Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pretražio sam da li smo ikada imali ovoliki daily divergence u bull marketu i zapravo ima jedan jedini primer iz 2017.

screenshot.png

Dosta sličnosti, i tad je glumeo da mu je 50DMA support, na kraju je pao i overen je 200DMA niže. Ovo bi i za nas sada bio najbolji scenario, muka je gledati BTC kako tri puta pravi novi ATH, pa ne nastavlja da raste. Tržište je željno korekcije kako bi mogli da nastavimo dalje, navijajte i da se konačno desi. Najzad, sve je to privremeno, nadrljaju samo previše pohlepni, Simketu možda bude likvidiran long, LTC još jednom sodomizuje Saja, ali posle toga bull market može nesmetano naviše, umesto sadašnjeg femkanja gde ne zna šta bi.
 
Da li neko prati POLYGON matic ? Nekako mi se čini da može nešto više uraditi.
Navijam za Polygon i ono što rade za eFeerijum mrežu. Ono što sam ispratio je da im se sve više projekata priključuje. Ako ovako nastave, dugoročno gledano, nema zime za njih. ;)
 
Šta drugi misle:
Be Careful Out There Folks...
lik ima BTC 35, valjda zna šta priča.

A ovo je pravi odgovor:
No matter how many warnings are given, some people just like to grab every new ponzi.
Generalno ne kaže ništa što nije istina što se tiče shit coin-a danas. Pre neki dan me drugar zove kada je doge bio napumpan do 0.40 već i pita me: "Jel ulećeš, evo moja dva ortaka sada kupuju doge". Verovatno ni ne znaju šta kupuju nego eto videli negde da je doge porastao 500% pa misle da će tako svaki dan. Na kraju krajeva, ostaće 2% onog što vredi, a ovo ostalo iskoristite da profitirate kada se napumpaju.
 
Generalno ne kaže ništa što nije istina što se tiče shit coin-a danas. Pre neki dan me drugar zove kada je doge bio napumpan do 0.40 već i pita me: "Jel ulećeš, evo moja dva ortaka sada kupuju doge". Verovatno ni ne znaju šta kupuju nego eto videli negde da je doge porastao 500% pa misle da će tako svaki dan. Na kraju krajeva, ostaće 2% onog što vredi, a ovo ostalo iskoristite da profitirate kada se napumpaju.
A tu opet dolazimo do sta ako. Ja se vecito borim sa tim sta uraditi sa shitcoin-ima koji odu 100-200% u par dana. Recimo trenutno se pumpaju DigiByte ( DGB ) i Reddcoin ( RDD ) i imam oba u portfoliu i oba su samo danas +75%. Isto tako sam pre otprilike 2 godine imao 652k Doge-a koje sam kupio tada iz sprdnje i zamenio u jednom trenutku za nesto drugo. Sada bi taj Doge vredeo 250k dolara. Da li igrati na sigurno i uzeti profit sada ( DGB i RDD ) i prebaciti u neki "safe" novcic ili rizikovati dugorocno pa sta bude da bude. Kao tamni vilajet :) Ako prodam kajacu se, ako ne prodam kajacu se.
 
Primetio sam da što coin gluplji naziv ima, to ima veće šanse da napravi dobar pump jer se masa loži na to. Doge kao predvodnik meme coin-a, zatim onda Pirate Chain pod nazivom #ARRR je porastao 10x za mesec dana i mnogo drugih.
 
A tu opet dolazimo do sta ako. Ja se vecito borim sa tim sta uraditi sa shitcoin-ima koji odu 100-200% u par dana. Recimo trenutno se pumpaju DigiByte ( DGB ) i Reddcoin ( RDD ) i imam oba u portfoliu i oba su samo danas +75%. Isto tako sam pre otprilike 2 godine imao 652k Doge-a koje sam kupio tada iz sprdnje i zamenio u jednom trenutku za nesto drugo. Sada bi taj Doge vredeo 250k dolara. Da li igrati na sigurno i uzeti profit sada ( DGB i RDD ) i prebaciti u neki "safe" novcic ili rizikovati dugorocno pa sta bude da bude. Kao tamni vilajet :) Ako prodam kajacu se, ako ne prodam kajacu se.

Što se mene lično tiče, ja bih prodao. Na šitinama se uvek bolje zaradi nego na dobrim novčićima, ali moraš da ga u pravom trenutku prodaš ili ode voz, dobri novčići imaju tu prednost da možeš da ih holdaš i ne obazireš se mnogo na trenutnu cenu.
 
Doge se pumpa samo zato sto se zakacio za njega Musk i ona wsb grupa sa reddita. Mogao je to biti bilo koji drugi shit coin.

Dgb i nije tako los coin, imaju neku pricu. Za taj drugi ne znam.
Zamisli da te coine moras da drzis jos 3 meseca, ako osecas nelagodu onda ih prodaj. :)
 
Zadovoljan sam trejdovanjem odavno sam ulog povukao pa se sada igram ;) Doge pokupovao na 0,05 prodao po 0,31, pre toga kupio ADA na 0,92 prodao na 1,24, sada ocekujem BNB na 378,25 kupio i Solanu kupio na 15,18. Imao sam i gubitke ne bih o njima ali to je sve deo igre u kojoj je najbitnije biti sto realniji- po meni ako upuje polako za 35-40% prodati kao sto sam ADA, a ako hajpuje kao Doge odmah postaviti visok sell. Treba obratiti paznju na Stellar mislim da je on naredni zanimljiv. E da cene su u € ne mogu $ ipak smo jEvropa.
 
:p Ima u ovoj temi kako sam uzeo SOL na RSI (1h ili 4h ne sećam se) overbought na 9.5$, vrištao je RSI da ide dole cena (i naravno pala cena na ~7$), ali suprotno TA logici uzeo sam za HODL. Samo presečeš i uzmeš sad na 27$. 😂
[/SPOILER]
Pozdrav za Solana familiju! ☀️ ATH 😎
Izašao sam sa početnim ulogom, dokup na 32$ ako prođe, ako ne, najverovatnije STEP token IDO za vikend.

BTC-ETH-LTC-BCH-SOL-22-04-2021-0539h-ATH.png

SOL-HODL-11-02-2021.png
 
A tu opet dolazimo do sta ako. Ja se vecito borim sa tim sta uraditi sa shitcoin-ima koji odu 100-200% u par dana. Recimo trenutno se pumpaju DigiByte ( DGB ) i Reddcoin ( RDD ) i imam oba u portfoliu i oba su samo danas +75%. Isto tako sam pre otprilike 2 godine imao 652k Doge-a koje sam kupio tada iz sprdnje i zamenio u jednom trenutku za nesto drugo. Sada bi taj Doge vredeo 250k dolara. Da li igrati na sigurno i uzeti profit sada ( DGB i RDD ) i prebaciti u neki "safe" novcic ili rizikovati dugorocno pa sta bude da bude. Kao tamni vilajet :) Ako prodam kajacu se, ako ne prodam kajacu se.
Ima onaj "nas" youtube kanal Balkan Crypto ili kako vec, i covek je zaljubljen u DGB, za njega je on odmah iza BTC ,ETH i LTC. Tako da ne bih ja izlazio iz DGB.
 
DGB ima zvučno ime. Pre 3 godine je bio na 24 mesto po kapitalizaciji , sada na 54.
Ako ne luduje , i ako raste narednih 2 meseca ovim tempom može da odradi x3 i može da se vrati na staro mesto.
Lično se nadam da ne vidim visoki zeleni soliter prerano. moj target je između 900-1200 sat.
 
najbolje prezaliti ulozeno i ne dopunjavati, ako puknes puknes... ja polako izvlacim kintu i kada budem kao kolega gore - izvukao ulozeno onda cu ici mozda i malo rizicnije... ovako opezno malo po malo nek raste... ako pukne pukne
 
Ja licno cu jednu kolicinu prebaciti ako predje 0.05.Da li je pametno , vreme ce pokazati :)
Moj plan je bio ako predje 0.04. cim je presao chartovi, dominacija i ostalo su me ubedili da cekam jos.

E sad valjda to i jeste njihov posao,da te ubede da razmislis jos jednom,sacekas jos malo odustanes od plana i zakasnis na voz.
Nikad ne veruj chartu koji laže:)
 
Pretražio sam da li smo ikada imali ovoliki daily divergence u bull marketu i zapravo ima jedan jedini primer iz 2017.

Dosta sličnosti, i tad je glumeo da mu je 50DMA support, na kraju je pao i overen je 200DMA niže. Ovo bi i za nas sada bio najbolji scenario, muka je gledati BTC kako tri puta pravi novi ATH, pa ne nastavlja da raste. Tržište je željno korekcije kako bi mogli da nastavimo dalje, navijajte i da se konačno desi. Najzad, sve je to privremeno, nadrljaju samo previše pohlepni, Simketu možda bude likvidiran long, LTC još jednom sodomizuje Saja, ali posle toga bull market može nesmetano naviše, umesto sadašnjeg femkanja gde ne zna šta bi.
Idealno bi bilo na leto jedno duze dosadno hladjenje - ali bolje bez nekih bas bolnih rezova koji bi rasterali zurku. Malo je ovo vec ljudima postalo dosadno, entuzijasam je opao - zamorno je proveravati coinmarketcap 50x dnevno mesecima. Malo da ljudi zaborave kriptovalute pa onda na jesen kad prodju odmori da se opet zainteresuju, da se neki novi ljudi prikljuce pa da mozemo dalje da se igramo.

Ljudi koji upravljaju ovom zezancijom do sada vec dobro kapiraju psihologiju i kojim tempom i kako da se ovo sve sto efikasnije pumpa...
 
Idealno bi bilo na leto jedno duze dosadno hladjenje - ali bolje bez nekih bas bolnih rezova koji bi rasterali zurku. Malo je ovo vec ljudima postalo dosadno, entuzijasam je opao - zamorno je proveravati coinmarketcap 50x dnevno mesecima. Malo da ljudi zaborave kriptovalute pa onda na jesen kad prodju odmori da se opet zainteresuju, da se neki novi ljudi prikljuce pa da mozemo dalje da se igramo.

Jezik pregrizo, meni treba da cene luduju na leto, pošto treba opet da gledam da kupujum kuću. Ako se istrči, ima da završim sa kućom sa bazenom na Glifadi, gde žive bankari, folk pevači, Arkanova bivša žena i tako taj belosvetski ološ. Šalim se naravno, radije bih uzeo skromniju gajbu u severnim predgrađima, a razliku stavio u zlato. Ali glupo je pričati o ražnju sada, zec je još u šumi.

Što duže čekamo, veće su šanse da nam stock market pokvari žurku. Zato ne smemo mnogo vremena da gubimo, rast-korekcija, bam-bam, ne duge stagnacije.
 
E tamo ce nećeš ohladiti, tako sam ja zamišljao južna mora dok nisam video Tajlandska ostrva i plaže. Voda topla kao čaj a plus plima/oseka pa ti bude voda do kolena ceo dan.
Grčka ostrva i nema dalje :).
 
Ne znam da li se pominjao SafePal coin. Ledger alternativa, skoro izasao, nema hype, cena relativno niska atm, ali najbitnije je sto je Binance projekat.
 
Nije mi jasna ta logika prizeljkivanja padova, kao da ce to sad da padne taman da vi kupite jos koji novcic i odmah se vrati na prethodnu cenu.

Krenuo sam ka izlazu, a bogme i nastavicu cim (i kad/ako) se vrati na 50k eur
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno