Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo je videti ovoliko bearish postova, ceo twitter, mediji itd trube i prizivaju smešne cifre za btc, da je ovaj bull move gotov, a to znači samo jedno: ne nasedajte, vec koristite svaku ovakvu priliku da dokupite btc-a koliko je ko u mogucnosti.

Svi su bili bull-ovi na 13,12 i 11k, sto je pogresno, a sad kad smo na 8 i kusur, pricaju kako cemo na 6-4 pa i nize i najverovatnije ce propustit i sledeci move na gore... i onda se pitaju zašto im je portfolio redovno u crvenom.

Uzdravlje :wave:

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hrana za misli:

Ko kupuje u većim količinama, po ovoj ceni, taj već ima plan da ga proda za više. Ne ulaže sigurno neko ko nema blage veze o ovome milione dolara da bi izgubio svoj novac. Dakle, do god ima onih koji kupuju nekoliko hiljada komada po ceni od nekoliko hiljada dolara budite sigurni da će biti i voz za prodaju za bar duplo toliko.

Kad taj voz prestane da vozi, to je poslednja stanica.

Pazi, u kriptu u ovom trenutku postoji jako puno "glupog novca" kako se to u žargonu kaže. To su mahom ljudi koji su kupili ili iskopali kripto u prvim godinama i tako kasnije došli do lepih para, ni krivi ni dužni. Dobar deo njih nema blage veze ni šta, ni kako, oni su prosto navikli da hodluju i prodaju kad skoči, jer to je funkcionisalo tolike godine. Po trendu iz predhodnih godina, BTC bi trebalo da uskoro dostigne 100k i oni čekaju svoj payday, nesvesni da se tržište suštinski izmenilo i da ajkule kruže oko njih. Zahvaljujući šortovima i polugama, kladionice danas mogu vrlo lako da pelješe svoju klijentelu, što nekada nisu mogle.
 
Zatvoren Short, moze se krenuti u kupovinu ali lagano i bez zurbe. Nece to nigde otici jos minimum 6-7 meseci.

Tek H2 '20 ocekujem da predje market u zeleno. Ovo sad privremeno zelenilo je bilo samo navlakusa, i to moram priznati, jako dobra i uspesna.

Ljudi treba da shvate da je marketu potreban retest. Pogotovo u ovome gde smo imali run sa $1300 na $20000. Ono prolecno ludovanje sto nas je odvelo bespotrebno na 12k+ ce imati tj vec ima lose posledice.

Prvo - navukli se ljudi i kasno kupovali (vecina).
Drugo - krvarenje je samo odlozeno i neki eventualni bullrun ce kasniti.

No da se vratimo na trenutnu situaciju. Ocekujem kroz par dana fin pullback (9-9.2k zona), pa nastavak na dole. Iskreno ne ocekujem da cemo duboko roniti (3k-4k). $7100 - $ 6400 zona mi je nekako najizvesnija za retest. Takodje ne ocekujem da ce se sve ovo zavrsiti kroz par dana. Mislim da ce potrajati kroz Oktobar, mozda i deo Novembra.
 
La Prestige, student, goldi, baš vas je fino vidjeti na ovoj temi opet :)

Kakva su vaša očekivanja za 'velike i starije' altove u budućem periodu, tj idućem bull run-u ako ga ikad dočekamo?
Mislite li da je njihovo vrijeme prošlo, i dali su vrijedni kupovanja na ovoj rasprodaji, ili se okrećete više na neke nove projekte?
 
Dobio je warn, sledeci put cemo ozbiljnije
 
Dešava se upravo ono što su iskusni rekli još pre nekoliko meseci, ko prati sigurno se dobro seća, ne nasedajte na navlakušu i čekajte bio je savet, to se sada ispunjava.
 
Dešava se upravo ono što su iskusni rekli još pre nekoliko meseci, ko prati sigurno se dobro seća, ne nasedajte na navlakušu i čekajte bio je savet, to se sada ispunjava.

O čemu ti to bato zboriš? Ovde se mnogi bave dnevno-nedeljnim berzanskim aktivnostima, kad padne kupiš, kad poraste prodaš. Kakva navlakuša, kakvo čekanje, kakva upozorenja o tome pre Hrista?

Btw..ne trudi se da repliciraš, bespredmetno je:smoke:
 
Bas smo skoro komentarisali da ceka neku promenu da dodje i kaze kako je bio u pravu i kako je zaradeo kao i uvek.Epic fail
 
Čovek potvrdio da je poslednja prognoza bila tačna i postavio novu za dalje. Kakav fail, o čemu pričaš?
 
Dobio sinoć BTC, planirao ulaz na 10.000$, dobio na 8.000$. Nije mogao bolji tajming da bude. :) Sad čekamo da se bik zaleti, mesec, dva, šest meseci, godinu dana.
Hvala svima koji pišu ovde, jedina tema vezana za kripto valute koju pratim.
 
Čovek potvrdio da je poslednja prognoza bila tačna i postavio novu za dalje. Kakav fail, o čemu pričaš?
to se mozda tako cini iz zadnjeg posta, nego sta cemo sa prethodnih 100 promasaja? ovo sto radi na forumu je isto radeo i u discord grupi, da sam sve njegove promasaje slikao i sacuvao mislim da i dalje bi mu ljudi verovali, kap koja je prelila casu je kada je rekao da cena nece ici preko 3k sto se vidi sa slike iz mog avatara, naravno svi su na to cutali kao i i na sve njegove promasaje, verovatno iz straha da ne budu banovani kao ja, i sta cemo kada naredne godine ne bude kao sto je on sad reko? zato sto ce do tada imati jos postova a zadnji ce biti kontra od ovoga sto je sad napisao i naravno da ce neko reci kako je bio u pravu.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Dobro, i sta ako je i promasio u prognozi?
Ako si na bilo cije pisanje na forumu ulozio novac u bilo sta, onda si ovca. Smorio si sa prozivanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
upravo, covek napise i u medjuvremenu promeni misljenje. Normalno je da gresi i da gubi novac samo sto neko stekne utisak da nikad ne pogresi. Pa i morbius svaka dva dana menja prognoze pa *mjau**mjau**mjau* jednom ce da ubode :d
 
Stiče se utisak da je pojedinim likovima na forumu jedina svrha prisustva na istom da pokušaju po svaku cenu da degradiraju nekog. U pitanju su prognoze, neke su tačne, neke pogrešne i to je sasvim normalna stvar, dokle god ne dolaze od nekog ko samo lupeta nasumične cifre bez ikakvog pokrića. Neki ovde su dugo u igri i, ako ništa drugo, treba ispoštovati bar to što podele sa ostalima, a potkovani znanjem, ličnim iskustvom i iskustvom drugih starih igrača sigurno su u prednosti nad ekipom koja se kasnije uključila. Možda zvuči i sebično, ali ako možete ikakvu korist od njih da izvučete, onda je to dovoljno dobar razlog da ih ne oterate sa foruma.
 
Vidim ovde se nista nije promenilo. Samo prozivke ako je neko nesto "promasio". Niko nije svemoguc ni najveci svetski trejderi, bilo stock, bilo kripto nemaju 100% ucinak. TA sluzi da nam pokaze gde je moguce kretanje cene a ne da ce sa sigurnoscu tu da dodje.

Pare ulazemo kada mislimo da je veca verovatnoca da ce da ode tamo gde smo "ucrtali".

Kada se pukne na nekom trejdu uvek je lakse okriviti nekog drugog. Zato su se ljudi i razbezali po telegramima i discordima.

Svaka cast svima koji svoje znanje nesebicno i BESPLATNO dele po forumima, i zbog toga se bore sa raznoraznim likovima koji forume koriste za lecenje kompleksa.
 
to se mozda tako cini iz zadnjeg posta, nego sta cemo sa prethodnih 100 promasaja? ovo sto radi na forumu je isto radeo i u discord grupi, da sam sve njegove promasaje slikao i sacuvao mislim da i dalje bi mu ljudi verovali, kap koja je prelila casu je kada je rekao da cena nece ici preko 3k sto se vidi sa slike iz mog avatara, naravno svi su na to cutali kao i i na sve njegove promasaje, verovatno iz straha da ne budu banovani kao ja, i sta cemo kada naredne godine ne bude kao sto je on sad reko? zato sto ce do tada imati jos postova a zadnji ce biti kontra od ovoga sto je sad napisao i naravno da ce neko reci kako je bio u pravu.

Dobro, grešio je i šta onda? I meni da si zimus rekao da će na leto BTC preko 10k, ja bih ti rekao da prestaneš da pušiš taj hopium. :d Kako bilo ko može da tačno prognozira cenu za nešto što je suštinski bezvredno? :p Mnogo negativnosti ovde, čemu kockanje ako se ne zabavljamo?
 
Ljubomora je jako nezgodna stvar, neki ljudi jednostavno ne umeju da je kontrolišu.
Inače, ne kaže se radeo i zaradeo, već radio i zaradio. Kad već pametujemo.
 
Dobro da mu je neko rekao [emoji106] I ovaj forum svakog trpi u pm

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ljubomora je jako nezgodna stvar, neki ljudi jednostavno ne umeju da je kontrolišu.
Inače, ne kaže se radeo i zaradeo, već radio i zaradio. Kad već pametujemo.
Dobro da mu je neko rekao [emoji106] I ovaj forum svakog trpi u pm

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Kako bilo ko može da tačno prognozira cenu za nešto što je suštinski bezvredno? :p
Vec drugi put si ovo napisao (mozda i vise puta ako nisam video neki post), pa bih na tu temu dodao da je onda 99% stvari na svetu sustinski bezvredno.
... ili moramo definisati sta je sustinski vredno, a sta bezvredno?

Meni licno su npr cigarete sustinski bezvredne. Dijamanti apsolutno i potpuno bezvredni, meni licno. Nekome je automobil sustinski bezvredan, ako nema vozacku dozvolu. Ako dignemo ovo na nivo filozofije, sve je sustinski bezvredno osim hrane i vode. Necemo dizati na nivo filozofije, samo zelim da kazem ako nesto ima cenu koju je neko spreman da plati (ta cena ne mora biti bog zna kakva, tj dovoljno je da ne moze da se dobije besplatno), ne mozemo reci da je bezvredno (sustinski ili ne). Lamborghini je recimo potpuno bezvredan nekome ko zivi na selu bez asfalta. S druge strane traktor je potpuno bezvredan nekome ko zivi u centru grada. Znam , traktor ces reci da moze da se proda iako ti ne treba, isto i auto moze da proda onaj bez dozvole, ali isto tako i Bitcoin (ili Ethereum, Litecoin, Raven, stagod) isto tako moze da se proda. Ako je nekome nesto bezvredno, nekom drugom to moze biti veoma vredno ili makar delimicno vredno.

Npr USA je jos pre skoro deceniju banovala sve online poker sajtove. Izlobirali su najverovatnije njihovi lokalni casini da se to uradi, ali nije ni bitan razlog. Sustina je da je drzava zabranila svojim stanovnicima da trose zaradjen novac na ono sto oni zele (kao sto banke sada zabranjuju ljudima da kupuju kripto, zbog navodno visokog rizika od gubitka, ali ne zabranjuju nikome da proda svu imovinu i stavi na Mancester Junajted u kladionici ili da ode i stavi sve na crveno na ruletu). Bitcoin je omogucio ljudima iz USA da ponovo mogu da igraju online poker kao i ceo svet. Izvrsis depozit u BTC, igras, ako imas zaradu, povuces u BTC. Your key, your money. Nema sta ko da ti zabranjuje. Nebitno sto se radi o kartanju i sto ce neko odmah imati "red flag" i mrgoditi se na tu vrstu primene, ali to je samo jedan primer necenzurisanog novca i placanja.

Na kraju krajeva, i dolar je sustinski bezvredan. Vredi samo zato sto onaj drugi covek kojem placas veruje da ima vrednost. Sustinski vredi koliko papir na kojem je odstampan. U Srbiji dolar mozes pretvoriti u neku materijalnu vrednost, ali probaj na primer za Mongolski "tögrög" da kupis negde nesto. Taj novac je sustinski bezvredan nama.

Bitcoin ima vrednost koja je danas ~8k usd, plus-minus par procenata, ali svakako ga ne mozes kupiti za 7.5k , niti ga mozes prodati za 8.5k. Sustinska vrednost je domen filozofije, a prava vrednost je trzisna. Ona kaze da je on danas 8k i to je to.
 
Texacha, bez ikakve želje da ulazim u dublju raspravu, kada odrđujem realnu vrednost nečega, ja se prvo zapitam šta bi bilo da ga nestane?

Probudimo se sutra i vidimo da je sav Bitcoin nestao. Šta bi se loše desilo? Ništa.
 
Ajde i ja par reči. Ideja kripto valuta je odlična. Nestabilnost je po mom mišljenju jedan od glavnih faktora odbijanja masovne primene jer većina ljudi nisu kockari i ne žele da rizikuju. Nedostatak BTC-a u mikrotransakcijama mu može doći krune sa glave. Sa druge strane brand Bitcoin-a je uspostavljen kao primarni u svetu kripto valuta. Kako i da li to BTC može da reši ostaje da se vidi. Tek sad shvatam da se sa svakom transakcijom pruža support BTC-u tj. svaki put kad dokupite BTC vi ustvari kažete: 'da, ja verujem u BTC'. :) Stvarno nisam neki poznavalac cele ove priče, ovo su samo neka moja zapažanja. Ono što mogu da kažem kao neko sa malo iskustva u software developing-u, da je potrebna kretivnost da bi se priča oko kripto valuta iznela dalje. Ne znam koliko ljudi iz software developing-a prati ovu temu, ali npr. Unicef Srbija deli trenutno 100k$ bespovratnih sredstava, između ostalog i za blockchain tehnologiju.
https://www.unicef.org/serbia/inovacioni-fond-konkurs-tehnologije
Moje iskustvo vezano za prethodnu transakciju u BTC-u: uložio sam znanje i vreme za pravljenje 'digitalnog asseta' koga hoću da prodam, odredio sam cenu u $$$, kupac hoće da mi plati preko PayPal-a, ja insistiram na BTC-u, a kao jedan od razloga mi je bio i to što mi je kupac delovao neozbiljno i nisam želeo da rizikujem i čekam 6 meseci u okviru kojih on ima pravo da traži povraćaj novca nazad. A kod PayPal-a kupac je uvek u pravu. Eto jedne prednosti BTC-a (ili suprotno, u zavisnosti kako se gleda) gde nema nazad, to je to. Pazi kome i koliko šalješ. Odlična opcija BTC-a koja je meni pomogla da se osiguram od prevare. Naravno postojao je određeni rad iza mene za mnoštvom zadovoljnih kupaca, tako da se u nijednom trenutku moj kredibilitet nije dovodio u pitanje.
Tako da postoje ideje u kom pravcu može da se ide dalje, ja nažalost trenutno niti imam dovoljno znanja, kapitala, a i vremena da bih se ozbiljno time bavio. Zašto ovo pišem? Pa eto samo neko moje iskustvo, koje možda nekom pomogne kao što je meni pomoglo ovde što je unazad pisano.
Evo neću biti lenj, pa ću i na forumu potražiti neku temu ako je ima o Blockchain API-ju.
Izvinjavam se na offtopicu, čitam vas i dalje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno