Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, izgleda da ce imati jos bar dva zasedanja, i da do marta nema nista od neke bitnije odluke. Ono sto me tesi, nista negativno nije za kipto receno...
Velika je šteta što nam naš kripto zavisi od odluka FED-a, kao i S&P i ostale berze.
Kada kripto bude oguglao na odluke FED-a, tada će veliki ukapirati da je kripto investicija koja čuva vrednost. Onda je neminovno da dođe do velikih ulaganja u kripto, a to znači da će cena biti puno, puno veća nego sada, a i talasanja će biti umerenija.
 
Koliko je sve popadalo i tek sad je doslo vreme da udjem u igru postepeno i ne prodajem nista dok ne skoci x10 :)
Imam konja za tako nesto.. Quant..nadam se da ce da odvali u sledecem bull runu ;)
Takodje, nadam se da moze preko 500$ kad uhvati zalet, a verovatno i više od toga.
 

Nista novo nismo culi ali ko je dokon moze procitati ...
Video sam ovo danas u novinama. Bolji naslov bi bio "matori dinosaurus ne razume kripto pa najlakse mu da kaze da se koristi da trgovinu droge jer je cuo tako negde"
 
Pa sto se strmopizdi opet
 
I za kraj cekamo Ruse, pa da raketa moze gore. Sve ispod 30k bice lep dokup, a ocekujem i nize.. April-May bice lepi meseci.
 

Sve je receno u naslovu, samo je pitanje koliko je ovo priced in. Takodje, smanjuju balance sheet od marta. Sve posle toga je nepoznato za sada, ali opet ovo su dobre vesti za ekonomiju na duzem vremenskom periodu.

Danasnji pad S&P 500 dok je traja konferencija sa +2.5% na nekih -2.5% je najveci pad koji je zabelezen u tako kratkom vremenskom periodu od 2015. godine. Crypto je odreagovao na isti nacin...
 
Da su FED vesti bile lose, kripto bi potonuo.
Da je iz Rusije bacena petarda, kripto bi potonuo.
Da je Putin izjavio da se slaze za zabranu rudarenja, kripto bi potonuo.
Da je Elon sinoc izjavio bilo sta lose, kripto bi potonuo.
Da se bilo sta u poslednjih 12h desilo u svetu, kripto bi potonuo.

Nista se od toga nije desilo, naprotiv, sve je u najboljem redu i sa FEDom, Rusijom, Muskom.
Putin izjavi da vidi prednost Rusije u kopanju a kritpo apsolutno nije odreagovao.
 
Juče opet limunada.
Inače skoro smo na pola puta do sledećeg polovljenja nagrade po bloku.
Kako vreme leti bog te mazo...
 
Jaaaoj šta mi radite...jedan očekuje rast, drugi će da shortuje, treći stepenasto, četvrti liftom... 🙂 sludili ste me totalno.

@ zlatan
svaka čast, pišeš konkretno, to mi se sviđa.

Ja sam izašao iz altova kada je BTC bio na 43,5 k, već sam pisao, postavio ordere za -20% i prošlo sve. Kasnije nastavio pad i otišlo još 20 - 30% niže. Tu sam opet kupio. Trenutno imam to što sam imao ranije, ali imam i 20-25% keša. Nadam se rastu, ali ako krene dole čekacu da padne ispod 30k i da tu dokupim sa 10% keša. Preostalih 10-15% neka stoje. To je plan.

PS Obično kad ovako nekao napiše da se nada ili očekuje rast desi se suprotno, tako da može gore, može dole, a i ne mora 🙂
 
Tako sam ja 12.2017. god. prodao 50% LTC na 300+ pa čekao 4 god. da prodam ponovo 50% na 300+ 🤣
A što sam mogao u bear-u i na ispod 30-40$ obnoviti štek, nem' veze...
Tako da sada imam 1/4 od onoga 2017 god. I verovatno ću ponovo čekati par god za 300+ 🥴
Mozda neces cekati bas par godina :D, blizi se halving i ltc-u. Ako mu to ne pogura cenu malo stvarno ne znam sta ce.
 
Da su FED vesti bile lose, kripto bi potonuo.
Da je iz Rusije bacena petarda, kripto bi potonuo.
Da je Putin izjavio da se slaze za zabranu rudarenja, kripto bi potonuo.
Da je Elon sinoc izjavio bilo sta lose, kripto bi potonuo.
Da se bilo sta u poslednjih 12h desilo u svetu, kripto bi potonuo.

Nista se od toga nije desilo, naprotiv, sve je u najboljem redu i sa FEDom, Rusijom, Muskom.
Putin izjavi da vidi prednost Rusije u kopanju a kritpo apsolutno nije odreagovao.
Na sve sto si ovde napisao a da sve istovremeno bude tacno odgovor je samo jedan-u beru smo.
 
Grizzly Bear GIF by ProBit Global
 

Prilozi

  • LTCBTC_2022-01-27_11-54-25.jpeg
    LTCBTC_2022-01-27_11-54-25.jpeg
    127.3 KB · Pregleda: 61
Videcemo gde ce btc biti ali kroz odnos ocekujem da raste pre halvinga, barem je do sada.
Do halvinga ima još godinu i po. To je po kripto standardima mnogo. Svejedno halving kao takav ne bi trebalo da ti bude razlog za ulazak u LTC svakako..
 
Ja sam izašao iz altova kada je BTC bio na 43,5 k, već sam pisao, postavio ordere za -20% i prošlo sve. Kasnije nastavio pad i otišlo još 20 - 30% niže. Tu sam opet kupio. Trenutno imam to što sam imao ranije, ali imam i 20-25% keša. Nadam se rastu, ali ako krene dole čekacu da padne ispod 30k i da tu dokupim sa 10% keša. Preostalih 10-15% neka stoje. To je plan.
Odlično si uradio, i dobar plan imaš za dalje.
Eto, trejdovanje ne mora da bude komplikovano ako se pridržavaš najosnovnijih stvari.
 
Da je tada BTC odlepio na gore i na novi ATH, da li bi isto bio dobar potez uraditi tako nesto, mislim da ne, nego imao je srece da trziste ide dole. Da je znao, mogao je da proda altove kad je btc bio 50K.
 
Videcemo gde ce btc biti ali kroz odnos ocekujem da raste pre halvinga, barem je do sada.
Naravno da će rasti kad je na all time low :) ali to nije baš nekl dobar pokazatelj za ltc, jer može mesecima da čuči tu gde jeste i onda samo explodira u par nedelja.
Realno, koristi se jedino za transfer kripta jer je smešan fee, ali neće ni to još dugo potrajati jer ima i još jeftinijih opcija zadnjih par meseci.

Od kad su matic, avax, sol itd. tu gde jesu, za mene je ltc više ne postoji / mrtav novčić totalno
 
Sto se tice transfera kripta, BTC preko SegWit-a, fee 0.5e :)
pa dobro, nisam mislio konkretno na btc, već eth i usdt koje svi koristimo za slanje na hw, ili swap ili farming altova na uniswap-u, sushiju itd. Tu je recimo fee na eth-u znao da bude i po 100 i više $, dok je preko matic-a 0.0001$ :) a ltc je u tim slučajevima beskoristan.
 
Poslednja izmena:
Odlično si uradio, i dobar plan imaš za dalje.
Eto, trejdovanje ne mora da bude komplikovano ako se pridržavaš najosnovnijih stvari.
Hvala Simke.

Pre godinu dana nisam ni pomišljao da ću ovako nešto raditi. Srećom ispalo je dobro, iako sam hazarderski izašao 100% iz svega. Nešto sam uradio za tri nedelje, bez obzira kako BTC dalje nastavi.

Nego, ne znam šta mi je sa glavom, kako pogledam grafikon BTC-a tako mi se momentalno glava okreće na drugu stranu 😆. Grafikon izgleda zastrašujuće.
 
Ukoliko izbace Rusiju iz SWIFT sistema Moskva bi mogla da bude primorana da pribegne korišćenju kriptovaluta.
 
Pa sad, nisam siguran da bi smeli da im ukinu koriscenje SWIFT mreze u celosti
A dodatno, SWIFT se koristi za svasta nesto vezano za bankarsko i korporativno poslovanje (da ne detaljisem sad) a ne samo za placanja tako da u ovom momentu kripto tu nije od pokoci niti za placanja niti za ostale stvari
 
Više puta su potvrdili da izbacivanje iz swifta nije opcija (eu i de pre svih), no ako krene da se puca svakako neće biti dobro.
 
Pa sad, nisam siguran da bi smeli da im ukinu koriscenje SWIFT mreze u celosti
A dodatno, SWIFT se koristi za svasta nesto vezano za bankarsko i korporativno poslovanje (da ne detaljisem sad) a ne samo za placanja tako da u ovom momentu kripto tu nije od pokoci niti za placanja niti za ostale stvari

Sigurno, ali verujem da ce obican narod i sitni kriminalci vrlo rado iskoristiti prednosti kripta, ako pocnu da gube poverenje u institucije, koje ce u slucaju rata poslovati strasno otezano.
 
BTC
Usli smo u nedelju u kojoj ocekujem vracanje cene prema 40k, rsi pokazuje da je BTC odavno u oversold teritoriji i pozicioniran sam za skok cene ove nedelje. Ne iskljucujem mogucnost pravljenja double bottom i da se BTC privremeno povuce na 34k ali ocekujem skok prema 40k do kraja nedelje.
Berza i citav market vec su ukalkulisali eventualno povecanje kamatnih stopa za ovu godinu i verujem da nakon sastanka FED-a mozemo ocekivati samo pozitivnu reakciju marketa jer zapamtite nema nista vaznije u Americi od stock marketa i FED nece raditi protiv njih, niti je ikada radio.
Na ruku nam idu i earnings reports od Microsofta i Appla koji takodje dolaze ove nedelje.
Što se tiče potencijalnog rata u Ukrajini te stvari je zaista tesko predvideti i smatram da ne treba trositi vreme na takve stvari, ako ove nedelje zapocne 3. svetski rat (po meni verovatnoca ispod 1%) najmanje ce biti vazno da li je LINK i DOT pao 5% ili 95% svi cemo imati bitnije stvri o kojima cemo morati da razmisljamo.

Manje vise ova nedelja protice kako smo i ocekivali. Jos nismo videli 40k i verujem da cemo od trenutne cene 36.300 otici prvo do 40.000 a zatim ce biti jos jedno ozbiljnije otresanje.
Ali idemo redom, prvo 40k koji ocekujem za BTC i dalje do kraja ove nedelje, najkasnije ponedeljak.
Mnogi altovi su poprilicno iscedjeni, verujem da ce iskoristiti privremeni oporavak BTC-a makar za relief bounce pre nego sto potpuno kapituliraju u februaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno