Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je vec bilo preciznije, pitam zato sto kod Komercijalne Banke nema ili u ono vreme nije imala klasicna Visa Electron vec je kod njih nekakva Visa internet platna kartica... Imam Visa elektron kod Intese ali u mom gradu vise nema Banca Intesa,e sad imam i Visa Electron koja je vezana za moj tekuci dinarski racun pa racunam da ce na nju moci...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Kupujem btc-e kod $, po nizem kursu
* ne saljem prvi (ako nema poverenja moze da se odradi i iz vise puta po manje sume)
* ne dajem zajam
* ne dajem bolju ratu
Za sad mi ne treba, kupljeno, hvala svima

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
@Bojane
Pa moze ta Visa internet platna kartica oprobaj nju, ne mozes nista izgubiti jer CEX:IO provjerava karticu prilikom verifikacije, ako prodje verifikacija znaci da ta kartica moze, ako ne prodje onda nije namjenjena za prijem novca iz inostranstva, zato sam ja napomenuo paypal svaka VISa electron kartica koja se poveze sa paypalom znaci da prima novac iz inostranstva, a to upravo treba ina CEX.Io da moze primiti novac iz inostranstva.

Oprobaj tu Visa electron sto ti je vezana za tekuci, znaci registruje se na CEX.Io prvo verifikuj indentitet, pa onda verifikuj tu karticu ako prodje verifikacija kartice to je to, nista ti drugo nece trebat.

Provizija ce ti biti 3.5€ a konverziju ce ti izvrsiti VISA:eu po danasnjem kursu (kurs im je znatno bolji nego kurs sto dajeu banke kad se mjenjaju devize).


Prednosti CEX:Io
-Bolji odnos BTC/USD BTC/EUR ETH/USD ETH/EUR
-Nevjerovatno mali fee
-Brzina transkacije
-Konverzija po Visa.eu kursu.
 
Probacu danas...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
i ja moram da ih pohvalim, na advcash mi je verifikacija trajala 3 dana i jos nisam uspeo da je zavrsim skroz :D a na cex mi je sve proslo za minut, kurs im je malo bolji od bitstampa i manji je fee, e sad videcemo kako ide prodaja i kupovina.
 
ni meni nije stigla advcash kartica, a i ne secam se kada sam je porucio :) uglavnom posle goldija i pre dreamboxa :D probacu ovo sa cex jer deluje povoljnije pa javljam utiske tj da presaberem kompletan fee do novca u ruci :)
Ja sam danas aktivirao kartucu, prebacio novac, probao na 2 bankomata ali transakcije nisu prosle. Ne znam zasto ...
Da samo 3.5€ moras se registrovati tamo verifikovati account i verifikovati karticu ima sve fino objasnjeno verifikacija je brza mozda max 15min i odma mozes slati lovu.

Moze se slati i na mastercard ali je onda jos dodatni fee 1.2% tako da preporucujem Visu moze i devizna i dinarska.


Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Pazi koji iznos vuces, milim da od jednom ne mozes povuci vise od 80-85% mozda i manje
 
evo ja malopre stigo sa posla, verifikovao karticu , prodao cisto radi probe 0.2 BTC i nece da povuce , na mail dobijam Withdrawal Rejected, pisao suportu ...
evo probao i da podignem 80USD
 
Poslednja izmena:
Pazi koji iznos vuces, milim da od jednom ne mozes povuci vise od 80-85% mozda i manje

kako mislis 80-85 i manje.
Recimo prebacim 3BTC-a prodam za dolare to dodje manje od 1800$ znaci ne moze se sve povuci jel to mislis?

@Bojane jesi li dobio onaj email da je kartica verifikovana? javi kako je proslo.
 
Poslednja izmena:
dobio odgovor od suporta:
Kaze da moja banka (Komercijalna) ne podrzava P2P transakcije...
Znao sam da ima tu neka caka, sto je najveca fora ovi iz Komercijalne kriju broj ove druge kartice koja mi je vazana za tekuci racun tako da taj broj ne mogu da vidim uopste vec vidim samo broj tekuceg racuna a na E bankingu vidim samo prva i zadnja 4 broja te kartice e sad imam ovu drugu Visa elektron karticu iz Intese ali ovde u gradu nema vise Intesa banke tako da mi je smor da vozim 40km da bih podigao neke novce ako mi zatrebaju... nisam siguran dali ovom Intesinom Visa elektron karticom mogu da podignem sa nekog drugog bankomata???
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao na cex.io, i prebacio 20 $ okruglo na moju VISA Electron karticu u OTP banci, dobio najpre prvi mail sa

"Your withdrawal request has been successfully processed. "

a zatim i drugi sa porukom

"We have received your withdrawal request. "

ali nemam mogućnost sad da proverim da li je prebačeno na karticu, javaljam sutra ujutro da li su stigli novci
 
kako mislis 80-85 i manje.
Recimo prebacim 3BTC-a prodam za dolare to dodje manje od 1800$ znaci ne moze se sve povuci jel to mislis?

@Bojane jesi li dobio onaj email da je kartica verifikovana? javi kako je proslo.

Pa ne znam tacno ali neki imaju limit da od 1000e mozes prvo povuci 850 pa kad ostane 150 od tih 150 mozes povuci 100, itd... to govorim za te xapo, bitcoinbank debitne kartice, bilo je tu reci da negde moze sve skoro a negde 85-90% (znaci iz jednog povlacenja)

zmaj je zakon , a vi se samo zezajte i dalje

Jeste ali svi imaju limite a uvek treba imat vise nacina
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao ovo sa Cex.io. Legle pare u roku od minut. Vrhunska fora. Probao sam na mastercard kod telenor banke, posto mi intesa visa trenutno nije u funkciji.
Skroz dobra stvar.
 
Drugo su te bitcoinbank i xapo kartice ovde kao sto znas povlaci se na Visa electron kartice koje banke izdaju. Ja sam recimo prebacio nesto oko 200$ vrjednosti u BTC-u tamo taj BTC prodao i povukao svi 200$, nije mi nista ostalo na CEX.Io znaci svaki cent povukao odma leglo na karticu uz smjesnu proviziju od 3.8$, ne moze ovi proviziju nista zamjeniti nikakv zmaj ni ECD niti bilo sta drugo.

Naredne sedmice cu povuci 1000$ pa cemo znati kako idu i te 4-cifrene transakcije :)

@Kurtk odlicno pisite svi koji povlacite sto nas je vise lakse cemo doci do vise informacija.
Ovo ako ostane ovako ne vidim zasto bilo sta drugo koristiti.
-Fee smjesan
-BTC-USD/EUR odnos odlican
-povlacenje na VISA/MC kartice
-Konverzija po VISA/MC kursu koji je bolji nego u bankama ili kod dilera
-Instant transakcija

pa ne moze vala bolje :)
 
Poslednja izmena:
super fora, fala za info.
uzecu i ja da probam... samo jedno pitanjce, nisam bash skontao, na kom to bankomatu mogu evri da se podizu? to samo u EU ili moze i u srbiji?
 
Tesko u srbiji, samo dinari, za evre u inostranstvo, ili se varam?

Znavi visaa u kojoj banci sa cex.io radi?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Nigde ne mogu euri da se podignu samo u euro zoni sa ATM-a, dok jedino mozes sa cex.io da prebacis na telenorov mastercard i posto je on vezan za telenor racun na bankomatu da dignes svoje evre
 
super fora, fala za info.
uzecu i ja da probam... samo jedno pitanjce, nisam bash skontao, na kom to bankomatu mogu evri da se podizu? to samo u EU ili moze i u srbiji?

Na bankomatima Telenor banke mogu euri da se dizu, samo uz njihovu MasterCard. Naravno u Srbiji
 
Poslednja izmena:
Ljudi zna li neko jel ovaj cex.io podrzava visa elektron karticu NLB banke i ako podrzava, gde pise na njoj ovaj famozni cvv 3-4 cifreni broj?? Ja imam dva cetvorocifrena broja na njoj, ali su na prednjoj strani, ne zadnjoj, kao sto tamo pise u uputstvu na sajtu, jedan je s leve strane na sredini prednje strane kartice sitniji i drugi je krupniji s desne strane kartice, da li je mozda jedan od njih taj broj koji traze i ako jeste, koji??
Da li je mozda neko isprobao da li funkcionise ovo sa NLB bankom?
 
Ljudi zna li neko jel ovaj cex.io podrzava visa elektron karticu NLB banke i ako podrzava, gde pise na njoj ovaj famozni cvv 3-4 cifreni broj?? Ja imam dva cetvorocifrena broja na njoj, ali su na prednjoj strani, ne zadnjoj, kao sto tamo pise u uputstvu na sajtu, jedan je s leve strane na sredini prednje strane kartice sitniji i drugi je krupniji s desne strane kartice, da li je mozda jedan od njih taj broj koji traze i ako jeste, koji??
Da li je mozda neko isprobao da li funkcionise ovo sa NLB bankom?

jel si koristio tu karticu za online placanje?

secam se davno, pre jedno 2-3 godine, drugar imao isto tako neku VISU bez broja pozadi...i nije mogao online da je koristi...
 
Nisam je koristio nikad za online placanje, ali mi je na nju vec stizala isplata preko ecd-a.
 
Nisam je koristio nikad za online placanje, ali mi je na nju vec stizala isplata preko ecd-a.

kartice bez cvv broja ne mogu da se koriste za online placanje, a uplata sa ecd-a ti je stigla na dinarski racun za koji ti je vezana kartica.
ja recimo imam visa electron od komercijalne banke i ona nema cvv broj a imam i od eurobank i ona ima i nju koristim za online placanja(aliexpress i slicno)
cvv broj ti je uvek ovde:
cardcvv.jpg
 
Ja sam probao na cex.io, i prebacio 20 $ okruglo na moju VISA Electron karticu u OTP banci, dobio najpre prvi mail sa

"Your withdrawal request has been successfully processed. "

a zatim i drugi sa porukom

"We have received your withdrawal request. "

ali nemam mogućnost sad da proverim da li je prebačeno na karticu, javaljam sutra ujutro da li su stigli novci

Jutros proverio, ništa još nije stiglo, možda treba za taj transfer više vremena
 
kartice bez cvv broja ne mogu da se koriste za online placanje, a uplata sa ecd-a ti je stigla na dinarski racun za koji ti je vezana kartica.
ja recimo imam visa electron od komercijalne banke i ona nema cvv broj a imam i od eurobank i ona ima i nju koristim za online placanja(aliexpress i slicno)
cvv broj ti je uvek ovde:
Pogledajte prilog 202174
Da, razumem, samo mi nije jasno sta onda predstavljaju 2 cetvorocifrena broja sa leve i desne prednje strane kartice?? Mozda je jedan od njih taj cvv, koji traze. Kazu da svaka internet platna kartica ima 16-cifreni broj, a mozda je ovo sto se na mojoj vidi tih prvih 4 cifara i zadnjih 4, pa su tih zadnjih 4 i taj cvv? Moracu ovo da proverim u banci.
 
Poslednja izmena:
Da, razumem, samo mi nije jasno sta onda predstavljaju 2 cetvorocifrena broja sa leve i desne prednje strane kartice?? Mozda je jedan od njih taj cvv, koji traze. Kazu da svaka internet platna kartica ima 16-cifreni broj, a mozda je ovo sto se na mojoj vidi tih prvih 4 cifara i zadnjih 4, pa su tih zadnjih 4 i taj cvv? Moracu ovo da proverim u banci.

Baci pogled na sliku iz mog posta, cvv broj kod visa, mastercard i discover kartica je trocifren i nalazi se na poledjini a samo kod american express kartica je napred i ima 4 cifre. Nemam pojma sta im znace ona dva cetvorocifrena broja na prednjoj strani vise ali sam siguran da nema veze sa cvv brojem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno