Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledano sa mog aspekta, malim delom sam u plusu, a većim delom u minusu. Dok sve ne ode iznad cene po kojoj sam kupovao, ne pipam ništa - pa nek to bude i za par godina.
To bi bio i savet ujedno ljudima kojima je prvi damp.
 
Za mene hodl je realan samo kada se postave realni ciljevi,nije da nekog prozivam niti imam nesto protiv vase taktike ... vas novac,vas rizik,sreca,nesreca … Nije u zivotu lako obogatiti se na ovaj nacin,tu postoje usponi i padovi.
GROZNi ne daj se … bez truda nema nista,nemoj da si kukavica= C. :)
 
Kolege, veoma je nezahvalno tražiti od trejdera da pišu svoje akcije. Ako zanemarimo privatnost (čak i da ne postavljaju cifre), postavlja se pitanje da li svaki trejd može da se dokumentuje. Nekada bi trejder zaboravio da ga postavi, nekada ne bi imao vremena, nekada jednostavno ne bi imao volje da se loguje na forum i ostavi post. Svi smo ljudi i u toku dana prolazimo kroz razne faze. Ako uz to dodamo da smo svi u manjoj ili većoj meri sujeverni, pa se trejderu uplali lampica da pravi gubitke nakon postavljenog posta, eto katastrofe. Nema nekog velikog smisla ostavljati svaki treći trejd, jer statistika u tom slučaju nikako neće biti realna. Svakodnevno se pojavljuju novi članovi koji će možda sesti u voz i slepo pratiti trejdera, a to nikada nikome nije donelo ništa dobro.
Za sada ova tema funkcioniše odlično. Ima dosta korisnih saveta i uz još malo istraživanja na drugim mestima, mogu se doneti dobre odluke. Ono što je važno da svakoga dana ponavljate je: Nije bitno ako sam propustio zaradu, bitno je da nisam napravio gubitak. Bez srljanja, prodaja isključivo u zelenom i nema brige. Ako je cena pala ispod one za koju ste kupili novčić, vi niste u gubitku, dokle god ga ne prodate. Termin "impermanent loss" nije možda najprikladniji, ali je blizu trenutne situacije.
Samo lagano, bez pritisaka na iskusne članove, pustimo ih da pišu kada imaju šta da kažu i svi ćemo na kraju godine biti u dobrom plusu
 
Verovatno gresim i nece tako biti, ali mi deluje da ce psihologija krda da odradi svoje. Ako naguraju cenu preko 40k odmah ce krenuti price dump je zavrsen ide moon do 150k.
To bi lako poguralo cenu do 45-50k. Mozda je pohlepno ali mislim da ce se to desiti vrlo brzo.
Izvini, nisam "potkovan" iz ove oblasti, ali zar manipulatori Elon, menjačnice, papa i sl. (ako stvarno vuku konce na kripto berzi i obaraju i podižu cene u skladu sa svojim interesom), baš i ne priželjkuju ovakvu situaciju da blagi ili nagli rast liči na oporavak, da gomila ljudi vođena alavošću kupi ili dokupi očekujući nastavak rasta, a da nakon toga organizuju strmoglavi dump, da bi se oni dokupili od ljudi koji u panici prodaju i za manje nego što su uložili?
 
Za mene hodl je realan samo kada se postave realni ciljevi,nije da nekog prozivam niti imam nesto protiv vase taktike ... vas novac,vas rizik,sreca,nesreca … Nije u zivotu lako obogatiti se na ovaj nacin,tu postoje usponi i padovi.
GROZNi ne daj se … bez truda nema nista,nemoj da si kukavica= C. :)

iako ima logike u tome sto govoris , realnost je malo drugacija. ko je cuvao , taj ima , Ko je trgovao ima mnogo manje. Tako da govorimo o paradosku . Dao sam primer pre neki dan sa DOGE, SAJ je naveo svoj primer sa ETH , a to moze da potvrdi dosta njih koji nisu navedeni.
Ko je uspeo da trgovinom razadi x20 , x100 cestitam , ono ne moze svako jer kad bi i baba znala gde ce da padne ona bi sela :)
 
Ma ne mogu da me ubede da je kraj i da je bear.Ja blow off top video nisam.Tek treba da budu odobreni ETF u USA.Vreme je bilo za hladnjenje nakon onoliko kucica i macica i raznih meme coina.Samo hodl i nema problema.Nemoj da dozvolite da vas istresu iz gaca.Mozda pikujemo tek tamo q1 2022.
 
Vidite li vi besmisao ovih cena? Altovi prate bitcoin, bitcoin prati twiter Elona Muska, a on pati od ko zna koliko sindroma, što priznatih što ne. Desetine hiljada "proizvoda" i svi su posebni a isti?
Nekoliko milijardi "dolara" (stable coina) je naštampano za par dana kako bi se sprečio pad a to niko ne pominje. Mene zanima šta će se desiti kada ljudi pokušaju da povuku 60 milijardi pravih dolara sa berze? Ko ne razume o čemu pričam bolje da iskoristi ovaj skok i beži sa berze, nema brze zarade u životu.
 
Slazem se za povlacenje novca.
Mislim da je vecina uskocila sad u altove da bi povratila gubitak, zato btc ima sporiji rast. Ja cu na prvi pad altova da prebacim deo u btc, a deo u bnb jer mislim da ce u odredjenom trenutku svi da jurnu u btc za zaradom iz altova, da izazovu skok, a sta ce posle da bude boga pitaj.
 
Vidite li vi besmisao ovih cena? Altovi prate bitcoin, bitcoin prati twiter Elona Muska, a on pati od ko zna koliko sindroma, što priznatih što ne. Desetine hiljada "proizvoda" i svi su posebni a isti?
Nekoliko milijardi "dolara" (stable coina) je naštampano za par dana kako bi se sprečio pad a to niko ne pominje. Mene zanima šta će se desiti kada ljudi pokušaju da povuku 60 milijardi pravih dolara sa berze? Ko ne razume o čemu pričam bolje da iskoristi ovaj skok i beži sa berze, nema brze zarade u životu.

Kinezi su u prethodnih nedelju dana izvukli ozbiljnu količinu keša, i...?
A šta ce se desiti ako ljudi pokušaju da povuku bilione 'pravih' dolara iz banki?
 
Pa i to isto kao dosad, naštampaće $$$ koliko treba da se podmiri krdo, tako će još više obezvrediti dolar ali u isto vreme i one silne kineske obveznice će za toliko izgubiti vrednost a će na kraju još ispasti da će Kinezi sve to da plate :ROFLMAO:
 
Nista, to se ne moze desiti. Ni jedna banka na svetu nije dovoljno likvidna da isplati bilione u kesu. To je hipoteticko pitanje.
Tako isto može da važi i za kripto.
Sve više i više prodavaca prihvataju plaćanje u kripto...tako da ono...dao si odgovor na svoju tvrdnju.
 
Pa šta je onda zaključak?

Da je i kripto postao isto što i fiat? Napumpana vrednost, iza koje stoji... ništa?
 
iako ima logike u tome sto govoris , realnost je malo drugacija. ko je cuvao , taj ima , Ko je trgovao ima mnogo manje. Tako da govorimo o paradosku . Dao sam primer pre neki dan sa DOGE, SAJ je naveo svoj primer sa ETH , a to moze da potvrdi dosta njih koji nisu navedeni.
Ko je uspeo da trgovinom razadi x20 , x100 cestitam , ono ne moze svako jer kad bi i baba znala gde ce da padne ona bi sela :)
ok hodl daleko bilo da imam nesto protiv toga. Nego primer … 2021 je. Sta bi sa njegovim holdom 2k-4k DASH , BTC je ok proso …
 

Prilozi

  • 0B264B35-555D-484B-A141-28D3DFFDAEB8.jpeg
    0B264B35-555D-484B-A141-28D3DFFDAEB8.jpeg
    275.4 KB · Pregleda: 121
Koliko sam ja shvatio iza kripta (još uvek) ne stoji niko dok iza dolara stoji Američka vojska. To je onako najprostije objašnjenje.
 
Tako isto može da važi i za kripto.
Sve više i više prodavaca prihvataju plaćanje u kripto...tako da ono...dao si odgovor na svoju tvrdnju
Isto vazi i za crypto. Ni jedna menjacnica nije likvidna da isplati bilione u fiat valuti.
Nije problem u transferu crypto novcica vec je problem kada nagrnu ljudi da svoje novcice zamene za fiat. E tada menjancica kontrolise izlaz novca. I moze se desiti da iznos koji ste planirali da svucete na svoj bankovni racun traje mesecima da ne kazem godinama...
 
Dolari se stampaju, ali BTC-a ima tacno 21 milion, i ne moze da se stampa, zato je i vredan (pored toga sto je pokrenuo pricu)
 
Nije problem u transferu crypto novcica vec je problem kada nagrnu ljudi da svoje novcice zamene za fiat. E tada menjancica kontrolise izlaz novca. I moze se desiti da iznos koji ste planirali da svucete na svoj bankovni racun traje mesecima da ne kazem godinama...
Sve je to tačno što si naveo. Ali postoji i druga strana te medalje, a to je da neki ljudi veruju da će kripto postati sredstvo plaćanja, i da jednostavno ne žele da izađu iz toga (% takvih je verovatno mali, ali opet postoji).
 
Dolari se stampaju, ali BTC-a ima tacno 21 milion, i ne moze da se stampa, zato je i vredan (pored toga sto je pokrenuo pricu)
Samo što sve što može BTC da radi, da bude upotrebljen, već ima koliko hoćeš boljih, tehnološki naprednijih i jeftinijih solucija koje kad se saberu ima trilione "novčića".
 
Takvi su do sada jos i najbolje prosli ako su usli na pocetku price, a sada odluce i da nesto povuku. Ako se ikada zavrsi igranka, a nisu nista unovcili verujuci u to da ce drzave da prihvate ovaj kripto kao sredstvo placanja onda ce bar da imaju sta da pricaju unucima ili kad se nadju sa penzosima na partiji saha.
Sta je najbitnije se vidi po tome u cemu se meri kolicina kripta, svi pitaju koliko je to dolara.

Sa druge strane, mozda btc i ostane, ali cisto kao kocka i zabava za mase. Plus sto mogu da uzimaju pare od obicnog naroda iz celog sveta bez da ispale jednu raketu.
 
Izvini, nisam "potkovan" iz ove oblasti, ali zar manipulatori Elon, menjačnice, papa i sl. (ako stvarno vuku konce na kripto berzi i obaraju i podižu cene u skladu sa svojim interesom), baš i ne priželjkuju ovakvu situaciju da blagi ili nagli rast liči na oporavak, da gomila ljudi vođena alavošću kupi ili dokupi očekujući nastavak rasta, a da nakon toga organizuju strmoglavi dump, da bi se oni dokupili od ljudi koji u panici prodaju i za manje nego što su uložili?
Nista jos od opravka preko 40k. Kad bi mi znali sta ko ima u planu lako bi bilo. :)
 
Isto vazi i za crypto. Ni jedna menjacnica nije likvidna da isplati bilione u fiat valuti.
Nije problem u transferu crypto novcica vec je problem kada nagrnu ljudi da svoje novcice zamene za fiat. E tada menjancica kontrolise izlaz novca. I moze se desiti da iznos koji ste planirali da svucete na svoj bankovni racun traje mesecima da ne kazem godinama...
Ne da nemaju dovoljno fiata, nego nemaju ni dovoljno kripta da svi povuku sa menjacnica.
 
U svakoj sezoni se pojavi po koji vitez da objasni raji da ce propasti, sa slicnom argumentacijom. Ja ne kazem ni da nije ni da jeste tako, ali kazem da je malo koga briga da to cita! A i ovo je tema o cenama, postoji pogodnija za taj vid mlacenja prazne slame.

I sto se iskusnijih clanova tice, dovoljno je i da povremeno napisu da li misle da se menja trend ili da potvrde da se ne menja. A nema mnogo redovnih koji to pristojno znaju da procene (prsti jedne ruke, komotno, imo), plus poneki stari clan koji povremeno bane.
Bas ce neko da pravi temu i crta, da bi mu za svaku neuspesnu trgovinu agresivna manjina skakala za vrat.

To moze u diskord grupi sa agresivnim moderatorima, koji prvo izbacuju, pa onda proveravaju da li je to stvarno bilo skakanje za vrat, a ovde moderatori niti mogu, niti treba da rade tako.
 
Mešate babe i žabe, nije isto bitcoin vrednost u digitalnom svetu i digitalni dolar. Naravno da nema fizičkog novca da nadomesti digitalni ali to ne umanjuje njegovu vrednost. Ti ćeš moći da potrošiš uvek pravi novac bilo da je papiran ili digitalan a lažan stablecoin nećeš nikad ako ga ne razmeniš za pravi novac. Problem nastaje kada se zatraži pravi novac u masovnim količinama, čak je i tether izjavio da ima pokriće za 3%. Ostalo mogu da se slikaju.

Ja bi voleo da svi vi ovde uzmete novac, ako mi je komšija sit u mojoj kući je mir. Trgujte, muljajte, ali uvek zamena za žive pare. Nikako za neke stablecoinove i gluposti.
 
Moje neke prognoze su da, bude li crab market potrajao narednih mesec dva (znaci da ETH se vrzma u 2.2-2.7k rasponu, btc slicno, 35-40k), da ce kraj leta biti odlican, kao i Q1 2022 kao sto neko rece, mora da se hladi malo, previse je meme coinova bilo, TikTok investitora, i valja da se takvi ljudi opeku i prodaju sve kako bi sledeci put usli u normalne projekte iza kojih stoji bar nesto vise osim slike kuceta ili sperme, sto je bio slucaj u prethodna 2-3 meseca.

Nek se drzi na ovom nivou koliko zeli, i nek ti altovi iskrvare ljudski (shiba, safemoon, cummies, ne znam ni ja vise), pa da se vratimo u normalan bull, a ne onu maniju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno