Šta je novo?

Dobre radne stolice

Prava stolica, lepo su je deklarisali na 140kg za prave ljude :)
sta ono tamo prodaju za 110kg i slicno ;) decje stolice
 
Prava stolica, lepo su je deklarisali na 140kg za prave ljude :)
sta ono tamo prodaju za 110kg i slicno ;) decje stolice
Ova moja je deklarisana do 250kg. Mada ja imam samo 96. Kontam da će robustnost poslužiti na duže staze.
 
Kako služi bez problema ako si već reklamirao gasni mehanizam?
Sve se kvari, ja na to tako gledam bar prema iskustvu sa IT opremom. Problem se pojavio nakon par nedelja tako da je bio DOA takoreći :) Nakon zamene nema nikakvih drugih problema. To što ja nisam mogao odmah da je odnesen na servis je druga stvar.

Meni lično znači i to što se problem rešio na licu mesta u servisu, bez da čekam x dana na popravku.
 
Ja ne znam otkud toliki hajp oko Ikea Markus stolice. Zbog hajpa se zaleteo i kupio bez da probam, i evo kukam već mesecima na bol u ledjima... Sledeće nedelje planirao da kupim neku drugi, čini mi se da ću izabrati neku od ovih MB modela.
 
Isto se i meni desilo pa sam je prodao na kraju. Stavi je u oglase, brzo ce otici :D
 
Може помоћ, потрошио бих до 400 евра на столицу. Запала ми је за око ова:
Или постоји нека боља?
Или је за те паре једноставно најбоље узети Маркус?
Хвала унапред на одговорима
 
Ima li nekih stolica sa meshom na sedalnom delu, deluje mi da je mnogo bolje nego tvrdi sedalni deo od stofa. Ili gresim? :D
 
Може помоћ, потрошио бих до 400 евра на столицу. Запала ми је за око ова:
Или постоји нека боља?
Или је за те паре једноставно најбоље узети Маркус?
Хвала унапред на одговорима
Ja kući koristim tu stolicu već pola godine i prezadovoljan sam. Ali nije za svakoga, trebaš je probati da vidiš da li će ti odgovarati.
Moja preporuka za oko 400e je i Kinnarps 5220.
 
Ima li nekih stolica sa meshom na sedalnom delu, deluje mi da je mnogo bolje nego tvrdi sedalni deo od stofa. Ili gresim? :D
Ima ih. Ali od tvojih gabarita zavisi može li određen model da se kupi. Meni su na par mesta rekli da mesh modeli koje oni imaju nisu za mene sa 125kg. E sad, verovatno ima i "jači" mesh koji može, ali ovo je bio odgovor za modele koji su mene zanimali.
 
Ćao, može pomoć. Trenutno sam u potrazi za stolicom, student sam pa nemam baš prevelik budzet, do nekih 150e.
Planirao sam uzeti Markus, pošto sam video da je generalno preporučuju, ali je već neko vrijeme nema na stanju da se poruči.
Isplati li se čekati da bude ili da pogledam ipak nešto drugo? U Novom Sadu sam, visok oko 203cm, težak oko 105kg.
Hvala unaprijed na odgovorima!
 
Markus se neće raspasti posle 6 meseci korišćenja, što se ne može reći za gamerske stolice u tom cenovnom rangu. Pogotovo ako se tvoji gabariti uzmu u obzir. Bolje se strpi.
 
Za visoke ljude izbor je mizeran; nije ni Markus idealan ali bar nije naslon glave na leđima.
Neshvatljivi su ovi iz nabavke Ikee, mogu da prodaju brdo Markusa, oni naručuju 10 komada nedeljno. Šarlatani.
 
Interesantan mi je njihov odgovor na mail kada se može očekivati Markus, rekli su kako je to jako tražen proizvod, nemaju ga trenutno i vjerovatno će tek polovinom Aprila biti na stanju, ali da ipak pratim na sajtu, možda se pojavi ranije...
 
Previsok si za Markus, ja sam 193 i kratko mi je sedište. Inače konstrukcija je odlična, nema ništa da škripi ili da se klima, ja je imam 5 godina, i malo se ofucao desni naslon za ruku, i to je to.
 
Imaš li kakvu preporuku za nešto bolje u tom cijenovnom rangu? Ali znam da neki nedostatak moram prihvatiti, savršenu ne mogu naći za ovaj novac. Mene najviše brine podrška za lumbalni deo, nemam gdje da probam stolicu, a odlazak do Ikee mi nije baš praktičan. Što se tiče sjedišta, uvijek mi je bilo kratako, mislim da Markus ima i najduže do sad.
 
Ja sam visok 202cm, i oko 100 kg. Jedva sam nasao stolicu da mi odgovara, Na poslu sam koristio ovu i mogu da kazem da mi je bila ok. Veoma cvrsta i velika stolica. Ima i verzija sa naslonom za glavu, kome znaci. Malo je skuplja od tvog budzeta ali verujem da vredi za taj novac. Mislim da je Markus bacanje para.

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-ergo-12-2/
 
Ja sam visok 198cm, imam 115kg i tvrdim da Markus nije bacanje para :)
Za te pare nigde nema bolje stolice!

ps. U SWE Markus košta 1695 sek što je oko 20000 din, u Srbiji je 15000 din pa i ne čudi što se prodaje odlično ;)

Jedino što je po meni mana je što sedalni deo nije duži - ko je visok (190+) njemu treba veći deo za sedenje.
 
Poslednja izmena:
U nedostatku Markusa da li bi neke od ovih stolica bile OK? 190cm i 75kg ako je bitno, ne mora bas neka super izdrzljiva :)
b 243
m 287
m 286
 
poz, trazim izdrzljivu stolicu (nosivosti preko 120 kg), sa lumbalnom podrskom za ledja (najvaznija stavka), mrezastim sedistem i poledjinom (zbog znojenja), naslonom za glavu, i podesivim rukonaslonima po visini - do 300 evra

imam markusa na poslu koji ladno izdrzava i preko 130kg iako je atestiran na "samo" 110kg - dok za ove stolice pise 120kg a imaju plasticnu podlogu, tako da to cisto sumnjam:

nemaju lumbalnu podrsku:

ova mi izgleda najbolje, ali ne mogu nigde da nadjem nosivost - zna li mozda neko? (i ko je "originalni" proizvodjac ili uvoznik)

neka iskustva sa ovom?

svi predlozi su dobrodosli - ako znate mozda za jos neku slicnu osim ovih, bio bih vam zahvalan
 
video sam losa iskustva ovde sa M295 - slaba lumbarna podrska, a i bas izgleda tako ona labava plastika na slici

a nasao sam maksimalnu nosivost za ovu, 120kg - tako da cu najverovatnije nju i da uzmem ako ne bude bilo boljih predloga

 
ove tri su na popustu sa outleta, izgledaju veoma fensi, ali svima je metalni nosac samo do polovine naslona - ostatak je od plastike a pise da su nosivosti do 130 i 140kg


kolika li je onda prava nosivost markusa, ili ove sto ja hocu da uzmem, kojima je ceo okvir od metalne konstrukcije...
nista onda, mislim da za te pare jednostavno nema bolje, njih dve su best buy u svom cenovnom rangu (150 i 300 evra respektivno), moralo bi da se doda bar jos tolko za nesto kvalitetnije - uzimam sutra sigurno
 
U Modrulju bi trebalo da je sve modularno, tj. da se mogu dokupiti bolji delovi (metalna zvezda, gumeni točkići itd).
 
ove tri su izlozbeni modeli sa svim tim, u full opremi - ali dzaba kad im je ceo naslon i dalje od plastike
 
Moraćeš da daš više od 300 eura da bi dobio stolicu koja zadovoljava to što tražiš, ili ćeš negde morati da napraviš kompromis. Druge ti nema.
 
pa nasao sam vec ovu koja ima sve sto mi treba:


bas kao i markus, vredi mnogo vise nego sto kosta - bar gledajuci ostale stolica u njihovom cenovnom rangu
 
Pa šta se čeka onda ? Kupuj.
 
Nazad
Vrh Dno