Šta je novo?

DIY radionica :)

raso24

Flash Drive
Učlanjen(a)
25.10.2021
Poena
3
Kako podešavate pištolj prilikom farbanja kompresorom ?
Izlazni pritisak ?
Da li farba treba biti malo više razređena nego inače kada se farba četkom?
U pitanju je nitro farba, temeljna + završna...
Ima li neko valjan savet?

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poena
48
Ja ovako radim, znaci izlazni pritisak kad stisnes pistolj da je oko 4 bara. Pistol pretezno ima dva podesavanja a to je za vazduh i boju. Podesavas po potrebi i gustini farbe. Uzmes neki karton i probas na njemu, znaci da vidis kako ide farba tj da li previse naliva ili previse rasprsuje. To stelujes kako tebi odg. Farba se razredjuje po upustvu na deklaraciji farbe...

@tomic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poena
28
Kako podešavate pištolj prilikom farbanja kompresorom ?
Izlazni pritisak ?
Da li farba treba biti malo više razređena nego inače kada se farba četkom?
U pitanju je nitro farba, temeljna + završna...
Ima li neko valjan savet?
Dobro si primetio da farbu treba više razrediti kad se farba pištoljem. Naročito ako imaš manju diznu 1.3 ili 1.4 što u principu nisu dizne za osnovne boje, al može da radi posao za kućne potrebe. Dalje, pritisak zavisi od konstrukcije pištolja (tradicionalni, HVLP, LVLP, LVMP...) pa je raspon pritiska vazduha meren na pištolju od 1.5-3.5 bar-a. Ventil za količinu farbe odvrni do kraja, a pritisak namesti na 2.5 bar pa probaj i došteluj po potrebi. Kad farbu razrediš i mešaš, treba da se sliva sa štapića u tankom mlazu, na granici da krene da kaplje.

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
113
E to je je moj omiljeni tip. U jednoj fabrici smo imali jedan oko 3 metra dug a u jednoj fabrici aluminijumskih odlivaka sam video neke od preko 10 metara.

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poena
48
Zavrsen jos jedan grinder koji je po meni najjednostavniji za pravljenje :) Video se uploaduje na YT, bice gotov za 100 godina :p Evo par slika:

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
113
Odlično odrađeno, dopada mi se taj "Industrial look" kao za fabriku, Jel uspevaš da prodaš i za koje cene ?

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poena
48
Ne znam jel smem o tome na forumu :) Ali da, ljudi mi kazu za sta im treba i sta rade pa ja na osnovu toga pravim i dizajniram...

Vrh Dno