Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jednom recju idemoo dalje u novi krug , samo strpljenja i ako niste "vicni" berzi onda samo cuvajte , jer 2 god prodje jakoo brzo

Mene si ako se secas ubedio da ne prodajem BTC na 700$, kad je pao opet na nekoh 500-600 mislio sam da ode mast u propast.
 
Ja BTC prodajem tek na 50k na kraju ove godine ili sledece. Ustvari, prodacu ga na 48.800$

p.s. This is not a trading advice :p
 
@Phen mislim da necemo cekati tako dugo
 
Coinmarket upravo
5d53abd90c5c766bda8b87c012aade75.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi mene interesuje zasto sad kad se cena toliko stabilizovala i za BTC i ETC toliko pala potraznja za grafickim karticama?
 
Ljudi mene interesuje zasto sad kad se cena toliko stabilizovala i za BTC i ETC toliko pala potraznja za grafickim karticama?

Zato sto oni koji bi da vrate ulozeno za 2-3 meseca sada to ne mogu, racunica kaze za 2 skoro godine, a 2 godine za mining je dug period. Eto podji od sebe, jel kupujes novu opremu?
Treba jos sacekati, kupovacemo za badava.
 
Evo glavnog razloga zasto nema potraznje za grafikama , 1000 mh/s sto je otprilike 35 grafika 2.08.2018 su donosile bruto prihod od 29.6 USA$ a njnizi je bio oko 29 . Danas , 3 avgusta mozda ce biti jos i nize :(

Screenshot (1).jpg


Imate na ovom linku grafikon od pocetka mining ETH

https://www.etherchain.org/charts/miningRevenue
 
Poslednja izmena:
Jbno odvarana situacija sa trgovinom, ko kaze da je ove godine nešto zaradio, svaka mu dala.. Dve subote zaredom padovi, a cena je u padu već odavno, masakr altove pre toga.. Grozno.. Ne bi da zvučim defetisticki, ali eto, prvi put od kada sam počeo da kopam, pa prešao samo na trgovanje, sam dotakao nulu. Sve ove godine mi je uspevalo nešto da zaradim trgovinom. Al ova godina je najgora, najnelogocnija manipulantska godina.
 
Potpuno je ocekivano ovo je godina downtrenda koji je jako izrazen uz po neki bulic to je to, ocekivat je isti razvoj situacije do kraja godine, a vjerovatno i q1 2019 tamo dok se ne zaokruzi porezna godina.

Do kraja godine daljni pad btc, jos jaci padovi alt-ova uz vjerovatno odumiranje shitcoina, mora se rascistiti trziste previse je tu koje kakvi coina, a nema svjeze love da se to odrzi.

Sto se tice mininga sa karticama 90% sam siguran da ce biti sahranjen na neki duzi period jos se kako tako koprcamo ali ako dodje do pretpostavke daljeg pada alt-ova to je to od mininga do nekog boljeg perioda i uptrenda,
 
U pravu si Goldi, a samo još jednu stvar bih istakao kao ključnu, po meni .. Dokle god jedan order kao onaj margin pre par dana može da napravi onakav haos, mislim da nema ništa ni od ETFa, jer stabilnost svega ovoga je trubs.. Mislim gde to ima da jedan kit može pogrešnim margin callom da obori cenu bilo čega 10 posto?! Tako da i ono pumpanj pred ETF je izgleda bila samo navlakusa.. Ko god je od BTC nazovi magova podneo zahtev SECu , neće proći kad su moguće takve malverzacije..
 
Evo ja sam zaradio ove godine i to lepo. U periodu ovog downtrenda idem samo na parove BTC/LTC, BTC/BCH, LTC/BCH, cilj je povećati broj novčića i kada usledi neki skok to će se i naplatiti.
 
E, o ovome sam pricao pre neki dan kad sam rekao da 4x zaradis nesto a peti put te nasankaju. Svakim danom mali recovery cene i posle jos veci pad. Nadam se da ste pobegli u dolare na vreme ili makar u altove. Dobra je sansa da se sada malo povrate.

Tapatalk
 
Ima sanse uvek naravno.

Ovaj Mt.Gox ce ostati problem za ovu godinu. Dok se ne stabilizuje ovo sa kreditorima.
Posle toga ETF approval je moguc za rasst ali ipak ne bih se mnogo nadao. Najvise sto mislim da moze da utice je sledeci bitcoin halving pa da nakon toga bude bull run.
 
Mt.Gox odavno nije problem. Polovljenje je predaleko da bi se o tome pricali a i da bi imalo ikakav uticaj sada na cenu.
 
Na zalost svih nas koji imamo rigove i kopamo ETH situacija sa cenom ETH je zabrinjavajuca .

Okacio sam grafikon gde se vidi kako je ETH kreirao ono sto se zove zastava ili trougao i na zalost nakon ovakve formacije u 90% slucajeva cena izvesne valute nastavi nakon te formacije dalje padanje koje je priblizno jednako predhodnom padu koji je iznosio 80 USA $

To znaci ukoliko ETH ne napravi formaciju duplo dno . na ceni od oko 400 USD$ i promeni smer doci ce do novog pada cene i sledeca mu je cena oko 320 USD $.

Ono sto je negativno za ETH je to sto nije ispratio rast i pad BTC i BTC je sad u padajucem trendu i postoji velika verovatnoca da nastavi dalje da pada a samim tim povuce dole sve druge novcice .

2018-08-06_144021.JPG
 
Citao sam sinoc jedno pola sata stare postove u ovoj temi. Tamo negde od februara 2015. pa do kraja iste godine. Ima dosta starih clanova od kojih su neki ovde, neki nisu. Za neke nemam pojma ni ko su.
Uglavnom, poucne stvari za nas koji smo u kriptu godinu dana ili manje.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice analize kretanja BTC on je trenutno na satnom grafikonu u padajucem kanalu i nece se lako zaustaviti . Prva linija otpora je 0.618 Fibonacci Retracements koja je na ceni od oko 6800 USD $ koja istovremeno predstavlja i vrh koji se tesko probio kod rasta BTC u junu . Tu treba obratiti paznju i postoji mogucnost da na toj ceni BTC promeni smer i krene da raste . Ukoliko dodje do probijanja te cene na dole sledeci momenat koji treba gledati je linija trenda koja je ucrtana . Kad cena dodje do linije trenda postoji mogucnost da se trend okrene i da cena krene na gore . Tu treba pratiti cenu na oko 6666 USD$ i tada moze doci i do izlaska iz ovog ucrtanog padajuceg kanala i kretanja na gore . Nemam vremena da trazim ostale linije otpora i podrske ali to mozete i sami da ucrtate na osnovu vrhova i dna u predhodnom periodu

BTC 2018-08-06_152352.JPG
 
Poslednja izmena:
@techno

Koristiš alate koji su namenjeni za regulisano, staromodno i ustaljeno tržište. Ne može copy paste na kripto. Ravno da poljoprivrednik iz Srbije seje po prognozi vremena u Brazilu. Ti gledaš na cenu koristeći te alate kao da cena živi u nekom vakumu bez spoljašnjih uticaja. Cena je živa stvar i podložna efektu leptira i javnosti između ostalog.

Jedina stvar koja stvarno podiže cenu kriptovalute, bilo koje, je svež novac, keš koji novi/stari igrači uplate na menjačnice sa svojih bankovnih računa. Sve ostalo je razređivanje već postojećeg.

A cena pada ispumpavanjem istog tog "keša" od strane menjačnice ili pojedinaca koji imaju deal sa menjačnicama da izvlače veće količine za razliku od većine koji dobijaju na kašičicu. Ili u ekstremnim slučajevima panikom kod onih koji hoće da što pre prodaju novčiće zbog neke vesti, informacije.

Što se kretanja BTC-a u sledećih 90 dana tiče, ja vidim samo kretanje po starom šablonu brda i dolina, jer nemam nikakvih značajnih događaja na vidiku. Znači od trenutnih $7,000 prvo na ~$6,000 u stepenicama na dole, pa posle toga ponovo stepenice do ~8,000.
 
Poslednja izmena:
@techno

Koristiš alate koji su namenjeni za regulisano, staromodno i ustaljeno tržište. Ne može copy paste na kripto.

Tehnicka analiza nema nikakve veze sa instrumentom kojim se trguje . Ona ima veze sa ljudskom psihologijom a ljudska psiha se nije promenila pojavom kriptovaluta ili nekog drugog instrumenta :)

Naravno da se ja slazem sa vama da sve samo delimicno je primenjivo na kripto svetu iz mnogo razloga . Jedan od razloga su i smisljene manipulacije od strane ljudi sa velikim kapitalom :)

Ja sam izneo neku svoju analizu i naravno niko ne treba da je sledi , ja to cak i ne zelim .

Uspesan trgovac bilo kojim instrumentom nije onaj ko stalno pogadja smer kretanja trzista . To je nemoguce , Uspesan je onaj ko od 100 trejdova ima 51% ili vise procenata uspesnih . da ne shvatite bukvalno . Uspesan je onaj ko svake godine ostvari pozitivan rezultat pa bilo to i 2 % od iznosa kojim trguje .

Sto se tice vaseg misljenja da je kripto podlozan manipulaciji danas glavna vest koja kruzi u svetu trgovaca je bas clanak o manipulaciji :

Desetine trgovačkih grupa manipulišu cenama kripto valuta na nekim od najvećih online berza, što je u proteklih šest meseci dalo najmanje 825 miliona dolara u trgovini, a stotine miliona u gubicima za one koji su uhvaćeni na pogrešnoj strani, prema podacima Wall Street Journala , ------

https://www.wsj.com/graphics/cryptocurrency-schemes-generate-big-coin/?mod=e2tw
 
Poslednja izmena:
^Hahaha, pa to isto vazi za sve berze, nego je ovde problem sto ti isti manipulatori nisu u njihovoj grupi pa onda udri po njima. Novo vreme, nove tehnologije, novi manipulatori, sve regularno.
 
Nikada se cenom nije manipulisalo kao ove godine, i to namerno kontra očekivanog trenda koji daje tehnička analiza. TA zaista treba da bude kao neka osnovna vodilja, i ranijih godina je i imala smisla donekle, čak i u kripto svetu wtu. Sada uopšte ne.. Zato sam i napisao da nikada nije bilo teže trgovati.. Očigledno je da jedna grupa ima velikj količinu novčića, ogromnu, i može da shortuje kad god to poželi- nema načina da se uzvrati sa dovoljno svežeg kapitala, niko nije lud da uloži toliko fiata i kontrira organizovanoj bandi pre svega na bitfinexu i binance... na binance takodje maltene svakodnevno fake pumpanje ponekog shita koji ničemu ne služi, sa unapred rasporedjenim orderima.. Jako prevarantska ekipa
.. Teška, vrlo teška vremena za kripto. Slozio bih se da je ovo sad samo vreme akumulacije I da se nadamo da će to moći jednom da se unovci ono što je ostalo kupljeno.
 
Poslednja izmena:
Trenutno na BTC imamo vrlo interesantnu situaciju . Cena je zadnjih nekoliko dana dolazila do cene 6880 tri puta i odbijala se . Uskoro se priprema 4 testiranje te cene . Ukoliko cena 6880 bude probijena na dole doci ce do novog stampeda na dole kod svih novcica .
Rasplet situacije ce biti vrlo brzo ,Ukoliko se cena po cetvrti put odbije od te cene postoji mogucnost da se prodavci pretvore u kupce i da BTC ojaca . Paziite se laznog probijanja :)

2018-08-06_231358.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno