Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nađoh garanciju, piše:
B 9885 G hrom
Koštala je 14k. Od pozitivnih stvari, ima duboko sedište (meni vrlo bitno), zaključavanje naslona u bilo kom položaju, ne samo 3-5 određenih (meni izuzetno bitno) i rukonaslone podesive po visini (meni skoro nebitno).
Hvala naa odogvoru, no kako vidim nemaju taj model vise na stanju.

U svakom slucaju mislik da cu korati da skoknem do mb da vidim uzivo kakva je ponuda i kako to izgleda jer stvarno cene im deluju dosta primamljivo.

Gledao sam i u mordulju no sa dodatkom, naslona za glavu, podesivog naslona za ruke ( ova dva su obavezni ), i jos eventualno metalna zvezda i gumeni tockici, i jos na sve to 20 pdv , pffff dosta izdadje ta stolica, ali u svakom slucaju skoknuci i do njih u Ns da vidim uzivo kako to izgleda.
 
Ova za 200 evra i 5 godina garancije deluje OK. Podesavanja rukonaslona u 3 pravca, naslohttps://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-298-g-cena-sa-pdv-om/n za glavu po visini i uglu i lumbalni deo po visini i dubini.
Video sam i taj model, ali kokretno za oko su mi zapali ovi modeli.
https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-294-g-alu-5-godina-puna-garanija/

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-298-g-cena-sa-pdv-om/
https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-202-alu-cena-sa-pdv-om/

Kao i B600 g model koji si preporučio.

Sad izmedju ova tri po specifikacijama su dosta slicni, ali bi ipak trebalo otici tamo probati svaki videteti koji najvise pase.

I da jel neko mozda zna jel moze da se uzme gotovisnki racun za stolicu, tako da bi mogao da iznos odbojem kao trosak firme ?
 
Trebalo bi da možeš. Ako sam dobro zapamtio, oni nemaju fiskalnu kasu i ne mogu da naplate stolicu na licu mesta. Daju predračun, kupac uplati na račun pa tek kad oni vide uplatu onda ide isporuka. Tako nekako je bilo.
Inače, ja sam tamo došao sa nekim favoritima preko weba. Jednu su imali da mi pokažu, ostale ne. Pozovite ih telefonom, da ne idete džabe.
 
Vazi hvala na savetu, ja sam mislio da imaju vecinu model na stanju bar kao izlozbeni primerak, no definitvno prvo zovem da ne idem do bg za dzabe.

Ako ugrabim malo vremena da obidjem i ove prodavnice u NS , ima li jos neki predlog sem ( Mordul, Tema, Office line, Emu ) gde imaju stolice ovakovog tipa ( erogonomske ) ?
 
Izgleda da Markusi uvek lete ko ludi. Jutros su imali 43 na stanju (platneni) sad vec 30 komada.............
 
Jel ovi iz IKEA-e salju racun. Danas mi stigao dusek bez ikakvog racuna. Iamm samo na mejlu ono sto su poslali.
 
Sve Jysk stolice su loše, dovoljno je provesti minut u radnji i uveriti se u to.
 
Dobićeš račun na mail iz Ikee…
 
Da li je ovo dobra akcija ili je realna cena?

Bolje preskoci, trenutno imam takvu stolicu ... 0 podrseke za lumbarni deo ledja, sipke ledjnog naslona su bez ikakvog sunjera tako da posle nekig 15 20 min sedenja poprilicno postanu ne udobne ne za ledja.
A evo imam je 2 3 godine, mislim da ako bi se zavalio nazad sa svojih 84kg, raspala bi se stolica, bukvalno sve zivo na njoj kvrci pucketa nekad me je strah da sedim...
Tako da topla preporuka za zaobilazenje
 
hello.
prvo da se zahvalim svima (trajalo bi poprilično da krenem poimence) na sjajnim savetima koje sam ovde pročitao u porukama u poslednjih godinu dana.

kupujem stolicu i umalo da se zaletim i uzmem neku gerjmersku twitch-like, fala Bogu pa naidjoh na ovaj forum i vas.
budžet je oko 500 eur, 185 cm, 95 kg (biće normalnih 90 za par meseci) ;)
sedim skoro pa non-stop za računarom.

sve što više čitam na netu više sam neodlučan u pogledu naslona na glavu.
koliko shvatam postoje dve škole - jedna podržava naslon za glavu dok druga smatra da nema potrebe, dokle god su ledja i ramena u pravilnom položaju glava i vrat mogu da se snadju, dapače, poželjno je da imaju slobodu kretanja.
opet, neko koristi taj naslon za glavu samo za odmor s vremena na vreme a neko ga podesi tako da mu je glava non-stop oslonjena na njega...

ovo mi je i prvo pitanje - da li vredi uzeti stolicu sa naslonom za glavu?

bio sam pre neki dan u emu, probao 4-5 stolica i ova mi je najviše odgovarala:
kako vam se čini? da li je možda neko ima?
zaista je bila udobna kada sam je podesio, jedina zamerka mi je bila što bih voleo da mi je lumbalni deo malo više podržan tj. da je malo više izbačen na stolici prema telu. možda umišljam, nemam iskustva.

ima li još neki predlog za neku kvalitetnu stolicu u tom cenovnom rangu? može i da probije budžet, bitno da može da se kupi u Srbiji.


hvala svima!
celOPile

eee da, imam mačku koja voli ponekad da oštri kandže gde stigne...
da li je bitno koji bih materijal odabrao jer svakako bih najverovatnije prekrio stolicu nekom prostirkom?
ko zna, možda se beštiji ne svidi stolica pa je ignoriše, nemam pojma.

ako neko zna i savet kako vaspitatu mačke bio bih mu zahvalan ;)
 
Poslednja izmena:
^ Za stolicu nisam kompetentan da te savetujem u tom cenovnom rangu, ali za mačku ima ona mačka trava u spreju, poprskaš stolicu i mačka od nje beži kao luda, a ljudi taj miris ne osete, jer ako budeš računao "možda se beštiji ne svidi stolica pa je ignoriše", bićeš u krivu, jer će se podloj beštiji baš svideti tvoja stolica od 500€ i nećeš moći da je isteraš iz nje... :ROFLMAO:

EDIT: Samo što mačja trava privlači, a neki drugi zeleniš odbija mačku, pa poruči taj drugi...
 
Zdravo svima,
Pročitah dosta postova o stolicama i dalje ne znam šta da radim. Budžet je 300-350e. Težina 85-90kg (zavisi od godišnjeg doba), visina 182. Dosta sedim, tako da je stolica bitna. Naravno voleo bih steelcase, ali nema se trenutno za to. Potreban mi je podesiv naslon za glavu, nasloni za ruke i naravno da nema nikakve eko kože, bitno mi je da se ne znoji zadnjica leti :). Ako imate vremena predložite nešto, biću veoma zahvalan. Već 3 sata vrtim forum i ne mogu da procenim šta valja.
 
E krastavac, ja bih ti preporucio moju sl-f8, ali izlece malo iz budzeta :)
Mozda SL-f12...sada vidim da f8 vise ni nema na sajtu.
 
Mislim da je to ova iz jyska,
ali je vise nema kod nas.
Kada uporedim nju sa markusom, osim tilt locka, sve je na strani ove no name stolice.
Kostala je oko 15k dinara
Kvalitetnije je izradjena i puno je udobnija.
Tako da ovu titulu najbolje stolice do 20k koju je Markus ovde pridobio ne mogu da priznam.
Malo je bolja od modela koji kostaju 7k dinara. To je moj utisak nakon 2 dana.
Imam ja 2 te "malo losije" od markusa stolice
Ako si spreman da se opkladimo da nisi u pravu mozemo da se dogovorimo da dodjes da vidis te malo losije stolice nasta lice posle 2 godine koriscenja.
Mozda su tvoja ocekivanja bila sky high pa otud neko razocaranje ali sumnjam po tvom postu i da imas iskustva sa boljim stolicama.
Kada kazem iskustva ne mislim na gledanje i sedenje po prodavnicama vec dugorocnu upotrebu od barem par meseci.

Ja kada citam ovde postove pojedinih ljudi sve neki dzinovi, pozadine od platine, kicma od trske.
Ludilo
Igrao sam wow 3 godine na plasticnoj stolici za komodom ...
Tako da ne postoji za dzabe ona izreka, teska vremena stvaraju jake ljude, jaki ljudi stvaraju dobra vremena a dobra vremena stvaraju guze od platine :) ?

Do pre neku godinu za 12-13k si mogao da kupis krs stolicu u ovim prodavnicama namestaja, sad za iste slicne pare mozes da kupis Markus-a
Za te pare best buy i u suprotno ne moze da me ubedi niko


chrome_LmHogUahOJ.jpg

E sad posto ce biti neko pametan da mi objasni nesto. Daleko je Markus od savrsene stolice ali ako posle 4 godine i dalje mogu da sedim u njoj po ceo dan, nigde nista me ne sece itd valjda ce i vasim royal telima posluziti kad vec nemate pare za royal stolice :)
 
Nema potrebe da probam te tvoje stolice, probao sam ovu iz jyska i markusa.
😀
Moj generalni utisak u vezi Markusa je taj da je u pitanju totalno precenjena stolica. Koristim je oko mesec dana, nije to nista bolje od random stolice do 20k.

Na poslu sedim na stolici od 450e vec 5 godina, tako da znam razliku izmedju premium stolice i ovih "budget" varijanti.

Ovde su se pisali takvi hvalospevi o Markusu kao da se radi o stolici iz viseg ranga, dok je u realnosti bas tu gde joj i cena nalaze.
Cak nije ni udobna za duze sedenje, ali ajde, to mi dodje kao zdravstveni feature.
Kad utrnem, tastatura u stranu i pravac po kafu.

Nisam svilen pa da mi sada sve smeta. Od kako radim od kuce sedeo sam na sofi, obicnoj stolici, terasi. Laptop na krilo itd.
Zeleo sam da eto uzmem stolicu za stan, da se ne bakcem sa transportom stolice iz firme.
Markusa sam kupio na osnovu preporuka ovde i generalno po netu. Ocekivao sam vise iskreno.
Kolega ima ovu iz jyska, sedeo sam par sati na njoj i stvarno deluje ok i nista losija od Markusa.
Kolega je ima oko 3,4 meseca i stolica nije nigde mrdnula, ne sece te nigde. Tako da mi taj argument za dugovecnost Markusa u odnosu na druge stolice istog cenovnog ranga ne pije vodu.
Ali dobro, mozda se rasklati ova za neki mesec i pocne da se dezintegrise. Ako se to desi, demantovacu sebe i postaviti ovde.
 
Se pojavljuje negde kod nas polovne HM stolice uopste?
 
Ima li neko duze iskustvo sa ovom stolicom, probao sam je na kratko u Gandijevoj, ok mi je delovala https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-243-g-cena-sa-pdv-om/
U sustini trazim nesto za oko 15000, juce kod burazera probao Markusa, jace od sata sam sedeo ali mi ne odgovara, prevelik pritisak mi vrsi lumbalna podrska na ledja, da je malo nize postavljena bilo bi bolje, ja sam 181, 83kg.
Inace ne provodim mnogo vremena u stolici, nekih 2-3 sata dnevno u proseku.
 
Firma se preselila pa smo sa Jysk/Tempo kanc. stolica prešli na Steelcase Reply Air. Moram priznati da vredi stolica para. Nikada nisam mogao ko čovek da sedim u običnim kanc. stolicama, samo sam se krivio i izvijao. Sada nema problema.
 
hello.
prvo da se zahvalim svima (trajalo bi poprilično da krenem poimence) na sjajnim savetima koje sam ovde pročitao u porukama u poslednjih godinu dana.

kupujem stolicu i umalo da se zaletim i uzmem neku gerjmersku twitch-like, fala Bogu pa naidjoh na ovaj forum i vas.
budžet je oko 500 eur, 185 cm, 95 kg (biće normalnih 90 za par meseci) ;)
sedim skoro pa non-stop za računarom.

sve što više čitam na netu više sam neodlučan u pogledu naslona na glavu.
koliko shvatam postoje dve škole - jedna podržava naslon za glavu dok druga smatra da nema potrebe, dokle god su ledja i ramena u pravilnom položaju glava i vrat mogu da se snadju, dapače, poželjno je da imaju slobodu kretanja.
opet, neko koristi taj naslon za glavu samo za odmor s vremena na vreme a neko ga podesi tako da mu je glava non-stop oslonjena na njega...

ovo mi je i prvo pitanje - da li vredi uzeti stolicu sa naslonom za glavu?

bio sam pre neki dan u emu, probao 4-5 stolica i ova mi je najviše odgovarala:
kako vam se čini? da li je možda neko ima?
zaista je bila udobna kada sam je podesio, jedina zamerka mi je bila što bih voleo da mi je lumbalni deo malo više podržan tj. da je malo više izbačen na stolici prema telu. možda umišljam, nemam iskustva.

ima li još neki predlog za neku kvalitetnu stolicu u tom cenovnom rangu? može i da probije budžet, bitno da može da se kupi u Srbiji.


hvala svima!
celOPile

eee da, imam mačku koja voli ponekad da oštri kandže gde stigne...
da li je bitno koji bih materijal odabrao jer svakako bih najverovatnije prekrio stolicu nekom prostirkom?
ko zna, možda se beštiji ne svidi stolica pa je ignoriše, nemam pojma.

ako neko zna i savet kako vaspitatu mačke bio bih mu zahvalan ;)
Imaš na akciji sada original ergohuman po sličnoj ceni kao tu iz emua. Ortak je uzeo pre par meseci, zamenio Marcus i kaže da je pogledao, kao nebo i zemlja. Gabaritima malo jači od tebe tako da tu nemaš brige.
 
Koga zanima dobra stolica i sto, imate ovaj oglas, postavljen juče na benchu, uz malo cenkanja može biti dobra kupovina: https://forum.benchmark.rs/threads/...rski-sto-stolica-cooler-master-ergo-l.481804/
Bas kako i deluje, losa stolica sa naduvanom cenom na kontu brenda.
Mogu odgovorno reci da moj sl-f8 Kinez od 400e nov jede ovu za dorucak. 450e je cena za ocuvane Aeron i Leap polovne stolice(kada ih ima), ne za neki CM brendirani poluproizvod :)



Ergohuman je meni bila premekana i sa preslabom lumbarnom podrskom.
Ja sam ujedno i izuzetno nestandardne gradje. Treba to probati jedno 10, 15 minuta, pa videti da li krece donji deo ledja da se napreze.
Ok je ova cena od oko 550e, ako ti odgovara ta stolica. Cena od 700e "bez popusta" svakako nije ni realna.
 
Rekao sam uz malo cenkanja.😉
Počela je sezona popusta, idu i do 50%.😁
 
Imaš na akciji sada original ergohuman po sličnoj ceni kao tu iz emua. Ortak je uzeo pre par meseci, zamenio Marcus i kaže da je pogledao, kao nebo i zemlja. Gabaritima malo jači od tebe tako da tu nemaš brige.

da, video sam taj oglas pre par nedelja, hvala!
 
Kupio sam Trust Gxt Resto 707 ali mi ne odgovara i mislio sam da iskoristim mogućnost da za 14 dana ako mi se ne svidi vratim .
Ali kada sam krenuo da je rastavljam shavatio sam da to ne mogu da uradim a da je ne oštetim i jesam malo po onom liftu a ništa nisam uspeo da uradim.
Da li to znači i da ne očekujem da mi uvaže reklamaciju ,tako da je možda bolje i da je ne šaljem,verovatno mi dodatno naplate poštarinu
Plus ako uzmem čekić znajući sebe ima da napravim haos
 
Nazad
Vrh Dno