Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a strucnjaci malo jaci [emoji3] ako btc mrdne jos malo gore, eth ide lagano do 120-130$ i onda je cisto sve do 180-190$ a ti bi da sortujes [emoji3] plus su shortovi na eth-u na ATH od pocetka godine, tako da ono... dobro razmisli [emoji6]

Sad nije uopste pametno shortovati nista, jer je oversold bukvalno sve, sve do jednog jedinog novcica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bakkt ili ETF, odnosno njihove datume nema poente cekati. Inside info ce tu odraditi svoje nedelju-dve ranije. Doduse kao da je to bog zna sta.

Eto vam odgovor za onu raspravu pre 10ak meseci kada su ljudi govorili kako "necemo na $3000 jer ce onda svi kupiti i biti too easy..."

30% ce uvek cekati neko dno. Sada je $3000 odjednom skupo i ceka se $1800. Kada budemo tu, cekace ispod $1000, itd...
32% je do sada izgubilo veci deo kesa i ostala im je neka crkavica (bullish likovi) sa kojom ulazu u neke krseve kako bi docekali 300x skok. A taj novcic ode pod zemlju, cekajuci...
33% ce stvarno uci na ~$3000 i onda za mesec,dva,tri kad vide kako traljavo ide, izaci sa nekom mizernim profitom i cekati ulaze nize, a on ode bez njih.
Ovih ~5% pa i manje koji imaju strpljenja, discipline, i znaju da ugase berzu na odredjeno vreme i vrate se na primarne poslove ce docekati skok i uzeti $.

Klasika kao i svaki ciklus, evo puna godina prodje kako smo usli u bear, a sve je jos uvek copy/paste.

Sto se dna tice, dok ne probijemo $3650+ (stamp, gdax) sa jakim volumenom, ja ovo ne smatram oporavkom nego privremenim pullback-om i medvedom koji se zalece za jos jedan napad na dole. Ispod $3000 ce biti jezivo za ovaj krug.

Od altova ce ostati samo dugmici.
Pogledajte prilog 262035
Posebno bih želeo da pozdravim La prestiža i da kažem da se nadam da je shortovao za sve novce, čekajući 1800 pa 1000 :)
 
nesto razmisljam ovi iz bch mozda su se kao namerno posvadjali da ljudi prodaju svoj bch kao pucice da ga oni sve pokupuju jeftino
 
Najblaze rečeno. + Neinformisan, loš čovek,zla osoba...ima još da se doda.... :)
 
covek nije napisao da on ceka 1800 vec da oni koji su kukali kako bi kupili na 3k ako padne, kada padne kukaju kako jos nije dno i da cekaju 1800. Uvek ce biti onih koji cekaju sa kupovinom ili sa prodajom i tako gube profit.
 
Mani te se nevaznih postova i osoba koji nemaju veze sa temom vec dajte neke analize za situaciju trenutnu...izaci ili cekati :D
 
Šta god da uradiš, zayebaćeš se :)
 
Privremeni oporavak, ide ovo opet dole :)
 
Oporavak mora doci poslje mjesec dana dumpa, da li je ovo ili nije ne znam ali da se moze dici cijena iznad 4k moze lagano, u situaciji da dodje na 5k sve bi prodao jer ocekujem da ce 2019g biti najteza i da ce se traziti dno hoce li to biti ispod 3k ili 2k ili 3 cifre ne znam zavisice od mnogo faktora, ali do tada bice jos malo gore jos vise dole.
 
ja ne znam samo odakle vam ovakve izjave padaju, dajte i nama malo toga ili gde da kupimo tu kuglu u koju gledate, pa sa takvim znanjem sto prosipate ovde bi trebali vec da ste multimilijarderi,a ne da ovde drvite. NIKO ne zna gde ce cena, a vi sa ovakvim izjavama samo navlacite gnev ljudi koji slusajuci vas gube pare, pa prema tome malo razmislite pre nego sto nesto napisete

ps.
LA ovo se ne odnosi na tebe ;)
 
Dakle vecina vas misli da ce kripto jos padati i da treba shortovati ? :)
To je jako bitno jer onda sigurno u 2019 ce biti suprotno :)

Salim se naravno . Ali malo optimizma za kripto svet nije naodmet .
Ja licno mislim da ce presudna tacka za kripto biti kraj januara i to da li ce se odobriti izlazak fjucersa bitcoina na americke berze .

Ukoliko se to desi sanse za oporavak imace i ETH kao i jos nekoliko valuta koje su u sirokoj rasprostranjenosti i onda ce doci do pojave novih novcica koji ce biti deo nekih profitabilnih projekata a ne ovi prevarantski ICO koji ce svi do jednog nestati .

Sistem menjacnica , siroka rasprostranjenost nekih novcica i projekti koji ce doneti PROFIT za ulagace su nesto sto ce sacuvati kripto svet .

Mislim da je sada vreme za ICO ozbiljnih timova koji ce doneti profit ulagacima ali ce se takvi ICO moci na prste jedne ruke nabrojati u 2019 ali ce se dalje razvijati u sledecim godinama
 
https://finance.yahoo.com/news/bitcoin-bear-market-scaring-off-165456040.html

Nastavak padajuceg trenda u kriptovalutama plasi institucionalne kompanije da investiraju u kriptovalute po recima JP Morgan analiticara .
U prevodu to znaci , sad ce malo da vas odgovaramo onda ce to jos da padne , onda mi veliki manipulatori cemo to da kupimo po niskoj ceni , pa cemo vam objaviti da smo kupili i da sad verujemo u regulativu i skok , a onda kad skoci onda cemo malim vevericama a nasim klijentima tako skup instrument prodati i ostvariti enormni profit :)

Tako da kolege , pratite sta ti veliki manipulatori rade i postupajte suprotno od toga .
Moje su predpostavke da su sve namerno odlagali i sklonili se sa trzista kako bi trziste dozivelo krah i da ce onda da pokupuju glavne valute po niskim cenama a kada se napune dobice sve legitimnost i sledecih nekoliko godina ce biti samo konstantni rast sa implementiranjem tehnologije i prakticnom profitabilnom primenom .

Moje su procene da igranka krece 24 januara a da ce institucije naravno pre toga pokusati da pokupuju veci procenat kriptovaluta nekoliko nedelja pre toga u nekom novom mozda padu .
Opet mozda novog pada nece ni biti , odnosno mozda je ovaj minimum bio to .

Ukoliko se krajem januara ne prihvati fjucers na Bitkoin , onda je nakon toga moguc novi pada u prolece i novo odlaganje ulaska ,
Ali mislim da ovaj pad koji je kod ETH na 5% maksimuma , i kod drugih novcica enorman moze predstavljati dno .

Pocele su ponovo price i natpisi u standardnim medijima o kripto svetu tako da sve je moguce a izgleda da ce se i nove tehnologije pojaviti ovog proleca . Procesori sa 7 nano mikrona i slicne stvari koje vec postoje ali nisu u masovnoj proizvodnji
 
Za sada neka se odrzi iznad $3650 i nastavice bullish opusteno. Ja sam ovo ocekivao jos pocetkom meseca (otuda i izjava zeleni decembar) ali majstori ozbiljno tempiraju kretanje.

Moje trenutno vidjenje je da cemo posle oporavka ($4500+ barem) praviti novi low ali ne pre kraja Januara (~4 nedelje odavde). Ovo je sada prilika i savrsen teren da se mali altovi rastrce i donesu barem 50% vise profita od BTC-a. Zato sam i ulazio u altove. Neki vec jesu (WAVES, BAB...), a neki su sabijeni i samo se ceka eksplozija (BTG, NEO, ETC, ZEC, DASH + ovi sitniji da ih ne nabrajam).

Uglavnom 2019-ta za BTC moze biti dosadna ali ne i za altove. Njihvo pum ciklus je kraci i ocekujem jedan po jedan da krenu tokom 2019-te. Idealna situacija bi bila nauzimati se na sledecem dip-u BTC-a i pretociti 50%+ u altove koji imaju jaku mogucnost skoka. BTC dolarski ne gledati nego samo raditi na njegovom umnozavanju. Time cete napraviti pravu stvar i necete se potresati sto se propustili/izgubili na oscilacijama. Ujedno ce i '19 brze proci.

Za neke ;ong term planove treba pratiti ponasanje bitcoina na sledecim zonama:

$6200 - Verujem da cemo biti ispod $6200 barem narednih pola godine. Probijanjem ove linije otpora bi se mogao nagovestiti kraj bearish perioda.
$7500 - Prvi resistance na neutralnoj teritoriji. Na ovoj kvoti ce se pokazati koliko su bikovi jaki i da li su sposobni da otvore put ka kapiji - 10k.
$10000 - Probijanjem ovog mega resistance-a bi se mogao proglasiti preokret trenda i polako pripremanje za novi bull ciklus.
$12000, $17000 i ATH su cifre koje takodje treba gledati kad udjemo u uptrend kako bi se iskoristio swing trade i rebuy na nizem levelu, jer je gotovo sigurno da ove zone nece biti iz prve probijene.

Eto, lepo je malo misliti i na duzi/lepsi period, dok se ovde kotrljamo pri dnu.
 
Poslednja izmena:
Zezas ili....?Ja samo posmatram i citam i ne znam vise ko je lud ������ Mislis da moze uskoro samo do 4500$?

Sto bi zezao? To je bila prognoza, malo je potop bio ispod ocekivanog pa se moze sve spustiti i do 4500$ (sto kaze LA) ali nije nerealno i 5000.
Zapravo pojma nemam dal je realno, samo se nadam. :D
 
Pređosmo 4k.
 
ja ne znam samo odakle vam ovakve izjave padaju, dajte i nama malo toga ili gde da kupimo tu kuglu u koju gledate, pa sa takvim znanjem sto prosipate ovde bi trebali vec da ste multimilijarderi,a ne da ovde drvite. NIKO ne zna gde ce cena, a vi sa ovakvim izjavama samo navlacite gnev ljudi koji slusajuci vas gube pare, pa prema tome malo razmislite pre nego sto nesto napisete

ps.
LA ovo se ne odnosi na tebe ;)

Ne znam cemu ovakvi postovi? ne treba ti kugla tj. ne postoji pratis malo kretanje cijene na pravim USD mjenjacnicama gdje ulazi svjeza lova pored toga kretanje tethera sad su tu stigli i stable coini kao USDC od circle-a dalje pratis dubinu short/long pozicija pratis i pravis analize planove, vjeruj mi da je mnogo korisnije nego doci na bench i gonit kontru na bilo ciji post ne vezano o cemu se pise, tebi je samo da napises nesto kontra od toga....

Inace evo nas jutros vec na 4k+ ide onako kako sam i zamislio a vidim i @La je napisao post u kome ocekuje slican scenario vjerovatno ces sad doci pa udarit i njemu kontru???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno