Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I sta ce sad da pumpa ovako do 27k i onda ce neko da kaze zbog krize je pao.... Ovakve spekulacije odbijaju ljude od ulaganja.
 
I sta ce sad da pumpa ovako do 27k i onda ce neko da kaze zbog krize je pao.... Ovakve spekulacije odbijaju ljude od ulaganja.
Ljudi ce ulagati dokle god bude ovakvo stanje, da u jednom danu vidimo pad od 10-15%, a onda vec u sledecem skok od 10-15%, da bitcoin drzi vec godinama odredjenu cijenu i da ona varira u par % vjerovatno niko ne bi ulagao novac... To je makar jednostavno za shvatiti, 99% ljudi ulaze $ da bi zaradili $, ne ulazu zbog tehnologije, bitcoinovog lightinga, ethereumovog prelaska na pos itd, jedino je Sajber Kurajber ulozio u LTC zbog tehnologije i brzine ltc mreze :D. Danas je vjerovatno dosta ljudi otvorilo short jer ocekuju da ce cijena dolje, isto tako dosta njih je otvorilo long jer ocekuju da ce cijena gore i svi ocekuju da ce zaraditi sto vise vrijednosti u $.
Cijena bitcoina zavisi od spekulacije, a ne od tehnologije i koristenja same btc mreze koja realno nicemu ne sluzi.
To sto ti ili taj koji je napisao na nekom portalu/forumu trazite u svakom padu/skoku cijene neki izgovor, to je do vas, uvijek se moze naci izgovor za bilo sta, a realnost je da bitcoin i dalje prati svoje cikluse nevezano mnogo za neka svjetska desavanja... Zasto je recimo bitcoin skocio 2017? Zasto je pao na 3000 u toku 2019, zasto je opet skocio pocetkom 2021, zasto sada opet pada, zasto ce za par godina opet skakati... Za svaki skok ili pad mozes naci razlog. 2017 razlog skoka je bio (tako su svi portali pisali) zbog toga sto je bitcoin trebao da izadje na etf, cim je izasao na etf, pao je, pad su svi povezivali sa kinom/koreom jer je par mjenjacnica prestalo sa radom i tako dalje sve u krug, stalno nalazimo razloge zbog cega se desava skok ili pad, a u sustini neko u pozadini sa ogromnim kapitalom samo vrti cikluse i uzima pare od naivnih i neupucenih. I dok je tako ja cu biti zadovoljan, kad btc pocne da varira u par procenata godisnje tad ce biti na preko milion$ ili nece ni postojati. :)
 
Ljudi ce ulagati dokle god bude ovakvo stanje, da u jednom danu vidimo pad od 10-15%, a onda vec u sledecem skok od 10-15%, da bitcoin drzi vec godinama odredjenu cijenu i da ona varira u par % vjerovatno niko ne bi ulagao novac... To je makar jednostavno za shvatiti, 99% ljudi ulaze $ da bi zaradili $, ne ulazu zbog tehnologije, bitcoinovog lightinga, ethereumovog prelaska na pos itd, jedino je Sajber Kurajber ulozio u LTC zbog tehnologije i brzine ltc mreze :D. Danas je vjerovatno dosta ljudi otvorilo short jer ocekuju da ce cijena dolje, isto tako dosta njih je otvorilo long jer ocekuju da ce cijena gore i svi ocekuju da ce zaraditi sto vise vrijednosti u $.
Cijena bitcoina zavisi od spekulacije, a ne od tehnologije i koristenja same btc mreze koja realno nicemu ne sluzi.
To sto ti ili taj koji je napisao na nekom portalu/forumu trazite u svakom padu/skoku cijene neki izgovor, to je do vas, uvijek se moze naci izgovor za bilo sta, a realnost je da bitcoin i dalje prati svoje cikluse nevezano mnogo za neka svjetska desavanja... Zasto je recimo bitcoin skocio 2017? Zasto je pao na 3000 u toku 2019, zasto je opet skocio pocetkom 2021, zasto sada opet pada, zasto ce za par godina opet skakati... Za svaki skok ili pad mozes naci razlog. 2017 razlog skoka je bio (tako su svi portali pisali) zbog toga sto je bitcoin trebao da izadje na etf, cim je izasao na etf, pao je, pad su svi povezivali sa kinom/koreom jer je par mjenjacnica prestalo sa radom i tako dalje sve u krug, stalno nalazimo razloge zbog cega se desava skok ili pad, a u sustini neko u pozadini sa ogromnim kapitalom samo vrti cikluse i uzima pare od naivnih i neupucenih. I dok je tako ja cu biti zadovoljan, kad btc pocne da varira u par procenata godisnje tad ce biti na preko milion$ ili nece ni postojati. :)
Msm da si me pobrkao s nekim, i siguran sam da nisi razumeo sta sam hteo reci... Samo ti ulazi ;) Ono gde cena treba da bude ako zaista imamo problem je daleko ispod ove namrljane cene u 3 dana.
 
Place your bets


to su sigurno hejteri koji nisu imali ništa u hex-u i propustili pumpu od milion ili koliko već %.
Verujem da i ovde napravimo neko glasanje, da bi se svi do jednog hejtera glasali :ROFLMAO:
I sta ce sad da pumpa ovako do 27k i onda ce neko da kaze zbog krize je pao.... Ovakve spekulacije odbijaju ljude od ulaganja.
Vidi, od kad postoji kripto, uvek se traži razlog zašto je cena pala, i to kad već padne.
Onda svi koji su izgubili nešto u panici počnu da kukaju kako je manipulacija, a najgore je što ne kapiraju da se baš tada kupuje, kad je debelo u crvenom a prodaje kad je debelo u zelenom. Ništa komplikovano, ali o5 izgleda prekomplikovano za osobe sa slabom čukom i paničare :) Samo treba biti strpljiv i uzimati profit kad god je moguće
 
Poslednja izmena:
Pa svaki put do sada smo imali razloge pada. Kriza, Luna, Celzijus itd itd. Dolazimo do 17k, za 3 dana idemo na 22k bez i jednog jedinog razloga ( sem sto su ljudi poceli da kupuju, ali to mogu da verujem da kupuju od 17 do 19 ) . Zasto kad je u padu bio na 20k nije niko tako kupovao, a sad kupuje? @Simke1984 ti si longove i postavljao do 20789 sto znaci da se nisi nadao 17k. Ne znam kako se ne kontamo, ne kukam sto niie i dalje 17, kukam sto cenu bustuju gore dole kako im se cefne, i sto treba da sedim u usdt koji takodje mozda zvajzne u propast kako bi bio spreman da uhvatim dobru cenu...
 
@Simke1984 ti si longove i postavljao do 20789 sto znaci da se nisi nadao 17k.
Nadao sam se, ali ne tako brzo.
Pisao sam dosta puta o likvidacijama i kako funkcionišu, i da mogu oterati uvek mnogo i niže, a i više od očekivanja većine, jer jedna drugu aktiviraju ( kad krenu kaskadno da se aktiviraju ).
 
Uzimajuci u obzir najave za zimu, restrikcije, gasenje fabrika u cescim ciklusima, majneri ( veliki, mali, oni koji su ugurali gde god su mogli masine ) automatski prestaju da kopaju. Manje coina u cirkulaciji, cena ode u nebo na zimu. Svaki pad u toku ovog leta nadam se bice odlican posao.
 
Uzimajuci u obzir najave za zimu, restrikcije, gasenje fabrika u cescim ciklusima, majneri ( veliki, mali, oni koji su ugurali gde god su mogli masine ) automatski prestaju da kopaju. Manje coina u cirkulaciji, cena ode u nebo na zimu. Svaki pad u toku ovog leta nadam se bice odlican posao.

Dostupna količina Bitcoina je potpuno nebitna za njegovu cenu. Bitna je samo laka dostpunost novca za ulaganje, a njega nema, jer strah i kamatne stope rastu. Ko misli da je ova godina loša za kripto, nek sačeka da vidi kakva će tek sledeća da bude.
 
Uzimajuci u obzir najave za zimu, restrikcije, gasenje fabrika u cescim ciklusima, majneri ( veliki, mali, oni koji su ugurali gde god su mogli masine ) automatski prestaju da kopaju. Manje coina u cirkulaciji, cena ode u nebo na zimu. Svaki pad u toku ovog leta nadam se bice odlican posao.
Da li majnovalo 10 ljudi ili 10 milijardi, za isti period izrudarice se jednak broj bitcoina, tacno 900 na dan do sledeceg halvinga.
 
Od 11. maja Market Cap Tether-a je smanjen za 10 milijardi, sa 83.15B na 73.15B


Po CoinMarketCap-u izgleda da je od 11.maja burn-ovano 7 milijadi tethera, pise da je sada total supply 79,713,622,662 dok kada je zadnji put mintovano 1 milijarda total supply je bio 86,713,951,795





Ovo je po meni bearish, slicno nesto smo videli u oktobru 2018 malo posle toga je probijen mega support od 6k i posle 2 meseca smo videli bottom.

MarketCap Tether-a se i dalje smanjuje i sada je 66.92 B dok je total supply smanjen na 68,610,622,657. Ali imamo i situaciju da se USDC stampa sve vise.

Pored ovoga sto vidimo sa Tetherom dva vazna grafika koja treba pratiti za "big picture" su cena proizvodnje jednog bitcoina, tek od pre 2 nedelje se prvi put desilo posle dugog vremena da je cena proizvodnje bila veca od trzisne vrednosti:

I pored njega pratiti i ovaj grafik (usli smo u Capitulation zonu):

Ali na kraju svih krajeva kako se bude ponasao indeks Njujorske berze tako ce se nekako ponasati i cena BTC-a. Trenutna ekonomska situacija je dosta nepovoljna i tesko predvidiva.
 
Moj prvi i poslednji (verovatno) post na ovoj temi. Nisam strucan za kripto, nemam ih, verovatno necu ni imati nikad ali citajuci ovu temu dodjoh do jednog zakljucka. Ne znam koji su goro od vas, dve vrste, ovi sto likuju sto vrednost pada (oni nemaju kripto) ili vi koji imate kripto pa se lazno tesite, gurate svoju pricu tipa "Pad se desvao, oporavice se" i bla bla, tako dalje. Ja vas kapiram, one druge manje, vecina ce braniti svoju investiciju pa sve da padne na 1 dolar, jedva par likova je iskreno napisalo da se zajebalo, da je precenio i da je za sad pukao pare.
Ne mogu da verujem! "Nisam stručan, nemam kripto, niti ću ga ikada imati", ali ću da vas prokomentarišem!?!?!?! Idi druže na Inst. nađi profil Slađa nokti pa možeš i tamo da kažeš neku pametnu. Msm, verovatno nikada nisi imao veštačke nokte, nemaš ih ni sad, a verovatno nećeš ih nikada imati. A možda grešim...
 
Dostupna količina Bitcoina je potpuno nebitna za njegovu cenu. Bitna je samo laka dostpunost novca za ulaganje, a njega nema, jer strah i kamatne stope rastu. Ko misli da je ova godina loša za kripto, nek sačeka da vidi kakva će tek sledeća da bude.
TI zadnjih par godina ponavljas jednu istu pricu, prolaze ciklusi, bitcoin ode sa 3 na 70k, vrati se na 20k, a po tvojoj prici svaka godina sve gora za kripto, sledece godine ces da pricas da ce 2024 biti jos gora i tako u nedogled, da li ista uspijes da zaradis na kriptu pitanje je, jer po tvojoj prici ti si od pocetka u shortu, a bitcoin u medjuvremenu napravio skok od x20. :)
 
TI zadnjih par godina ponavljas jednu istu pricu, prolaze ciklusi, bitcoin ode sa 3 na 70k, vrati se na 20k, a po tvojoj prici svaka godina sve gora za kripto, sledece godine ces da pricas da ce 2024 biti jos gora i tako u nedogled, da li ista uspijes da zaradis na kriptu pitanje je, jer po tvojoj prici ti si od pocetka u shortu, a bitcoin u medjuvremenu napravio skok od x20. :)

Sto puta objasnim i šta i kako i zašto, i uvek se pojavi neki saj da ponovi jednu te istu glupost.
MarketCap Tether-a se i dalje smanjuje i sada je 66.92 B dok je total supply smanjen na 68,610,622,657. Ali imamo i situaciju da se USDC stampa sve vise.

Dok god Tether ne pukne, čišćenje tržišta nije bi blizu gotovo. Tek kad USDT pukne možemo da pričamo o nekom dnu.
 
Sto puta objasnim i šta i kako i zašto, i uvek se pojavi neki saj da ponovi jednu te istu glupost.


Dok god Tether ne pukne, čišćenje tržišta nije bi blizu gotovo. Tek kad USDT pukne možemo da pričamo o nekom dnu.
Jeste 100 puta objasnis i 99 puta pogrijesis, ovo sto pricas za 2023, pricao si i za 2020, 2021 i 2022, jednom ces pogoditi vjerovatno. :) Ono sto mi pisemo su gluposti, a ti si pametan. 🤣
 
Jeste 100 puta objasnis i 99 puta pogrijesis, ovo sto pricas za 2023, pricao si i za 2020, 2021 i 2022, jednom ces pogoditi vjerovatno. :) Ono sto mi pisemo su gluposti, a ti si pametan. 🤣

Apsolutno tačno. Što se mene tiče, vi sajevi ste kolektivno totalne ovce bez grama zdravog razuma i shodno tome ćete i proći u ovoj krizi. Sve što sam imao da kažem na tu temu, već sam rekao.
 
Rekoh ja, najbolja strategija samo prelivati iz Ada u Matic i nazad, samo kad bi se jos drzao strategije..
 
гази матик



иначе, десио се напад на harmony мрежи, оде 100 милиона
 
zanimljiva koincidencija igra brojki na danasnji dan :
1 dash =51,5 $ ;
1$ = 51,5 rublji => 1 dash = 2652,25 rublji
 
To znam, nego je loše što su svi indikatori loši, makar kako iskusniji zbore, a ovo sada kao ide gore..Možda je bolje bilo da je još išlo u kanal, ali evo npr Matic je skoro na x2..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno