Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nisam ni mislio da je 50% na 4800, nego 10%. Pogresno sam se izrazio kada sam rekao 50% na sve. U pravu si.

Moze i u jedan, ali mislim da je bolja opcija da rasporedi. Moze da stavi i u BTC na 59K pa da ceka 65K da naplati 10% prihoda.
Samo pod uslovom da BTC ne padne jos i krene da se oporavlja.
Namera mi je bila samo da skrenem paznju na gresku od 50%, nhf....kako ce se ulog raspodeliti to je vec na odluci clana
 
Ulozi po 1000USDT-a u ADA, SOL, LINK, LTC i 800USDT-a u VET , i ako se svi vrate na prvobitnu poziciju, imaces po 10% prihoda, a 50% na sve.
Mozes i neke druge valute, nego racunam da su ove neke glavne, pa ce svakako da se vrate nazad veoma brzo.

500USDT-a nije los prihod ako ides malim koracima.

Eto jedan savet od pocetnika. :)
Ako iskusniji smatraju da gresim negde, neka posavetuju.
5x10% na svaki i eto tebi 50% profita :ROFLMAO:
Kec iz matematike crvenom hemijskom u dnevnik:ROFLMAO:
 
I meni se čini da je oko 53K prvi ozbilniji otpor gde bi eventualno mogla cena da se smiri.
Otpor (resistance) je na gore. Podrska (support) je na dole. Ako je cena sad 59k a mislis da ima tendenciju pada onda je 53k podrska, nikako otpor.
Prijateljski savet: ako vec pises 5+ komentara dnevno bar nauci osnovne pojmove.
Bonus savet: dovoljno je napisati nesto jednom u par dana.
 
Ali kad uzleti neće znati da stane.
Treba strpljenja sa cardanom. Njihov ecosistem raste stalno. ADA je "sigurica".
ADA hrabro grabi ka oko 2500 sat ili oko 1.5$. Još uvek su smeće od layer 1 platforme, skoro ništa od projekata nemaju smešni su naspram ETH, AVAX, Luna, Fantom, Polygon pa čak i u SOL je daleko ozbiljniji.
Savet za ADA ne uzimati je olako, imali smo ludački rast zadnjih godinu ili i duže, sa 0.05$ na 3$. Sa 400 sat čini mi se do 6000.
Sve sam otresao 2500-5000 što sam kupio na oko 600, a od kamate sve na 5960 😂
ADA od mene samo ❤️
 
Otpor je gde MM kažu da ima 5 milijardi likividacija za nastavak bull runa.
Za one sto ulaze sad mozda ja najbolje da uzmu lepo BTC, malo ETH i u crkvu da se pomole za 100k+ 😂
 
ADA hrabro grabi ka oko 2500 sat ili oko 1.5$. Još uvek su smeće od layer 1 platforme, skoro ništa od projekata nemaju smešni su naspram ETH, AVAX, Luna, Fantom, Polygon pa čak i u SOL je daleko ozbiljniji.
Savet za ADA ne uzimati je olako, imali smo ludački rast zadnjih godinu ili i duže, sa 0.05$ na 3$. Sa 400 sat čini mi se do 6000.
Sve sam otresao 2500-5000 što sam kupio na oko 600, a od kamate sve na 5960 😂
ADA od mene samo ❤️
Just saying -nikako kratkoročno :)
Stejkovanjem ADE na njihovim novčanicima mogu se dobiti i drugi koini koji tek treba da izađu (ja sam se recimo pridružio pool-u 100% MELD, postoji pool i sa 50% MELD i 50% ADA)...08.12. se očekuje izlazak tog koina.
Moja predpostavka je da se tek naredne godine očekuje rast ADE.
 
ADA hrabro grabi ka oko 2500 sat ili oko 1.5$. Još uvek su smeće od layer 1 platforme, skoro ništa od projekata nemaju smešni su naspram ETH, AVAX, Luna, Fantom, Polygon pa čak i u SOL je daleko ozbiljniji.
Savet za ADA ne uzimati je olako, imali smo ludački rast zadnjih godinu ili i duže, sa 0.05$ na 3$. Sa 400 sat čini mi se do 6000.
Sve sam otresao 2500-5000 što sam kupio na oko 600, a od kamate sve na 5960 😂
ADA od mene samo ❤️

Kakav ce to ulaz biti na 2500 ako se desi 😂 ako se dobro secam oko 2600 je 0.382 nivo.... Uglavnom ispod 2900 bih poceo stepanastu kupovinu btc-om.

Verujem u 6-10$ cenu u ovom ciklusu
 
Ma mani ga mainnnet..nego gde gledas ove indikatore tj gde to ima ovako pregledno?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    24.1 KB · Pregleda: 228
Na kraju ispalo da sam jedini ja objavio neku ozbiljnu analizu. A sve ostalo samo svadje i prepucavanja. Ako mogu moderatori da ovo regulisu i pobrisu komentare iz zabavista.
Sto se BTCa tice, pad na 58.000$ je bio ocekivan jer odavno nismo testirali TRIX 9 support. Tacno od njega smo se i odbili. Pre moguceg nastavka rasta, moze se desiti i pad na 53.000$, jer takodje odavno nismo testirali dno Bollingerovog pojasa. Tako da treba biti spreman i na dalji pad. Cardano se odbio tacno od MA 200 koji je na ~1,8$. Dugo je imao resistance na TRIX 9 i bilo je pitanje da li ce konacno probiti i poleteti, ili testirati support na nizoj lestvici. Sada je testirao support na MA 200 i lagano se odbio. Cim bude krenuo rast BTCa, Cardano bi trebao probiti resistance i moze dosta skociti. To je bila jedna od najboljih kupovina, pod uslovom da se nastavi rast. ETC je takodje dosta pao. Imalo se dosta toga kupovati. A neke cene su uprkos padu idalje skupe i postoji prostora za dodatni pad.
 
Na kraju ispalo da sam jedini ja objavio neku ozbiljnu analizu. A sve ostalo samo svadje i prepucavanja. Ako mogu moderatori da ovo regulisu i pobrisu komentare iz zabavista.
Sto se BTCa tice, pad na 58.000$ je bio ocekivan jer odavno nismo testirali TRIX 9 support. Tacno od njega smo se i odbili. Pre moguceg nastavka rasta, moze se desiti i pad na 53.000$, jer takodje odavno nismo testirali dno Bollingerovog pojasa. Tako da treba biti spreman i na dalji pad. Cardano se odbio tacno od MA 200 koji je na ~1,8$. Dugo je imao resistance na TRIX 9 i bilo je pitanje da li ce konacno probiti i poleteti, ili testirati support na nizoj lestvici. Sada je testirao support na MA 200 i lagano se odbio. Cim bude krenuo rast BTCa, Cardano bi trebao probiti resistance i moze dosta skociti. To je bila jedna od najboljih kupovina, pod uslovom da se nastavi rast. ETC je takodje dosta pao. Imalo se dosta toga kupovati. A neke cene su uprkos padu idalje skupe i postoji prostora za dodatni pad.
a kad ti planiraš kupit BTC sa svojih 10komada na 53k ili 30k? :D
 
Ma mani ga mainnnet..nego gde gledas ove indikatore tj gde to ima ovako pregledno?
Pa na njegovom sajtu.
Cinjenica je da su ovde najglasniji oni sto najmanje znaju, a ne pokusavaju i nece da nesto nauce.
Vrlo brzo ce i mainnet da odustane od diskusije pa ce mrtve macke kolo da vode.

Edit: ovo se ne odnosi na tebe, samo su mi automatski spojeni postovi.
Pozdrav do 70k.
 
Poslednja izmena:
a kad ti planiraš kupit BTC sa svojih 10komada na 53k ili 30k? :D
Posteno da ti recem, razmisljam da li uopste da se vracam u BTC. Zasto bih isao u BTC kad mnogi altovi donose bolje profite. A postoje kvalitetni altovi koji ce lagano preziveti i bear market. Poceo sam sa ulaganjima u Cardano. Od jednog Safepala koga sam kupovao na 60ak centi i prodao na vreme, sada se moze kupiti Cardano i po, sto je vrhunski potez. Idem stepenastu kupovinu, pa videcemo kako ce biti. Kupujem altove i stavljam pod kamatu koju BTC ne nudi i odlicno. Ovih dana sam izanalizirao oko 300 coina, znaci precesljao projekte, timove ljudi itd. Tako da imam neke svoje favorite i znam da bice lepih dana i ispred nas.
 
Evo primera da i najgluplja trgovina u bul-u moze pozitivno da se zavrsi :)(ako dovoljno dugo cekas) .Prati li neko ovaj shit i koje su vam prognoze za njega do kraja...
1635345070309.png
 
Taj šit ima u proteklih 24h veći Volume nego BTC, makar na Binance, i to za 25%.
 
Posteno da ti recem, razmisljam da li uopste da se vracam u BTC. Zasto bih isao u BTC kad mnogi altovi donose bolje profite. A postoje kvalitetni altovi koji ce lagano preziveti i bear market. Poceo sam sa ulaganjima u Cardano. Od jednog Safepala koga sam kupovao na 60ak centi i prodao na vreme, sada se moze kupiti Cardano i po, sto je vrhunski potez. Idem stepenastu kupovinu, pa videcemo kako ce biti. Kupujem altove i stavljam pod kamatu koju BTC ne nudi i odlicno. Ovih dana sam izanalizirao oko 300 coina, znaci precesljao projekte, timove ljudi itd. Tako da imam neke svoje favorite i znam da bice lepih dana i ispred nas.
Daj nekog favorita. :)
 
Када се деси овако нешто, и рецимо неки као матик дивљају упркос ситуацији, шта тад радити? Да ли остати у њему па кад све крене да се опоравља он ће наставити својим током, или га пребацити у нешто што је отишло доста доле, кардано нпр?
 
Evo primera da i najgluplja trgovina u bul-u moze pozitivno da se zavrsi :)(ako dovoljno dugo cekas) .Prati li neko ovaj shit i koje su vam prognoze za njega do kraja...
Pogledajte prilog 322136
Svaka cast respekt za trgovinu, kako sad stvari stoje izgleda da guraju cijenu da udju u top 10 na coinmarketcap-u tesko da je odrzivo da se zadrze u top 10 ali bar pokazuju da niti je bitan tech ni zajednica nego samo ko ima love da pumpa svoj projekat. Na koliko ga mogu dignuti samo oni koji pumpaju znaju, ali izvjesno je da se ovakvi coini ne mogu zadrzati dugo u nekom momentu ce dump
 
Uglavnom svako shvati da je profit profit kad popije dovoljno rektova ili provede bear u nekom altu, shitu sa - 80-99%.
Ja se držim uglavnom da kad vidim iznad +40% u odnosu pratim malo i polako prodajem ako baš ne divlja na gore. Sve što jako skoči u 99% slučajeva jako i padne jako brzo.
Dolar ne gledam ne zanima me previše još uvek.
Cilj je jedan vezano za altove, uvećati količinu BTC, a ne popušiti kroz ape in investicije.
Leverage je bukvalno neviđeno zlo za sve sem BTC bar iz mog iskustva zato se ne igram sa tim kako sam u danu gledao - 10k za BTC, a altovi ni ne znam, jezivo, odoše sve pare kao ništa. Futures su meni neviđeni stres i sa tim se zezam sa smešno $$$, bukvalno da vidim kako sve radi do detalja, jer neka govna hoću da shortujem na kraju altseason do nule.
Lending, staking, farming je cista priča uz min stresa, daleko manje rizika. Naravno zahteva nešto više kapitala.
Koga voze emocije (strah, pohlepa) i ko nema strpljenja i hrabrosti da kupuje kad najjače pada taj je ugasio u crypto priči. Nije ovo igra za svakoga. 🤑
 
Za sad sam usao samo u Cardano. Ostale jos analiziram. Favorit za sta? Za sigurnost ulaganja? Za veci rizik uz potencijalno veci profit? Za ovaj "bull"? Za duze staze? Za staking? Sta te interesuje?
Pa favorite za dugorocno ulaganje? Nesto sto je van top 15 valuta, nesto sa potencijalom na sredini, strani 2, i 3 itd.
 
Ma mani ga mainnnet..nego gde gledas ove indikatore tj gde to ima ovako pregledno?

Konkretno stranica sa slike nije dostupna javno. To je nesto sto sam pravio za svoju dusu. Nisam imao ideju da moze drugima biti interesantno.

Alternativa je da odes ovde: https://stats.buybitcoinworldwide.com/

Tu na pocetnoj stranici imas iste te indikatore (i jos drugih) samo sama stranica izgleda malo drugacije.

A da... tu na pocetnoj stranici nema SMA30d ali on nije ni bitan za dugorocno investiranje.

Vrlo brzo ce i mainnet da odustane od diskusije

Najzad neko ko ume da analizira :)
 
Evo primera da i najgluplja trgovina u bul-u moze pozitivno da se zavrsi :)(ako dovoljno dugo cekas) .Prati li neko ovaj shit i koje su vam prognoze za njega do kraja...
Pogledajte prilog 322136
Nadam se i da ce @DrFranjo tvojim stopama uskoro..

Dosli smo do toga da se doge holderi vade na SHIBU i da se kerovi medjusobno bore za top 10, ako to ne svira na sva zvona da je rizicno i da treba bezati onda ne znam sta je..

Ja ne zalim sto sam izaso na vreme ..

A za MATIC on radi isto sto su radili i SOL i AVAX i ADA svojevremeno odrade pump sami od sebe kad im dune sto je jedna od odlika dobrih novcica ( steta sto nisam stavio vise para u MATIC )

Sve ostalo standardno.. Nemam pare do plate, a verovatno necu imati ni posle jel trebam pomognem tati oko kuce tako da ovu priliku za kupovinu propustam..

Dip je dip ali zivot je zivot..

P.S. Izrdzali smo dva dana bez spamm-a..

Predlazem da se daje temp ban od 7 dana svakome kome se obrise post..

Ljudi bi malo pazili sta pisu..
 
Poslednja izmena:
Pa favorite za dugorocno ulaganje? Nesto sto je van top 15 valuta, nesto sa potencijalom na sredini, strani 2, i 3 itd.
Pa evo ti npr jedan projekat koji je mnogo dobar, nije izvikan sto je dobro, ima veliki potencijal rasta, i ima opasan tim ljudi. Ljudi su najbitniji, a ovaj projekat ima bas, bas opasan tim mozgova. U njemu ti je Charles Eisenstein, diplomirao na Yale University, matematiku i filozofiju. Lucas Ege im je kriptograf sa Stanforda. Da ne pisem sad za svakoga, uglavnom imaju veliki tim vrhunskih strucnjaka sa univerziteta u Pennsylvania-i, preko onih koji su radili u Bank Of America do onih sa Harvarda i Cambridge-a. U svakom projektu najbitniji su ljudi, a ovaj projekat ima sirok spektar ljudi sa iskustvom na svim poljima. Imaju ljude koji su radili i u ameriskom ministarstvu pravde, i u Twitteru itd. Znaci ne treba se brinuti ni po pitanju pravne regulative, ni sto se tice povezanosti sa bankama, jer uzeli su ljude iz sistema i sa vezama koji znaju posao. Oni razvijaju blockchain preko koga ce povećati usvajanja kriptovalute među korisnicima mobitela. A kako znamo da je dobar deo covecanstva bez ozbiljnije infrastrukture, nemaju svi licna dokumenta, a ni pristup bankama, a do mobitela je lako doci, da se zakljuciti da ce mnogi u kriptovalute uci preko ovog projekta. Projekat se zove Celo. Imaju i svoj stablecoin Celo Dollar CUSD. Na coinmarketcap-u su tek 62. i imaju veliki prostor za rast. A market cap od samo 2 milijarde je smesan za takav projekat. To lagano moze ici na minimum 10-20 milijardi. Najniza cena mu je bila oko 1,5$, a sada je oko 6,5$, znaci nije jos kasno da se udje. Tek je na 4X od pocetka. A bila mu je cena i 11$, tako da su mogli dobro da se naplate oni koji su usli ranije. O njemu vidis da se ne govori, a to je dobro, jer tada se gomila. To kupuj lagano dollar cost averaging i ne razmisljaj. Ja to pripremam tek za sledeci bull. Sve sto kupujem cuvam za sledeci bull za nekoliko godina. Svaki projekat treba ocenjivati pod broj jedan po tome ko su ljudi koji ga prave. A ovaj projekat ima tim koji je sigurno za top 20 svojim kvalitetom. Buducnost kriptovaluta dolazi, a stotine miliona ljudi nema pristup nemaju pristup bankama, pa ce im Celo preko mobitela nuditi sve na dlanu. Kad nagrne masa korisnika i hajp Cela, tada ces prodavati. Jedan od mojih favorita za ulaganje. Dosta je ispod ATHa, i sada je vec jeftin da se krene sa kupovinom. ETH ima da se oteli dok dodje na 8.000$, a ovaj dok udaris dlanom o dlan moze izbiti na 13$. Njemu je dovoljna jedna jaca vest i da ga udupla. Nadamo se da cemo pre toga dovoljno nakupovati😂. Nadji jos neke coine i rasporedi ulaganja, nemoj sve u jedan. Celo dolazi! Kada bude dosao, seti se ovoga.
https://coinmarketcap.com/currencies/celo-dollar/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno