Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad nije vreme da gledas koliko tvoji coini vrede u kešu, gledaj na to tako da ti uvek imas tu kolicinu novcica samo u ovom vremenu vrede nesto manje nego pre mesec/dva.
Jos su tvoji altovi dobri, zamisli da si ostao zarobljen u Shibi, Floki, Elonsperm i slicnima.
Odgovor sta uraditi pokusaj da pronadjes sam, postavi sebi jedno pitanje zasto si od 17.000 coina izabrao bas te i ulozio u njih? Sta te je privuklo, da li vidis vrednost u tim projektima na duze staze? Ako si kupio DOT na 35$ a i dalje vidis da se projekat razvija, da se tim nije raspao zasto ne bi dokupljivao na 17$ ili 10$ isto važi i za LINK jer market ce u jednom momentu prepoznati razvoj i to pokazati kroz rast cene.

Hvala puno na odgovoru.

Pitao sam to gore jer ulazim u ovaj bear sa altovima u dzepovima a ne znam sta da ocekujem.
BTC pao 20% a DOT i LINK mi zviznuli po 40%. To me je iznenadilo jer navodno imaju potencijal a zviznuli vise od shit coina poput Shibe.

Nista, s obzirom da ce BTC sigurno jos bar 20% dole, necu se iznenaditi ako DOT i LINK padnu na ~10$. Za to cu spremiti jos po 1k na jedan i drugi i to je to. Dosta sam vec usao i nisam spreman vise od toga izgubiti.
 
Znate one price o kladionici pa kad kaze e za malo, za jedan gol, prodao me u 90 minutu. Evo jos jedne price 😂, trebao je to biti brzi trejd 34k-36k.
Ne isključujem da je 34k bilo privremeno dno i da nas ocekuje blagi oporavak.
Screenshot (121)_LI.jpg
 
O kakvom bear periodu govorite. Imate copy/paste sa berzanskim indeksima (NASDAQ), logicno kripto je volatilniji...

Kad vidite nasdaq par nedeljnih sveca gore a btc nastavi dole..... Teorija bear kripto perioda dolazi u obzir.
na koliko se LTC ceka 1000 ili 2000$ :ROFLMAO:
Isti taj se drzi uz btc.. A vidi matic, sol, dot i ostale 😉
 
Po meni ovo ce da se spusti na 29k, tu sledi odbijanje, ali ko ce ga znati koliko, mislim da je 40k neki maksimum. Vraca se posle na 29, pa skace na 32-33, pa pada na 25, i tako do nekih 15k, sto ocekujem da bude dno... Naravno da ce sve ovo trajati neko vreme nece se desiti u tri dana... Naravno, ovo je samo moje misljenje, videcemo sta nosi dan, a sta noc...
 
Daleko je sad da se cijeni dno, to je tesko prognozirati, ono sto se vidi 3 mjeseca vec imamo crvenilo okrenuo se trend, ciklus je zavrsen a price kako ce se odbiti na 53, pa na 48 pa na 42k pa sad prica na 30k to je samo nadanje, ali realnost drugacije izgleda.
i da se odbije na 30k tipa vrati se na 40k i sta onda opet ide dole.
Uvijek ce se nalaziti izgovori za dump tipa NASDAQ prati, nije ovo bear itd. Ciklus je bio na 4g 2013-2017-2021 tada smo vidili ATH na 69k naredni ATH 2025g a do tada ko zna sta cemo se jos nagledati, koliko padova i oporavaka.
Koje prodao/prodao ostalima ostaje nadanje da nije kraj ciklusa da ce se trend okrenuti i visegodisnje cekanje.
 
O kakvom bear periodu govorite. Imate copy/paste sa berzanskim indeksima (NASDAQ), logicno kripto je volatilniji...

Kad vidite nasdaq par nedeljnih sveca gore a btc nastavi dole..... Teorija bear kripto perioda dolazi u obzir.

Isti taj se drzi uz btc.. A vidi matic, sol, dot i ostale 😉
Spustio se i on ispod 100$ pre sat vremena pa se vratio donekle. Neće ni on biti poštedjen debakla ako se šou nastavi. Pametni su odavno izašli u stable a oni manje pametni malo kasnije ili nisu uopšte🙂
 
Hvala puno na odgovoru.

Pitao sam to gore jer ulazim u ovaj bear sa altovima u dzepovima a ne znam sta da ocekujem.
BTC pao 20% a DOT i LINK mi zviznuli po 40%. To me je iznenadilo jer navodno imaju potencijal a zviznuli vise od shit coina poput Shibe.

Nista, s obzirom da ce BTC sigurno jos bar 20% dole, necu se iznenaditi ako DOT i LINK padnu na ~10$. Za to cu spremiti jos po 1k na jedan i drugi i to je to. Dosta sam vec usao i nisam spreman vise od toga izgubiti.
Polako sa bear prognozama, da vidimo kako ce se ponasati BTC u narednim nedeljama, tehnicki gledano mi sad jesmo u bearu ali sve moze da se preokrene brze nego sto mnogi misle.
Najbolje da pustimo BTC da nam pokaze put.
Sto se tice gubljenja novca pa skoro da nikada ne mozes izgubiti sav novac jer verovatnoca da ce i DOT i LINK otici na nulu je manja nego da dobijes na loto. Mozes samo izgubiti vreme cekajuci.
Saylor-ova prosecna ulazna cena za BTC je oko 30k, on je mnogo uradio za BTC i jedan je od najeminentnijih PR-a koje BTC community ima. Whaleovi ga nece likvidirati jer im trebaju ljudi kao što je on. Verujem da su milioni ljudi gledajući njegove klipove na Youtubu usli u kripto, da ne govorim o "wall street" igracima, ako se ne varam nakon razgovora sa Saylor-om i Elon Musk je kupio BTC. Čak i kad bi se rusio BTC ispod 30k sigurno ce biti exit liquidity za whale-ove.
 
mnogi se nadaju i vjeruju u tu pricu o 30k, a ja sam siguran da ce opet vecina izvisiti, tih 30k ce puci kao sto su i svi leveli iznad. Nikad u ovoj igri vecina ne dobije sto ocekuje, isto kao sto se cekalo 100k za decembar a ono samo kontra od tada.
 
na koliko se LTC ceka 1000 ili 2000$ :ROFLMAO:
Isti taj se drzi uz btc.. A vidi matic, sol, dot i ostale 😉
Spustio se i on ispod 100$ pre sat vremena pa se vratio donekle. Neće ni on biti poštedjen debakla ako se šou nastavi. Pametni su odavno izašli u stable a oni manje pametni malo kasnije ili nisu uopšte🙂
Uvek gledas samo kroz odnos alt/btc... Dolari sada nisu bitni osim kada je btc u pitanju.

Savet 😉
 
Sto se tice gubljenja novca pa skoro da nikada ne mozes izgubiti sav novac jer verovatnoca da ce i DOT i LINK otici na nulu je manja nego da dobijes na loto. Mozes samo izgubiti vreme cekajuci.
Mozes izgubiti bitcoin jer ne znas gde ce dot i link biti za par godina.
Najbolja stvar koju sam uradio u 2018 je prebacivanje svih altova u btc.

Saylor-ova prosecna ulazna cena za BTC je oko 30k
Saylor je do sada uvek kupovao na vrhu tokom korekcija tako da se ne bih oslanjao na njegove ulazne cene.
 
Ko veruje da ce BTC da padne ispod 30k po meni treba da proda sada na ovih "trenutno vrtoglavih" 35-36k i da postavi stepenasto ordere pocev od 30k pa na dole.
E sad za to treba bas da budes hrabar. Ja svakako nisam od tih.

Moja trenutna strategija je takva da sam se pokrio usima i da se pravim mrtav (kao kad naidje pravi grizli :LOL: ) i da sacekam rasplet situacije pa da nesto sitno pazarim za kes (altovi za koje mislim procenim da mogu da idu u sledecem bull-u barem par X ili u one za koje verujem da mogu brzo da se odbiju X 1.5 - 2. Ako se ispostavi da stanje bude jos gore i da potraje neko vreme nastavicu lagano sa kupovinom ili eventualno da dodam jos neki GPU (ako padnu cene naravno) i to je to.

Da okacim i jedan link, prilicno je pregledno koliko koji coin je pao u odnosu na razlicte vremenske distance pa moze da bude od pomoci recimo prilikom planiranja sta da se dokupi.
Pretpostavljam da moze donekle i da se izvuce zakljucak kako se koji coin drzi u ovakvim vremenima.

 
Mozes izgubiti bitcoin jer ne znas gde ce dot i link biti za par godina.
Najbolja stvar koju sam uradio u 2018 je prebacivanje svih altova u btc.


Saylor je do sada uvek kupovao na vrhu tokom korekcija tako da se ne bih oslanjao na njegove ulazne cene.
Poredjenje smo radili u odnosu na fiat a ne na BTC, lepo je napisao da ne bi zeleo da izgubi sav novac ne sav BTC.

Ne Saylor nije kupovao uvek na vrhu, prva kupovina Saylora je bila na oko 10k a prosecna cena mu je oko 30k.
 
Po meni ovo ce da se spusti na 29k, tu sledi odbijanje, ali ko ce ga znati koliko, mislim da je 40k neki maksimum. Vraca se posle na 29, pa skace na 32-33, pa pada na 25, i tako do nekih 15k, sto ocekujem da bude dno... Naravno da ce sve ovo trajati neko vreme nece se desiti u tri dana... Naravno, ovo je samo moje misljenje, videcemo sta nosi dan, a sta noc...
Brate ti ces da se obogatis kad tako sve znas :)
 
Pre neki Dan kad bilo 42000$ a bio Sam kupio na 57k razmisljam da uletim jos sa nekom lovom sto pre Dok se ne vrati gore Ali ono razmisljam 5% mi uzmu banke I cex na proviziju I posle kad povlacim opet jedno 5% provizija pa mnogo mi...i Dok Sam razmisljao pade na 34k haha.
 
Posle duzeg vremena, cekanja i kolebanja u kom smeru ce ici market nedvosmisleno tvrdim da smo usli u bear market. Ovo je tek pocetak i nece se tako brzo zavrsiti. BTC bi mogli videti i ispod 20k o altovima da i ne govorim vraticemo se na ceme sa pocetka 2017. Ko je spreman da ulaze moj savet je da se jos saceka. Oporavak mozemo videti tek krajem leta. Strpljivo sa ulaganjem.
Procena je da BTC dno 18k, ETH 1.200, LTC 35
 
Strpljivo sacekati i ne zaletati se jos neki period, sigurno ce biti jasnije. Svakako ako bude visegodisnji bear, planirao sam u 10-15 altova po 500 $. Recimo samo jedam da ode u sledecem bullu x50 je odlicna zarada, da ne govorimo o 2 ili 3.
Ostalo ide avax, sol i par coina na mrezama. Eth mi je u stejku, ne diram, rudarim i dalje.
Btc dokupljujem ako padne ispod 27 k. Strpljenje pa cemo videti.
 
Pre neki Dan kad bilo 42000$ a bio Sam kupio na 57k razmisljam da uletim jos sa nekom lovom sto pre Dok se ne vrati gore Ali ono razmisljam 5% mi uzmu banke I cex na proviziju I posle kad povlacim opet jedno 5% provizija pa mnogo mi...i Dok Sam razmisljao pade na 34k haha.
Gubis mnogo novca na fee.. Mozda da pogledas i napravis neki kontakt preko Razmene kriptovaluta ovde na forumu ima kvalitetnih clanova kako za kupovinu tako i za prodaju...
 
Poredjenje smo radili u odnosu na fiat a ne na BTC, lepo je napisao da ne bi zeleo da izgubi sav novac ne sav BTC.
Koja je svrha altova ako iskrvare u odnosu na btc?
Ne Saylor nije kupovao uvek na vrhu, prva kupovina Saylora je bila na oko 10k a prosecna cena mu je oko 30k.
Ne kazem da je imao i dobrih ulaza, ali evo nekih:
Kupio je recimo na vrhu 8/23/21 na 45K nakon sto je skocio sa ~29.5K.
Malo nakon toga je btc pao na ~39K, on je objavio da je kupio na 48K.

I pored toga govori da smo u nekakvom "super ciklusu" i da btc nece padati, sto se evo ipak desilo.
 
Koja je svrha altova ako iskrvare u odnosu na btc?

Ne kazem da je imao i dobrih ulaza, ali evo nekih:
Kupio je recimo na vrhu 8/23/21 na 45K nakon sto je skocio sa ~29.5K.
Malo nakon toga je btc pao na ~39K, on je objavio da je kupio na 48K.

I pored toga govori da smo u nekakvom "super ciklusu" i da btc nece padati, sto se evo ipak desilo.
Ne ulazu svi da bi zaradili BTC tacnije novajlije to gledaju kroz kes, udju sa 10.000 da naprave 20.000 i povuku svoju prvobitnu investiciju. To je Level1, tek kad i ako naprave pare i kroz uvecanje znanja pocinju da gledaju na BTC drugim ocima gde je kes i profit bitan ali kolicina BTC jos bitnija.

Saylor i ne samo on nego svi oni teski multi milijarderi imaju investicione cikluse od minimum nekoliko godina do nekoliko decenija sto je velika razlika u odnosu na nas obicne ljude kojima novac treba vec sledece nedelje.
Btc jeste u superciklusu od svog nastanka, i nemoj uopste da sumnjas da ce kroz par godina svi se diviti tom istom Sayloru, Musku, Paul Tudor Jones i slicnima.
Onaj ko danas moze da si priusti da kupi BTC na 35k ima taj rizik da se cena spusti na 30k ili nize ako udjemo u bear market, ali kao sto postoji bear market tako postoji i bull market i cena BTC ce sigurno prebaciti 100k nekada u buducnosti, vrlo izvesno da ce to biti ove 2022 godine, ali videcemo.
 
Sad nije vreme da gledas koliko tvoji coini vrede u kešu, gledaj na to tako da ti uvek imas tu kolicinu novcica samo u ovom vremenu vrede nesto manje nego pre mesec/dva.
Jos su tvoji altovi dobri, zamisli da si ostao zarobljen u Shibi, Floki, Elonsperm i slicnima.
Odgovor sta uraditi pokusaj da pronadjes sam, postavi sebi jedno pitanje zasto si od 17.000 coina izabrao bas te i ulozio u njih? Sta te je privuklo, da li vidis vrednost u tim projektima na duze staze? Ako si kupio DOT na 35$ a i dalje vidis da se projekat razvija, da se tim nije raspao zasto ne bi dokupljivao na 17$ ili 10$ isto važi i za LINK jer market ce u jednom momentu prepoznati razvoj i to pokazati kroz rast cene.
Ja cu sad dokupiti malo DOT -ova. Meni su jako zanimljvii, a vidim da im je i market cap narastao
Ovde ne svaki drugi post “ma pasce na 20k”, “ma nece, oticice na 45k” i tako…
Mislim da imamo veliki broj kladionicara ovde i takmicarskih dusa. Zasto ne bismo sami otvorili neki ESCROW ili dva i postavili Bet na 20k i 45k?
Sto da berze na nama zaradjunu kad mozemo vrteti lovu (coine) medju nama samima 😁😁
 
Poslednja izmena:
Razlika između prinosa USA vladinih obveznica od 10 godina i 2 godine, najbolji indikator stock market sloma. Svaki put kad je pala ispod nule, dostigla dno i počela da raste, slom je ubrzo sledio. Ko ne veruje, stavio sam SPX chart preko. Po ovome, crash bi trebalo da bude negde krajem godine, tako da je sadašnji pad berze/kripta prilika za dokupljivanje. BTC bi trebalo da je blizu dna, ali ne isključujem i da može da zaroni do 35k da dotakne logaritamski trendline.

Pogledajte prilog 331865

Black swan bi i dalje mogla da bude Kina. Do sada su svi građevinari tamo u buli, a samo je pitanje momenta kada će i banke da počnu da uleću u probleme zbog dugova građevinaca. Da pomenem i da je USDT velikim delom garantovan ovim korporativnim obveznicama.

Dakle evo nas na 35k, ovde je najverovatnije dno, mada ako berze nastave da padaju, može i da stigne do sledeće trendline linije.

screenshot.png

Kao što se vidi iz grafika u mom ranijem postu, bond trejderi umeju da majstorski predvide slomove, i po njima, imamo još nešto vremena, tako da očekujem da se tržišta povrate i krenemo u poslednji juriš.

Međutim, postoji jedno 15% mogućnosti, kao u ruskom ruletu, da su trejderi prestravljeni i da ova korekcija može da se pretvori u puni slom, a centalne banke neće potrčati da bebi daju cuclu kad zaplače. U tom slučaju, jel vidite gde je donji trendline za Bitcoin? E, ne očekujte da će stati tu, već će najverovatnije nastaviti još dole. Tad će sajevima doći iz dupeta u glavu da nikakvo "digitalno zlato" ne postoji, "digitalno srebro" još manje, i zašto vam ja godinama pričam da je car go, dok se vi divite njegovom novom odelu.

Ali opet kažem, to najverovatnije tek u drugoj polovini godine. Za sad, ovo je prilika za dokupljivanje, samo novcem koji vam nije žao da izgubite. Jer već sam vam rekao, ako ste skroz u ovome, imate ruski rulet šanse da ostanete bez svih para i to na početku najveće ekonomske depresije u ljudskoj istoriji.
 
Jer već sam vam rekao, ako ste skroz u ovome, imate ruski rulet šanse da ostanete bez svih para i to na početku najveće ekonomske depresije u ljudskoj istoriji.
Da ti nisi onaj ekonomista koji svake godine predviđa kraj čovečanstva i naravno ništa od toga,
zovu ga Dr propast?
Svet preživeo Ww1 i Ww2 a neće lažno naduvanu američku berzu i kocku kripto,
uostalom svi znaju koliko ameri lažu oko berze i koliko Elon laže oko akcija, pa šta, i neka propadne sve.
 
Posle duzeg vremena, cekanja i kolebanja u kom smeru ce ici market nedvosmisleno tvrdim da smo usli u bear market. Ovo je tek pocetak i nece se tako brzo zavrsiti. BTC bi mogli videti i ispod 20k o altovima da i ne govorim vraticemo se na ceme sa pocetka 2017. Ko je spreman da ulaze moj savet je da se jos saceka. Oporavak mozemo videti tek krajem leta. Strpljivo sa ulaganjem.
Procena je da BTC dno 18k, ETH 1.200, LTC 35
Čija je ovo procena i na osnovu čega?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno