Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BTC
meni deluje da se spremamo za kratkotrajni pump do levela 22-23k (max 25k)
neki altcoini deluju zanimljivo i imam poziciju u ETHW
 
Ako se neko seća, pominjao sam Quant u par navrata. On je sa skoro 400$ bio pao na 40$ i bio odlična kupovina. Sada je već x3.5 i ide lagano u top 20.
 
ajmo Bitkoinže ! :)
 
Očigledno mreže rade, i očigledno se opet vikend pruža, tako da očigledno do ponedeljka popodne neće preći 20k. Ali neće ni ispod 19k.
 
Čak sam i ja odustao od kopanja, trenutno😂
Cekam kraj godine da kupim malo grafika a i novu seriju da vidimo šta će biti😏
 
Ne znam sta je sa vama.. Mislite da nema ljudi koji su spremni bar 6 meseci da rade u minusu da bi videli u kom pravcu ide.. Zima će mnogo više toga reči..

Kopanje opada ali ne nešto puno...

Da li je realno da neko ugasi odmah farmu jer mu posle 15 dana na whattomine nije profit..
 
Zasto da ne bude realno ako placa struju? Bolje za iste pare da kupi vise novcica nego da aka grafe i iskopa manje.
Ne znaci da ce odmah grafe na oglase ali nema smisla drndati ih bez razloga. Neki su procenili da im je bolje da prodaju jer ce verovatno da obrcu pare zarobljene u grafikama i to je isto ok.
 
Nekome je to hobi/ljubav..... Svaki hobi košta.. Pa samo da idete na fudbal sa ekipam košta..

Kripto je krenuo kao hobi... Postao profesija izgleda..

Ne znam... Mozda ja pogrešno to gledam.. Ali sve je uhvatila panika samo 15 dana nakon merge.. Sta da kopam sta da kopam.. Sta se kopalo 2019..isto minus ili jedva troškovi... Zavisno od efikasnosti

Sada je efikasnost najbitnija a ne snaga kartica..

Ista NV može da troši 180w a može i 120w.. Normalno da stavimo na 120w..

Blizu smo dna po meni.. Džabe sada prodaja I pametovanje ako niste do sada... Stegne zube i guraš do kraja..
 
Meni je mining bio baš dobar izvor prihoda bio posle nesreće što sam imao jer nisam mogao da radim i tako evo 2 godine
Taman je prestao kada sam se oporavio i počeo da radim.
Hvala sto postoji, kopace se, reskira pa sad ko ubode kakav će biti njegov novcic.
Ja cu kupovati mesečno za 150e novcice a kartice nek malo odahnu😊
 
Ma ima i drugih nego niko ne kupuje. Gejmeri su kukali kako cim padne kupujem, evo cene dole kupio mali% ostali i dalje čekaju da bude dz, tesko da ce biti😏
 
Čudan smo narod.. Kada je bilo skupo svi govore eh ko je bio pametan da je kupovao rigove 2019..

570 8gb bio 800e

Kada je isti rig 2021. 570 8gb rig bio 4000e kupovao se..

Sad palo sve.. Niko ni ne pomišlja da kupi rig ni sad ni u budućnosti.. Vec samo se priča.. Gotovo sa pow.. Motaj kablove...

Od 60k do 25k govore da smo u bull.. Sada kažu prodajem sve idemo na dno..

U narednih nekoliko meseci će isto biti nikad jeftinije da se napravi neki nod.. Pa niko ne prica o tome.. Nego samo kuknjava 😅😅😅


I onda okace motivacionu poruku od Warren Buffet.. Na story 😄

Po meni ko želi da iole razmišlja o minigu u budućnosti .. U narednih par meseci je vreme da se izvuku najpovoljniji rigovi..

Sve je rizik.. Neću da pišem IMHO, NFA, DYOR... jer nismo deca..
 
Ma ima i drugih nego niko ne kupuje. Gejmeri su kukali kako cim padne kupujem, evo cene dole kupio mali% ostali i dalje čekaju da bude dz, tesko da ce biti😏
Cene su i dalje nerealne, s' obzirom na odnos ponude i potražnje.
Npr RX480 je tek sada sišao na cenu od pre 2 god., a realno karta kojoj je duša u nosu.
 
Dođe kraj i rudarenju, uprkos tome što su me forumski stručnjaci ubeđivali da će uvek biti nešto da se kopa. 😁 Čuj, "nova realnost", ništa novog u ovom nema. Praktično se potpuno ponavljaju dvadesete prošlog veka. Svaka generacija mora da ima svoju veliku depresiju, jer ljudi nikad ništa ne nauče iz istorije.

Da sačekam do kraja oktobra da vidim hoće li potop da krene, pa ako neće još, da polako zatvaram ove šortove, overnight fees sve malo po malo grickaju profit kao miševi. Ako izbegnemo klanicu sada, ne gine nam tamo negde u januaru ili februaru, tako da otvaram nove šortove za Božić. Da vidimo i koliko hladna će zima da bude, hoće li Putin da odvali jedan atomski s leva, itd.

Screenshot from 2022-10-02 12-36-22.png
 
Sve je manje gejmera na PC, koliko god to neki ne žele da priznaju. Mlađe generacije uglavnom igraju na konzolama i telefonima (imam troje dece, dobro sam upućen u tematiku). Starije generacije koje su navikle na premium gaming imaju sve manje i manje vremena za isti. Ja sada imam novca da kupim sve što sam želeo od opreme, ali nisam kupio, jer nemam skoro uopšte vremena za gejming. Grafike će morati da se vrate u opseg 150€-200€, ako neko želi da napravi prihod od njih.
 
Ići će cene grafika dole, AMD je spustio MSRP za svoje grafike iz RX 6xxx serije od 5 do 30 posto, zavisno od modela. Nvidia se za sad pravi luda.
 
Dođe kraj i rudarenju, uprkos tome što su me forumski stručnjaci ubeđivali da će uvek biti nešto da se kopa. 😁 Čuj, "nova realnost", ništa novog u ovom nema. Praktično se potpuno ponavljaju dvadesete prošlog veka. Svaka generacija mora da ima svoju veliku depresiju, jer ljudi nikad ništa ne nauče iz istorije.

Da sačekam do kraja oktobra da vidim hoće li potop da krene, pa ako neće još, da polako zatvaram ove šortove, overnight fees sve malo po malo grickaju profit kao miševi. Ako izbegnemo klanicu sada, ne gine nam tamo negde u januaru ili februaru, tako da otvaram nove šortove za Božić. Da vidimo i koliko hladna će zima da bude, hoće li Putin da odvali jedan atomski s leva, itd.

Pogledajte prilog 357862
Bravo za short ali koliko dugo pričaš i samouvereno.. Očekivao sam da ga držiš od 45k i da ga još nećeš zatvarati.. U svakom slučaju.. Profit je profit. 👌
 
Bravo za short ali koliko dugo pričaš i samouvereno.. Očekivao sam da ga držiš od 45k i da ga još nećeš zatvarati.. U svakom slučaju.. Profit je profit. 👌

Mora malo da se vodi računa i o seasonality, ima razloga zašto se short tako zove. Oktobar je standardni mesec za lomove na berzi, ako ne bude, posle standardno kreće božićni rally. Kiss of death pattern jeste kompletiran, ali to ne znači da će BTC na četvorocifreno već sutra. I u prošla dva balona su se nakon kiss of death berze držale po dva meseca pre nego što se pad nastavio. Sledeća godina će biti klanica u bilo kom slučaju.
 
Masa je ugasila, malo je ko šašav da kopa u minusu. Na KP ima preko 20k oglasa sa grafikama i još više od hiljadu sa rig-ovima.
Sa druge strane, uvek će biti i onih koji ne plaćaju struju.
Pa recimo i da neplaćaš struju, kartica od recimo 150-200 € treba ti 40-50 meseci da nakopaš te pare ( to je 4 godine, malo daleko ), a kartica za te pare je već na izdisaju, velik je to rizk. Ja sam moje pogasio, neću još prodavati ništa, ali ako za koji mesec se ništa bitnije nepromeni verovatno da hoću. Cena kolika bude, lepo smo se družili pa će se lepo i rastanemo :giggle:
 
Jel judi ovde uopste znaju sta je rudarenje?

Kad procitam > dosao je kraj rudarenju, nema vise rudarenja, osecam se kao da citam komentare na b92/informeru.

Pa nije eth izmislio mining da bi sa njim isti prestao ili je i btc presao na pos a da ja ne znam ?
Trenutni GPU mining nije isplativ, nemea veze sa prestankom rudarenja inace.
 
Ja sam skoro sve pogasio,nesto su mi ugasili (kradja),a nesto sam sam ugasio.Dva riga sam pustio da kopaju kaspu pa sta bude.Lepo se radilo svojevremeno pa mogu ta dva riga da pustim malo da grebu,nije problem sto se ide u minus,sto rece kolega @frrka bilo je otprilike i 2018 i 2019 slicno
Treba biti strpljiv i cekati momenat
I mi smo krivi,podigli smo sebi ulog i svi smo napravili farme zato sto smo postali alavi,da smo ostali sa istom snagom i kolicinom rigova kao u 2016 i 2017 ne bi sad kukali oko istog
Ne mogu da kazem da sam se zeznuo ali ....moglo je to bolje

 
BTC
meni deluje da se spremamo za kratkotrajni pump do levela 22-23k (max 25k)

Ima nagovestaja da bi oktobar mogao malo da popravi raspolozenje, bar na kratko.
Jedino me brine to sto svi ocekuju "Uptober".

Ne pratim desavanja oko narednih kongresnih izbora u USA. Sta ce biti ako republikanci obezbede vecinu? Mozda glupo pitanje ali jel bi to moglo da dovede do nestabilnosti i nekog potopa na berzama?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno