Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima logike i nema logike. Kripto i logika su uglavnom posvadjani. Veliki igraci koje ja pratim ni ne pominju LTC, sto ne znaci da pratim prave igrace...Ako ti znas neke koji kupuju LTC, daj mi njihove nickove na twitteru da ih pratim i ja...

Ti se ne racunas pratis samo one scamere sa ICO-ima :d
 
Na osnovu cega da mu raste sad cena, kada se uglavnom prodaje,a btc kupuje.Ja ocekujem rast posle 25og, ne neki preteran, ali mrdnuce se sa 300
 
Zato što je mnogo veća zarada na rastu LTC (npr rast 50%) ako imaš veću količinu BTC nego da dobiješ besplatno 100$,200$,300$ za BTC gold...
 
Zato što je mnogo veća zarada na rastu LTC (npr rast 50%) ako imaš veću količinu BTC nego da dobiješ besplatno 100$,200$,300$ za BTC gold...

Pa zato ce i rasti altovi nakon forka...Jer ce sacekati besplatne novce pa ko pre u svoj omiljeni alt...
 
Da, ali će i btc krenuti da pada, ako ne pogodiš trenutak (ili ako dođe do zastoja trgovine ili ti devojka želi sex u tom trenutku:) kupićeš alt dosta skuplje jer će krenuti da raste a tvoj btc će vredeti sve manje u odnosu na alt.
 
forka nece ni biti tako da ne ocekujet neku siguricu do kad ce rasti ili padati.......

https://medium.com/@seoulbitcoin/statement-on-segwit2x-161db1ad1976
Željko možeš li da dodatno obrazložiš zašto misliš da 2x fork neće uspeti? Bez namere da se svadjam, pitam. Vidim da si pristalica core-a što je isto OK, ali zar ovaj procenat ne pokazuje da fork nema nikakve šanse da izostane: https://coin.dance/blocks
Možda grešim, ali da ima šanse da omane 2X fork, ne bi se toliko kupovao BTC sad (gold nije jedini razlog).. Ljudi kupuju kao i pred prethodne promene, kada je Sve prošlo OK, kupuju veliki igrači na veliko jer znaju bolje od nas da će sve proći ok. Dominantni protokol izražen u hash snazi će dobiti BTC label i to je to. Procenat pokazuje da će to biti 2x.
 
Zar stvarno verujes da se oligarsi iza jedne kineske kompanije ista pitaju o buducnosti BTC-a?
bitmain aka Jihan realno drzi oko 50% plus oko 20-30% kineza su direktno manipulisani od istog smarada i moraju da cute i slusaju (jer kupuju asic-se samo od njega i tu vladaju 100% dilovi i dogovori)........

f2pool se eto povukao, jednostavno video je ko je jihan i da ono sto pokusav da odardi sa BTC jednostavno ne pije vodu, takodje masa kineza ne podrzava istog i ima svoje misljenje samo nisu toliko bogati da mogu da se nametnu kao on

Core kakav bio nikad nece biti perfektan ali do sad su na najboljem putu i za bitcoin oni su odradili vise od 90% svega, sve ostalo su trgovci i manipulatori kao roger ver i prakticno velik deo r/BTC koji su toliko zaglibili u altove da ne zele napredak BTC-a ili barem zele da oni to kontrolisu

Takodje ono sto se desilo ili skoro u kini, pokusaj 100% kontrole BTC-a , zabrane ili sta vec, samo pokazuje da je Core tim od prvog dana itekako bio na pravom putu da koncenzus puta BTC-a ne odredjuje monpol mining-a vec korisnici istog
Mislim da su svi danas svesni da sutra kineska policija upadne kod jihana i da je BTC kontrolisan iz bitmain-a to bi bio kraj svemu, a te indicije ako se dese da isti kontrolise BTC su sasvim realne znajuci kineske komunjare

Ovako sta se desilo, malo citam iza redova, BTC gold je spin off ka GPU resenju da se skine popularnost sa BTC2x i izgleda je u tome itekako uspeo, mozda je uspeo vise od planiranog pa su podmetnuli instamine 100 000 coina, jer njima nikad nije bio cilj da uniste BTC vec jednostavno da margenalizuju uticaj kineskih minera
Da ne bude zabune da su mineri decentrlizovani kao GPU mineri vecrujem da do ovih razmirica nikad ni ne bi doslo ne u ovom obimu

Takdoje veruj mi kad ti akzem, svako ko je i malo vise strucan (strucniji od mene minimum 900% oko coda BTC-a i istorije) je blizak za core timom, naravno da ima i tamo raznih misljenja, ali se svi slazu da je jihan i roger ver pretnja kao i onaj lazni satoshi
r/BTC ne zelim da komentarisem ima i tamo pametnih ljudi ali su njihove zelje ili nerealne ili masovno manipulisane ulaganjem u altcoine

A sto se tice ko je satishi pa iako to ni tamo niko ne kaze, ja verujem da su oni svi satoshi cak i ako je covek postojao bio izmesljen ili realan sve jedno
 
Poslednja izmena:
OK hvala na detaljnom odgovoru Željko.
Ima li još neko mišljenje tome da li će se segwit2x desiti i koliko on utiče na cenu?
 
Blizimo se EUR6K. Sto rece La.Prestige u ovom trenutku deluje kao plitak potok.
 
Izgleda reka Sava umesto potoka. A i sudeci po reakciji ETH a na ove padove BTC a nebih rekao bas da nece da napumpa posle hard forka, ali to je samo moje laicko misljenje.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da je BTC dosegao novi ATH na 5920, što je približno 1,27 Fibonacci nivo. Za dalji proboj nije bilo snage, a sledeći resistance nivo bi mu bio na 6880 dolara.
Sada je u postepenom padu.
Kao i prošli put, rast se sada preliva na alt-coine, najviše na ETH, koji je za poslednja 3 sata porastao za 6%.
 
Bez obzira na to koliko su Kinezi (što bi @zeljko rekao) komunjare koje žele sve da centralizuju tj. kontrolišu ipak su oni prvi koristili papirni novac pa ne bi čudilo da uskoro krenu i sa digitalnim Juan-om (CNY)...to bi otvorilo sasvim novo poglavlje i povećalo popularnost BTCa u medjunarodnoj razmeni....
 
@lepi da su hteli (oni koji su ga i dogurali na 5920), da vidis kako bi bilo snage.. Te analize tj predvidjanje kretanja cene kroz grafike na kripto berzi , je potpuno besmisleno
 
Poslednja izmena:
Ko trguje dnevno neka sada prati btc
Pump u toku. Deluje da gadjaju ath.
 
Je l` sada vreme za prelazak u altove?
 
Bolje da si presao u eth juce ili jutros

Juce sam pisao o idealnim buy pozicijama. Danas se lepo zadrzao iznad 300 i sad je vrlo moguc napad na 360-390.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da niko to ne zna osim tih sto ga pumpaju ovih dana.

Nema pravila, nikakva TA ne pomaze u ovoj sada situaciji.

Iskreno, posle pazljivog pracenja pump&dump BTC na bitfinnex ovih dana, ne verujem mu ni malo.

Jednako je verovatno da ode 1000 gore, kao i dole.
 
Poslednja izmena:
Ka gore, mozda ne veceras al u naredna par dana sigurno.
 
Zasto je moje pitanje u vezi Rippla izbrisano ??? Ako je na pogresnom mjestu, promijenite naziv teme u BTC only pitanja..... Sve vezano za druge alt. valute se brise....
 
Zasto je moje pitanje u vezi Rippla izbrisano ??? Ako je na pogresnom mjestu, promijenite naziv teme u BTC only pitanja..... Sve vezano za druge alt. valute se brise....

Da moderatori rade svoj posao i da su bolje upoznati, svaka pitanje o piramidalnim semama i privatnim coinima tipa ripple bila bi brisana, ali eto brise se i moj post koji na to upucuje!
A to da se bench kripto deo pretvorio u newbije i neke starije clanove koji podrzavaju piamidalne seme otvoreno je sramota!
 
Litecoin uskoro kuca ka $70. To je posledni resistance do $100.

Rekao bih da idemo ka $70, zatim retest supporta na $60-62, a ona pravac ka $100 uz male pauzice. Kad stignemo do $100 pricacemo, sta dalje.

BTC takodje ultra bullish. Posle $6k bi trebalo poceti divljanje ili sto bi "pro" traderi rekli, parabolic movement.

ETH-a imam neku koliciju jos od $260 i ne dumpujem izrudareno, pa cu mu dati sansu. Njega sada pocinjem pratiti i gledam koliko moze dosegnuti. Ali lud je to novcic, nemojte se iznenaditi ceni od $600 do kraja godine. Ja sam ga u prethonom postu mozda potcenio ali videcemo.
 
Zasto je moje pitanje u vezi Rippla izbrisano ??? Ako je na pogresnom mjestu, promijenite naziv teme u BTC only pitanja..... Sve vezano za druge alt. valute se brise....
Nije izbrisano nego prebačeno u ripple temu... A ovo nije tema za pitanja uopšte nego da članovi podele sa drugima svoje trejdove / predviđanja / razmišljanja i sl
 
Litecoin uskoro kuca ka $70. To je posledni resistance do $100.

Rekao bih da idemo ka $70, zatim retest supporta na $60-62, a ona pravac ka $100 uz male pauzice. Kad stignemo do $100 pricacemo, sta dalje.

BTC takodje ultra bullish. Posle $6k bi trebalo poceti divljanje ili sto bi "pro" traderi rekli, parabolic movement.

ETH-a imam neku koliciju jos od $260 i ne dumpujem izrudareno, pa cu mu dati sansu. Njega sada pocinjem pratiti i gledam koliko moze dosegnuti. Ali lud je to novcic, nemojte se iznenaditi ceni od $600 do kraja godine. Ja sam ga u prethonom postu mozda potcenio ali videcemo.

Uglavnom mislis da sve ide gore do nove godine? Bice para :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno