Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Manje vise ova nedelja protice kako smo i ocekivali. Jos nismo videli 40k i verujem da cemo od trenutne cene 36.300 otici prvo do 40.000 a zatim ce biti jos jedno ozbiljnije otresanje.
Ali idemo redom, prvo 40k koji ocekujem za BTC i dalje do kraja ove nedelje, najkasnije ponedeljak.
Mnogi altovi su poprilicno iscedjeni, verujem da ce iskoristiti privremeni oporavak BTC-a makar za relief bounce pre nego sto potpuno kapituliraju u februaru.
Хоћеш да кажеш да је боље ухватити скокове алтова за прелазак у доларе па онда куповину бтц-а у пропаду?
 
Хоћеш да кажеш да је боље ухватити скокове алтова за прелазак у доларе па онда куповину бтц-а у пропаду?
Ako se Btc zaista odbije od cene 40-42k kako sto treutno ocekujem i spusti se do cca.32k taj pad ce uticati da altovi izgube u proseku dodatnih 30-50% sto bi bilo zaista bolno, naravno pod uslovom da se sve odigra kao sto ocekujem. Moj prethodni komentar je bio najvise u pravcu da se ne zalecete ako sve pozeleni cca.20-25% jer momenat za eventualni rizik je sad za otvoriti long (ili kupiti spot) a ne kad i ako dodjemo na 40-42k.
 
Neće vam se dopasti ovo što ću da kažem, ali izgleda da sam pogrešio u proceni. 🥴 Ja sam očekivao da će berza, a time i kripto, nastaviti da rastu i dok centralne banke zatežu finansijsku politiku, jer tako je bilo i ranije, ali gledajući šta kažu Bauman i Gamon, ovaj put izgleda neće biti isto. Njihov stav je da FED pokušava da nežno sruši stock market, umesto da pusti da se odigra uobičajeni scenario gde sve raste do krajnjeg sloma. Ima puno logike u argumentima koje navode, a to bi objasnilo i zašto su insajderi masovno dampovali kripto kada je bio u padu, što se nikad pre nije desilo, do sad su uvek prodavali kad cena raste. I raspoloženje na berzi ne izgleda ni malo dobro, na svaki pokušaj oporavka, fondovi se odmah istresaju. Ako je sve ovo tačno, to znači i da je američka vlada definitivno odabrala put stagflacije, umesto pretvaranja u Amerike u Venecuelu, što je bilo i logično.

Izgleda da ću morati da se pomirim da je trećina koju sam izgubio u ovom padu trajno izgubljena. Kako prinos na američke kratkoročne vladine obveznice pravi parabolu, loša vremena nisu toliko daleko koliko sam se maltene do juče nadao, nema mesta za igranku. Ali tako je to u ovoj kocki, koliko god ti se čini da si u pravu, koliko god je istorija na tvojoj strani, uvek može da se odigra drugačije. 🤷‍♂️
 
Ako se Btc zaista odbije od cene 40-42k kako sto treutno ocekujem i spusti se do cca.32k taj pad ce uticati da altovi izgube u proseku dodatnih 30-50% sto bi bilo zaista bolno, naravno pod uslovom da se sve odigra kao sto ocekujem. Moj prethodni komentar je bio najvise u pravcu da se ne zalecete ako sve pozeleni cca.20-25% jer momenat za eventualni rizik je sad za otvoriti long (ili kupiti spot) a ne kad i ako dodjemo na 40-42k.

Cak i da u narednim danima BTC nadoknadi 20% pada u odnosu na stanje pre 20ak dana, siguran sam da altovi nece imati snage da nadoknade svojih 40%.

Svi su nesto poplaseni i cim triziste malo zivne brze bolje svi prodaju i istresaju svoje zalihe.

Ne znam kakvo je bilo raspolozenje medju ljudima pocetkom 2021. kada je sa 15k krenuo svoj put ka ATH.
U kom trenutku su ljudi prestali da budu plasljivi...
 
Pa da se i ja slozim sa morbiusom jednom ..

Izgleda da se njegovo prorocanstvo konacno ostvaruje .. :)

Sto se mene tice samo nek pada bar godinu dana, ali nesta mislim da ce ovaj pad za se zavrsi za par meseci ili do jeseni .

Ja cu lepo da iskoristim svo to vreme za kupovinu kupujem DOT 18$ ADA 1$ MATIC 1.70$ prosto ne znam gde cu pre :)
 
Ako može neko objašnjenje samo, pošto mnogi predviđaju slom kripta, logika je kada neko nešto prodaje da neko to kupuje, pa me interesuje ko kupuje tolike kolicine btc i altova, kada kitovi dampuju, po ovim cenama, ako ne opet kitovi ali neki drugi, ako je bunar neminovan.
 
Ako može neko objašnjenje samo, pošto mnogi predviđaju slom kripta, logika je kada neko nešto prodaje da neko to kupuje, pa me interesuje ko kupuje tolike kolicine btc i altova, kada kitovi dampuju, po ovim cenama, ako ne opet kitovi ali neki drugi, ako je bunar neminovan.
Uvek ima pesimista i optimista. Pesimisti prodaju, a optimisti kupuju. Niko ne zna tačno šta će biti.
 
Ako može neko objašnjenje samo, pošto mnogi predviđaju slom kripta, logika je kada neko nešto prodaje da neko to kupuje, pa me interesuje ko kupuje tolike kolicine btc i altova, kada kitovi dampuju, po ovim cenama, ako ne opet kitovi ali neki drugi, ako je bunar neminovan.
A ko to predvidja slom kripta? Sto puta ista prica bre vise ljudi, kad pada cena "propast kripta" kad skače "idemo na 200k". Aman bre ljudi više...
 
Nema nikavog sloma samo je pitanje dokle i koliko dugo cemo padati

Ja sam mislio da necemo ici ispod 52k, posle sam mislio da nema sanse da odemo ispod 47k pa 41k...

Sad isto tako mislim da necemo ispod 30k i da smo dno mozda vec videli na 32k -> jednom cu budem u pravu do tad kupovina .
 
Ali prateći postove, dok je morbius govorio da je krenuo bear, sve je raslo, kako je počeo da priča da je samo korekcija u toku i da idemo gore, krenuo je strmoglav😀 Nadam se da će tako biti i sada. Malo sale, inaće morbius izuzetno cenim tvoje zalaganje na forumu i ovakvi dunđeri kao ja mogu od tebe dosta toga naučiti.
 
Kakva je ovo tišina !?
BTC tik do 38k , ni ne pokušava probiti kao da je zid smrti /minsko polje/ a ja ne vidim nikakav otpor.,mogao bi lagano preko 40k
 
Poslednja izmena:
Ponedeljak je rezervisao za nešto još crnje.

Ponedeljak bi trebalo da bude lep. Ako ne ponedeljak, onda neki dan uskoro bi trebalo da cena krene naviše, sasvim normalno posle ovolikog pada. Ako bi odavde berza nastavila da pada još, to onda nije nežno obaranje, to je klasični slom. Cena kripta bi trebalo da raste, ali ne očekujem više da će nastaviti dok ne napravi novi ATH, gde sam mislio da tamo negde u martu/aprilu izađem like a boss i ostavim brod da potone u nekom trenutku. Umesto toga, novi rally bi u nekom trenutku trebalo da oslabi, pa da imamo niži vrh i posle toga niže dno nego gde smo sad.
 
Ponedeljak bi trebalo da bude lep. Ako ne ponedeljak, onda neki dan uskoro bi trebalo da cena krene naviše, sasvim normalno posle ovolikog pada. Ako bi odavde berza nastavila da pada još, to onda nije nežno obaranje, to je klasični slom. Cena kripta bi trebalo da raste, ali ne očekujem više da će nastaviti dok ne napravi novi ATH, gde sam mislio da tamo negde u martu/aprilu izađem like a boss i ostavim brod da potone u nekom trenutku. Umesto toga, novi rally bi u nekom trenutku trebalo da oslabi, pa da imamo niži vrh i posle toga niže dno nego gde smo sad.
Ne znam kako izgledaš Morbijuse ali jedna pesma mi na tebe liči 🙂

 
Iz mog skromnog iskustva, kad se ovako uspori, obicno poklekne i ode u crveno.
 
Iz mog skromnog iskustva, kad se ovako uspori, obicno poklekne i ode u crveno.

To i radi ali nekako neubedljivo. Nit smrdi nit miriše. Pratim ga na RSI/EMA 200/1h još od 5, januara a pre unazad nekoliko dana rešio sam da čekam da probije gore pa da se istresem a onda ga čekam dole da opet uđem.
Međutim, da bi to izveo potrebna mi je ubedljiva RSI potvrda ali nje nema pa nema.
 
Kakva je ovo tišina !?
BTC tik do 38k , ni ne pokušava probiti kao da je zid smrti /minsko polje/ a ja ne vidim nikakav otpor.,mogao bi lagano preko 40k
Sad vidjeh zašto: Čim smo prešli 38k , bikovi su dočekani " na nož" :)
 
Sto kaze cryptofreedom, mogo bi btc da povuce altove jos dole. Kao da nema snage da probije 39k jer vec tada krece istovar.
Mislim da je dobro biti pola u coinima, a pola u kesu :)
Odnos short long se promenio. Na velikim leverage igraju vise short, ali i dalje su longovi na long therm mnogo dominantniji. Sad kud ovo moze da odvede. Na 17k?
 
Vikend je, nista ne cude oscilacije sa malim volumom. Moj pogled na BTC je i dalje nepromenjen, imam i dalje otvorenu long poziciju od 36.300$
Idealan scenario za BTC, snazan rast da se potope shorteri a potom da se utera strah svima i da se nakupujemo jeftino novcica. 17k nije realno ocekivati u trenutnim okolnostima.
Sto se tice altova, gledam dva i trazim dobar momenat:
AVAX za short
LUNA za long
 
Ne znam kako izgledaš Morbijuse ali jedna pesma mi na tebe liči 🙂



Optimizam je samo manjak informacija. Često pominjem taj citat, ali ne znam ko ga je rekao. Drugi takođe odličan citat kaže: "Common sense is not common at all".

Moja predviđanja su pesimistična zato što posedujem zdrav razum, tako da prosto vidim stavi koje ljudi ne vide, iako su im pred nosom. Kad sam bio došao u Grčku 2007. brzo sam ukapirao da će finansijski sistem da im pukne. Iako je to bilo sasvim očigledno, Grci mi nisu verovali kad sam im pričao da stvari neće još dugo moći tako. Sledeće godine sve je puklo. Iako je balon u ekonomiji bio očigledan za nekog ko je došao sa strane, ljudi koji su živeli u njemu nisu mogli da ga primete, kao ona priča o žabi koja se polako skuvala.

Kripto balon je isto takva priča, lagano kuvanje žabe, ljudima se čini da je sve sasvim normalno, kripto je postao normalna stvar, kao burek i jogurt. Ljudi više i ne razmišljaju da je ovo visoko špekulativni, veštački aset sa veštačkom oskudicom ugrađenom u njega. Sve je bilo lepo i krasno dok su cene vitalnih dobara bile niske i stabilne, nov novac je išao u špekulacije, ali sada u stagflaciji kada cene realnih aseta kreću da rastu, ne treba mnogo mozga pa ukapirati šta će biti sa veštačkim asetima.
 
@morbius
Na osnovu svega recenog, a posebno na osnovu drugog dela poslednje recenice, verujem da imas misljenje o sudbini kripta u malo duzem periodu. Zanima me koje je. Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno