Šta je novo?

Dobre radne stolice

Videh Haworth Lively u dobrom stanju za 170e/20000.
Razmišljam da je uzmem, deluje kvalitetnije nego bilo šta u tom cenovnom rangu, čak i ako je polovna...
 
Videh Haworth Lively u dobrom stanju za 170e/20000.
Razmišljam da je uzmem, deluje kvalitetnije nego bilo šta u tom cenovnom rangu, čak i ako je polovna...
Nema šta tu da se razmišlja, sigurno je mnogo kvalitetnija od gomile ovih o kojima se raspreda i koje se preporučuju na poslednjih desetak strana. Ponudi 150 i ako pristane, a verovatno hoće, pevaj.;)
 
Videh Haworth Lively u dobrom stanju za 170e/20000.
Razmišljam da je uzmem, deluje kvalitetnije nego bilo šta u tom cenovnom rangu, čak i ako je polovna...
Baš sam danas probao Lively i nisam ostao baš oduševljen. Ne bih rekao da je išta udobnija od Markusa, mada ima više mogućnosti za podešavanje.

Posle toga seo u Steelcase Please V1 i to je već druga priča - ozbiljna konstrukcija, udoban sedalni deo, mada malo čudan naslon. Pošto nam je bila potrebna još jedna solidna radna stolica za rad od kuće, nadam se da Please neće izneveriti.
 
Kupio sam ovaj model stolice


I da oprostite, ne diže mi se. Kupio je pre mesec dana, sad je sklopio. Sve ostalo funkcioniše. Ali gasna pumpa kao de ne radi ili ima nešto što mi je promaklo, mada ne bi trebalo. Nije to neki bauk.
Imao neko sličnih problema sa bilo kakvom stolicom ili da reklamiram?
 
Pa nema filozofije, ne verujem da si mogao pogrešno sklopiti gasni mehanizam, jer je to jedan sklop, ili radi ili ne radi. Ako je to jedini problem, traži zamenu dela.
 
haha hvala i neka je sa srećom! :D
bio u Modrulju pre neki dan, probao nekoliko stolica i tu tvoju.
da, svidela mi se i uži je izbor.
stalno mi je u glavi negativni komentari koje sam par puta pročitao ovde za tu firmu pa mi je to neka kočnica.
no, imam još par firmi da pogledam pa ću se već odlučiti.
trenutno biram i klime ali to je izgleda lakši izbor - žena se umešala i hitno je ;)
@celOPile
Cekam ko ozeblo Sunce da javis sta si izabrao :)
Hoce li biti skoro sta ubise me ledja :)
Ja sam iz malog mesta, nemam mogucnost da obilazim prodavnice, tako da kada jednom odem moram uzeti.. pa ce mi tvoj odabir pomoci mnogo
 
Kupio sam ovaj model stolice


I da oprostite, ne diže mi se. Kupio je pre mesec dana, sad je sklopio. Sve ostalo funkcioniše. Ali gasna pumpa kao de ne radi ili ima nešto što mi je promaklo, mada ne bi trebalo. Nije to neki bauk.
Imao neko sličnih problema sa bilo kakvom stolicom ili da reklamiram?
Kad si sastavljao je možda ostala zaštitna kapica na gasnom mehanizmu. Ne gine ti da rasturis stolicu čekićem... to se i meni desilo, jer je poklopac bio crne boje i uopšte nije delovao kao nešto što treba da se skine. Rasturio stolicu, odneo mehanizam u modrulj, on skine kapicu i kaže ups ;)
 
Zanimaju me iskustva sa Ikea Jarvfjallet stolicom, i da li je bolja opcija Jarvfjallet ili Markus
 
Да ли неко има искуства са репарираним (Refurbished) столицама, првенствено Herman Miller (Aeron)?
Знам да замене мрежице за седење и леђа, евентуално точкиће (видљиве делове). Питање је првенствено због гасног механизма, колико му је век трајања?
Примера, на интернету има фирми које врше репарацију и на сликама се види у каквом је стању столица (мрежице, точкићи..). Али се не види шта се дешава када се седне, да ли гасни механизам држи или пропадне у најнижи положај :)
 
Naopako, ni na kineskoj stolici od 6k din ne bi smeo bas tako da propada:( osim ako je slon sedeo na njemu... zar to ne moze da se proba nekako pre kupovine ili kupiti od nekog ko ima dosta ocena ili tako nesto?
 
Питање је првенствено због гасног механизма, колико му је век трајања?

Ja sam nekoliko puta menjao gasne mehanizme. Na moj stolici posle 15 godina. Jednostavno je crko. Novi koštaju ok 2.000,00 pa na više. Ja sam stavljao polovne, sa rashodovanih stolica. Lako se menjaju i traju dugo. Mislim više od tri godine.

Gasni mehanizam treba da drži položaj bez obzira na njegovu cenu. Cenom - kvalitetom se podiže samo radni vek.
 
Мислио сам првенствено на набавку репарираних (Refurbished) столица преко интернета. Нешто овако:

Колико сам разумео узимају старе столице (често и преко 10 година старе) и замене оно што сматрају да је дотрајало. Углавном мреже, точкиће и руконаслоне. Али нигде не видех да спомињу замену гасног механизма. Мислио сам је знатно скупље, 2.000 динара није много (у односу на цену столице).
 
Jel ovi salju uopste za Srbiju I kolika je carina Kolika je tacno usteda?
 
постоје фирме које превозе робу (третирају као селидбе) из Немачке за Србију. Превоз је од 80 евра па навише. Те бих рекао да је прилично јефтиније од цене у Србији (960 евра + додатне опције за столицу и порез преко тога).
 
HM embody ima garanciju od 12 godina, tako da iako je zamenjen gasni lift u garanciji ili je odrađena fabrička reparacija nemaš brige, ima da traje dugo. Ja na poslu sedim u Embody, još jedan kolega ima istu i on ima preko 130kg, zavali se da leži maltene u njoj, i evo 3 godine skoro ni da mrdne.
 
Koliko se čeka da se Markus pojavi na stanju na Ikeinom sajtu? Ulazim već 4-5 dana da proverim da li se pojavio i ništa.
 
Koliko se čeka da se Markus pojavi na stanju na Ikeinom sajtu? Ulazim već 4-5 dana da proverim da li se pojavio i ništa.
Prijavi se da ti stigne obaveštenje na mail kada bude na stanju, mada i to nije sigurno - poslednja dva puta kada je stiglo obaveštenje, dok sam kliknuo da vidim, već sve rasprodato ;) Ili dobiju 3 komada ili dele džabe, nema treće :ROFLMAO:
 
Nije, pre jedno mesec dva u dva navrata stiglo u jednoj turi 35 komada, u drugoj 50ak i sve otislo za 2-3 dana
Problem je sto su iskljucili opciju isporuke za Markusa, nego mora licno da se ode
 
Weird. Meni su rekli da tek od ponedeljka im stize batch i da će moći da se vrši isporuka. Ja sam pre neku nedelju ujutru kad je jedna bila na stanju baš tad zvao da pitam šta i kako.
 
Zanimaju me iskustva sa Ikea Jarvfjallet stolicom, i da li je bolja opcija Jarvfjallet ili Markus
Razlika u ceni je značajna, pa je teško uporediti ih direktno. Markus ima nešto udobniji/mekši sedalni deo, kao i gumirane naslone za ruke, dok su potpora za leđa i opcije prilagođavanja poprilično na strani Jarvfjallet-a, Treba probati po nekih 15-20 min i jednu i drugu da bi se moglo nešto zaključiti, jer nema univerzalnog rešenja (čak ni kod mnogo skupljih stolica).
 
Poslednja izmena:
Ja sam čekao 3 meseca da stigne, možda i duže, svakako bih i odustao da je postojala solidna alternativa.
 
Stigao je mali kontigent Markusa, ali izgleda da ne vrše dostavu za njih, što mi je čudno jer dostavljaju Jarvfjallet, koji je maltene isti model stolice.
 
Uspeo da naručim ! :D
 

Prilozi

  • stolica.jpg
    stolica.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 87
Da li neko moze da mi objasni zasto mnoge stolice u srpskoj ponudi koje imaju tilt mehanizam imaju blagi tilt "na prazno"? Dakle, naslon je u uspravnom polozaju, sve je ok, ali kad uprete ledjima malo nazad ima blagi hod naslona napred nazad. Ukoliko se sedi normalno to nije nesto primetno, ne upiru se ledja u normalnom sedenju. Medjutim , ako se naslon tiltuje u npr jednu poziciju nazad kad se zavalite u stolicu, taj Klik klak hod "na prazno" smara (bar mene). Te prodavce kad pitam, ili slezu ramenima, prave se blesavi, ili kao "to MORA?". I'm not sure. Da li je prosto u pitanju los, jeftin mehanizam koji ima hod, ili je to moranje? Nisam probao nigde neke fensi stolice pa da mogu da uporedim ...
 
Nazad
Vrh Dno