Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probijena i 64ka 🙂
ATH je na 64 800 koliko znam..
 
Ma smešna je ova cifra za istres.
Apsolutno iz iskustva već ne verujem u te hype vesti.
Ne mislim ja za stalno izaći iz crypta, nadam se nikad, nego gomilati kad budu korekcije, a deo u RL investicije.
 
Altovi šlogirani ili padaju.

I zato sad treba da kupuješ altove. Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi koji zakasne u bull market idu u BTC koji je već probio ATH umesto u altove koji još nisu krenuli. Bitcoin i onako služi da pravi hype, altovi su tu da se nešto stvarno i zaradi.
 
Ode ispod 64k...
Gotovo sve, gasi svetlo, krenuo bear..



:rolleyes:
 
Čim krene previše vesti da će BTC zameniti leba treba početi ozbiljno prodavati. Mamac za vunstere
Pametno zapažanje. Obično ovako biva, lažne vesti da nalože masu, onda istresanje kitova i slom cene. Približavamo se vrhuncu euforije, a to je signal za prodaju. Mnogi će ostati zarobljeni, pa će pričati kako su imali priliku na vrhu da izadju. Nama je trebalo 5 meseci da se vratimo na ovu cenu, a da se cena prepolovi, dovoljna je jedna sedmica. Sada se izmišljaju vesti da uvuku što vise retail investitora.
 
Pametno zapažanje. Obično ovako biva, lažne vesti da nalože masu, onda istresanje kitova i slom cene. Približavamo se vrhuncu euforije, a to je signal za prodaju. Mnogi će ostati zarobljeni, pa će pričati kako su imali priliku na vrhu da izadju. Nama je trebalo 5 meseci da se vratimo na ovu cenu, a da se cena prepolovi, dovoljna je jedna sedmica. Sada se izmišljaju vesti da uvuku što vise retail investitora.
Sta velemajstor kaze, koliko ce ova mrtva macka jos da skace?
 
Čim krene previše vesti da će BTC zameniti leba treba početi ozbiljno prodavati. Mamac za vunstere
Tacno, sad da sacekamo da ulete vunsteri (to su ti ovi sto tvrde da smo u bear i sto su prodali na 40k ili 58k pa ce sad opet da kupe na 80k) pa kad ulete na 80-100 ili 200k onda sisanje i bezanje. Sta da sisaju sad kad niko nije uleteo, tu smo samo mi matori konji koji nismo ni izlazili.
Moze li pojasnjenje ovoga oko NBA?
 
Objavice vec. Ili je neko sponzorstvo ili placanje karata u ostalog kriptom. Videcemo.

U medjuvremenu ostalo je manje 500$ do ATH-a. Iscekujemo svaki cas probija je pa da se zapali Twitter i sutrasnje novine.
 
Zanimljiv podsetnik za sve koji hoće da ape in u altove.

Posto je isuvise ocigledno da ce BTC probiti ATH a altovi ce ispratiti pre ili kasnije, prateci ovu sliku dokupio sam nesto BCH-a. ( Chainlink i LTC vec imam ). Mozda budem bacio i po 100$ na meme coine ako me ne bude mrzelo.

Sto se tice LTC-a, iskreno ga ne gotivim, kad god sam ga kupovao - zarobio sam pare na par meseci. Otkad sve menjacnice primaju Tron USDT vise mu ne vidim primenu. Jeftin za slanje i to je to u sustini. Ako pogledate odnos LTC:ETH , LTC je za godinu dana oslabio 85% u odnosu na ETH, a ako se racuna jos od ranije i da ne pricam. A tek ako uzmemo u obzir da ETH-u ide 2.0 i koliko je ozbiljniji projekat, stvarno mi nema logike da iko drzi vise u LTC-u nego u ETH.
 
Tacno, sad da sacekamo da ulete vunsteri (to su ti ovi sto tvrde da smo u bear i sto su prodali na 40k ili 58k pa ce sad opet da kupe na 80k) pa kad ulete na 80-100 ili 200k onda sisanje i bezanje.
A ko ti kaže da ćemo uleteti na 80.000$? Voleo bi ti da uletimo. Evo sve trčimo. Samo budala će uleteti na 80.000$, a prodao je na 40.000$ ili 58.000$. Ma i da nije prodao, samo budala će uletati na ATH. Na ATH se nikad ne kupuje. Cekamo bear kad god bio, pa će se kupovati. A vi slobodno čekajte 200.000$ i sisanje, samo ne znam koga ćete sisati.
 
Што је добра огољена латиница, како ко схвати ову последњу реченицу.
Јесте, чека се медвед кад год био, али шта то спречава људе да зараде док он не дође. Па ти си први питао на другој теми где да улетиш са 5к, а овде чекаш медведа, а са треће стране имаш бтц који чека на хладном новчанику.
И занима ме та куповина на атх-у, занима ме од ових који су доста дуже на теми, шта се дешавало кад је бтц био на претходним највећим висинама, јел исто било страха улетати на рецимо 5к, 10к?
 
Ko će koga sisati? Pošto se bliži ATH a nakon toga nove visine (koliko visoke ko zna), oko NG će pametni mačići sisati mačku koju neki proglasiše pokojnom. Neki drugi mačići će pored žive mačke ostati žedni i gladni. A šišanje...biće i toga kod alavih. Smireno i umjereno. Ovi sa "silnim BTC" su prodali, ja svoju "siću" ne dam još.
 
Uvek je malo frka uletati na ATH. Ja sam uleteo na 22k posle probijanja prethodnog ATH..ali to je bilo posle halvinga pa je donekle imalo smisla. Mada zavisi sa koliko uleces..Isto tako sam uletao prosle godine na 6k (samom dnu), pa onda i na 10k..Nijedno nije bila greska
 
Poslednja izmena:
Што је добра огољена латиница, како ко схвати ову последњу реченицу.
Јесте, чека се медвед кад год био, али шта то спречава људе да зараде док он не дође. Па ти си први питао на другој теми где да улетиш са 5к, а овде чекаш медведа, а са треће стране имаш бтц који чека на хладном новчанику.
И занима ме та куповина на атх-у, занима ме од ових који су доста дуже на теми, шта се дешавало кад је бтц био на претходним највећим висинама, јел исто било страха улетати на рецимо 5к, 10к?
Uvek je bilo straha naravno i retko ko odavde ko je duze u prici kupuje na ATH ali ima ljudi koij su kupovali u januaru februaru 2018 na 17000 eura btc pa pa kada je krenuo bear eto trebalo je izdrzati i ne panici sve te godine. Najvise najebu ovi sto rade panic sell.
 
Ko će koga sisati? Pošto se bliži ATH a nakon toga nove visine (koliko visoke ko zna), oko NG će pametni mačići sisati mačku koju neki proglasiše pokojnom. Neki drugi mačići će pored žive mačke ostati žedni i gladni. A šišanje...biće i toga kod alavih. Smireno i umjereno. Ovi sa "silnim BTC" su prodali, ja svoju "siću" ne dam još.
Prva poruka na forumu i covek sve zna bokte :)
 
Sto je frka kupiti na ATH? Jedino ako ne znas sta ce da se desi pa i da kapiram. Sad da mi utrci neka lova kupovao bih do poslednjeg evra bez oklevanja.
To sto bije probilo ATH nije bitno. Cena je djavolski dobra i sto je bitno nije se odbila nego stoji tik ispod. Iskreno, to je i jako dobra stvar jer kad probije opalice mozda i 10K, sve u svemu skocice i nece sici ispod.
 
Posto su svi davali neke projekcije hajde onda i ja koji sam totalni laik. Zapravo sam hteo da vidim gde bi mogao da zavrsi BTC u bearu nakon ovog bull run-a. Nekako se pokazalo da je 200WMA bio dugorocni support za bitcoin do sada. A isto i vazi i za berze gde su padovi ispod 200WMA retki i relativno kratki. Naravno nije iskljuceno da u nekom trenutku i dublje zaronimo ispod ali ne bi trebalo da to predugo traje.

Analizirao sam cetiri razlicita slucaja. Ulazni podaci su prosecni nedeljni rast BTC u trajanju Bull-a, trajanje Bull-a i onda prosecni nedeljni pad u toku Bear-a. Cilj mi je bio da nadjem na kojoj cemo ceni pogoditi taj 200WMA kada na to dodje red. Do sada je to obicno bilo oko 12 meseci posle spica.

Scenario 1: Kratak (3 meseca) i ne previse intenzivan Bull-run (to bi bio ovaj neki morbiusov scenario i targeti):
1.png

Scenario 2: Jako dug/razvucen (8 meseci) a ne previse intezivan Bull-run
2.png

Scenario 3: Kratak (3 meseca) i vrlo intenzivan Bull:
3.png

Scenario 4: Poduzi (6 meseci) i srednje intenzivan Bull-run:
4.png

Ni u jednom od ova 4 bull scenarija ne vidim bitcoin ispod ~$34.000.

I za kraj bear scenario 5 da je ovo bio double-top i da danas ulazimo u bear:
5.png
Ni u ovom slucaju bitcoin ne bi trebalo da ide ispod $20.000 osim ako ne dodje do neke kataklizme ekonomije i/ili kripta.

Ima naravno i 1000 drugih modela, ali meni su se ovih 5 svideli. Ko zna sta ce biti....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno