Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ovu su mi predlozili, jel sta bolje od modruljove? https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/
Takodje vidim da se pisalo u ovoj temi jednom ili 2x o istoj stolici kako nije losa, meni lici na ergohuman u kliklaku vidim je 60k, a ova stolica je trenutno 52k, dok 2020 sam naso podatak 42hiljade, sad kolko zapravo vredi ova stolica sa emua i da li je ista bolja od ergohumana sa kliklaka, kad su vec priblizne cene?
 
Je li neko možda ovu probao?

 
Ima hiljadu opcija zato pitam, baš je nezgodno naručiti na slepo pogotovo mi sa juga, ne možemo to ni vratiti a ni prodati haha
Gledam piše jedno u poruci mi šalju znači stolica oko 42 hiljada ali ide bez glavonaslon, rukonasloni, al. zvezda, kvalitetniji materijal, šta ja dobijam sundjer, zvezdu i točkiće da se vozim po putu...? :D
Ne znam dal sme linkovi,ali za taj model sam pogledao, imaju toliko opcija da ni sam ne znam gde i na drugim sajtovima, tako da je rizik svakako, možda negde ima i komplentnija i bolja stolica za 30 hiljada, ne znam stvarno ispade 42 hiljade dobijaš stolicu samo sa naslonom za leđa ništa više
nemoguce je naruciti na slepo, mozes da bacis pare u potpunosti... tj da ti stolica bude neupotrebljiva! To lako moze da ti se dogodi i kod high end stolica, malo manje verovatno ali nije nemoguce. Ali isto tako neke tako middle range mogu jako dobro da ti legnu, tako da u svakom slucaju na slepo je totalna kocka.
Je li neko možda ovu probao?

gejmerska stolica, ako ti ne smeta taj racer naslon, manje vise to je sve isto... Pitanje je samo kvaliteta izrade i izdrzljivosti, ali tu je uvek ergonomija nula bodova.
 
Misliš da nije udobna?
 
pa ne bih upotrebio bas taj epitet, ali recimo da imas stolice za sedenje u kojima mozes da budes 1h, 2h, 3h, pa sve do preko 9h dnevno u njima, sto je za neke poslove potrebno. Evo recimo ja imam ikea Alefjall, ili kako se vec pise. To je dobra stolica, udobna na prvi sed, ALI to je stolica u kojoj vec nakon sat, max 2 pocinje da ti bude neudobno, da se stalno premestas, da stalno hvatas drugaciji polozaj, moras da ustanes, itd itd. Recimo to nije definitvno stolica da se uvalis u nju u gledas jedan film na kompu itd... Jednostavno nije. Ako bih sada nabavljao stolicu i da imam ogranicen budzet, opet ne bih uzimao nista dok ne dodjem makar do ergohumana (sada je izasao neki gen2, tj druga verzija koja je navodno bolja od prethodne) Ali da me bas pritisce da uzmem nesto pa bilo sta to bi bila Styrspel iz ikee, za 24 soma, sto nije malo a nije ni previse, ali mi je opet bolje nego pola modrulja i ostalih nasih uvezenih kineskih pizdarija. Probao sam je u ikei i jeste udobna, pogotovo ako si 180 +

https://www.ikea.com/rs/sr/p/styrspel-gejmerska-stolica-siva-crvena-60526085/

https://www.ikea.com/rs/sr/p/alefjaell-kancelarijska-stolica-glose-crna-70367458/
 
pa ne bih upotrebio bas taj epitet, ali recimo da imas stolice za sedenje u kojima mozes da budes 1h, 2h, 3h, pa sve do preko 9h dnevno u njima, sto je za neke poslove potrebno. Evo recimo ja imam ikea Alefjall, ili kako se vec pise. To je dobra stolica, udobna na prvi sed, ALI to je stolica u kojoj vec nakon sat, max 2 pocinje da ti bude neudobno, da se stalno premestas, da stalno hvatas drugaciji polozaj, moras da ustanes, itd itd. Recimo to nije definitvno stolica da se uvalis u nju u gledas jedan film na kompu itd... Jednostavno nije...

Vezano za to gneždjenje po stolici, jedine koje me ne teraju da se gnezdim, meškoljim i uvrćem su one najklasičnije metalne kancelarijske, "generic"
jedino što su samo i jedino za rad ili net, ili igranje, nikako filmove i neko opuštanje, to je nemoguće....
i udobne su...mnogo više nego što izgleda, i možeš da ih menjaš ko čarape! dobro, ne baš....
1709071368820.png
 
Koristim zadnjih par mjeseci Ikea Markus stolicu i zadovoljan sam sa sada. Dnevno sjedim u njoj preko 7-8 sati.
 
Vezano za to gneždjenje po stolici, jedine koje me ne teraju da se gnezdim, meškoljim i uvrćem su one najklasičnije metalne kancelarijske, "generic"
jedino što su samo i jedino za rad ili net, ili igranje, nikako filmove i neko opuštanje, to je nemoguće....
i udobne su...mnogo više nego što izgleda, i možeš da ih menjaš ko čarape! dobro, ne baš....
Pogledajte prilog 430977
da tako neka obicna stolica moze da bude skroz ok, tacnije i vise nego ok ako ti legne od bilo kog middle range modela
 
Ja ću ići na ovu iz https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/ iako je 52k bila 42k možda akcija neka pre 3 godine ili su poskupele i javljam iskustva. Nadam se da je udobna, ako se u međuvremenu ne predomislim ili neko da predlog, uglavnom nije nešto popularna nema nekih reviewa puno da znam, ali isto tako, ove sa modrulja stvarno ne znam da li mogu sa istom cenom da napravim nešto bolje...
 

Prilozi

  • 1709120032218.png
    1709120032218.png
    354.2 KB · Pregleda: 137
Ja ću ići na ovu iz https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/ iako je 52k bila 42k možda akcija neka pre 3 godine ili su poskupele i javljam iskustva. Nadam se da je udobna, ako se u međuvremenu ne predomislim ili neko da predlog, uglavnom nije nešto popularna nema nekih reviewa puno da znam, ali isto tako, ove sa modrulja stvarno ne znam da li mogu sa istom cenom da napravim nešto bolje...
Trebalo bi da je ok, ortak je zadovoljan, koristi je godinama. Imao je neke mini zamerke, da li položaj rukonaslona ili tako nesto, ali što se udobnosti tice sve pohvale.

Kad sam birao stolicu, nju sam otpisao jer mi je imala nedovoljno pozicija za obaranje naslona.
 
Ja sam sa Ergohuman presao na Asus Rog Destrier, pa dok je jos malo istestiram napisacu utiske. Za sada, isplati se :)
 
e super, posto smo tu negde istog gabariteta, cekam nestrpljivo tvoj input !
Sto je najgore, stolica mi je stigla prije NG, tek prije par dana imao vremena da je sastavim. Za ovih 4-5 dana, svi utisci su pozitivni. Razmisljao sam izmedju Aeron i Destrier, na kraju se odlucio za Destrier.
 
Sto je najgore, stolica mi je stigla prije NG, tek prije par dana imao vremena da je sastavim. Za ovih 4-5 dana, svi utisci su pozitivni. Razmisljao sam izmedju Aeron i Destrier, na kraju se odlucio za Destrier.
Da li ti odgovara dubina sedista, u smislu da ne osecas ni u jednom trenutku da je stolica "mala"
 
pa da, ma kenjaju debili na yt, da li imaju placene promocije nekih drugih proizvoda pa po necemu mora da se pljuje, ili je nesto trece, kao stolica nije za visoke ljude itd... retardi
 
Ima li neko ovde dugogodisnje iskustvo s Herman Miller Embody stolicom, da li je dolazilo do kvarova i koliko dugo je imate, ako moze neko iskustvo s tom stolicom da podeli neki korisnik?
 
Par ljudi je ima ovde na forumu koliko sam ispratio, ali mislim da niko nema baš neko dugogodišnje iskustvo. Generalno imaš dugu garanciju na nju, a ako u startu ne škripi (par ljudi se žalilo na ovo i menjalo stolicu, čak i u Nitei kada sam bio prodavac mi reče da su imali slučaj) i ne pravi problem druge vrste, kontam da si dugo miran.
 
ne skripi svaka, moja je necujna skroz sto se tice naslona, sedista itd, ali tockici se cuju - metalni zvuk imas utisak kao da se nesto lomi unutra, i kao sto sam vec napisao rucke ce da odu jako brzo (mehanizam unutar njih je toliko smesan i jeftin da je to cist bezobrazluk)... Imas je sustinski zbog ledja i dupeta - kao da sedis u fotelji , zapravo ona je sva ko neka malo cvrsca fotelja na tockice... Da li odaje utisak necega sto kosta ko svetog Pece kajgana - NE. Iz ove perspektive uzeo bih nesto drugo za duplo manje para (ima tu dobrih stolica), ostatak love bih sacuvao za podesiv sto ili ne bih ni trosio... Takodje kada dodju ovi letnji dani, nisam bas najsigurniji da je toliko prohodna i da ti se dupe nece usijati u njoj, ali dobro, ko jos danas ne odvrce klimu u ofisu...
 
Meni tj. mom "zmijskom tijelu" nije legao Embody. Guzica mi se spustala (klizala) niz sic.
I nije mi se dopalo sto u salonu na novoj stolici ledja krckaju, ali sam kapirao kao ok, ipak puna je zglobova.
Mehanizam za naslone za ruke je bash bezveze jer mozes da ga siris relativno slabim pritiskom, a po PS-u bi trebalo da se sire tako sto ih dignes pa ih rasiris.
Ne odaju utisak kvaliteta i ne ulivaju poverenje.
Embody sam skapirao kao varijantu da se covek zavali i da ima mesta da sedne kako hoce. Aeron mi je vise bio u fazonu da te drzi u mestu kao neka proteza.
 
To sa dupetom klizanjem nestane kada je podesis, ono treba jedno 3-4 dana konstantno sedis u njoj i podesavas, i onda je stvarno to top, nema klizanja, nema tacaka pritiska, ledja i kicma imaju maksimalnu podrsku, ali moras malo duze da se jebavas sa podesavanjem. Ali rucke... Aeron je druga filozofija skroz, generalno mislim da su ti dizajnovi omatorili i da iz HM su lenji da se upuste u pronalazenje novih resenja, nego su izlaz nasli u hajpovanju necega sto ranije nije toliko dozivelo ekspanziju jer nije bilo platformi itd... pa jbt 2009 -ta, sta yt generacija i yt retardi to krece negde od 2015,16 te mozda koju godinu ranije...
 
Vidjeh na Twitteru, kad krene kriza i propadaju startapi, pojave se Herman Mileri polovni na veliko:
 

Prilozi

  • GH29EiIbcAAoggJ.jpg
    GH29EiIbcAAoggJ.jpg
    105.7 KB · Pregleda: 91
Ma kakav twiter, puni nemacki oglasi istih, kacio sam vec! Btw otisla ona Embodi sa KP za 1k eura dosta brzo!
 
Uzeo sam embody, prvi dan i vidim da dosta je teško navići se na nju, nekad je dobra nekad ne, ali podešavanja ima previše i dok sam skontao prvo šta kako radi i sad kad znam otprilike podešavam svom telu i visini, razmišljam se da kupim glavonaslon, ali nije tolko ophodan, mislio sam takođe da je stolica dosta veća ali je zapravo mala, iako nisam ni ja nešto veliki. Za sad mi je čudna videću za dalje, kako šta i pišem, dal sam se uklopio ili rasklopio :D
 
Nazad
Vrh Dno