Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad kažeš krah, na koji iznos ciljaš?

Necemo videti onih pominjanih $3000 - $4000 jos pola godine sigurno. Ali cemo videti $5000-$5500 kroz par meseci.

Pa ovaj sad krah, odnosi se na vracanja tamo gde i pripada, na medju level gde nije ni jak buy, ni jak sell, negde oko $7500-8000.

Videcemo sta mogu uraditi narednjih 60-ak sati. Ja sam short zatvorio i ponovicu ga cim se priblizi 11,2k+ i pojacavati kako ide gore.
 
@ La, Ocigledno ce i LTC pratiti pad BTCa
 
Sve prati BTC, pogotovo kad ide dole.

LTC ima popravni, vidim da ga drze 0.02 za sada ok. On ima jake skokove i iz dva poteza moze sustici 0.025. Ali trenutno se vidi odustajanje onih koji ga guraju. Iskreno ne znam razlog. Da li cekaju btc da se smiri ili su odustali od pumpe. $255 je dosao tj do drugog targeta i pokleknuo.

Sto se ETC-a tice, suport na $33 radi majstorski posao. Ali ETC lako ide gore, nema prevelikog otpora. On za 2-3 dana moze da se duplira. A do forka ima skoro pola meseca. Znaci hold i to je to. Leveli na gore jednostavi $45 -> $50+, na dole $33 -> $33 -> $28 -$ 25. Ali tesko da cemo retest njih u dogledno vreme.
 
Necemo videti onih pominjanih $3000 - $4000 jos pola godine sigurno. Ali cemo videti $5000-$5500 kroz par meseci.

Pa ovaj sad krah, odnosi se na vracanja tamo gde i pripada, na medju level gde nije ni jak buy, ni jak sell, negde oko $7500-8000.

neće da može...
 
Necemo videti onih pominjanih $3000 - $4000 jos pola godine sigurno. Ali cemo videti $5000-$5500 kroz par meseci.

Pa ovaj sad krah, odnosi se na vracanja tamo gde i pripada, na medju level gde nije ni jak buy, ni jak sell, negde oko $7500-8000.

Videcemo sta mogu uraditi narednjih 60-ak sati. Ja sam short zatvorio i ponovicu ga cim se priblizi 11,2k+ i pojacavati kako ide gore.

Smatras da ce btc pasti na 3-4 hiljade ove godine? Ili ikada?
Drugim recima ti predvidjas mega bear run kroz celu 2018
Nerealno po meni i nadam se da necemo gledati taj film jer to bi otprilike bio krah crypta i gubitak poverenja kod vecine jer se nece vratiti vise
 
Poslednja izmena:
^^ O cemu pricas, kakvo poverenje?!?
Ovde niko ne ulazi iz poverenja, retki su oni koji su u ovome iz ideologije, vecina je ovde da bi zaradila i uvek ce da se vrati ako bude videla da postoji sansa.
Sad da se sve ugasi i da nestane crypto svet, za 2-3 godine krene neki novi crypto ima isto da ulecu samo ako je sansa za zaradu. Kocka je cudo, a ovde je jos i jaci trip jer u ovoj kockarnici mozes i da pobedis. ;)
 
Mozda sam naivan ali ja ove godine ocekujem strasan bull. Stvarno bi trebalo da bude jako losih vesti da se to ne desi. Videcemo na kraju krajeva.

Tapatalk
 
@Frenki

Upravo sam to i rekao. Preciznije, "poverenje" je prazna rec. Ili je nesto sansa za zaradu, ili nije. Ko je u igri zbog zarade, poverenje nije motiv koji ga pokrece. Ko je u igri zbog ljubavi prema kriptu, on ionako ne utice na trziste jer je u 99% slucajevima holder.

Inace, u kriptu sam dugo, a nikad nisam imao poverenja u njega.
 
^Ista prica.

@Saj
Ti spadas u ove malobrojne, beskrajno optimisticne, koji su u cryptu zbog ideologije. :d
Voleo bih da si u pravu za sve sto kazes. :Klanjanje
 
Mozda sam naivan ali ja ove godine ocekujem strasan bull. Stvarno bi trebalo da bude jako losih vesti da se to ne desi. Videcemo na kraju krajeva.
Najlosija vest koja moze da nas zadesi je problam ING--->Bitfineks--->Tether, ljudi treba da shvate da trenutno kupuju vrednost kripta u USD+USDT.

https://uk.reuters.com/article/us-c...bitfinex-has-an-account-with-it-idUKKCN1G42MU
https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/kamervragen/detail?id=2018Z02844&did=2018D05812
"Two members of parliament in the Netherlands have lodged questions for the finance minister after Dutch-language website “Follow The Money” published a report on Feb. 14 disclosing ING’s banking relationship with Bitfinex."

Za one koji ne znaju ING je holandska banka.
Dva poslanika su postavila pitanja ministru finansija u vezi povezanosti ING bitfineksa i tethera
Ovo su dva pitanja izmedju ostalog

Question 2: Do you recognise the image that with the unlimited creation of new unbacked tether-tokens by three owners, fraud and manipulation of the bitcoin market is performed?

Question 3: Do you share the opinion that ING should give clarity if the 2.25 billion dollar and 86 million euro behind Tether are backed or not and thus exist?

Ovo je problem u najavi i kada im bude odgovaralo iskoristice ga za dip. Verovatno vec za vikend.
 
Poslednja izmena:
Ljudi su manje vise rekli svoje teorije za srednji duzi i srednji rok oni koji zele da iznesu svoje misljenje i zadnjih 20-30 strana nema smisla dalje se ponavljati ...

A sto se tice kratkorocnog to je nezahvalno napisati jel ono sto napises sad promeni se za dva sata i samim tim promeni odluku i plan koji si imao...

Sve u svemu sad se lomi na oko 1000 deluje mi da ce se odbiti na 9800-9700 i krenuti malo gore to jest da ce se boriti da padne ispod 10 000, ali to je cisto nagadjanje verovatno cemo videti 9000 za dan - dva . Ali opet za to kratkorocno knema smisla ozbiljno predvidjati neko planira da udje na XXX ali to se promeni i onda udjes ranije ili kasnije jel vidis da je pad dublji ili manji nego sto si ocekivao.. ( opet mozes uzeti par 2-3-4-5% i to je odlicno ali jednostvno nemoguce je napisati nesta i onda ocekivati da taj post bude aktuelan za za par sati kad dodje neko da cita, takve stvari mozda mogu na onu vasu discort grupu mogu )
 
Poslednja izmena:
BTC je dostigao ovaj target koji sam predvideo i odbio se od ove gornje granice downtrend kanala. Po meni sad treba gledati da li ce pasti tu negde do 9100-9400 i onda odskociti. Ako se to desi moguce da gledamo u ogroman inverse head and shoulders pattern (levo rame u januaru, glava pocetkom februara tj onaj minimum od 6000 i desno rame koje bi se formiralo tu oko 9100-9400) sto bi bio veliki bull signal.

Evo nacrtano ovo sto mislim da se moze desiti, ja cu gledati oko 9000-9400 da li ce biti neki veci buy volume, ako krene na gore odatle moze biti da se formira inverse H&S i mozda nije lose longovati, sa stop loss tu ispod 9k u slucaju da se sroka skroz..sto je isto realna opcija :)

2ch0qix.jpg


edit: au kolka fotka :d
 
Ima logike, po prirodi stvari ako se ovom tukiju sto si nacrtao krene puniti desno jaje krece i erekcija :D
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Imas rep+ od mene.

Invesed H&S je izvodljiv, spominjali smo na discordu bas skoro. I to je jedina formacija koja je krenula kako treba. U tom slucaju kupovina izmedju 9200 i 8800.

E ovako volim kad se javi neko, napise u kom smeru moze da ide i obrazlozi nekom slikom/analizom. A ne ovi sto trguju sa par k $ sto pojma o berzi nemaju, ali njima odgovara da cena ide gore, pa onda dodju ovde i lupetaju a nista do sada nisu pogodili. I onda ljudi citaju temu i nasednu na ulaganja pa zavrse sa 20-30% minusa na berzeze stvari.

Na svaki dvadeseti post naidje jedan koji ima smisla.
 
Imas rep+ od mene.

Invesed H&S je izvodljiv, spominjali smo na discordu bas skoro. I to je jedina formacija koja je krenula kako treba. U tom slucaju kupovina izmedju 9200 i 8800.

E ovako volim kad se javi neko, napise u kom smeru moze da ide i obrazlozi nekom slikom/analizom. A ne ovi sto trguju sa par k $ sto pojma o berzi nemaju, ali njima odgovara da cena ide gore, pa onda dodju ovde i lupetaju a nista do sada nisu pogodili. I onda ljudi citaju temu i nasednu na ulaganja pa zavrse sa 20-30% minusa na berzeze stvari.

Na svaki dvadeseti post naidje jedan koji ima smisla.

Hvala. Da bice malo teze odrediti taj bottom, moguce da bude i ispod 9000, nego mi 9000 deluje nekako realno kao psiholoska granica, a tu negde je bio i minimum levog ramena.
 
a ja mislim da je ovo formirano od danas a b c, i da ce od prilike ici do 9600~ i onda do 10200~..
 
Ovo je prva pozitiva koja se desava u poslednjih 2 meseca.

11,8k je bio neki max i rikoset na dole instant. Eto ocekivao sam ~10k ili 9,8k za zaustavljanje i tu shopping, ali otisao je $150-200 nize. To je skroz ok.

Ovo zadrzavanje i mirovanje na 9,8k-10k je strasno dobro, i on sa ove pozicije moze 2-2,5k gore. Bitcoin mi nije toliko zanimljiv kao altcoini kojima ce ovo biti savrsena podloga da se izdivljaju.

ETC prvi, XRP moze 50% od ove cene, BCH ima strasnog potencijala na gore ali se kod njega mora biti strpljiv jer skok moze za 3 dana a moze i za 20. Ali ispalti se uci jer moze x2. Monero moze da napreduje i na sledecem dip-u uzimam njega. On ce tek za 20-ak dana pa ne zurim jer cu barem 2-3 coina pre njega ispratiti. LTC jos uvek moze na $300+ uslediti. Imaju 200 miliona u rezervi i mogu takav fin show da prirede, malo da protresu bikove i privremeno posalju medvede na spavanje.

Sledecih par dana ce biti bull gotovo sigurno. Posle toga cemo videti.

P.S I ne mislite da menjam misljenje, ovo se sve odvija u bear sezoni, novi ATH i neki jaki napadi su jos uvek smejurija. Taman da se istrese ovo sto smo uzimali i prepreme pozicije za novi short. Iskreno navise bi mi odgovaralo da narednih 10-ak dana bude bull i da samo pice gore. Napunio sam se altovima i da se to unovci kako treba.
 
Poslednja izmena:
Sad je suvisno pricati o ATH, nakon otresanja sa 11 800 na 9600$ ovo je danas sasvim ocekivano, sa ove pozicije 90% sam siguran da ne moze 2-2.5k gore jer bi to znacilo ponovo napad na glavnu liniju downtrenda i cak prolazak a to meni nije realno, 90% sam ubjedjen da od toga nema nista, ide svakako i vikend a dosta puta su iskoristili subotu na nedelju za otresanje.

Ovaj pad sa 11 800 na 9600 prosao je bez ijedne negativne vijesti, sto je naravno dobro inace bi sad pricali o oporavku na 9k.
 
Ta downtrend linija od koju smo se odbili samo jednom i to prekljuce, je jedan veliki upitnik. Ona je u odredjenim momentima bila merodavna ali na period od nekoliko meseci je nikakav pokazatelj jer je isuvise strma. 2014-te smo se dva puta odbili od slicnu liniju i korzp ar meseci je probili, ali ona je bila dosta blaza jer je ondasnji bulltrap na $1000 pravljen nesto kasnije pa je i njen nagib manji.

Trenutno je na 11,3k sto je otpor cifra sama po sebi, jer je taj level nekoliko puta pravio probleme. Tako da, za uptrend trenutan treba pratriti $10,800 -> $11,300 -> $11,800. Eto na svakih $500 po jedna stanica, lako za pracenje. :)

Kako budemo probijali i reagovali na tim levelima, mozemo donekle znati i domet.

Goldi, pare se navise uzimaju na bulltrap-ovima. Na 17k su oteli strasno kesa ljudima koji su takodje bili u fazonu idemo nan ovi ath. Vreme je za sledeci bulltrap koji kazem moze do do $12-12,5k I tu je idealno vreme za istresanje, otvaranje shorta i cekanje ponora.

Ja se svakako kockam sa nekoliko btc-a i opterecenje mi je gotovo nula. Cekam ishod kakav god da je.

P.S Cim dodjem kuci odgovaram na PM, izvinjavam se svima, previse je poruka.
 
ja mislim da je ipak ta linija jos uvijek jako bitna i aktuelna, naravno nikad se ne moze sa sigurnoscu reci, ali mislim da je to to, vrijeme ce pokazati.

sto se tice bull trapa na 12-12.5k i to cemo svakako ispratiti, tj vrijeme ce pokazati, ja sam napustio na 11500$ pa sam se malo sinoc vratio na 9800(nagovorio me zeljko sa slacka :p) i 9650 nocas (bitstamp) i cekao sam danas oporavak da i to istresem i potpuno docekam naredni period sa $
cekat bull na 12500$ necu sigurno.

Sacekacu ponedeljak da vidim razvoj situacije pa mozda ulazak u ETC...
 
Poslednja izmena:
Ne bih da kvarim žurku, ali jedna loša vest iz nekog bitnog ministarstva finansija i sve te vaše linije i krive mogu da posluže samo za proveru vida:d

Ja bih se uvek ogradio u disklaimeru, da ove tehničke predikcije piju vodu samo u nedostatku loših vesti:smoke:

A i to je pitanje.
Uzmimo da večeras neki jaki fond na naznaku pozitivne regulacije kripto valuta, uloži u BTC par milijardi dolara, videli bi bula kao nebo. Hoću da kažem da u ovoj godini može svašta da se desi, a za sad je glavno pravilo da nema nekih pravila, stopostotno sigurnih. Što nas vraća priči o kocki..
 
Nisi upucen. Sve je povezano, i te vesti se plasiraju od istih tih igraca ali onda kada zele da obore cenu.

Prati sada, opalice gore i kada se istresu i pripreme za short, krenuce neke lose vesti i eto nas opet 10-ak dana u crvenom periodu. Zato i kazem, sad je sigurica uzeti na 9,8k-10k i cekati ishod par dana. Rizik uvek postoji a kada je veliki, ja ne dajem savet za kupovinu. Sada je risk to profit skorz ok da se uhvati ovaj talas. Posle njega je problem.

Drugo, u ovom periodu tehnicke analize cine mozda 40-50%. Ostatak moras sam odrediti na osnovu situacija i malo dublje kopati ko sta radi i kome sta odgovara.

Trece, ti fondovi koji imaju toliko kesa nisu glupavi da tek tako bace milijarde u volatilno trziste. To se radi za vreme akumulacije. A imam osecaj - i da hoce da uloze, trenutno je neizvodljivo jer su jako uski i kontrolisani kanali za to. Sve se prati i sve se kontrolise.

Moci ce grunuti pare tek kad se kroz par godina pojavi ta regulativa o kojoj pricas, pa kada budu postojale prave berze sa pokricem i velikim obimom trgovine, koji ce dozvoliti i koji nece imati problem pustiti toliki novac u crypto.

Pa pre 2 meseca su gotovo sve menjacnice zakljucali i zabranili uplate. Kontrolisu kako hoce, bukvalno je bio problem 100 hiljada dolara uplatiti na berzu, a ne neke milione i milijarde.
 
WTF se desilo jutos na Bitfinexu ? kakav je ono dump bio ?! .. ko bi onako nešto uradio osim ako BTCi nisu neki ukradeni ? il neko ko je kupio na 6-7 hiljada i oće da unovči HITNO..
 
Obrisano, jer nema smisla...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno