видело да ли, и колико, ваља.
Пример:
Седео сам у Емецети на оним имитацијама HM Aeron и деловале су солидно, све док нисам сео на прави Aeron. Одмах се осетила огромна разлика у квалитету, првенствено у мрежици. На верзији у Емецети не држи лепо, већ пропада, док се правог HM Aeron-a осети како чврсто држи и леђа и дупенце.

Други пример би био за Haworth Fern (тренутно је на понижењу) и за HM Embody. Изузетно удобне столице, али ми се чини да некако не држе чврсто правилан положај, већ да се лако склизне у изваљени положај. Вероватно је материјал такав, а и намена да буду што удобније. Док Aeron држи тај усправан начин седења, који ми се чини да је бољи за дужи рад (боља је концетрација, него када се завалиш).


п.с. Не знам што сте обрисали линк ка КП, где неко продаје половног Маркуса. Немам ништа са огласом, већ ми је логика да купци Маркуса гледају сваки динар да уштеде па би им значио и полован (а на сликама делује очуван).
 
Eto, sad bi raspravljao i o jeziku, iako si i tu sasvim ocigledno na pogresnom tragu. Markus poredimo sa stolicama od 100 evra, ne sa stolicama od 1000 evra. Meni je bila dosta udobnija ova fotelja iz Forma Ideale, na kojoj sam sedeo na prethodnom poslu, ali je nisam uzeo za kucu, jer je kozna (plus i ruzna), pa nije najzgodnija da se sedi u sorcu leti i slicno.
 
Мене су у школи учили да поређење иде лоше-горе-најгоре, али видим да некима одговара и лоше-лошије-најлошије. Изузетак би био добар-лош-зао :-D Очигледно се мењају времена и не бих да улазим даље у те преписке.
Апропо столица, које су и тема, мислим да треба бирати према чему ће служити. Ако ће служити за играње и необавезан рад, вероватно су удобније оне са мекшим седалним делом и наслоном. Међутим за дужи рад, поготово ако захтева већу концентрацију, боље су са нешто чвршћим седалним делом и поготово наслоном. Девет сати не могу да програмирам у заваљеном / полулежећем положају, али би вероватно уживао да играм игрице у полузаваљеном положају.
 
Da li neko moze da mi objasni zasto mnoge stolice u srpskoj ponudi koje imaju tilt mehanizam imaju blagi tilt "na prazno"? Dakle, naslon je u uspravnom polozaju, sve je ok, ali kad uprete ledjima malo nazad ima blagi hod naslona napred nazad. Ukoliko se sedi normalno to nije nesto primetno, ne upiru se ledja u normalnom sedenju. Medjutim , ako se naslon tiltuje u npr jednu poziciju nazad kad se zavalite u stolicu, taj Klik klak hod "na prazno" smara (bar mene). Te prodavce kad pitam, ili slezu ramenima, prave se blesavi, ili kao "to MORA?". I'm not sure. Da li je prosto u pitanju los, jeftin mehanizam koji ima hod, ili je to moranje? Nisam probao nigde neke fensi stolice pa da mogu da uporedim ...
Jednostavno su tako napravljene, moja to nema dok se bas ne zavalis skoro u lezeci polozaj, ali ni onda ne tiltuje previse. Mislim da je bas to istaknuto na sajtu kao pozitivna osobina.

A vecina stolica ima ispod sedalnog dela onaj plasticni valjak koji okretanjem na jednu stranu "otkljucava" lakse tiltovanje, a na suprotnu stranu blokira, tako da se bas moras nogama odgurivati ako hoces ljuljanje.
 
Eto, sad bi raspravljao i o jeziku, iako si i tu sasvim ocigledno na pogresnom tragu. Markus poredimo sa stolicama od 100 evra, ne sa stolicama od 1000 evra. Meni je bila dosta udobnija ova fotelja iz Forma Ideale, na kojoj sam sedeo na prethodnom poslu, ali je nisam uzeo za kucu, jer je kozna (plus i ruzna), pa nije najzgodnija da se sedi u sorcu leti i slicno.
Ja imam nju i furam prekrivač preko odvajkada. :D
 
CItao sam malo ovdje oko stolica i gledam stolicu do oko 20k najvise, pa da se raspitam prije nego sto kupim (posto su u tom rangu Modrulj i MB opcije kako vidim).
Da li neko ima neku od ove dvije stolice i koja su iskustva / preporuke:

Modrulj M287
MB B29 G - malo skuplja od ove iznad, ali ima i malo vise opcija plus 5 godina garanciju, jedino ne znam kad cu do BG da mogu da vidim uzivo

Ova M291 Modrulj izgleda kao tenk ali je 8500 vise nego sto sam uopste planirao dati, ali izgleda jako dobro.

Hvala zivjeli!
 
Imam ja Markus stolicu nešto manje od godinu dana ali nikako ne mogu da se naviknem na nju. Pretpostavljam da je problem što sam ja 177cm visok a koliko sam video uglavnom višljima odgovara. Meni su nasloni za ruku niski, naslon za glavu visok kao i ovo ispupčenje za lumbalni deo leđa tako da me leđa baš bole.
Imam nameru da je promenim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Markus je odlican za cenu i tu je sampion. Uskoro uzimam jos jednu. Nije mi frka platiti vise ali ne vidim ni za duplo vise para nesto bolje.
 
Kako bilo kome Markus moze da odgovara.. Pogledajte samo profil naslona, ni jedna profi stolica nema tako savijen naslon (ka unutra/napred). Mislim da sam dobio grbu posle godinu dana u Markusu..
 
Ne znam šta smatraš profi stolicom, ali meni Markus ne pravi grbu i mislim da je oblik naslona savršen za ljude približno moje visine, tj. 185 cm do nekih 192 cm. Za niže i više ljude verovatno neće baš savršeno odgovarati.
 
Ja sam 193cm..
Taj oblik naslona nije standardan, neka mi neko pronadje stolicu od renomiranih proizvodjaca sa takvim naslonom..
Sta misim pod profi.. Pa zna se koji su brendovi 0.5k€ +
 
Jel ovo dovoljno profi za tebe?

fts_prd_spc_cosm_chairs_01_na.jpg


I onda to da uporedimo sa Markusom.

Markus-e1533642555986.jpeg


Koja ima veću grbu?
 
Sta je sa ovim stolicama iz IKEA-e. Nema ni Markusa ni Flintan vec pola godine.
 
Stize im jednom u par meseci i brzo se rasproda. Bukvalno na par dana moras da proveravas ako planiras da kupis.
 
Najbolje da se prijaviš na Ikeinom sajtu, poslaće ti obaveštenje kada bude dostupna stolica, ali moraš brzo da reaguješ, jer se rasprodaju brzinom svetlosti.

Evo linka, piše da ih očekuju na stanju između 05.10. i 12.10.
 
Najbolje da se prijaviš na Ikeinom sajtu, poslaće ti obaveštenje kada bude dostupna stolica, ali moraš brzo da reaguješ, jer se rasprodaju brzinom svetlosti.

Evo linka, piše da ih očekuju na stanju između 05.10. i 12.10.
Jedino ima caka da moraš da se prijavljuješ ponovo svake nedelje (ili na svake dve nedelje, zaboravio sam), jer te u suprotnom izbrišu sa newsletter liste...

Zašto je tako, ne znam, ali je provereno tako...

Dakle prijaviš se sada pa za nedelju-dve ponovo, pa tako... Jeste smor, ali provereno funkcioniše u smislu da momentalno dobijaš obaveštenje čim se stolica pojavi na stanju...
 
Ja sam ovu uzeo u Formi Ideale pre 1,5 godinu..i već je počela da "puca" kod rukohvata i da se guli dole na nosaču točkića.
Rukohvate slabije koristim prilikom ustajanja, eventualno kod sedenja ali nigde ne kači druge delove stola ili nameštaja
pa da počne eko koža već da puca. Još neverovatnije mi je kako je ova srebrna farba počela da "spada" sa nosača točkića?
Ne znam ni kolika joj je garancija i vredi li ovo reklamirati uopšte?

latte.jpg
 
Ja sam ovu uzeo u Formi Ideale pre 1,5 godinu..i već je počela da "puca" kod rukohvata i da se guli dole na nosaču točkića.
Rukohvate slabije koristim prilikom ustajanja, eventualno kod sedenja ali nigde ne kači druge delove stola ili nameštaja
pa da počne eko koža već da puca. Još neverovatnije mi je kako je ova srebrna farba počela da "spada" sa nosača točkića?
Ne znam ni kolika joj je garancija i vredi li ovo reklamirati uopšte?

Pogledajte prilog 319439
Ne podleže garanciji. To su ti materijali na koje večito upozoravam kad neko kupuje stolicu. Bilo da je gamerska ili kancelarijska. Izbegavajte bling i eko kožu, inače je ovakav scenario neizbežan. Ovo važi i za ostali nameštaj, fotelje, kreveti...itd.

Još gora varijanta je viši cenovni rangovi kao što su gamerske sa pokretnim naslonima, raznim dodacima, i stolice velike nosivosti čija cena prevazilazi 40k din, a napravljena su od istih materijlana. Ljudi se vode logikom, aha ovo je skuplja stolica, ovo neće da se ljušti jer je skuplje i kvalitetnije. Pazite na šta dajete novac.
 
Da li neko zna gde mogu da se kupe oni plastični podmetači za stolice, ali da budu većih dimenzija, npr. 2x2 metra? I da li pomažu kada se stolica teže kreće po tepihu?
 
Nisu 200x200 ali ovo trenutno nalazim.

Jel neko imao priliku da proba gejmerske stolice iz Ikee, konkretno MATCHSPEL? Gledam za sestriće...
 
Pozdrav, da li imate preporuku za radnu stolicu koja bi se u toku dana koristila 6,7h?
Budzet iznosi 400€, tezak sam 100kg a visok 185cm.
 
Nisu 200x200 ali ovo trenutno nalazim.

Da, i ja sam našao te, ali su mi neupotrebljivi zbog malih dimenzija
 
Nazad
Vrh Dno