Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@igysa
Sve je to uigrana sema od pocetka tj korona prosla, rat ce da prodje uskoro, pogresne sankcije ce da ih dokusure. Za svo to vreme mnogo naloga konstntno ocekuje rast i ne pada. 70% njih je greed. Nece niko da odustane. Sve je manje weak hands. A i sta da prodaju sada kad su vec u debelom minusu posto pad organizovano traje 6 meseci. Ovo je put bez povratka sem ako se ne desi nova korona, stampanje para itd...ponzi shema ko dafina i jezda na sveckom nivou.
Dakle..jedino cekanje i debelo strpljenje moze nesto da pomogne. Ovo vise nije igra za pi*kice
 
Pa sačuvao ih je od inflacije onaj tko je kupovo btc u 2020.

Joj, mukice... 😁 Nivoi iz 2020. najverovatnije neće izdržati ni ovu godinu, a kamoli sledeću. BTC se već raspada, a easy money era se još nije ni završila, kamatne stope su još dosta ispod stope inflacije. Kad nužda natera na ozbiljan rat sa inflacijom, sve ovo nestade kao magla na suncu. Zlato skače kako se inflacija pogoršava, a šta radi "digitalno zlato"? :ROFLMAO:
 
Pitanje je kada ce ovo da stane, desava se upravo ono cega sam se plasio pre neki dan. Izdaleka se videlo da ono klackanje izmedju 28 i 32K ne moze doveka a altovi krvare lagano. Dok se ovo u Ukrajini ne zavrsi nece biti dobro, preveliku su krizu napravili veliki a sve vise se zvecka oruzjem i oko taivana. Sto se mene tice ja bih vise voleo i to da se desi odmah pre nego za 2 godine pa da se nova kriza napravi.
 
Ako niste primetili, Morbius je vrhunski kontra indikator. Kada god je bio bullish nepogrešivo je odredjivao local top. Kada god je ekstremno bearish kao sada i kada likuje, može se očekivati skoriji relief really.
 
Ako niste primetili, Morbius je vrhunski kontra indikator. Kada god je bio bullish nepogrešivo je odredjivao local top. Kada god je ekstremno bearish kao sada i kada likuje, može se očekivati skoriji relief really.
Do sada je to stvarno bilo pravilo ali plasim se da cemo imati izuzetak ovog puta.
Cena jeste strahovito niska uzrokovana krizom ali krizu bas briga za cenu kopanja. Ako se ovo nastavi, a nema bas ni naznaka da nece, pocece da se gase masine. Suvise se losih stvari dogadja. Energetska kriza, rat, zbog rata nas ceka jos vece energetska kriza, zakuvava se i na Taiwan-u polako. Sto je najgore lako moze da se desi da ova kriza potraje i da Kinezi naprave novu, dugorocno to je katastrofa za kripto.
Sada ne vidim bas nijednu stvar koja bi okrenula situaciju.
 
Pa svi marketi su u padu, ne vidim zašto bi kripto bio drugačiji.
Priča o morbiusu je više nego dosadna, reciklaža jednog te istog ... on će nastaviti da gusla i neće stati, potpomognut od strane foruma, i to je tako.
Eventualno bi možda pomogao kompletan ignore, ali uvek će se naći neko ko će da ga citira i nalije ga benzinom koji mu je potreban.
 
Dobro, koji alt kupovati? 😂😂

Nadam se da smo svi svesni da niko nece ubosti dno, ja sam kupovao Link i ETH. Nastavljam sa kupovinom (isto altova) ako BTC dodje do 25k.
Koliko lufta jos zapravo imamo na dole sobzirom da nam je 20k prethodni ATH? Ne kazem da ne moze ispod toga ali izmedju 22-25k kupovacu sa novcem koji imam a ako ode ispod 20k i sa onim kojeg nemam 😂
 
Dve interesantne stvari koje sam analizirao bi podelio na brzinu sa vama. Jedna je da smo imali ATH krajem 2017 a ATL je vecina jačih altova doživela vec 2018 i čekali smo 3 godine za novi ATH tako da 3 godine nismo mi nešto ni padali. A druga je da vidim mnoge analize i očekivanja btc na 14000 prosek, ali setite se većina nas je očekivalo 100k na prethodnom bull marketu pa nismo dočekali. Eto toliko 🙂
 
Dve interesantne stvari koje sam analizirao bi podelio na brzinu sa vama. Jedna je da smo imali ATH krajem 2017 a ATL je vecina jačih altova doživela vec 2018 i čekali smo 3 godine za novi ATH tako da 3 godine nismo mi nešto ni padali. A druga je da vidim mnoge analize i očekivanja btc na 14000 prosek, ali setite se većina nas je očekivalo 100k na prethodnom bull marketu pa nismo dočekali. Eto toliko 🙂
Trenutno Fed vedri i oblači kripto.. Sta USA vlada kaze kaže tako će biti..

Samo to treba da se prati i razume šta oni pricaju i koje odluke donose.. Sve ostalo ugasite slobodno.
 
Masakr, pogotovo posle onog popodnevnog fejk outa kada je sve delovalo kao povratak u raj. Koliko pratim kripto, nikad nije bilo ovako loše. krastavac, moram da utvrdim činjenično stanje. Meni lično nikad gore, malo li je, još na ovu skupoću.
 
Krenuo Celsius dump :censored:

We are writing with a very important message for our community.



Due to extreme market conditions, today we are announcing that Celsius is pausing all withdrawals, Swap, and transfers between accounts. We are taking this action today to put Celsius in a better position to honor, over time, its withdrawal obligations.



Acting in the interest of our community is our top priority. In service of that commitment and to adhere to our risk management framework, we have activated a clause in our Terms of Use that will allow for this process to take place. Celsius has valuable assets and we are working diligently to meet our obligations.



We are taking this necessary action for the benefit of our entire community in order to stabilize liquidity and operations while we take steps to preserve and protect assets. Furthermore, customers will continue to accrue rewards during the pause in line with our commitment to our customers.



We understand that this news is difficult, but we believe that our decision to pause withdrawals, Swap, and transfers between accounts is the most responsible action we can take to protect our community. We are working with a singular focus: to protect and preserve assets to meet our obligations to customers. Our ultimate objective is stabilizing liquidity and restoring withdrawals, Swap, and transfers between accounts as quickly as possible. There is a lot of work ahead as we consider various options, this process will take time, and there may be delays.



We thank the incredible Celsius community for your support today. It is our pleasure to serve you. Our operations continue and we will continue to share information with the community as it becomes available.



Sincerely,

The Celsius team
 
Mislim da poredjenje sa prethodnim godinama i ciklusima nema smisla.
Vreme u kom zivimo i situacija koja nas je snasla je toliko specificna da se odluke ne mogu donositi na osnovu dogadjaja i iskustva iz prethodnih godina.

Verujte samo svojoj intuiciji a dovoljno ste pametni da sami sagledate i zakljucite sta se desava u svetu i da li se nazire kraj ili je ovo tek pocetak.
 
Mislim da poredjenje sa prethodnim godinama i ciklusima nema smisla.
Vreme u kom zivimo i situacija koja nas je snasla je toliko specificna da se odluke ne mogu donositi na osnovu dogadjaja i iskustva iz prethodnih godina.

Verujte samo svojoj intuiciji a dovoljno ste pametni da sami sagledate i zakljucite sta se desava u svetu i da li se nazire kraj ili je ovo tek pocetak.
Možda si u pravu, ali oni koji su u kriptu već 10-ak godina drugačije razmišljaju. Svi moraju da prođu neke faze da bi stekli to iskustvo.
Kada većina poveruje da je gotovo, da nema nade, točak se okrene, pa tako u krug.
 
Mislim da poredjenje sa prethodnim godinama i ciklusima nema smisla.
Vreme u kom zivimo i situacija koja nas je snasla je toliko specificna da se odluke ne mogu donositi na osnovu dogadjaja i iskustva iz prethodnih godina.

Verujte samo svojoj intuiciji a dovoljno ste pametni da sami sagledate i zakljucite sta se desava u svetu i da li se nazire kraj ili je ovo tek pocetak.
Tek je pocetak to je svima jasno. Otvara se pitanje u koju svrhu ce oni mocni iskoristiti kripto u toj buducnosti.
 


Ovo često čujem. Koliko god da totalni ludaci vode ovu plansku ekonomiju, opet ne mogu da verujem da bi se već sad predali i pustili inflaciju da pobedi i ustoliči se u ekonomiji. Umesto 2-5 godina mučenja koje nam sledi bi imali decenije laganog propadanja, bez nade u izlaz. Nemoj navijati za takvo ludilo, pusti u svojoj glavi kripto Ponzi da propadne, to mu je oduvek i bila sudbina.
 
Ovo često čujem. Koliko god da totalni ludaci vode ovu plansku ekonomiju, opet ne mogu da verujem da bi se već sad predali i pustili inflaciju da pobedi i ustoliči se u ekonomiji. Umesto 2-5 godina mučenja koje nam sledi bi imali decenije laganog propadanja, bez nade u izlaz. Nemoj navijati za takvo ludilo, pusti u svojoj glavi kripto Ponzi da propadne, to mu je oduvek i bila sudbina.
Zar ti stvarno misliš da će kripto propasti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno