Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rusko ukrajinska situacija je osla u tri lepe nakon danasnjeg boravka makrona u Ukrajni ..

Ali budimo realni -> Da li trebam cekati popusti situaciju ili trebam obezbediti poziciju sada i onda sacekati razvitak situacije koja mozda cak i pozitivno utice na cenu ...

Sad sam ponovo u kriptu i radim klasican DCA ( racunam da je trziste ispratilo tok tih dogadjaja ) dokle god je BTC ispod 60k, a nakon toga videcemo ...

Nemam nikakve specijalne "zlatne koke koje, lezu zlatna jaja" jednostavno idem na BTC , ETH, ADA , DOT , MATIC sve po malo pa dokle se stigne ...
 
Poslednja izmena:
Ne podudaraju mi se bas long-short odnosi iznedju coinglass i trading data koje pratim direktno na Binance. Binance kaze da su longovi 55% short 45%. Coinglass cak kaze da su shortovi u prednosti na Binance a cena ipak pada. Zbunjujuce sve to...tesko da se pogodi koji je sledeci move na malom time frejmu
 
Ok menja se situacija brze na coinglasu. Real time. Longovi rastu opet preko 60% open interest mali za sada. Cim ga napuni opalice dole. Koju kocku napravise od ovog :)
 
Btc
Ocekujem nastavak rasta, cena bi mogla do min. 46.500-47.500$ i to vrlo brzo, pod uslovom da support od 42800 ostane.
Juce sam iskoristio crvenilo i malo dopunio neke altove, COTI, EGLD, FTT itd...
LTC se iznenadjujuce dobro drzi, steta sto mi je od preko 400 komada ostalo samo 38. Prethodni postovi su odlican pokazatelj koliko su svi digli ruke od njega, samim tim ce ga lakse napumpati koliko god im treba. Nemam definisanu target cenu trenutno za LTC jer iskljucivo pratim kretanje BTC cekamo tu zonu kako je i @Simke1984 pisao 51-52k da vidimo kako ce BTC ponasati na tom levelu ako potvrdimo uptrend i LTC ce sigurno nadomestiti sve sto je u prethodnom periodu propustio.
 
Btc
Ocekujem nastavak rasta, cena bi mogla do min. 46.500-47.500$ i to vrlo brzo, pod uslovom da support od 42800 ostane.
Juce sam iskoristio crvenilo i malo dopunio neke altove, COTI, EGLD, FTT itd...
LTC se iznenadjujuce dobro drzi, steta sto mi je od preko 400 komada ostalo samo 38. Prethodni postovi su odlican pokazatelj koliko su svi digli ruke od njega, samim tim ce ga lakse napumpati koliko god im treba. Nemam definisanu target cenu trenutno za LTC jer iskljucivo pratim kretanje BTC cekamo tu zonu kako je i @Simke1984 pisao 51-52k da vidimo kako ce BTC ponasati na tom levelu ako potvrdimo uptrend i LTC ce sigurno nadomestiti sve sto je u prethodnom periodu propustio.
Isto se to pricalo i u maju o LTC. Ide na 500,1000,2000. Porastao na 400 prateci BTC pa se spustio u kanal na 100 i debelo kalirao u odnosu na BTC. Ko je u njemu tada ostao izgubio je 2/3 novca ukljucujuci mene. Nista ne mora realno..
 
Jeste bila su ocekivanja da ce LTC dogurati do cena koje spominjes ali tako se podesilo da je tek pri kraju LTC krenuo agresivno i da je zaustavljen na cenama oko 400$ sto je zaista malo pogotovo ako uporedimo sa ostalim projektima koji su dali mnogo veci procenat skoka.
Ali sad nakon ove korekcije koja je trajala od Nov-Feb deluje mi da je LTC medju prvima krenuo sa cenom i to oslikava 35% rast u samo nekoliko dana, ne mora nista da znaci ali je vredi da se isprati. Ocekujem da ce LTC imati svojih 5 minuta i da ce prijatno iznenaditi sve, zato sam i ostavio 8-9% coina neka sede i cekaju da ne bude da bas nista nisam prodao kad i ako krene od 500$ pa prema 1.000$ grizla bi me savest.
 
od jutros prometovano 356 milijardi USD - skoro 13 puta povećan volumen za 4 sata a cijena otišla 2% gore? comments?
da nije Salvador (Nayib Bukele) prodao 😁
 
Poslednja izmena:
Ovaj za Bukelea (sad su na kafi bili :coffee:). šalu na stranu, ja sam samo pitao da li je normalno da se ovoliko poveća volumen za par sati a nijesam nigdje na netu našao ko je kupio/prodao
 
podatak je sa coingecko:
Price 1h 24h 7d 24h Volume Mkt Cap Last 7 Days
1
bitcoin (BTC)
Bitcoin
BTC
Buy
$44,152.74 0.1% 2.6% 13.7% $353,719,304,461 $836,836,165,788

isto je i na CMC s tim što je tamo precizno definisano da je ovaj volumen (između 260 B i 357 B USD) bio u periodu 12-14 h danas.
izgleda da to nikome nije čudno što je 8 miliona BTC (42 % circulating supply tj iskopanih bitcoina !!!!) danas promijenilo vlasnika (to kažu oba izvještaja i CG i CMC).
pojedini ovdje imaju pristup raznim kanalima, pa molim da mi objasne ovo danas ako je bilo. Ako nije, recite mi gdje griješim u gledanju podataka.
 
Aman covece vidis da je nesto zabagovao gecko. Ako ti neke cifre deluju nerealno velike to je zato sto i jesu, onda pogledas i druge izvore tipa coinmarketcap i sl.
Videces da je maketcap 28mil danas. Ceo dan lomis glavu i iscudjavas se cifri umesto da proveris podatke.
 
provjerio i CMC (i napisao gore) - vidi volume u periodu 12-14 h (fino se vidi skok od 12-14 h i to od 260 B do 357,40B).
malo mi čudno da su zabagovali oba velika crypto data colect / inform sajta, ali eto - prihvatiću to (uz napomenu da je onda sličan bug bio i npr 26.2.2021 - isto volume bio 351 B po CMC).
a lomim glavu jer se ovdje (i na twiteru, YT itd) hvataju za neke realno sitnice, a ovakve stvari se olako prelaze.
 
STOP-LOS večita dilema?
Ne retko mi se desi da postavin stop-los na poziciju ,koju mi "zatvori" i nakon toga se vrati i ode čak više nego je bila kad sam postavio.
Koja bi to bila pozicija za stop-los najbolja po vama, koji imate volju da date svoje mišljenje na niže navedenom primeru?
Kupio sam ETH po 3050$, cena je sad oko: 3250$ Očekujem da će cena ići gore još, a moze da se i strmoglavi. Stop-los bi ja postavio na: 3220$
 
STOP-LOS večita dilema?
Ne retko mi se desi da postavin stop-los na poziciju ,koju mi "zatvori" i nakon toga se vrati i ode čak više nego je bila kad sam postavio.
Koja bi to bila pozicija za stop-los najbolja po vama, koji imate volju da date svoje mišljenje na niže navedenom primeru?
Kupio sam ETH po 3050$, cena je sad oko: 3250$ Očekujem da će cena ići gore još, a moze da se i strmoglavi. Stop-los bi ja postavio na: 3220$
Da, uvek, bez ikakve dileme ako si trejder.

Pazi, ima dosta stvari koje utiču, npr:

Koji tf trejduješ?
Da li si day trader ili swing trader ili hodler?
Gde je support, gde resistance u odnosu na ulaz / izlaz?
Da li koristiš leverage ili spot?
Koliko ti je risk / reward, gde ti je take profit 1,2,3 itd?
Veličina pozicije u % u odnosu na balans?
i još dosta toga :)

Ne postoji univerzalna dobitna formula ili % za postavljanje sl, već zavisi od ovih stvari od kojih sam ti samo deo naveo.

edit:

Inače, stop los hunt je normalna stvar, i svakog pogodi često ko često trejduje, ne dešava se to samo tebi ako ti je za utehu :)...
 
Poslednja izmena:
Najbolji mogući scenario koji ja vidim je da kripto opet poseti vrh ovog kanala pre sloma. Ako se berza sasvim oporavi i nastavi da raste do tada, ovo zaista može i da se odigra. Ali sam vas već upozorio da postoji i mogućnost da berza neće nastaviti da raste do tada po mišljenju nekih renomiranih analitičara.

screenshot.png
 
U cemu je stos? jel to ovaj LBLOCK?
Da - Da. Token vezano sa lutrijom. Premijera bila pocetkom januara. Slucajno zakacio da postoji. Prosle nedelje cena nekoliko puta padala na 0,0011-13 pa na 0,22 i sada ko zna gde ce stati. Cekam jubilani 4.put po 100 i nesto % i zatim cu da kupim za period od jedne godine. Pregovovaraju sa Binance-om. a na listingu LBAnk-e ce biti ok 11/02. Malo je komplikovano za kupovinu, ali se iplati.
 
Da - Da. Token vezano sa lutrijom. Premijera bila pocetkom januara. Slucajno zakacio da postoji. Prosle nedelje cena nekoliko puta padala na 0,0011-13 pa na 0,22 i sada ko zna gde ce stati. Cekam jubilani 4.put po 100 i nesto % i zatim cu da kupim za period od jedne godine. Pregovovaraju sa Binance-om. a na listingu LBAnk-e ce biti ok 11/02. Malo je komplikovano za kupovinu, ali se iplati.
Pa nije komplikovano za kupovinu ako je na pancakeswap. koliki je slipage za kupovinu?
 
Da, uvek, bez ikakve dileme ako si trejder.

Pazi, ima dosta stvari koje utiču, npr:

Koji tf trejduješ?
Da li si day trader ili swing trader ili hodler?
Gde je support, gde resistance u odnosu na ulaz / izlaz?
Da li koristiš leverage ili spot?
Koliko ti je risk / reward, gde ti je take profit 1,2,3 itd?
Veličina pozicije u % u odnosu na balans?
i još dosta toga :)

Ne postoji univerzalna dobitna formula ili % za postavljanje sl, već zavisi od ovih stvari od kojih sam ti samo deo naveo.

edit:

Inače, stop los hunt je normalna stvar, i svakog pogodi često ko često trejduje, ne dešava se to samo tebi ako ti je za utehu :)...
Ne znam ni sam u šta bi se svrstao :) "Hodlujem" veći deo ali i jedan deo koji je u USDT-u i ponekad i više dana za redom trgujem, a onda, /radi posla/ pauziram par dana , nekad i sedmicu. I tako.
Ja bi voleo da si mi, na osnovu primera koji sam naveo, konkretno rekao tvoje mišljenje.
Hvala svakako, a najbolje je ovo što si napisao nakon edita. :)
 
Poslednja izmena:
Pa nije komplikovano za kupovinu ako je na pancakeswap. koliki je slipage za kupovinu?
Meni je bilo komlikovano. Morao sam da kupujem bnb pa da prebacujem itd.. S jedne strane na drugu, izgubio prvu testnu kupovinu, zeznuo sam se. Kada je za mene novo, uvek probam prvo sa minimalnim iznosom, pre nego sto krenem ozbiljno. Vise sam na berzi, nego u kripto. Bilo je nesto malo slipage jer je bio pocetak hajpa, , sada ne znam koliko je iUglavno ne gledam. Koja je zarada (za mene). zanemarlivo je zaista. Cekam 0.0045-5 za jubilni cetvrti put preko 100%. Malo li je za nepunih 5- dana
 
Ja bi voleo da si mi, na osnovu primera koji sam naveo, konkretno rekao tvoje mišljenje.
Ako ti je dovoljno 170 doloresa po komadu za par dana, onda uradi kako si napisao. Msm, ako već radiš za platu, onda gledaj kao na ovo kao bonus :) i izračunaj koliko sati radiš na poslu za taj plus na eth-u i eto ti matematike za ubuduće, simple :)
Realno, to ti je lagana lova za nekoliko dana, pa ako ti znači - uzimaj... Bolje ti menjačnici nego ona tebi - u svako slučaju.
 
Poslednja izmena:
Zatvorio mi sve, vrlo brzo, nakon sto sam zaspao na 3220 Vidim da se cena upravo tu vrtila neko vreme pa pala niže.
Dovoljno naravno. Pola plate. :)
Uspio sam ponovo kupiti /za pola/ na 3160$ Mislim da će se vratiti cena i ići preko, a možda i neće. :)
Ostaviću tako sad za sad.
 
Podeli sa nama nesto. 🤪
Nemam šta puno da podelim, ali sve ide u dobrom pravcu.
Čim se razreši Ukrajina osetiće se i na kripto.
Veliki igrači i dalje zainteresovani (sve više i više) za kripto. Eno ga i Iran.
Ameri nahvatali bračni par lopove, koji su pre neku godinu ukrali jako puno BTC-a (vrednost nekoliko milijardi $).
Sada će te BTC veliki moći da kupuju po običnim cenama, bez da dižu cenu na berzi.
Te pare će dobro doći za budžet USA. Sve u svemu dobro je da su lopovi uhvaćeni i da idu na robiju.
 
Ja koliko sam razumeo, to su coini koji su 2016-te ukradeni Bitfinex-u, a ovaj bračni par ih je trebao unovčiti /oprat/ za lopove i tako su pali.
 
Da - Da. Token vezano sa lutrijom. Premijera bila pocetkom januara. Slucajno zakacio da postoji. Prosle nedelje cena nekoliko puta padala na 0,0011-13 pa na 0,22 i sada ko zna gde ce stati. Cekam jubilani 4.put po 100 i nesto % i zatim cu da kupim za period od jedne godine. Pregovovaraju sa Binance-om. a na listingu LBAnk-e ce biti ok 11/02. Malo je komplikovano za kupovinu, ali se iplati.
Dosla zarada brze nego sto sam mislio. Sada sam usao u ciklus kupovine za prodaju tek za 6-8 meseci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno