Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sada se dešava sve po idealnom scenariju, ali mnogo brže nego što bi trebalo. Ako nastavi ovom brzinom, ceo move će biti gotov do vikenda, a to nije baš najbolje.

Open intrerest je prilično skočio i puno je novih longova otvoreno iznad 40k, pa samo na napomenem da ko trejduje bude spreman na wick od bar - 5 / -10%.
Nadam se da će uspeti da poteraju cenu do 44-45k bez istresanja, a ne ranije.

U svakom slučaju, srećan BTC još jednom svima koji su u longu 🍻

Alal ti vera! Tacno kako si rekao... doslo do 45.5 i u roku od par minuta na 43.5 sto mu dodje -5% ( mozda bude i vise ).
 
Svaka cast za prognozu Simke, mozda reci sta mislis za retest na 33, neki su prognozirali i 30, 29, a za sad ne se desio ni retest na 33, mozno je da ne se desi ili ?
 
Simke, daj predvidi neki pad na 34,35 leba ti :ROFLMAO:
 
mozda reci sta mislis za retest na 33, neki su prognozirali i 30, 29, a za sad ne se desio ni retest na 33, mozno je da ne se desi ili ?
Znaš kako, ja trejdujem level po level, kako na gore - tako i na dole, pa je sad na 45k bzvz pričati o 30 :)

Ako pratiš šta pišem i kako trejdujem, onda verovatno znaš da nikad ni ne ulazim, a ni ne izlazim na jednom lvl-u, već stepenasto jer mi se jedino tako pokazalo kao profitabilno za trejdovanje. Retest 33 ili 30 ne mora da se desi uskoro. Važno je da se na grafikonu pokaže HL ( higher low ) cena u odnosu na 32 - 33 ( zadnje dno ).

A ti što su prognozirali 30 i 29, nisu dočekali svoj ulaz pa će verovatno kupovati sad preko 40, standardno.

MSM, stvarno bih voleo da mi neko od njih objasni koja je razlika kupiti deo na 40, deo na 35 i deo ako se spusti oko 30 ili niže, pa prodati na 40-45-50-60 ili koliko god se odbije, nego sedeti i čekati 30 ili 25 u jednom orderu mesecima i propustiti ceo ili dobar deo pokreta, ili ne dočekati uopšte...

Ja stvarno ne vidim tu nikakvu matematiku, da ti keš stoji mesecima ne iskorišćen na menjačnici.. pa ako je neko voljan da mi objasni i otvori oči konačno :)
Simke, daj predvidi neki pad na 34,35 leba ti :ROFLMAO:
pokvarila mi se kugla malopre...
biće, samo zdravlja :D
 
@Simke1984



😆😆😆😆
"koliko bi voleli pad / rast?"
"kaže 29 a može i 50.." 🤣


Na Gate.io app imate mogućnost da vidite long vs shorts što je meni odlicno. Ok pokriva samo tu menjačnicu ali opet ok opcija pri odluci na koju će stranu cena.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220208_114614.jpg
    Screenshot_20220208_114614.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 73
Na Gate.io app imate mogućnost da vidite long vs shorts što je meni odlicno. Ok pokriva samo tu menjačnicu ali opet ok opcija pri odluci na koju će stranu cena.
gate.io nije baš velika menjačnica, ovde imaš za skoro sve jače, binance i bitfinex je dovoljno ispratiti

 
gate.io nije baš velika menjačnica, ovde imaš za skoro sve jače, binance i bitfinex je dovoljno ispratiti

super..
Hocu da probam kombinaciju MA, trend, suport i likvidacije... banalan primer ako vidim da je udario da kazemo u support liniju , ma100 a trenutno je bulish, short-long su na 50-50 to je ok za ulaz ali ako je u tom slucaju ogroman long onda bolje da batalim ulaz i da pratim dalje...

Hocu da hvatam mrvice sto nam ostavljaju menacnice u klanju likvidacija 😆
to sam misli na Gate da radim da ne bi mesao na binance
 
Nego vi iskusniji, kakve su vase prognoze, da li BTC moze da srusi zid na 46k?
Meni je to sasvim izvesno za koji dan. Imali smo danas manju korekciju i cena izgleda vise nego odlicno, posle korekcije se vratila na pristojan nivo sto je odlican snak da moze i da nastavi u istom smeru. Ja licno ne bih voleo da brzo grune ali imam utisak da ce nas iznenaditi.
 
super..
Hocu da probam kombinaciju MA, trend, suport i likvidacije... banalan primer ako vidim da je udario da kazemo u support liniju , ma100 a trenutno je bulish, short-long su na 50-50 to je ok za ulaz ali ako je u tom slucaju ogroman long onda bolje da batalim ulaz i da pratim dalje...

Hocu da hvatam mrvice sto nam ostavljaju menacnice u klanju likvidacija 😆
to sam misli na Gate da radim da ne bi mesao na binance
Vidi, likvidacije kreći uglavnom ispod support-a ( za long ) ili iznad resistance-a ( za šort ).
Ako cena ode za 1% u kontra smeru, prvo pucaju 100x pozicije, na 2% 50x, na 4% 25x itd... pored toga gledaj i da skapiraš otprilike gde se postavljaju i sl ili gde bi ti postavio sl a da si u trejdu recimo 20X ili jače, jer jači trejderi neće biti likvidirani sigurno.

Mislim da za to što ti želiš da ispratiš ti je bitniji open interest ( ukupan broj otvorenih leverage pozicija - najjednostavnije objašnjenje ) koji kad je visok, uglavnom sledi dump ili pump od bar 15 - 20 i više % sve zavidi da li je trend down ili up.

Nadam se da nije previše konfuzno ovo što sam napisao, ali to su ti neke smernice šta da istražuješ / pratiš dalje.
 
Koliko sam napravio oportunitetnog troska zadnjih par dana pa to je nestvarno. Juce uvece sam odradio rage trade (napomena: NEMOJTE to da radite, pogotovo kada ste ljuti i pijani), i ostavio Isolated margin sa x50 leverage bez stop loss-a. Ukupan ulog sa leverage je bio 21.000$, long. Gasim komp, idem da spavam.

Budim se jutros, profit 750$... Pogledam malo kako se kretalo u toku noci, i vidim da je dosao na manje od 100$ do likvidacije (u momentima kada je padao BTC).
E sad ja srecan, postavim stop loss na +280$ (dakle win-win u svakom slucaju), nadajuci se da ce se BTC odlepiti toliko da wick-ovi nece moci da me sjebu (naravno, misleci da ce ostati kakav-takav uptrend). Naravno, na putu do posla je aktiviran stop loss, gde je umesto ~750$ profita doslo oko 280$. Dalje je nastavio da pada, pa ajde ovo je vec neki izuzetak, trend se usporio.

Pitanje za Simketa i iskusnu ekipu: da li ste za to da se UVEK uzima profit (take profit) ili pokusavate da se odlepite i da idete sto dalje? Nekoliko puta sam imao istu situaciju, gde sam umesto 300$ uzimao 80$ itd itd. Kao po pravilu se uvek spusti taman koliko treba da me ugasi, i onda nastavi raketa. Ovih dana je samo tako bilo, uvek i bez izuzetka.
Naravno, kada god sam u nekom "solidnom" plusu, postavim stop loss tako da mi ostanu barem neke pare. Ali sto duze trejdujem, cini mi se da je to mozda i pogresan izbor...?

Nisam pametan.
 
Ajde bre baksuze...
Kada skace ljudi prizeljkuju pad, kada pada, svi se krste i traze da skace......

Nego vi iskusniji, kakve su vase prognoze, da li BTC moze da srusi zid na 46k?
Nećemo se vredjati bato. Ako ti smetam lupi ignore i produži dalje
 
Pitanje za Simketa i iskusnu ekipu: da li ste za to da se UVEK uzima profit (take profit) ili pokusavate da se odlepite i da idete sto dalje? Nekoliko puta sam imao istu situaciju, gde sam umesto 300$ uzimao 80$ itd itd. Kao po pravilu se uvek spusti taman koliko treba da me ugasi, i onda nastavi raketa. Ovih dana je samo tako bilo, uvek i bez izuzetka.
Naravno, kada god sam u nekom "solidnom" plusu, postavim stop loss tako da mi ostanu barem neke pare. Ali sto duze trejdujem, cini mi se da je to mozda i pogresan izbor...?

Nisam pametan.
DA, naravno. Uvek je bolje uzeti koliko god, nego završiti u minusu ili likvidiran, zar ne?

Na bitmex-u imaš trailing stop loss, pa istraži sam dalje sam kako funkcioniše, jer mislim da ti je to najbolje rešenje za tvoj problem :) Ta opcija nema na svim menjačnicama a veoma je zgodna za koristiti baš zbog toga što si napisao.
Ja npr. uvek postavljam bar 3 take profit ordera i podižem stop loss kad krene u +, i apsolutno me ne zanima da li sam ili nisam mogao uzeti više.

+ je +, i bolji je nego otići u -, to ne treba zaboraviti.
 
Poslednja izmena:
Uspešni trgovci treba da nauče da analiziraju, da nauče da koriste što veći broj alata, prate fundamente, da tačno znaju limit pozicija sa planom ulaska i izlaska iz iste. Ja nemam ništa protiv onih koji slušaju savete drugih na primer youtubera, ali dok sami ne nauče nema leba. Na sve ovo treba dodati iskustvo i sate provedene ispred sveća (naj manje 4000 sati) pa da može da se sklopi i zaključi neka vrsta zanata. Po meni, laicima je lakše zaraditi na kriptu investiranjem a ne trgovanjem, iako je neuporedivo lakse nego na forex-u.
 
Uspešni trgovci treba da nauče da analiziraju, da nauče da koriste što veći broj alata, prate fundamente, da tačno znaju limit pozicija sa planom ulaska i izlaska iz iste. Ja nemam ništa protiv onih koji slušaju savete drugih na primer youtubera, ali dok sami ne nauče nema leba. Na sve ovo treba dodati iskustvo i sate provedene ispred sveća (naj manje 4000 sati) pa da može da se sklopi i zaključi neka vrsta zanata. Po meni, laicima je lakše zaraditi na kriptu investiranjem a ne trgovanjem, iako je neuporedivo lakse nego na forex-u.
A jutjuberi su uspešni trejderi? ili content creator-i koji uvaljuju signal grupe i reklamiraju scam projekte koji ih sponzorišu?
Ja bih pre rekao ovo drugo :)
 
upravo to pokusavam godinama u nazad ovde da objasnim, pogotovo novima u kriptu, ali očoglendo ne vredi 😀
Sam yt je odličan za masu drugih stvari ( programiranje npr ) , ali isto kao i sa google pretragama treba biti obazriv, jer nije sve sto je napisano na internetu tačno, i nije sve ( uglavnom vecina nije ) sto je snimnjeno i okaceno na yt onako kako je prikazano u naslovu ili slicici videa - citaj clickbait 😀
upravo to pokusavam godinama u nazad ovde da objasnim, pogotovo novima u kriptu, ali očoglendo ne vredi 😀
Sam yt je odličan za masu drugih stvari ( programiranje npr ) , ali isto kao i sa google pretragama treba biti obazriv, jer nije sve sto je napisano na internetu tačno, i nije sve ( uglavnom vecina nije ) sto je snimnjeno i okaceno na yt onako kako je prikazano u naslovu ili slicici videa - citaj clickbait
 
Poslednja izmena:
Nećemo se vredjati bato. Ako ti smetam lupi ignore i produži dalje
NEmoj se vredjati, nije mi namera bila da te uvredim. Nikada nikoga nisam stavio na ignore, niti imam nameru, bas mora da bude totalni mentol da bih to uradio...
Moja reakcija je vise bila u fazonu, meni trenutno odgovara rast i cekam da se naplatim, i kada si ti napisao da zelis da padne, bio sam u fazonu pu pu baksuze, gde me nadje sa padom sada...
Tako da opusti se, ovde smo da se pomazemo i pricamo, sve ovo ostalo je sprdnja i sala, bar bi trebala biti u vecini slucajeva ;)
 
Drustvo,jel moze pomoc za nekoga ko pojma nema o trade-u, a voljan je da nauci?
Ako neko ima neki koristan link ili literaturu da sibne...da ne jurim sam po netu ako vec ima provereno dobro stivo (sta je long,short....) basic stuff 😂

Tnx unapred
 
Meni je to sasvim izvesno za koji dan. Imali smo danas manju korekciju i cena izgleda vise nego odlicno, posle korekcije se vratila na pristojan nivo sto je odlican snak da moze i da nastavi u istom smeru. Ja licno ne bih voleo da brzo grune ali imam utisak da ce nas iznenaditi.
More buraz, meni se cini da vuku oni ovo jos dole...
 
gate.io nije baš velika menjačnica, ovde imaš za skoro sve jače, binance i bitfinex je dovoljno ispratiti

Evo još nešto u prilog ovome. Cena svih menjačnica plus likvidacije uz muziku, koja veoma prija kada ide cena gore ali kad je na dole nikako :)
 
Lomi se na 43k, na koju ce stranu da prevagne... Sutra je neki zajeban dan u Americi, i FED ja mislim da ce sutra nesto da saopsti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno