Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U jednom momentu sam imao LTC u vrednosti od 20k doloresa sad sam na 2.5k.

Tesi me sto mi je sve ovo bilo igranje sa lovom od koje sam se oprostio i sto imam "ozbiljnu" karijeru nevezano za ovo. Na drugu ruku ludilo skola i definitivno jedina prava odluka je bila ne ulazi nista vise u ovo jer nisi sposoban i igraj sa sa tim sto si napravio na kripto berzi, i naravno ludilo kakva glupost sa moje strane sto nisam zaradio ozbiljnije.

Slično nešto. Proleteo ozbiljan profit kroz prste. Treba propisan talenat i trud da se tako spasi poraz iz čeljusti sigurne pobede. :oops:

Al dobro, kockom došlo, kockom i otišlo, nešto se zaradilo na kripto Dafini, idemo dalje. Karijera je najveći asset što imam, što će biti veselo IT-jevcima koji su ostavili struku zbog kripta kada budu morali da traže posao sa višegodišnjom rupom u CV-u u job marketu koji nam sledi.
 
zanimljivo

relatively to BTC the altcoins barely took a hit today. bitcoin is down 11% since yesterday most altcoins are down less than 9%.

Normally, ALTs would’ve nuked significantly harder than BTC . this isn’t happening cause the marginal retail traders who buy shitcoins have already capitulated. What you’re seeing is prolly high net worth/more “sophisticated” trading entities capitulating.
 
Neznam odakle sad naprasno ideja o poljoprivredi. Dali su neki članovi izgubili velike pare u kriptu pa se nadaju spasu u poljoprivredi. Ko se nebavi poljoprivredom ili se bar nekad nije bavio, bolje da zaobiđe tu temu nije to baš tako kako se na Agro TV-u prikazuje.
Kripto ode u kanal,mnogi ostadose bez icega u silnim skam koinima, majnovanje u istoriju a cene hrane u nebo..znaci vracamo se poljoprivredi
 
Kad altovi budu krenuli, ne da padaju nego da nestaju, sve do 60 i vise % dominacije btc-a, bice veselo.
Vrlo je bitno za buducnost kripta sta ce se desavati sa stable coinima i kako ce oni sve ovo podneti.
 
Totalni krah, možda i ima šanse da se sve normalizuje ako ovaj rat stane a ako se prelije na evropu toliko od kripta i kozna jos čega.
 
Napisao sam pre 5-6 dana da ovo ide jos dole.

Da se ponovim;

Ide ovo jos dole..

Ovaj bear market je drugaciji i to je cinjenica.

Pazljivo sa investicijama ljudi..

Srecno svima.
 
i to je čisto ljudska priroda, Ponzi šeme nisu ništa novo i svi sanjaju da se bez rada obogate preko noći, to se nikad neće promeniti.
Jel ima ljudi na forumu kojima je kripto omogućio da skroz ili delimično izađu iz radničke klase, tj. da više ne zavise od razmene života za novac? Iz ugla čistog blagostanja i slobode, mnogo je bolje ne biti primoran na određene izbore nego biti.
 
Kermit The Frog Reaction GIF
 
kakva panika na forumu..pa sta mislite gde ce sav taj stablecoin da zavrsi 😅

tesko da ce da ode na kupvinu secera..

 
Kad altovi budu krenuli, ne da padaju nego da nestaju, sve do 60 i vise % dominacije btc-a, bice veselo.
Vrlo je bitno za buducnost kripta sta ce se desavati sa stable coinima i kako ce oni sve ovo podneti.
Ti ko da navijas da altovi pulnu, jer si sve ostavio u BTC i ETH? 😂😂😂
Altovi su pdali zestoko jedno 20 dana, ovde na forumu niko ni zakukao nije. Sto mi daje razlog da zakljucim da 90% vas ovde sve drzi u BTC i ETH, a da ostale coine smatra trashom i korisi za igranje i sitnu trgovinu 😇🙂 Jesam li u pravu? 😂
 
Mislim iskreno da crypto mora da ima neku svrhu, inace ovako su dovoljna jedan ili dva novcica. Po meni najbolja inplementacija su kockarnice i gaming. Zamisliyr da Ubisoft za sve svoje igre ina istu valutu, koju po potrebi saltate iz igre u igru? Naravno tesko je napraviti poslovni model farminga dok ne crknete. O kockarnicama takodje, tokeni u bukvalnom smislu, kao u kazinu sto vam daju. Ovako izadje coin, reklama “nova tehnologija zasnovana na ____ (nadji sto komplikovanu i sto vise geek rec)” i narod ulece i uzima coine.

Videcemo. Miim da BTC moze do 10k, ispod toga ako ode vracamo se pricama o 3080Ti koji pokrece Crysis 10 i kosta kao 3 srpske plate.
 
Jel ima ljudi na forumu kojima je kripto omogućio da skroz ili delimično izađu iz radničke klase, tj. da više ne zavise od razmene života za novac? Iz ugla čistog blagostanja i slobode, mnogo je bolje ne biti primoran na određene izbore nego biti.

Nisam siguran šta si želeo da kažeš. Kripto je zero sum game, sve što jedan dobije, neko drugi mora da izgubi. Neko se ovajdio, drugi pukao, tako je uvek u Ponziju.
 
Mnogo mracite. Kome je Kripto zanimanje, eno Twiter pun mimova o kriptasima u McDonaldsu

Kome je dodatna zabava, kao meni i znacajnom broj vas (da nadjem onaj moj post o cigaretama), bas nas briga :) Bolje 25$ u kripto, nego na Milano Kec. Uostalom, i ovde imaju Football Fan tokeni 😝😂
Ajd uzdravlje i da ovaj vecerasnji bounce dodje do 100k, a sapatnicima mojim, fanovima Solane i Polke da postanemo Rokfeleri! 💪
 
sa skoro 28 milijardi stablecoin koji sede na menjacnicama..definitivno ovaj bear je poptpuno drugaciji od svih do sada tj to nikada nije bilo

 
Komentari su :LOL:
 
Jel ima ljudi na forumu kojima je kripto omogućio da skroz ili delimično izađu iz radničke klase
ima koliko hoćeš tj mnogo više nego što možeš i da pretpostaviš.
Nije država sigurno uvela porez zbog nas 50 ili 500 sa bencha :)
 
Nema straha, bar kod mene, trollam i zahebavam se u ovom bearu.
Prodao sam dovoljno i na vrijeme da imam za bear period.

Trazili se da institucije udju u crypto, molili za etf, pension funds itd.
E pa ovo su institucije i uradile, ovaj bear mislim, nisu ovo retail investori dumpovali.
Vec veliki igraci pokusavaju izgurati jedan drugog, sve je ovo koordinirano.

Zato ja mislim da sad kad svi u glas vicu i prizivaju "multi Year bear market", da ce biti suprotno i da cemo imati V shape recovery, nesto kao covid dip.

Ceka se 3ac, Celsius i jos neki da se likvidiraju i onda ide oporavak.

IMG_20220618_140331_399.jpg
 
sa skoro 28 milijardi stablecoin koji sede na menjacnicama..definitivno ovaj bear je poptpuno drugaciji od svih do sada tj to nikada nije bilo

Nije ovo baš i neki indikator, kao ni broj longova na bitfinex-u što je kačio jedan kolega ovde više puta.
U principu je dugoročno ok, ali za kratkoročni trejd je prilično beskoristan.

Nedeljama u nazad cena pada a broj stable coina raste, kao broj btc-a na menjačnicama što je isto rekordno mali a cena i dalje pada. To može samo biti znak da se cena može lako okretati kako kitovima / menjačnicama odgovara sa par hiljada btc-a uz pomoć margine.

Dobra stvar u celoj priči je da se volume pojačao, što je znak da se ponovo pojavilo interesovanje za trejdovanje
 
Mislim da se situacija u mnogome razlikuje nego sa početka 2018. kada je isto bio ozbiljan pad. Tada cela crypto priča nije bila toliko razvijena, mnogo je teže bilo za običnog laika da uđe u crypto trgovinu nego danas. Sada je puno ljudi navučeno, imamo i gomilu menjačnica kojima odgovara da ljudi stalno trguju. Ova kladionica traje 24h dostupna je na klik u svakom trenutku i to je ono što je opasno po ljudsku psihu. Dokle god ste u plusu ne očajavajte. Ako ste pukli lovu, najbitnije je da vidite hoćete li još time da se bavite ili je ovo end game za vas. Ako odlučite da nastavite, prvo dobro izanalizirajte svoje greške, tek nakon toga u nove pobede. Ili što bi rekli sve na crveno pa šta bude :)
 
Nisam siguran šta si želeo da kažeš. Kripto je zero sum game, sve što jedan dobije, neko drugi mora da izgubi. Neko se ovajdio, drugi pukao, tako je uvek u Ponziju.
Ovo sam i ja pokušao da objasnim drugaru koji je ušao u kripto sa namerom da se "obogati", da nije u pitanju klasično investiciono ulaganje, ali me je naravno oduvao tipičnim "nemaš ti pojma" kvaziargumentom, jer nikad nisam pokazao interesovanje za rudarenje.
Sad se vidi kao na dlanu da je uzlet kripto valuta u principu zavisio od velikih investitora i očekivanja na tržištu, jer realne podloge za investiciju nije ni bilo, tj. ovde nije slučaj da kupiš npr. akciju neke firme za xy, onda ona izbaci neki nov i dobar proizvod koji počne da se kupuje, pa akcija ode na gore, što je u suštini jedini realni porast vrednosti. Kad je tržište počelo da se klima usled najnovije ratne krize, a veliki investitori požurili da izađu iz kripto igre, pošto nema šta drugo da drži kripto osim ovoga, krenuo je pad, za koji je pitanje gde će se zaustaviti. Setite se velike depresije i situacije u kojoj su pojedine firme nestajale preko noći, jer im je vrednost akcija pala bukvalno na nulu. To se može i ovde desiti sa pojedninim ili svim kripto novčićima, a to najverovatnije zavisi šta će biti sa "tatom svih kripto novčića", BTC.
Pokazalo se još jednom ,kao i nebrojeno puta do sada, da što je investicioni period za koji se očekuje povrat ulaganja i neka zarada, kraći, to je i rizik od toga da investicija propadne veći.
Kripto je kocka, neki igraju bolje i zarađuju, a oni loši gube. Novac je onaj koji je na stolu, od samih igrača, pa koliko ko uhvati.
 
Zato ja mislim da sad kad svi u glas vicu i prizivaju "multi Year bear market", da ce biti suprotno i da cemo imati V shape recovery, nesto kao covid dip.
Hoće sigurno, samo će to "V" biti malo neobično.. nekako, ovako "\___/"
 
Zato ja mislim da sad kad svi u glas vicu i prizivaju "multi Year bear market", da ce biti suprotno i da cemo imati V shape recovery, nesto kao covid dip.

Ceka se 3ac, Celsius i jos neki da se likvidiraju i onda ide oporavak.

Prošli put je bio V shaped recovery zato što su vlasti brzo reagovale i pružile injekciju likvidnosti da odlože slom dok se epidemija korone ne završi. Ovaj put niko neće da spašava balon.

To što ti se čini da je sve crno je zato što zapravo i jeste sve crno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno