Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
# LA Prestige #

Imam jedno pitanje za tebe konkretno vezano za XRP...
...
Zarobio sam neki novac,nije mnogo generalno ali meni je mnogo i uzeo sam ga u najvisoj mogucoj ceni.Naravno,kao i do tad cena krece dole,ja iz inata ne zelim da izgubim ni jedan $ i odustajem od prodaje.Sad je cena 3x manja :d i dalje se nadam da mozda ipak ima nade bar da se vrati na tu cenupo kojoj sam ga kupio ako nista drugo da bar vratim ulozeno.

Nisam La, ali s obzirom da si javno pitao a ne preko pm, mogu i ja da se ubacim. Moj post #24733, je baš bio na ovu temu. Pre 100 strana u ovoj diskusiji bio je taj nagli skok u pomenutom novčiću. Ja da sam sad na tvom mestu, sa mojim razumevanjem i znanjem na ovu temu, držao bih ih u džepu i prodao na sledećem ATH-u koji će sigurno biti bar 50% od prethodnog. Zašto? Zato što novčić nije "puko", nije otišao u zaborav, a koliko smo svi svedoci "zdravlje" novčića ne određuju vesti i "vesti" nego potražnja i ponuda.

Razumem da ti je novac "zarobljen" i da bi radije da ga upotrebiš za kupi-prodaj akcije na drugim novčićima, ali eto moj savet je sačekaj bar $4,5-5.0 i tad prodaj i povrati novac i usput zaradi.
 
# LA Prestige #

Imam jedno pitanje za tebe konkretno vezano za XRP...verovatno ga ne pratis.Kada je kostao 0.17-0.25 negde u avgustu prosle godine planirao sam da uzmem vecu kolicinu jer sam se nacitao samo pozitivnih stvari vezano za njega.Gde god sam gledao i citao samo hvalospevi i prica kako ce da promeni bankarski vid poslovanja,kako ce da promeni ovo,ono...obzitom da nisam tad iskoristio sansu,nisam platio na mostu,docekala me je cuprija!
Zarobio sam neki novac,nije mnogo generalno ali meni je mnogo i uzeo sam ga u najvisoj mogucoj ceni.Naravno,kao i do tad cena krece dole,ja iz inata ne zelim da izgubim ni jedan $ i odustajem od prodaje.Sad je cena 3x manja :d i dalje se nadam da mozda ipak ima nade bar da se vrati na tu cenupo kojoj sam ga kupio ako nista drugo da bar vratim ulozeno_Osisalu su me,to stoji.Samo sto od tog trenutka nista lepo i pozitivno nisam procitao o njemu.Sad ispada da od NG svi pljuju po njemu a pre NG svi ga kovali u zvezde.Ono sto me zanimaje tvoja neka vizija za naredni period vezano za taj novcic?
Sada ako bilo ko moze da mi kaze sta ovo znaci?

Rebrand info.Raiblocks [XRP] is now NANO [Nano].
Hvala....poruka se uglavnom zasniva na ceni i predvidjanju(sto je znam i sam nezahvalno) cene za XRP pa smatram da nisam pogresio temu,unapred hvala...

Sto XRP-a tice, tu nemam nekih misljenja. Mozda moze uslediti napad na $1,5 max ali to je velika kocka, a ja nisam kockar.

Ulazem samo kad je dobar trenutak i kad se fino konsoliduje i utemelji. Na discordu sam pisao ljudima (postoje sve poruke tamo) Ulaz u xrp 0.28$ a izlaz blizu $1. Moja strategija je da se nikad sve ne proda nego jedno 10-20% ostavi cisto za moon (tu sam dao savet jos kad je neo bio $30, prognozirao sam $80 a ostatak na $100+ da se prodaje).

Tako isto pisem za ETC. Ulaz $32 (preduhitrili i digli ga na novi settlement pa smo ispusili onih $28). Prodaja 80% tu na $60-$70, ostalih 20% cisto da cuvate preko $100 ako nekim slucajem dodje.

XRP moze da ga uvede Americka vlada, on je odradio svoj ciklus. Nerealnih $3,5+ je dostigao i mislim da je to-to od njega.

ETC ce biti aktuelan narednih dana, mozda jos nedelju. Posle toga ocekujem ponor svega jos jednom odnosno ponavljanje pocetka februara. U tom kraju lovim samo BCH, on ce biti sledece GDAX-ovo cedo za pumpanje. Ulaz izmedju $1000 i $1200, izlaz izmedju $2000 i $2400, dakle i tu ciljam X2.

P.S Sto se BTC-a tice - samo short. Otvorio sm neki dan prvi na $108500 ali je zatvoren na $10400 i tu je bio fazon laka lova. $11,000, $11,300 i $11,800 su mi leveli za short. Sto vise btc bude rastao, to ga vise shortujem. Ja se ne lozim na novi bull ciklus.

LTC odrzava se vestacki na preko 0.02. Ima jos uvek sansu da napadne $260 a odatle i $300. Jako ga malo imam pa ce mi i on nasesti na short, jedno 1000 komada.
 
Poslednja izmena:
Stvarno mislis da ETC mogu napumpati na 70$ :Klanjanje
 
Vidi, ne bih da ista reklamiram, momci su me tamo pozvali i ok je ekipa. Ja do skora nisam znao ni sta je discord, ni sta je slack, ali sam naucio. :)

Ok je stvar, poput chat-a. Grupa je zatvorena ali dodaju se novi clanovi non stop i tezi se prikupljanje sto veceg broja kvalitetnijih ljudi, tradera, minera, feed pratilaca itd. Raspitacu se za pozivnice pa ti saljem na PM.

@najj,

ETC je trebao biti pumpan nedge pocetkom Januara, on prati ETH uglavnom, odnosno starijeg brata. Poslednji put ga nije ispratio jer je BTC poremetio planove i sa 15-16k otisao na 10k. Novo akumuliranje je pocelo jos pre 20-ak dana i ja sam to iz helihoptera uocio. Dva trade-a sam swingovao sa par k komada, na $20 -> $25 ciframa. Ali nisam racunao da ce doci settlement na onih $32 tako brzo. Ocekivao sam tek oko 18-19.2 Prva pomeranja na gore. Pa sam tu ispusio tu razliku od $7. Uglavnom nista strasno, jos smo u igri i ovo ima dosta mesta na gore. Krajnji targeti, jos jednom, zavise od BTC-a i ETH-a.

Na ovu BTC cifru, ETC targeti su 0.0041 (neki dan zakucao - sto mu dodje $45 odnosno ATH level). Sledeci je 0.0055 pa 0.0063 (po trenutnom kursu BTC-a, to mu dodje oko $70 za ETC).

P.S Ajde da ne trujete thread, za pozivnice i ostale manje vazne stvari koje nisu za temu, pisite mi PM.
 
Poslednja izmena:
Ovo je išlo gore naravno kako je i najavljeno pre neki dan, potpuna potvrda bull marketa..

Dalje, moje mišljenje i nije vremenska prognoza ;) ali zasnovano na standardnim dnevnom patternu: Petak popodne pad jer nedeljni ritam trenutno uobičajeni , subota rast, nedelja stagnacija ili pad, ponedeljak pad do popodne, onda dalji rast i probijanje 12-13 hiljada do petka (neće čekati utorak popodne jer smo u očiglednoj bull fazi već desetak dana). Eto, ja ću ovako 'odigrati'.. da pogodim pola i u plusu sam..

Da nadopunim sada prognozu.. rast BTC-a do petka, probijanje 13000 ili 13500.. ali mislim pa u sredu prepodne neizostavno ide kraća korekcija.
 
Te cifre su meni nerealne trenutno. Meni je kraj shorta na $11800, odnosno poslednji order. Jer ocekujem $12k kao neki max.

Ali ajde bas da vidimo koliko moze.
 
Mislim da je u editu dodao taj PS ;)

Inace ja sve cekao pad, samo sam se zeznuo oko prelazenja i izgubio malo :d
 
Te cifre su meni nerealne trenutno. Meni je kraj shorta na $11800, odnosno poslednji order. Jer ocekujem $12k kao neki max.

Ali ajde bas da vidimo koliko moze.

ajde da vidimo..

nadam se da je ovo i po tebi potvrda uptrenda, pisao sam o tome 12-tog.

;)
 
Ja se lako prilagodim na trend, nisam ja od onih koji guraju samo jednu stranu. Trcim i pratim stranu koja ce mi doneti profit.

Uvek prilikom pada se barem nekoliko puta testira downtrend linija (sada je ona na oko $12k). To je linija koja prolazi kroz ATH i bulltrap 17k. Buduci da nismo od onda imali jedan dobar bulltrap, sada je i pravo vreme. Dokle god se situacija ne promeni i dokle god ne presisamo tih $12k, ja sam u shortu i cekam $7k level.

Jer ako krene novi bullrun, mene ce bas boleti djoka da li sam usao na 10k, 11k ili 12k, jer cemo u tom slucaju ganjati cifre 30-50k $ po BTC-u.

Watchin'.
 
Linija downtrenda je izmedju 11500-12000, zavisno koja se mjenjacnica gleda, ali uglavnom tu se vrti, bitstamp meni pokaziva oko 11 700$ i po tome se ravnam, ukoliko bi dakle hipoteticki govorim proslo do 13k i vise to bi znacili da smo izasli iz downtrenda.
U tom slucaju ocekivati je uskoro novi ATh 20 000 USD +, to meni iz ove perspektive ne djeluje kao moguc scenario (uz opasku da je u crypto sve moguce).

Ja cu po svome uraditi prodat izemdju 11.400-11.500$ cisto da budem siguran iako je izvjesno i realno u nekom momentu da prebaci 11.700 mozda cak i do 12k, ali izacu malo ranije za svaki slucaj jer ako se poklopi ono sto ja mislim da ostanemo u downtrendu onda je 11.500$ odlican izlaz.
 
Zasto trenutno altovi padaju dok btc raste?
Da li su ljudi izgubili poverenje jer imaju osecaj da su altovi vise pali procentualno u bear-u?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ETH ima dobar otpor na 980-1000$ ako to probije ima pistu ali tesko da ce probiti ako ne bude nekog prelivanja.
 
Zašto baš 10800?
 
Sta ocekivati sa altovima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jak support kao što se i sada videlo možda je išao i ispod ali ko je ušao na 10800 i sada izašao lep profit :) :-devil-:
 
https://www.tradingview.com/chart/?symbol=BITFINEX:BTCUSDLONGS -> Longovi padaju
https://www.tradingview.com/chart/?symbol=BITFINEX:BTCUSDSHORTS -> Shortovi rastu

Ako sam dobro slusao LA onda ispada da bi trebalo uskoro krenuti da pada ...

Dobro sam procenio sinoc kad sam izaso na verovatnije cu ostaviti $ da prenoce pa sutra procenjivati... Izgleda mi da je ovo neki lagani pad ( kad padne malo jace ( 15-20%) u jednom danu onda cu razmislim o ponovoj kupovini ) :) ...

Lepo kad se desava ovako nesta ( kad ide gore mozes samo da sedis i da gledas ).
 
Poslednja izmena:
Nece ovo daleko dole, ne propada se ovako.

Ulaz tu oko $9,800 - $10,000.

Izlazak sutra/prekosutra na $700-800+ vise. Mozda ode par stotina iznad ali nije toliko sigurno cekati.

Posle toga ja bih krah docekao u shortu ili dolaru. Vi kako hocete.

Imam nekoliko PM od danas, odgovaram sutra ujutro jer nemam vremena.
 
Kad kažeš krah, na koji iznos ciljaš?
 
mene vise zanima barem okvirno kada ga ocekivati.. pitam zbog etc, da vidim da se ne poklopi sa airdropom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Upravo (pre sat dva) je probijen poslednji resistance (nekadasnji support)..sledeci target je 11-12k, tj resistance od gornje granice downtrend kanala (pod uslovom da ne bude nekih negativnih vesti :) ).
BTC je dostigao ovaj target koji sam predvideo i odbio se od ove gornje granice downtrend kanala. Po meni sad treba gledati da li ce pasti tu negde do 9100-9400 i onda odskociti. Ako se to desi moguce da gledamo u ogroman inverse head and shoulders pattern (levo rame u januaru, glava pocetkom februara tj onaj minimum od 6000 i desno rame koje bi se formiralo tu oko 9100-9400) sto bi bio veliki bull signal.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno