Šta je novo?

Disney+ u Srbiji (pravila u prvom postu)

Cak i u praznom bioskopu iza tebe sedne neko sa nervoznim nogama da sutira o tvoj naslon
 
Ako je neka pomoc - windscribe radi posao za Turke. Nov Gmail nalog bez vpn na starom fonu, dodata srpska kartica, instaliran windscribe, Istanbul server, promenjena adresa na Istanbul, instaliran Disney+, plaćeno preko gpaya.

Interesantno Al sam posle logovanja popio da mi je nalog suspendovan zbog sumnjivih aktivnosti.

Sačekao malo, instalirao na TV-u Disney+ i preko USA vpn radi normalno.
 
Ako je neka pomoc - windscribe radi posao za Turke. Nov Gmail nalog bez vpn na starom fonu, dodata srpska kartica, instaliran windscribe, Istanbul server, promenjena adresa na Istanbul, instaliran Disney+, plaćeno preko gpaya.

Interesantno Al sam posle logovanja popio da mi je nalog suspendovan zbog sumnjivih aktivnosti.

Sačekao malo, instalirao na TV-u Disney+ i preko USA vpn radi normalno.
Radi li ti na TVu i bez VPNa?
 
Ja sam napravio naš Disney+ nalog i uzeo godišnju pretplatu od 80€ i podelio taj nalog sa rođakom ,svako po 40€, i to nas onda ispadne svakog po ~400 din. mesečno, otprilike 1 kafa i sok. Mislim da je to sasvim prihvatljivo (s obzirom na ogroman Disney katalog) i za naše uslove i ne vidim potrebu za tolikim cimanjem sa Turskim/Argentinskim/itd. dovijanjem...za razliku od, recimo, kupovine igara gde je zaista primetna značajna razlika/ušteda.
Ne radi se u npr mom slučaju o novcu nego stvar principa.
Ako mogu da stave pretplatu za jednu ogromnu Tursku sa jačim standardom od nas (valjda I dalje) zašto je nama skuplje 4x,a najsiromašnija zemlja u Evropi?
Da je na Srbiju 22 evra godina, a da ima na Tursku ili neku drugu zemlju za 20 evra ja bi opet napravio nalog na Tursku IP jer ne dozvoljavam da me neko pravi budalom za moje pare. 🙂
 
Ako je neka pomoc - windscribe radi posao za Turke. Nov Gmail nalog bez vpn na starom fonu, dodata srpska kartica, instaliran windscribe, Istanbul server, promenjena adresa na Istanbul, instaliran Disney+, plaćeno preko gpaya.

Interesantno Al sam posle logovanja popio da mi je nalog suspendovan zbog sumnjivih aktivnosti.

Sačekao malo, instalirao na TV-u Disney+ i preko USA vpn radi normalno.
Jel ti radi bez VPN-a?
Jel si unosio broj telefona za verifikaciju i ako jesi u kom koraku (dok si pravio srpski nalog ili...)?
 
Evo sad probah u letu na mobilnom. Ista poruka kao kad sam se nakacio na vpn USA : looks like you're traveling! I samo izbaci da će prikazati lokalni sadrzaj prema zemlji i to je to. Odgledah 10 min Obi Vana.
Nisam ubacivao nikakav broj za verifikaciju. Ali sve je odrađeno na mobilnom. Od kreiranja naloga srpskog na fonu koji nije imao nikakav googlov nalog pa do naplate kroz app. Double edit - trucka ovaj bus dok pišem 😀
 
Ako je neka pomoc - windscribe radi posao za Turke. Nov Gmail nalog bez vpn na starom fonu, dodata srpska kartica, instaliran windscribe, Istanbul server, promenjena adresa na Istanbul, instaliran Disney+, plaćeno preko gpaya.

Interesantno Al sam posle logovanja popio da mi je nalog suspendovan zbog sumnjivih aktivnosti.

Sačekao malo, instalirao na TV-u Disney+ i preko USA vpn radi normalno.
Ja sam Gmail nalog koji koristim za Netflix, Xbox ubacio u stari telefon, uđem u play store country settings ono stoji Czech, a kad ugasim Windscribe VPN na Tursku nudi prebacivanje na srpski store.
Ništa mi tu nije jasno.
Mora izgleda od nule novi Gmail nalog sve sa telefona.
Zar nije bolje kad se pravi Gmail nalog da se pre toga upali Turski VPN?
 
Ja sam u Turskoj, imam njihovu SIM karticu koju ću koristiti još nedelju dana, pa sam mislio d a napravim ovde Disney i uplatim na godinu dana.

Ne znam da li će mi dozvoliti ubacivanje srpske kartice za plaćanje, ako otvaram novi Gmail preko Firefox private tab-a i sve radim u njemu.
 
Ja sam imao disney+ napravljen kao USA nalog i platio dva puta do sad mesecnu pretplatu.

Instalirao bluestack, narpavio google nalog u turskoj preko google play
ubacio Kombank pre paid karticu (Ova kartica ne znam svuda prolazi i USA apple pay meni).
Platio godinu dana mesecnu pretplatu preko google pay na istom disney+ nalogu koji sam koristio.
Sve radi kako treba, skinulo mi oko 2000 din sa kartice za god dana.

Koristio sam NordVPN inace.
 
Uspeo i ja nakon skoro sat vremena cimanja.

Nov Gnalog, bluestack itd itd, ali problem je do VPN. Izgleda da su blacklistovali 90% turskih adresa.

Kupio sam 6 VPNa aplikacija 😂 dok nije konacno proslo. Naravno, uspesno cancelovao subskripciju za svih 6, tako da nista nisam platio.

Dakle, VPN je problem. Na jednom nece ds ucita stranu, na drugom izlazi poruka "not available in your country" (naravno, sve su Turska). Sa trecim me banovase (suspicious activity ili sta vec). Cetvrti beskonacno vrti spinning wheel prilikom kupovine...

I onda pre nego sto sam odusao, zapalim cigaru, pogledam u plafon, vidno iznerviran sto dobrih 40min bacih na sve ovo, opsujem Kostunici i Milosevicu i skinem tj probam VPN Turkey app (free na appstore) i prodje.

3x mi je banovan nalog, ali prilikom menjanja VPN-ova, radi. Takodje, radi sa srpskom IP na 2 uredjaja.

Jeste cimanje, ali slazem se sa marko_ns, ne moze Srb sa losijim standardom placati 4x manje nego Turska. Nije stvar u novcu, vec u principu.
 
Ja sad nesto hteo vidim na turskom Gmail nalogu sa koga Sam platio pretplatu, kad Ono kaze google da je blokirao nalog zbog sumnje da je blabla .
Nadam se da nece Disney isto da uradi za sada funkcionise.
Sledeceg Juna mora Novi account lol
 
Uspeo i ja nakon skoro sat vremena cimanja.

Nov Gnalog, bluestack itd itd, ali problem je do VPN. Izgleda da su blacklistovali 90% turskih adresa.

Kupio sam 6 VPNa aplikacija 😂 dok nije konacno proslo. Naravno, uspesno cancelovao subskripciju za svih 6, tako da nista nisam platio.

Dakle, VPN je problem. Na jednom nece ds ucita stranu, na drugom izlazi poruka "not available in your country" (naravno, sve su Turska). Sa trecim me banovase (suspicious activity ili sta vec). Cetvrti beskonacno vrti spinning wheel prilikom kupovine...

I onda pre nego sto sam odusao, zapalim cigaru, pogledam u plafon, vidno iznerviran sto dobrih 40min bacih na sve ovo, opsujem Kostunici i Milosevicu i skinem tj probam VPN Turkey app (free na appstore) i prodje.

3x mi je banovan nalog, ali prilikom menjanja VPN-ova, radi. Takodje, radi sa srpskom IP na 2 uredjaja.

Jeste cimanje, ali slazem se sa marko_ns, ne moze Srb sa losijim standardom placati 4x manje nego Turska. Nije stvar u novcu, vec u principu.
Jel možeš da opišeš i ti postupak?
Kada si (ako si) unosio srpski broj telefona?

Mislio sam da mi burazer napravi nalog iz Srbije preko starog telefona i doda moju karticu, a ja da odradim ostalo dok sam u Turskoj (da izbegnem VPN-ove).
 
Jel možeš da opišeš i ti postupak?
Kada si (ako si) unosio srpski broj telefona?

Mislio sam da mi burazer napravi nalog iz Srbije preko starog telefona i doda moju karticu, a ja da odradim ostalo dok sam u Turskoj (da izbegnem VPN-ove).
Nisam ni uneo broj telefona. Skipovao sam sve (phone number, 2step verification, import contacts, backup email itd itd)
Nalog je napravljen bez VPN-a, dodata ista srpska visa kartica, koja je na mom pravom nalogu. Samo stavljena Turska i njihov zip code.
 
Nisam ni uneo broj telefona. Skipovao sam sve (phone number, 2step verification, import contacts, backup email itd itd)
Nalog je napravljen bez VPN-a, dodata ista srpska visa kartica, koja je na mom pravom nalogu. Samo stavljena Turska i njihov zip code.
Jel si na Google Play stavio za zemlju Srbiju, pa posle uz VPN menjao na Tursku (i tada ubacio njihov ZIP kod)?
 
Prilikom dodavanja kartice sam izabrao Tursku i ukucao zip. Skinulo je par turskih lira sa dinarske kartice
(za ovaj korak nije bio ukljucen VPN)
 
Prilikom dodavanja kartice sam izabrao Tursku i ukucao zip. Skinulo je par turskih lira sa dinarske kartice
(za ovaj korak nije bio ukljucen VPN)
Nisam razumeo, u kom koraku si pali i gasio VPN?

Jel ovo dobar postupak (zanemarite miks ćirilice i latinice, mrzelo me da prekucavam, pa je radio Google translate):

Instalira se Blue Stack i onda se sve dalje radi preko njega.

Корак 1:
Направите Гоогле налог

Korak 2: sa Google Play-a instaliraj Turkey app, uključi ga i pusti da radi na Tursku.

Корак 3:
Направите турски профил за плаћања. Можете имати генерисану турску адресу за вас.
Унесите податке о кредитној картици
Име: Име власника кредитне картице
Држава: Турска
Адреса, ред 1: Ostim
Округ: Yenimahalle
Покрајина: Ankara
Поштански број: 06210

Корак 4:
Искључите ВПН и преузмите апликацију Диснеи Плус из Гоогле Плаи продавнице. Отворите апликацију и региструјте налог.

Korak 5:
Сада изаберите своју претплату (12 месеци). Платите целу ствар са сачуваном кредитном картицом.
Дешава се да су цене дате у €. Свеједно наставите да кликнете, јер се цена у лирама обично приказује у следећем прозору.
 
pisao sam ja detaljno uputstvo ovde u temi. pretraži po nicku.
 
Konacno sam uspeo da napravim nalog preko Turske, proso je kada sam odabrao da placam na mesec dana, pre toga sam uvek birao na godinu dana i nije htelo da prihvati.
 
Vi koji imate turski nalog, da li možete da koristite aplikaciju na telefonu (sa prvim, da kažem originalnim google play nalogom)?

@TwistedMind
Hvala. Pokušaću pa javljam kako je prošlo :)
 
Izguglah da može 4 uređaja istovremeno da gleda i 7 profila. Jel to tačno?
 
Nazad
Vrh Dno