Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ti ne reklamiraš stolicu, već odustaješ od ugovora zaključenog na daljinu. Naravno da ti mogu odbiti zahtev za raskid, roba mora biti neoštećena, kome da prodaju stolicu sa oštećenjem po originalnoj ceni?
 
Ti ne reklamiraš stolicu, već odustaješ od ugovora zaključenog na daljinu. Naravno da ti mogu odbiti zahtev za raskid, roba mora biti neoštećena, kome da prodaju stolicu sa oštećenjem po originalnoj ceni?
Ne mogu mu odbiti raskid ugovora.
Ne mora biti neoštećena, ali mu mogu tražiti da nadoknadi umenjenu vrednost robe (samo usled neadekvatnog rukovanja).
 
Kupio sam Trust Gxt Resto 707 ali mi ne odgovara i mislio sam da iskoristim mogućnost da za 14 dana ako mi se ne svidi vratim .
Ali kada sam krenuo da je rastavljam shavatio sam da to ne mogu da uradim a da je ne oštetim i jesam malo po onom liftu a ništa nisam uspeo da uradim.
Da li to znači i da ne očekujem da mi uvaže reklamaciju ,tako da je možda bolje i da je ne šaljem,verovatno mi dodatno naplate poštarinu
Plus ako uzmem čekić znajući sebe ima da napravim haos
Ako hoces da rasklopis nesto tog tipa, mozes koristiti lubrikant i gumeni cekic. A ako nemas i neces da kupujes gumeni cekic, eventualno mozes probati da koristis parce drveta izmedju cekica i onoga u sta udaras. Svakako nemoj direktno udarati obicnim cekicem.
 
Kupio sam Trust Gxt Resto 707 ali mi ne odgovara i mislio sam da iskoristim mogućnost da za 14 dana ako mi se ne svidi vratim .
Ali kada sam krenuo da je rastavljam shavatio sam da to ne mogu da uradim a da je ne oštetim i jesam malo po onom liftu a ništa nisam uspeo da uradim.
Da li to znači i da ne očekujem da mi uvaže reklamaciju ,tako da je možda bolje i da je ne šaljem,verovatno mi dodatno naplate poštarinu
Plus ako uzmem čekić znajući sebe ima da napravim haos
Bez ljutnje druže, ali koji plot twist, kupio si stolicu, nije ti se svidela, umesto da je zapakuješ i vratiš, ti si krenuo da je rastavljaš, a sad bi da je vratiš oštećenu, uz strah da ti ne naplate dodatnu poštarinu...

Što kaže moj kum, zbog takvih na deteržentu piše da nije za jelo (a zna o čemu priča jer se bavi prodajom stolarije i ima svakakve reklamacije, tipa ljudi ne žele da angažuju njegove majstore radi ugrađivanja stolarije, nego im to radi pijani komšija, a onda reklamiraju stolariju kad je komšija ugradi naopako (čak se dešavalo, potpuno obrnuto, da se prozor otvara spolja a ne iznutra))...
 
:) Pa sigurno je stigla u delovima u kutiji, a ne cela, i onda je svakako moras rastaviti da bi se mogla spakovati u istu kutiju. Tesko da bi iko ko zna da ima pravo da vrati, pokusavao da preradi nesto na novoj stolici.
 
Pa stolica je bila u kutiji i na sniženju zbog felera .Sklopio sam je i sve je sa njom ok ali me gejmerski naslon sa onim bočnim zakrivljenjem nervira i pored
toga malo je viša za mene skraćenog .
Nikad nisam sedeo u gejmerskim stolicama pa sam je kupio na slepo a plus nisam imao pojma da je tako teško za demontažu i planirao da ako mi se ne svidi da je vratim.
Ne uzima mi se čekić u ruke i u nekoj sam gužvi sa poslom tako da možda završi na kp
imam još 2-3 dana da razmislim
 
Čekić mora, tako i u servisu skidaju zvezdu. Bukvalno mi je lik diktirao kako se rastavlja, e sad ako nece uzmi veći Čekić:)
 
hello.
prvo da se zahvalim svima (trajalo bi poprilično da krenem poimence) na sjajnim savetima koje sam ovde pročitao u porukama u poslednjih godinu dana.

kupujem stolicu...

probao sam jedno 20-tak stolica u nekoliko izložbenih prostora i još uvek tražim, rekoh samo da javim.
danas sam probao i hvaljenog Ergohuman-a i deluje dobro ali nije me impresionirao.
zaključio sam da mi je ključno da se lumbalni deo može podesiti po visini i dubini (EH to nema) a boga mi zaključio sam da su nasloni za ruke takodje veoma različitog kvaliteta i važni (gledam stolice od 300 do 600 eur). jbte, na pola stolica se klimataju, ja naslonim ruke oni pobegnu, ma razdrndano i klimavo.

javiću šta sam na kraju odlučio, možda pomogne nekome.

pp!
 
ja sam ovih dana kuci, u svojoj M291 stolici (Modrulj). Posle svega u cemu sam sedeo zadnjih 8 meseci - ova stolica je zakon. Rukonaslone nisam ni slicne video na Thailandu, ni za duplo para.
sad sedim zavaljen, u otkljucanoj poziciji, opruga je dovoljno jaka, lumbalna podrska ok, laktovi mi lepo leze, sinhroni mehanizam je savrsen
a btw imam 120kg (mozda i jace posto sam vec nedelju dana na domacoj hrani i nadoknadjujem sav nedostatak sira na tajlandu :D) i isijas koji nekad proradi (nekako bas uvek kad putujem :))
ako nisi probao - probaj.
 
haha hvala i neka je sa srećom! :D
bio u Modrulju pre neki dan, probao nekoliko stolica i tu tvoju.
da, svidela mi se i uži je izbor.
stalno mi je u glavi negativni komentari koje sam par puta pročitao ovde za tu firmu pa mi je to neka kočnica.
no, imam još par firmi da pogledam pa ću se već odlučiti.
trenutno biram i klime ali to je izgleda lakši izbor - žena se umešala i hitno je ;)
 
ja sam ovih dana kuci, u svojoj M291 stolici (Modrulj). Posle svega u cemu sam sedeo zadnjih 8 meseci - ova stolica je zakon. Rukonaslone nisam ni slicne video na Thailandu, ni za duplo para.
sad sedim zavaljen, u otkljucanoj poziciji, opruga je dovoljno jaka, lumbalna podrska ok, laktovi mi lepo leze, sinhroni mehanizam je savrsen
a btw imam 120kg (mozda i jace posto sam vec nedelju dana na domacoj hrani i nadoknadjujem sav nedostatak sira na tajlandu :D) i isijas koji nekad proradi (nekako bas uvek kad putujem :))
ako nisi probao - probaj.
Mesh sedište? Kakav je utisak o sedištu?
 
Nop, stara verzija samo eko koža. Mesh pozadi. Utisak je da se kuva leti, ali evo za godinu dana se ni malo nije deformisalo, a I ima kao ventilacione otvore
Ja sam probao neko slično sa mesh, na kraće, nije mi bas bilo nesto extra.
 
Bitno da je udobno...
Mesh sedišta imaju ventilaciju, to stoji, ali mi potpora ne uliva poverenje, pogotovo kod jeftinijih stolica. Viđao sam komentare ljudi koji su se žalili da ih boli repna kost nakon nekog vremena sedenja na mreži, i to kod skupljih stolica poput Ergohumana.
Plus, težak sam i treba mi meko ispod dupeta...
 
86 kg (jbga ugojio se 8 kila) i mesh na naslonu od Steelcase Reply Air posle 10 dana punog radnog vremena vec olabavila. Nije najskuplja stolica ali sam vise ocekivao za te pare.
 
Da, toga se i plašim kod mreže na sedištu...za naslon je zakon ali za sedište već...
 
Moze preporuka klincu za gejming stolica do nekih 20k din?
Hvala
 
A
Pa stolica je bila u kutiji i na sniženju zbog felera .Sklopio sam je i sve je sa njom ok ali me gejmerski naslon sa onim bočnim zakrivljenjem nervira i pored
toga malo je viša za mene skraćenog .
Nikad nisam sedeo u gejmerskim stolicama pa sam je kupio na slepo a plus nisam imao pojma da je tako teško za demontažu i planirao da ako mi se ne svidi da je vratim.
Ne uzima mi se čekić u ruke i u nekoj sam gužvi sa poslom tako da možda završi na kp
imam još 2-3 dana da razmislim
Ako si, predpostavljam da jesi, ostetio deo lifta koji ulazi unutra zaboravi na reklamaciju nece ti priznati, ono mozes da probas pa ako ne provala. Meni je na stolici riknuo lift i hteo sam da ga skinem. Sa zvezde sam ga skinuo tako sto sam uzeo macolu od kilo ipo, seo, stavio zvedu na noge ostatak mehanizma i onaj deo sto se srafi na sedalni deo su visili na dole i udarao kao manijak po samom donjem rubu lifta (onaj deo koji prodje korz otvor na zvezdi). Naravno naspricao sam i WD40, toliko sam mlatio da je da donja ivica lifta bila skorz izdeformisana ali sam uspeo da oslobodim zvezdu. Medjutim onaj mehanizam koji se srafi za sedalni deo nisam uspeo da odvojim od lifta. Na kraju sam uzeo i lift i taj mehanizam. Mislim, vidi, mozda neko uspe to i lakse da odradi, mozda je to zapeklo jer je stolica stara 2 godine i ja imam 100kg ali cisto da znas da ta rasklapanja ne idu onako kako mi zamisljamo :D Zvao sam i servis i sam serviser mi je rekao da na liftu izvucem onaj pin dole da ne bi puko da uvatim lift jednom rukom i da macolom bijem po mehanizmu kako bih ga skinuo, jer i oni tako rade kod njih u radionici.

Inace i ja sam na par mesta ostetio lift, onaj srebrni deo koji ulazi u siri deo lifta, bem li ga kako se to zove. Kada bi spustio stolicu i ti zarezi (nastali od papagajki) usli unutra stolica se jedva okretala. Probaj kod sebe da vidis koliko ti utice na okretanje.
 
Da li je neko probao i Ikei Jarvfjallet stolicu?

Ima podešavanje naslona za glavu, lumbalne podrške i sedalnog dela napred-nazad. Na probu mi je delovala baš udobno. Sa rukohvatima (koji se ne podešavaju) izađe 200€.
 
Ima li kod nas Haworth stolica i po kojoj ceni?
Koliko sam video, samo ih Nitea reklamira ali ne navode cene...
Videh da ih hvale, ima li neko iskustva sa njima?
 
Da li je neko probao i Ikei Jarvfjallet stolicu?

Ima podešavanje naslona za glavu, lumbalne podrške i sedalnog dela napred-nazad. Na probu mi je delovala baš udobno. Sa rukohvatima (koji se ne podešavaju) izađe 200€.
Meni se prilično dopala, radio sam na njoj malo preko godinu dana. Nije wow, nije steelcase, ali je dobra.
 
Ima li kod nas Haworth stolica i po kojoj ceni?
Koliko sam video, samo ih Nitea reklamira ali ne navode cene...
Videh da ih hvale, ima li neko iskustva sa njima?
Nabavljali preko Nitea-e...Haworth Fern model, sa svim mogucim podesavanjima...izuzetna stolica! Imamo ih u kancelarijama. Testirali smo razne modele i marke (Haworth, Herman miller, Steelcase), bilo je bar 15 modela...tim kolega je radio evaluaciju i ocenjivanje...Hawrth Fern je pokupio najvise ocene i imao najvece prosecni score...te smo njih odabrali. Blizu je bio i Steelcase Gesture (sa svim podesavanjima i glavnonaslonom), isto visoko ocenjena. Haworth Fern je ostavio vrlo pozitivne utiske i na druge zaposlene.
 
Moj problem je zasto se na nasem trzistu Steelcase stolice prodaju zamotane u celofan, a ne u originalnoj kutiji. Hiljadu stvari ma pada na pamet, da su koriscene, da se lose transportuju, da su reparirane, da dolaze ovde u delovima i da se ovde sklapaju itd, itd. Kupis kinesku stolicu dolazi upakovana u kutiji, kupis stolicu od 1000e, zamotanu u celofan, strange...
 
Ja kad sam pazario HM Mirra 2 stolicu u Nitea-i pre nekoliko godina došla je u kutiji i "celofanu", možda se u međuvremenu nešto promenilo u procesu nabavke...
 
Inace i ja sam na par mesta ostetio lift, onaj srebrni deo koji ulazi u siri deo lifta, bem li ga kako se to zove. Kada bi spustio stolicu i ti zarezi (nastali od papagajki) usli unutra stolica se jedva okretala. Probaj kod sebe da vidis koliko ti utice na okretanje.
Bravo, pravi smo majstori.
I ja sam prilikom pokušaja demontaže uzeo papagajke a ispod sam stavio krpu ali ni to nije pomoglo pa se lift oštetio .Pošto sam odustao od demontaže ,mislio sam
da šteta nije velika ali je slučaj isti kao kod tebe ,teže se okreće plus lift skoro i da ne radi ,malo hoće malo neće.
Pošto mi stolica ne odgovara završiće u takvom stanju na oglasima .Najviše me nervira što škripe neki federi naslonu
 
Hehehehe ali pazi, meni je lift crk'o tako da me bas bilo briga da li cu ga ostetiti, samo sam hteo da onaj mehanizam iscupam sa njega. Poenta price je da zvezda, lift i sedalni mehanizam ne mogu da se odvoje da se nesto ne osteti (ne znam da li imaju neke stolice gde se te stvari spajaju srafljenjem ili tako necime ovo je sve bilo da se nesto negde nabije). Ja sam na kraju i tukao sa macolom taj sedalni mehanizam dok sam drugom rukom drzao lift i nisam uspeo da ih razdvojim. Pisem ovo cisto da se neko ne zezne i pomislii da ce da sklopi stolicu pa da je vrati ako mu ne odgovara.
 
Uvek je udaranje. Nikakvo zavrtanje ne trpi tu silu. Ovo sto sam ja rasturao je bilo dan dva montirano, pa nije "sraslo"

Majstori u servisu ipak imaju osećaj da ne oštete puno kad ga lupaju, a imaju i rezervne delove kad zeznu nešto
 
Postoji alat za skidanje lifta sa kancelarijske stolice, samo što su male šanse da neko u Srbiji ima to.

 
Nazad
Vrh Dno