Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
drugovi, veceras BTC 280$, pa vi vidite...

hipoteticki, ima dosta resenja da svoje pare izvucete iz Grcke, dovoljno je da ste stranac ili strano pravno lice, pa sad ako neko tamo drzi exchange ili ako neki exchange otvori racun u Grckoj, eto igre za sve :)
 
Cekajte, ako sam ja dobro razumeo, vi od Grka, koji su u nevidjenoj krizi godinama, ocekujete da uticu na skok cene BTC?

Da bi kupovali u tolikoj meri, prvo treba da imaju cime, a to znaci da imaju kesa.
Drugo da bi digli volume, treba doooobrroooooooo kesa da imaju i da ih ucestvuje bar 1/20 iliti svaki 20-ti.
Ako svako 20-i ima dobro kesa za BTC investiciju, to znaci da je broj onih koji nisu ulozili u BTC u volumenu mnooogo veci.
Onda Grka realno nije u krizi, nego plivaju u parama.
A oni kukaju godinama da ce da bankrotiraju i nemaju kes.

Ko je bre tu lud?

Ako Grci dignu BTC a niko drugi, kenjam se ja u BTC i kriptovalute.
 
Nisi video redove pred bankomatima? pa ta neradnicka banda se u proteklih 30 godina nafilovala evrima ko tovljeno pile!
 
ne kaze se dzabe duzan ko Grcka, ako su sisali evropu 70 leta imaju deviznu stednju bar 10 puta vise od nas a ovde su cenili da je ostalo 7-8 milijardi e pa nek uloze samo jednu ili pola u BTC napravice neki peak na berzi sigurno taman da ucarimo neki dolar vise makar i dan trajalo...
 
pa imaju oni kesha nego su razmazeni, jel zna neko kolike su plate tamo, penzije, kao kod nas za vreme tita
 
ne kaze se dzabe duzan ko Grcka, ako su sisali evropu 70 leta imaju deviznu stednju bar 10 puta vise od nas a ovde su cenili da je ostalo 7-8 milijardi e pa nek uloze samo jednu ili pola u BTC napravice neki peak na berzi sigurno taman da ucarimo neki dolar vise makar i dan trajalo...

@nesic do nedavno su imali petnaest plata pa su se bunili sto im je to ukinuto, ni kod tita nije tako dobro bilo..
 


moram priznati da je najveće dostignuće bitcoinovo, a to postaje očigledno, to neko jezgro koje spinuje svakakve ******štine i priče radi nekog mizernog cilja, tipa brzog i lakoh profita.

koji će to ljudi shvatiti da je u bitcoinu spas? grci? neće, oni će sutra morati da razmišljaju i dogovaraju čime će hleb da plaćaju.

to su sve nebuloze.
 
Odmah da se razumemo ja ne trvrdim da ce da bude pump i da ce se desiti zbog grka. Kazem samo da je realno mogucnost.
Grci moraju izvuci lovu iz banaka kako znaju i umeju jer teska vremena dolaze, udarice kriza a nisu ni sami svesni kolika. Mi to mnogo bolje znamo od njih, mi smo to prosli. Dobar deo njih ima stek od makar par hiljada eura.
Ko zna kada ce primiti plate i koliko. Sasvim je realno ds izadju iz EU i uvedu drahmu. Pare sa racuna nece moci da podignu do daljeg osim mozda po 1:1 kursu koji je nerealan skroz koliko i Avramov dinar koji je jako brzo otisao na 3,3:1. Eure nece videti ko zna koliko a inflacija ce biti velika. Svaki euro koji imaju i u dzepu ce biti kao kuca. Stace uvoz jer nece imati love, stace proizvodnja, industrija... Kukace oni i za 100e.

Sto se bitcoina tice. Mislim da je realno da grci kroz njega izvlace lovu kao i kiprani sto su. A znate kako to ide kad danas kupite a sutra imate duplo vise... Onda krecu svi da kupuju. Ja ne moslim da ce Grci napraviti pump. Taman posla. Ja na njih gledam samo kao na potencijalni okidac koji ce da pomeri trenutnu cenu posle cega bi se ukljucili svi ostali. Ako bude tako na konju smo, ako ne nikom nista ;)

Edit: pogledajte cenu kako leti. Oni sto umeju samo da shortuju ce da placu ;)
 
Poslednja izmena:
To si u pravu, svako promoviše svoju stranu. Samo sam prosledio info.
 
Zmaj je i rekao da jedan covek drzi mrezu i da ce da pukne LTC... ;)
Zmaje, Zmaje ... ;)
 
Ma samo da ne predje 20 ltc dok ja stignem kuci sa posla!!
 
Ostavite se Kipra i Grcke...To su zaista ******stine. Ko razmislja o tome sta ce sutra jesti sigurno nece kupovati BTC vec brasno, secer i ulje koliko god moze. A ovi drugi, cija egzistencija nije na udaru ce se lako snaci. Nisu Grci informaticki pismeniji od nas mnogo, ako su uopste. Ako je kod nas minimalan procenat ljudi koji su culi za kriptovalute, a jos manji onih koji ga koriste, nece to dici cenu ni za nokat. Cenu ce dici centri koji plasiraju info da je to razlog za rast, pri cemu oni kupuju pomalo, cesto i od sebe samih da bi napravili taj privid. Isto vazi i za dump, kada se izmisljaju neke druge vesti. Dakle, pamet u glavu, buy low sell high, danas je dan za pravljenje para na LTC-u. Gledajte 100%, 78 i 61% nivoe i cinculirajte izmedju njih dok ne krene malo jaci dump/pump, povucite se ne vreme i poturajte sell-ove gore...Ko nema zivaca neka ceka, uptrend jos uvek traje i trajace sigurno neko vreme. Koliko i do kog nivoa-to niko ne zna.
 
Ja sam negde još u Novembru stavio sell order za LTC na 12 usd, sa tim sam na nuli pa ako ikada bude, uhu :)

I da zaboravim na ovo zauvek :smash:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno