Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pazi, imam po nekad osjecaj da se mjere one stvari izmedju forumasa kao vojskovodje posle bitki. i to je onda vec malo dosadilo.
kad sam shvatio tj provalio da je nekim odje uvazenim redovnim clanovima 200€ jaka cifra za ulaganje (ne zelim da imenujem jer prije svega necu da vrijedjam ili uvrijedim nikog) onda sam shvatio da ovo i nije toliko ozbiljna grupa.

u smislu viseg cilja, ajde da nadjemo cripto u koji mislimo da valja uloziti u narednom periodu i da iskoristimo znanje (zajedno) ako ga imamo.

znaci napravi se predlog od 15 valuta, pa ga onda smanjimo na 3. (glasanjem i zajednickim tumacenjima)
i da napravimo neki plan je li.

ako ima istomisljenika, ajde da mozda napravimo novu temu dje cemo da konkretno odradimo posao, da ne bude samo ovako prazna prica.
 
kupio BTC i ETH hocu jos jedan, pa se razmisljam vidim da je ovaj Link dosta skocio danas 43$ a LTC je negde na 295$
 
pazi, imam po nekad osjecaj da se mjere one stvari izmedju forumasa kao vojskovodje posle bitki. i to je onda vec malo dosadilo.
kad sam shvatio tj provalio da je nekim odje uvazenim redovnim clanovima 200€ jaka cifra za ulaganje (ne zelim da imenujem jer prije svega necu da vrijedjam ili uvrijedim nikog) onda sam shvatio da ovo i nije toliko ozbiljna grupa.

u smislu viseg cilja, ajde da nadjemo cripto u koji mislimo da valja uloziti u narednom periodu i da iskoristimo znanje (zajedno) ako ga imamo.

znaci napravi se predlog od 15 valuta, pa ga onda smanjimo na 3. (glasanjem i zajednickim tumacenjima)
i da napravimo neki plan je li.

ako ima istomisljenika, ajde da mozda napravimo novu temu dje cemo da konkretno odradimo posao, da ne bude samo ovako prazna prica.
 

Prilozi

  • lol.PNG
    lol.PNG
    16 KB · Pregleda: 199
kupio BTC i ETH hocu jos jedan, pa se razmisljam vidim da je ovaj Link dosta skocio danas 43$ a LTC je negde na 295$
Da si dan dva ranije uleteo u Polygon vec bi bio u dobrom plusu..Ovako, pojma nemam dokle moze da ide. Dugo niko nista ne pise o BNB-u i da li od njega ima vajde. Prebacio sam u njega onu ICP crkotinu kad je bio dotakao 250$ kao privremeno resenje i nisam pogresio, medjutim ne znam da li da ne diram ili da presaltam u nesto. Prebacio sam veceras 20ak$ u Harmony iz radoznalosti. Jeste da je vec dobro narastao, ali rekao bih po Max supply da ima jos lufta za njega..Ako moze neko iskusniji da proanalizira, pa podeli misljenje.
 
Da si dan dva ranije uleteo u Polygon vec bi bio u dobrom plusu..Ovako, pojma nemam dokle moze da ide. Dugo niko nista ne pise o BNB-u i da li od njega ima vajde. Prebacio sam u njega onu ICP crkotinu kad je bio dotakao 250$ kao privremeno resenje i nisam pogresio, medjutim ne znam da li da ne diram ili da presaltam u nesto. Prebacio sam veceras 20ak$ u Harmony iz radoznalosti. Jeste da je vec dobro narastao, ali rekao bih po Max supply da ima jos lufta za njega..Ako moze neko iskusniji da proanalizira, pa podeli misljenje.
ICP crkotina je po pojavljivanju imala market cap cca 60 milijardi i bila 5-6ti novčić od prvog dana. Ako si ga tada kupio dokle si mislio da može da raste šta ti je bila prognoza?

Svi koji sada ulaze neka budu svesni da ulaze u momentu kada je svaki, ali svaki novčić već skočio barem 10x od bear faze a najoptimističnije prognoze govore da ima mesta za rast od još 5-6 puta. Pa shodno tome i kreirajte očekivanja.

Ovde je od iskusnijih dobijen savet mnogo puta da je BULL market, da se odaberu neki, čak nije ni bitno koji novčići i presedi u njima 6-9 meseci ili do kraja bula.

Za neiskusne je ubosti skokove i padove i trčati iz jednog u drugi skoro uvek recept za izgubljenu dobit (a često i gubitak) jer iako se pogode jedan ili dva prelaza, promašiće se sledeći. I La je napisao da je besmisleno očekivati da iko pogodi kada i koliko će koji novčić skočiti.

Pogledajte koji su najviše pali kroz btc odnos, a u koje verujete i u njih ulazite. Preveliki rizik je sada ulaziti u one koji probijaju ath i kroz btc odnos i u dolarima.

A za one koji očekuju 100x dobit ima tema moonshot novčići pa uložiš u 10 i jedan ćeš valjda pogoditi.
 
Sto duze tapkamo u mestu ili idemo gore dole 5% veca je sansa da ce slediti duze hladjenje od tipa 3-6 meseci. Nisam nimalo optimistican za naredni period. Uvukao se strah u novajlije,svi kupuju kad je jak rast, nikad kad pada. Psihologija krda.
Najgora varijanta (a moguca varijanta) je da je to to do sledeceg halvinga
 
pazi, imam po nekad osjecaj da se mjere one stvari izmedju forumasa kao vojskovodje posle bitki. i to je onda vec malo dosadilo.
kad sam shvatio tj provalio da je nekim odje uvazenim redovnim clanovima 200€ jaka cifra za ulaganje (ne zelim da imenujem jer prije svega necu da vrijedjam ili uvrijedim nikog) onda sam shvatio da ovo i nije toliko ozbiljna grupa.

u smislu viseg cilja, ajde da nadjemo cripto u koji mislimo da valja uloziti u narednom periodu i da iskoristimo znanje (zajedno) ako ga imamo.

znaci napravi se predlog od 15 valuta, pa ga onda smanjimo na 3. (glasanjem i zajednickim tumacenjima)
i da napravimo neki plan je li.

ako ima istomisljenika, ajde da mozda napravimo novu temu dje cemo da konkretno odradimo posao, da ne bude samo ovako prazna prica.
To je nemoguce. Nemoguce je napraviti listu od 15 novci a a da se vecina slaze a ne jos da suzis to na 3.
Prouci sam sta ti deluje potancijalno dobro, prati ovde temu i vidi sta ljudi pisu, mozda dobijes ideju. Od bilo kakvog dogovora i nema nista. Plus sto bi to trajalo mesec dana, napravio bi flame i potpuni haos u toj temi. 100 ljudi, 100 misljenja i svako ce biti drugacije.
 
Da li je uopste sad vreme dokupljivati adu? Ili je ovo previse visoko?
 
Vidi, ako krene oporavak Ada ide gore sigurno. Sto se mene tice samo je pitanje vremena. Jeste Ada lepo skocila pre ovog pada i jos je dobra cena ali skakace jos, nema sumnje.
E sad, moj favorit LTC prokleto dobro izgleda u ovoj korekciji. Danas je dosao do rekordnog odnosa ka BTC-u i bukvalno zapinje na gore. Kad god malo BTC krene gore LTC ode i u odnosu jos vise. Bukvalno samo cekam da se cena otkaci.
Sad u junu krece Flare, za ocekivati je malo jaci skok.
Za sada svi altovi zavise konkretno od BTC-a, dok on ne krene da se oporavlja nece ni oni nikuda. Svi su naplaseni. Ako cena nekim slucajem krene dole roknuce svi, bez izuzetka. Sanse nisu velike ali nisu bas ni male, support mora da se ispita. Trenutno smo jako blizu 43K a mozemo ocekivati posle ovoga jos jedan pokusaj probijanja.
Nece ovo dugo potrajati.

Vidim, kukaju ljudi na ICP... Pa ja stvarno ne znam sta ocekujete. Novcic tek izasao i upao u top 5. Startovao je sa uzasno uzasno visokom cenom i sada moze samo da klizi na dole polako. Prvog dana sam rekao da ga se pazite. Niste valjda mislili da ce da ode na 2K? Sada je ogroman problem da nadje dno.
 
Poslednja izmena:
Sta da kazem, ocekivao sam makar malo stabilnosti..u svakom slucaju, nemam zelju da se vracam u isti.
 
Izgleda sam kupovao u pogresno vreme , Crypto crash izgleda , rasproda sve
 
Here we go again.
Stepenasti orderi ne odjednom kupovina čim padne prvi put.
Ovo je odlična prilika za rebuy
Zasto je odlicna prilika za rebuy? Kako moze biti odlicna prilika za rebuy kada ne znas sta ce se desiti? Ako padna npr na 20k ili manje svakako nije odlicna prilika. Treba li da kupuju stepenasto od 55k do 20k? Vecini je ovde period konsolidacije gotov nakon 2 dana i krecemo odmah na gore. Kada se ovakve stvari desavaju tacno se vidi koliko niko nema pojma i pisu na osnovu nekih nadanja. Tu ne pomazu nikakve analize. I pre nego se neko napravi pametan i kaze da ja iznesem svoju analizu odmah cu reci da nemam poima sta ce se desiti i necu sa pisem moja zelje i nadanja. Vecini je korekcija gotova nakon 5% odbitka na gore nakon 20% pada. Sta ako je ovo famozni kraj godine o kome svi pricaju kao da je tako zacrtano? Budite malo realniji i razmisljajte u oba pravca. I ja sam napisao da mi je bio rizik da ulozim pare od rigova i da cekam da cena padne jos 20% jer mi vise znaci kes nego kripto u ovoj situaciji i evo to se desilo ali ne zato sto sam ja bio u pravu ili pogodio. Ali iz ove perspektive mi jos vise znaci kes.
 
Trenutno smo na nivou kraj januara pocetak februara, sto se cena tice. Ako btc nastavi da pada, bogami odosmo nisko, slazem se sa dzigijem da nije bas optimisticna situacija.
 
To je nemoguce. Nemoguce je napraviti listu od 15 novci a a da se vecina slaze a ne jos da suzis to na 3.
Prouci sam sta ti deluje potancijalno dobro, prati ovde temu i vidi sta ljudi pisu, mozda dobijes ideju. Od bilo kakvog dogovora i nema nista. Plus sto bi to trajalo mesec dana, napravio bi flame i potpuni haos u toj temi. 100 ljudi, 100 misljenja i svako ce biti drugacije.
Lik bi brate grupu od 10 ljudi gde 9 nesto zna i ion, i onda oni njemu kazu SAD to bato udri, i onda on zaradi brdo love i zivi srecno do kraja sveta i veka...gubis vreme meni ode na ignore
 
Zar ne bi trebalo sad da kazete ono isto, Srecna ADA/LTC/BNB (ili sta god) svima koji slave? :unsure:

U svakom slucaju, ja cu ovo iskoristiti za dokupljivanje.
 
Konsultacijom sa jednim profesionalnim trejderom receno mi je da se kripto trziste raspada i da prodam sve za sada. Niko u ovom trentku ne zna koliko ce potonuti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno