Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa sto se onda ne obogatite na short-u.... poenta shorta i jesta da nateraju masu pa da im onda lupe kontru jednog dana kad se ista navuce
 
Pa sto se onda ne obogatite na short-u.... poenta shorta i jesta da nateraju masu pa da im onda lupe kontru jednog dana kad se ista navuce
Pa bogatimo se za sada, videcemo dokle...
EDIT: verovatno dok se i ti ne krenes bogatiti na sortu onda ce okrenuti....
 
Poslednja izmena:
On ne konta da to nije bogacenje nego smanjivanje gubitka. Ali mi smo nevernici sto se aktivno trudimo da nam stek sto manje gubi na vrednosti, a on je vernik pa je izgubio 95% vrednosti svog steka od 1.12.2013. do danas, posto je covek posvecen LTC-u za koji je tvrdio da ce obeleziti 2014. godinu. Jeste, obelezio je, ali crnim slovima svima koji su ulozili ista u njega i nadali se cudu.
 
Ko ceka taj I doceka he he ;) sto rece student, moguc je jedan bliz izlet ispod 300 I nosta vide, a I za to je potrebna velika kolicina da se izdampuje.. traznja nije neka da, ali nije ni prodaja dezurni damer ce valjda uskoro shvatiti da dzabe baca koine po 310-315 I obara cenu ovih dana kad moze da pusti konacno pump I proda po dosta vise.. magarac.

Nisi razumeo moj sarkazam...smatram da nema energije da cena ide gore, ne znam kakva treba vest da se objavi da bi pumperi uspeli ponovo da navedu masu na ulaganje.
 
@student
Pa tebi nije jasno da je vecina ovde sto veruje u kripto, i naravno u vecu vrednost jednog dana, to sto cena pada vecina ne drami kao neki :d

A ko shortuje srecno
 
ja mislim da svako ko je ovde veruje da se pomocu kripta moze zaraditi...neko samo ceka a neko zaradjuje i dok kripto gubi.

Tacno veruje da ce crypto valuta biti sve prisutnija kako vreme odmice, naravno da za sobom povlaci i zaradu, ali niko ne garantuje da ce ta zarada uvek biti uzlazna i bez problema... pogotovo sto imamo one sto namerno izazivaju pump/dump ;)
 
To se pricalo cele 2014 godine, ne vidim zasto bi bilo bolje uskoro... Jedino sto vidim je konstantan pad cene uprkos svemu. U glavi sam zacrtao cifru, ako ode ispod nje ----> sve u dolare. Ako kojim slucajem krene ka gore, nadam se da cu idalje biti mlad pa da te pare fino potrosim :D
 
Ne znam kad si kupovao ali mislim da si okasnio za stop loss taktiku... On se obično postavlja na 1-2% gubitka :)
 
Bogami ja sam sve blizi odluci da skoro sve prebacim u ziv novac i da zaboravim ovo maestralnu investiciju u LTC :)

Uuuuuuuh, kakvo bi to finansijsko samoubistvo bilo u ovom trenutku. Nadam se da ces razmisliti. Ja sam prvi koji je ocekivao vise od ove godine ali toliko poludeo nisam da sve rasprodam u najgorem mogucem trenutku. Pa to je predaja! :)
Ako sam do sada cekao cekacu i dalje umesto da se zadovoljim sicom, kiflom i jogurtom.
 
Banda shorteraska, sve bi ja to u aps ;) al nece uspeti da ga spuste ispod 300.. 315 je taj neki psiholoski limit, verujem u to da ce se konacno shvatiti da bez pumpa nema zarade I da je *****izam ovo sto se trenutno bacaju novcici bezveze.. nece proci ni 310 mislim, dobice instant odgovor.. ovih dana je bilo dosta pokusaja, izgleda ipak postoji koncenzus bikova da se to ne dogodi, osim mozda bas na blic. Cena se mora odrzati I to neki ipak dobro znaju
. Alo pogledate YTD graf videcete da pad uspoarava I krajnje je vreme da krene u drugom smeru, pozitivnom. Bez pumpa dzabe im to shortovanje..
 
. Alo pogledate YTD graf videcete da pad uspoarava I krajnje je vreme da krene u drugom smeru, pozitivnom. Bez pumpa dzabe im to shortovanje..
Nije im dzaba, tako sam i ja mislio dok nisam poceo sortovati :)
Stavi se u poziciju menjacnica a ujedno i vlasnika "kockarnica" tj ovih sto nude trgovinu na marginu.
Imas odredjenu kolicinu dolara koja se nalazi u sistemu i svi bi da uzimaju sa te gomile.
Onda vidis da ti dosadni mineri svaki mesec iskopaju 35 miliona dolara. Zasto da im das toliko para.
Ajd sto uzimaju to nego ako se isplati ulaganje u hardver prodaju i zalihe pa ode jos vise dolara iz sistema.

Dumpujes novcice na menjacnici a sortujes na marketu koji je vezan na menjacnicu. Znas koliko dolara ima po nalozima i lako izracunas ko i gde moze da brani.
A i ti veliki su verovatno sa njima u kolu. Neko mora da nagrabusi a to su ovi previse religiozni koji veruju i brane...
To sto su manje oscilacije pokazuje da je religija sve manje prisutna :-devil-: ali da bi krenulo u drugom pravcu mora klatno dobro otici u minus fazu da bi moglo da se vrati u plus.
Kada se to desi onda ce doci SAJ i reci eto vidite da sam bio u pravu :)
Samo klatno moze krenuti i sa 50$ i sa 100$ i sa 200$ zavisi koliko ce ga jako osamariti sada.
 
to tzv klatno moze bilo kad da se okrene, kao i do sada sto je bilo , 3 klika nekog kineza i gotovo :), hteli vi to da priznate ili ne
 
Dzaba prica, nekome odgovara da cuva novcice i prica pricu, nekome ko ima muda odgovara da shortuje i povecava stek. Uglavnom svi ce na kraju biti na dobitku, samo oni koji su potpuno digli ruke i podlegli pritisku naravno nece. A vidim da kriza polako hvata pojedine. To je dobar znak. :)
 
Mislis: od kladionice se ne zivi ?
Od disciplinove berze sa normalnim razlikama izmedju buy I sell (ne daytrading) moze lepo da se zivi
 
Ma da vidim svi ovi sto drze kladionice prose. A kockari napravili kuce sa bazenima i pokupovali jahte.

Edit:

Poznajem njih bar 10 dobro i plus 20-tak ljudi iz moje blizine sto su gace izgubili na kocki, upropastili zivote sebi i najmilijima.
 
Poslednja izmena:
Pardon, hteo sam da napisem al me zeza telefon (ne mogu ni da editujem post) "a mislis da od kladionice moze"..

Htedoh reci da je berza definiivno realnija stvar, vise mozak, manje kocka..
 
Vise mozak i manje sreca. Ovde su sanse 50% ;)
Ima ljudi koji znaju znanje, nema tu sta. Ima i gomila wannabe trgovaca.
 
Da..ali prava berza a ovo sa cripto nije prava berza ..tesko mozes da zaradis kad u 99.9% slucajeva crypovalute idu samo na dole
 
Pa ti shortuj onda, 99.9% vremena ćeš praviti profit
 
Vise mozak i manje sreca. Ovde su sanse 50% ;)
Ima ljudi koji znaju znanje, nema tu sta. Ima i gomila wannabe trgovaca.
I kakva je to zarada ? Iako u teoriji zvuci super to sto si zaradio nekoliko LTC na berzi sta to vredi ako posle par meseci tvoj stek vredi manje. Cak su i uspesni trgovci koji su u poslednjih 12 meseci udvostucili svoj stek u gubitku a o vecini na berzi kojoj to nije poslo za rukom bolje da nepricam.
 
Poslednja izmena:
stize deda mraz :)

Pa da, al za rudare i tradere a ne za holdere...Holderima stize hladan tus...Zanimljiva je sasadjak teorija, cak i zvuci poprilicno realno. Rudari vade sta mogu, marketmakeri se trude da im smanje kolicinu dolara koju vade sa berze a neko se iz petnih zila trudi da predstavi mining stabilnim i da poveca hashrate...To je potpuno neodrziva situacija koja traje vec godinu dana...Dokle ce-videcemo. U svakom slucaju, trebace visestruko vise $ za pump nego sto je bilo potrebno prosle jeseni. Odakle?
 
Polako. Kada se sloze kockice pojavice se toliko para da necete znati odakle ih vade. Sve u vezi kriptovaluta moze biti jako profitabilan biznis. Sasvim je realno da kad se udje u legalne vode cela prica eksplodira. Ako se udje u legalne vode naravno.
Ako na kriptovalute gledamo kao na nesto sto moze zameniti novac u potpunosti u sledecih 10-20 mislis da se nece utrcati s parama?
Ja se uvek trudim da gledam unapred. Oni s parama koji ulazu u nove tehnologije u novi biznis sigurno gledaju u buducnost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno