Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da smo na BTC standardu nebi bilo rata u Ukrajini, jer nebi mogli stampati lovu za financiranje istog.
@morbius znam vec sta ces reci kao kontra argument, nema potrebe da trosis tastaturu 😁

Niko nije protiv altova ako je dobar projekat. Medjutim 99% ih nije, i to ce se vidjeti u bearu.
Takvi ce nestati ili se nikad nece oporaviti od pada. Slow bleed to death, nesto kao LTC ili Dash 🤣
U bullu su altovi super, na njima se uvecava BTC stek 😉

Za ove koji su nekim slucajem zalutali ovdje.
Ne slusajte nas lezihljebovice, kao ni ove ekonomske magove.
Sami ulozite vrijeme i istrazite.

I sam Bill Gates je u pocetku rekao da je internet glupost, samo jedan od primjera.
 
Zbog rata u Ukrajini mnogo više će nastradati običan svet, nego mi u kriptu. To smo takođe apsolvirali, da ne razvodnjavamo temu.
@Gargamel83
Ne postoji čovek koji je odradio svaki trejd u plusu. Nekad dobiješ, nekad izgubiš.
Da ne bismo opterećivali ovu temu, mogli bi da otovrimo novu, za ljude van kripta, sa linkovima o osnovama trgovanja, teoriji kripta i slično. Da li se slažete?
Ma sto se mene tice moze, nemam nista protiv kako jenza rudarenja prekasno i neispaltivo, najbolje novu temu otvoriti i usmeriti je ka kupovini i prodaji kriptovaluta, korak po korak. Mozda i ima to negde vec napisano ovde
 
@Zlatan jel mozes molim te da mi pokazes gde je Gejts rekao da je internet glupost? Hvala

3 sec Google search, nemojte biti lijeni.


Njegovim rijecima, "nije vjerovao da ce biti nekih killer aplikacija koje ce privuci dovoljno ljudi na internet"

U prevodu, mislio je da je internet glupost i nije vidio neku buducnost.

Dosta off topica, odoh uzivati u suncu i ranoj penziji.
 
Nisam siguran šta si želeo da kažeš. Kripto je zero sum game, sve što jedan dobije, neko drugi mora da izgubi. Neko se ovajdio, drugi pukao, tako je uvek u Ponziju.
Osvrnuo sam se na tvoj komentar o lebu bez motike, kao da hoćeš na neki način da stigmatizuješ ljude ovde, iako najbogatiji ljudi na svetu spadaju upravo u tu kategoriju, drugi stvaraju vrednost oni kupe kajmak, a oni koji najviše rade su najsiromašniji i životi su im potpuno uništeni. Ta fetišizacija i glorifikacija rada je moralni zahtev isporučen od strane vladajućih klasa, iz razloga što više radnik ili radnica proizvode njihov rad manje vredi, jer za istu cenu rada oni proizvode sve više i više vrednosti. I to važi za sve od kasirke u Lidlu do portfolio menadžera koji rade 80h nedeljno u Blackrocku iako ovi potonji imaju veliku rentu u plati za svoju poziciju. Kripto je jednom u životu prilika za obične ljude da izađu iz najamnog ropstva.

Evo šta ti je kripto i blockchain dugoručno gledano, van Ponzi igre dosadašnje.

 
Što više vesti tipa crypto is dead, it's going to zero to znači da ide rast.
Svi ti milijarderi kao Bili Wax vrte i crypto i naravno da ce da plasiraju vesti kako im odgovara.
Što pre shvatite da je 90% vesti plaćeno da obični ljudi ne očekuju kontra kretanje cena.
Dobre vesti neko hoće da dumpuje
Loše vesti kupuju ko ludi veliki i ide bar mali rast.
 
Не да се Солана, џаба хејт на све стране!

Ovo nije hejt, ovo je činjenica. Ej, da "glasanjem" preuzimaš vlasništvo nad nečijim coinima? Ljudi treba da budu informisani o tome, pa makar se i ne desilo. Sama ideja je kontra svega što kripto predstavlja.

I sam dosta koristim Solanu za svašta nešto (jer nemam izbora za pojedine stvari iz pojedinih razloga), ali u pitanju je čist shitcoin, a sad se pokazuje i kao shit ekosistem. Što ne znači niti da će da propadne, niti da neće da se vrati na ATH.
 
Osvrnuo sam se na tvoj komentar o lebu bez motike, kao da hoćeš na neki način da stigmatizuješ ljude ovde, iako najbogatiji ljudi na svetu spadaju upravo u tu kategoriju, drugi stvaraju vrednost oni kupe kajmak, a oni koji najviše rade su najsiromašniji i životi su im potpuno uništeni. Ta fetišizacija i glorifikacija rada je moralni zahtev isporučen od strane vladajućih klasa, iz razloga što više radnik ili radnica proizvode njihov rad manje vredi, jer za istu cenu rada oni proizvode sve više i više vrednosti. I to važi za sve od kasirke u Lidlu do portfolio menadžera koji rade 80h nedeljno u Blackrocku iako ovi potonji imaju veliku rentu u plati za svoju poziciju. Kripto je jednom u životu prilika za obične ljude da izađu iz najamnog ropstva.

Evo šta ti je kripto i blockchain dugoručno gledano, van Ponzi igre dosadašnje.


Nije kripto “hleb bez motike”, jer ima “motike”.
Slažem se sa tobom da je kripto umnogome “demokratizovao” prilku za zaradu, jer je pružio mogućnost i onima koji do sada to možda nisu mogli, da zarade.
Ovo što si linkovao za blockchain isto stoji, revolucionarna tehnologija koja će se tek proširiti u budućnosti.
Ja sam samo izneo stav da dogod je neka kripto valuta vezana za konvertibilne tradicionalne valute, bar jednu od njih, kretanja na tržištu će neminovno uticati i na tu kripto valutu. Sve što se desi sa cenama roba i valuta, odraziće se i na cenu kripto valuta. A trenutno je situacija takva da se troše neviđena sredstva na rat u Ukrajini, evro se štampa, troši i kliza na dole, energenti poskupljuju, pa i sve ostalo, što mora da se odrazi i na kripto valute. Kada bi kripto valuta bila oslobođena ovog balasta možda bi situacija bila drugačija, da npr. bude vezana za nešto što čovek ne može da kompromituje svojim činjenjem, ali ovako će i kripto valute osetiti posledice sumanutog bacanja para u vetar.
 
Koliko god da je rat u Ukrajini uz inflaciju i energetsku krizu uticao na ovu rasprodaju, toliko može i da pogura stvari u suprotnom pravcu jer na svetu ne postoji pouzdan i nezavistan sistem razmene kao što je to BTC. BTC je tu sa svojom sigurnošću, brzinom, likvidnošću i decentralizacijom neprevazidjen.

Jedino sa BTC-om razmena može da se vrši i u ovakvim okolnostima. Jednako pouzdano i za Ukrajinca, Amerikanca ili Rusa.

Ko god je odlučio da dodje u ovu temu da likuje, a za sada dolaze u pravilnim vremenskim intervalima kao i bear market, za njihovu budućnost bi im bilo mnogo bolje da to vreme potroše na edukaciju o BTC-u jer im se u suprotnom lako može desiti da ostanu na pogrešnoj strani ekonomske istorije ove decenije.
 
Ja predvidjam rast kriptovaluta tamo negde oko bozica ili nove godine ☺ ali ozbiljan rast,nikad nisam sumnjao da ce bitcoin propasti padajuci sa 60k na 15k bice i puno vise skokova i padova obicno dno mu je 3500$
 

Prilozi

  • prevdvidjeno.png
    prevdvidjeno.png
    53.4 KB · Pregleda: 76
Dobro svi alt su shitcoini, sluze samo za budzenje BTC, svak ima svoju taktiku. Moji shitcoini su se svi oporavili, i u plusu sam, doduse vrlo malom, al u plusu kao kad je BTC bio 27-28k, u ovih 10tak dana 😇

Mislim da altcoini i te kako imaju buducnost, samo ako nadju svrhu kao novac u igrama ili cemu god. BTC ce da bude zlato. ETH je pokazao da je nejak ovih dana
 
Zašto misliš da svako ko napiše nešto što nije afirmativno za neku kripto valutu automatski likuje?
Ja nisam neko ko to voli, šta god mislio.
Zašto si se ti pronašao tu ? Zna se na koga se to odnosi, taj lik je jednostavno bahat i arogantan, "pišam vam po glavama" itd.

Suština je da smo svi većinom odrasli ljudi, kako ću ja da raspolažem sa mojim novcem je moja stvar, ne treba niko drugi da mi puni glavu svaki dan kako je to greška.
Primera radi, moj pokojni otac je igrao Loto 50 godina, možda malo manje ali 40 sigurno, svako kolo, bez propuštanja. Nikad nije dobio ništa, tu i tamo trojke, četvorke, par puta peticu, ništa specijalno, a izdvajao je priličnu sumu na to svake nedelje, pričali smo par puta o tome i probao sam da mu objasnim da od toga verovatno nema ništa, ali nije vredelo, nisam mnogo ni pokušavao niti su to bile svadje i rasprave, nego kroz šalu svega par puta onako, nastavio je da igra to religiozno sve do smrti.
Nema poente nikakve da mu ja nabijam to na glavu svaki dan i da mu pričam šta da radi sa njegovim novcem, njegova stvar, niti je ta suma potrošena na to uticala na njegov svakodnevni život ili bilo čiji drugi. Medjutim, da sam mu svaki dan "propovedao" sigurno bismo se posvadjali, posebno ako se koriste teške reči.
Čovek se nadao sedmici, možda i šestici.
Isto je i ovde sa kriptovalutama, ne treba "srati" po nečijim snovima.
 
BTC kao zapeta puska da probije 21.5k i napadne 26k. Ovako nesto bi bio red da se polagano izdesava narednih dana 🤔
 
Što više vesti tipa crypto is dead, it's going to zero to znači da ide rast.
Svi ti milijarderi kao Bili Wax vrte i crypto i naravno da ce da plasiraju vesti kako im odgovara.
Što pre shvatite da je 90% vesti plaćeno da obični ljudi ne očekuju kontra kretanje cena.
Dobre vesti neko hoće da dumpuje
Loše vesti kupuju ko ludi veliki i ide bar mali rast.
Samo si jednu stvar okinuo. 90% vesti jeste placeno i neme veze sa zivotom ali ne da zeznuli tebe i mene nego botove koji trguju i koji reaguju na vesti. Tu su daleko veci igraci i daleko vise love ima ;)
 
Zašto si se ti pronašao tu ? Zna se na koga se to odnosi, taj lik je jednostavno bahat i arogantan, "pišam vam po glavama" itd.

To je bila samo nastrana šala, ali nemaju svi smisla za tumor.

Ok je to što pričaš za lutriju, ali da ti neko kaže da mu je finansijska strategija da sve što ima uloži u loto listiće, zar mu ne bi rekao da je to loše? Iako je on mator čovek koji navodno zna šta radi?
BTC kao zapeta puska da probije 21.5k i napadne 26k. Ovako nesto bi bio red da se polagano izdesava narednih dana 🤔

Bear market rally umeju da budu baš nagli i snažni. Uopšte me ne bi iznenadilo da imamo jedan.
 
Pa šta se to tebe tiče ? Njegova stvar, ok da mu kažeš jednom, dvaput ...
Evo recimo zamisli ja kod tebe u temu o plemenitim metalima da dolazim i da svaki dan prosipam kako je zlato sranje i da treba izadješ iz toga, smorilo bi te krastavac.
Nema poente nikakve, promeniti moje mišljenje time nećeš.

Razumem ja tebe šta ti pričaš o kriptovalutama, ali ne razumem zašto sam ja prinudjen da čitam tvoja ubedjivanja kako je to "balon koji puca" iz dana u dan !?
Da ulazim u razloge zašto to radiš jednostavno ne mogu, ovo je virtualan svet, nemam pojma ko si itd.
Medjutim, čini mi se da ili tražiš pažnju ili "šiluješ", ne mogu drugačije da objasnim tu presiranost tom tematikom.
Šta te briga šta drugi rade, ti si našao svoje zlato i miran si. Priča kako si filantrop i da ti je do pomaganja drugima je smešna, priznaćeš.
 
Pa šta se to tebe tiče ? Njegova stvar, ok da mu kažeš jednom, dvaput ...
Evo recimo zamisli ja kod tebe u temu o plemenitim metalima da dolazim i da svaki dan prosipam kako je zlato sranje i da treba izadješ iz toga, smorilo bi te krastavac.
Nema poente nikakve, promeniti moje mišljenje time nećeš.

Pa čuj, samo da dođeš, kažeš da je sranje i odeš, ne služi ničemu. Ali da ponudiš ozbiljne argumente zašto je sranje, da izneseš šta dokazani stručnjak kaže na temu, da ponudiš neku analizu cena, to ne bi škodilo uopšte. Najgore je jednoumlje, dođe neko neiskusan, vidi da se svi slažu u nečem, pa i on uskoči u krdo, to je ljudska priroda. Ljudi najgore nadrljaju kad puste da krdo razmišlja za njih. Ako i nadrljaš zato što si išao svojim putem, manje će te boleti nego kad nadrljaš prateći drugog, znam iz iskustva.
 
BTC kao zapeta puska da probije 21.5k i napadne 26k. Ovako nesto bi bio red da se polagano izdesava narednih dana 🤔
Uh, polako sa 26k. Ako kojim slučajem i brzo odskoči dotle, u tom slučaju nam ne gine istresanje još brže bar do 15k.
Cenim da je skroz ok trenutno, i da se zadrži bar nekoliko dana na 19-20-21k max
 
Koliko god da je rat u Ukrajini uz inflaciju i energetsku krizu uticao na ovu rasprodaju, toliko može i da pogura stvari u suprotnom pravcu jer na svetu ne postoji pouzdan i nezavistan sistem razmene kao što je to BTC. BTC je tu sa svojom sigurnošću, brzinom, likvidnošću i decentralizacijom neprevazidjen.

Jedino sa BTC-om razmena može da se vrši i u ovakvim okolnostima. Jednako pouzdano i za Ukrajinca, Amerikanca ili Rusa.

Brzinom sigurno nije neprevaziđen, a nije ni nezavisan. BitCoin mreža zavisi od dvije jako bitne mreže: elektroenergetske mreže i Interneta i njih država reguliše. U slučaju Ukrajine, na te dvije stvari ne možeš računati da će funkcionisati 24/7. Vlada RF može u svakom trenutku narediti ISPovima da se isključe sa Interneta kao što i ostale države oko RF mogu narediti svojim ISPovima da blokiraju RF. O namjernom blokiranju BTC mreže od strane ISPova da ne spominjem.
U slučaju eskalacije sukoba, hashrate mreže će drastično da opadne em zbog eventualne regulacije država em zbog skoka cijene el. energije koja će biti neisplativa rudarima. Možda jedino tokom zime kada će se Antminerima moći grijati prostor za stanovanje i rad.
Pogledaj sam ovu mapu pa sam procijeni kako će se odraziti poskupljenje el. energije i eventualni globalni raspad Interneta na BTC.

https://ccaf.io/cbeci/mining_map
https://www.blockchain.com/charts/hash-rate
Da ne pričam o ostalim manama BTCa kao i ostalih kriptovaluta kao što je npr. nedostatak "undo" opcije. BTC likvidan samo dok postoje mjenjačnice gdje ga možeš prodati za fiat što opet spada pod kontrolu države. A BTC adrese i transakcije se lako uprate...


Da i ja malo likujem nad cijenom BTCa. :cool:

somlbfrdx3z81.png
 
Pa čuj, samo da dođeš, kažeš da je sranje i odeš, ne služi ničemu. Ali da ponudiš ozbiljne argumente zašto je sranje, da izneseš šta dokazani stručnjak kaže na temu, da ponudiš neku analizu cena, to ne bi škodilo uopšte. Najgore je jednoumlje, dođe neko neiskusan, vidi da se svi slažu u nečem, pa i on uskoči u krdo, to je ljudska priroda. Ljudi najgore nadrljaju kad puste da krdo razmišlja za njih. Ako i nadrljaš zato što si išao svojim putem, manje će te boleti nego kad nadrljaš prateći drugog, znam iz iskustva.
Jasno, zato i ne dolazim tamo, prvo jer me ne interesuje, drugo jer nisam u tome i treće, nemam argumente , kada bih se potrudio možda bih i pronašao, ne kažem da ih ima ili nema.
Nisam nikad rekao da to što pričaš nije istina, ne radi se o tome, kad sam već kod mog oca i Loto listićima, samo da se dopunim, znao je on da je to sranje i da od toga nema ništa, ali se nadao da možda i nije sranje i da će možda jednog dana biti nešto od toga, imao je dobru platu pa nakon toga i dobru penziju, odvajati svake nedelje 2000 rsd na Loto njemu nije predstavljao problem nikakav, da je imao slabija primanja onda bi verovatno to bio problem i možda bi manje trošio, možda ne bi ni igrao, ne znam.
Hoću da kažem da sam isto tako, svestan i ja da od kripta najverovatnije nema ništa, ali možda i bude nešto, ušao sam u to sa novcem sa kojim sam spreman da se oprostim i ništa mi neće značiti u životu ako ga izgubim. Samo kažem da što se tebe tiće, to bi bilo isto kao da sam ja svom ocu dolazio nakon svakog kola i govorio "jesam ti rekao da je to sranje", a kada je dobijao sitne dobitke i koliko toliko bio srećan zbog toga, da se ne oglašavam.
Nije ništa lično, dolazim ovde na temu da eventualno saznam nešto i naučim, pa što da ne i da se zabavim, whatever, ali ti hteo ne hteo prozvodiš reakcije drugih forumaša i onda se jedna te ista priča vrti iz dana u dan mesecima/godinama, nema kraja jednostavno. Ali ok, nije ni važno više zapravo, neću se baviti tom temom više, tako je kako je.
 
Jasno, zato i ne dolazim tamo, prvo jer me ne interesuje, drugo jer nisam u tome i treće, nemam argumente , kada bih se potrudio možda bih i pronašao, ne kažem da ih ima ili nema.
Nisam nikad rekao da to što pričaš nije istina, ne radi se o tome, kad sam već kod mog oca i Loto listićima, samo da se dopunim, znao je on da je to sranje i da od toga nema ništa, ali se nadao da možda i nije sranje i da će možda jednog dana biti nešto od toga, imao je dobru platu pa nakon toga i dobru penziju, odvajati svake nedelje 2000 rsd na Loto njemu nije predstavljao problem nikakav, da je imao slabija primanja onda bi verovatno to bio problem i možda bi manje trošio, možda ne bi ni igrao, ne znam.
Hoću da kažem da sam isto tako, svestan i ja da od kripta najverovatnije nema ništa, ali možda i bude nešto, ušao sam u to sa novcem sa kojim sam spreman da se oprostim i ništa mi neće značiti u životu ako ga izgubim. Samo kažem da što se tebe tiće, to bi bilo isto kao da sam ja svom ocu dolazio nakon svakog kola i govorio "jesam ti rekao da je to sranje", a kada je dobijao sitne dobitke i koliko toliko bio srećan zbog toga, da se ne oglašavam.
Nije ništa lično, dolazim ovde na temu da eventualno saznam nešto i naučim, pa što da ne i da se zabavim, whatever, ali ti hteo ne hteo prozvodiš reakcije drugih forumaša i onda se jedna te ista priča vrti iz dana u dan mesecima/godinama, nema kraja jednostavno. Ali ok, nije ni važno više zapravo, neću se baviti tom temom više, tako je kako je.
Vidi ovako. Poprilicno sam siguran da niko ovde nema dilemu da nece biti milioner, al ako bude sta fali. Tako i za tvog caleta. Al u pitanju je jako lep odusak psihicki. Kako rekoh, neko cigarete, neko kladionica, neko pije guaranu svaki dan, neko placa psihijatra 50€ po seansi.
Ovaj nas “hobi” je psihicki i najzdraviji. Briga bas tacno.

Uzivamo :)
 
Jel ovo trolovanje ili ti stvarno verujes u ovo? :ROFLMAO:
Svetu nikada nije potrebniji nezavistan Medium Of Exchange, nema boljeg kandidata od BTC-a za to niti je ikada bilo. Moje je mišljenje da će se u ovoj deceniji nizati dobre stvari za BTC i na to ću nastaviti da se kladim. Od Bitcoin Spot ETF-a u USA, preko novih država koje ga priznaju kao sredstvo plaćanja do daljeg razvoja Lightning mreže.

Post sam napisao iz najbolje namere, da navedem možda još nekoga da istraži dodatno. Sada nije vreme za pljuvanje po BTC-u. Ovo je vreme kada se svaki raspoloživi dinar ulaže u BTC (mudro i postepeno, ne all in ali sada vec agresivno). Ko to shvati na vreme, ima ogromnu šansu da da bude finansijski nezavistan u skorijoj budućnosti.

Ako je tebi lepše da ismevaš tudje stavove, i da tako provodiš svoje vreme, to nije moj problem. U jedno sam siguran, za već 6-18 meseci ćeš shvatiti da si žestoko pogrešio.

Napomena, mnogi noob-obi mešaju kripto i BTC. BTC je kripo, ali 18k ili koliko već ostalih valuta nisu BTC, niti će ikada biti.
 
Poslednja izmena:
I tako, sa svakim bear-om..
Nepravda pa to ti je!
Taman ste lepo mogli od toga da zivite a da prstom ne mrdnete i eto ti sad, banda alava vam sve pokvari...

Pravo da ti kazem Srbija ce biti takva dokle god svi samo gledaju da prstom ne mrdnu a da im pare same dodju... zvuci poznato?
Kupovanje opreme za mining nije ulaganje i investicija, to je kocka i budalastina.
A mali covek brzo raste, cim oseti novac.
Vama je izgleda ok uloziti taman toliko koliko vi mozete, sve preko je pohlepa :)

Za dlaku da pogodis :)

Ne ocekujem ja uopste da cete se vi sloziti za onim sto pisem, previse ste subjektivni i sada vec zavisni od svega toga. Meni je bitno da skrenem paznju onima koji bi mogli da se ukljuce u ovo kolo i naderu da se ne zalecu... Svojim pisanjem mnoge ste vec zahebali...
I ko je koga zahebao.. tada 1000€ u btc, već prošle god. bogat penzioner.
Pa nije napisano, ali ne stice li se utisak kolektivnog ludila i euforije, svi kopaju, svi trguju, svi zaradjuju... I kako onda mali Perica da se ne pridruzi zabavi.

Ko je kopao dok je to bilo manje vise neprimetno zaradio je, svi koji su zadnjih meseci od kad je pocela opsta euforija ulagali i sada ulazu ce biti na gubitku, vreme ce pokazati.
Neki smo davno oguglali... 🤗
 
Poslednja izmena:
Haha, kad se samo sjetim Laze. Al dzaba uvijek ce biti onih koji ce doci da nam kazu kako mi nemamo pojma :D
Svaki bear market isto samo novi nickovi. A gejmeri uvijek kupuju karte kad je hajp za majningom. Naravno kad padne cijena onda isti ti ni ne kupe kartice. Bitno je samo da se kuka
 
Zatvoreno dok se ne ociste gluposti.

edit : Ok , postovi prebaceni u temu opsta diskusija.
Ova tema je za diskusiju i cenama.

Hvala na strpljenju.
 
Poslednja izmena:
Prijatno za videti današnje zelenilo, e sad... šta će biti do kraja nedelje ostaje enigma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno