Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvu garanciju imas da je i jedna menajcnica sigurna, za BTC-e pozitivno je jedino to sto radi par godina ali isto se moze reci i za cryptsy koji radi ~2 godine... negativno za BTC-e je da je sakrivena iz zilion proxy-a i could-a kao i njeni vlasnici.... ali realno i da nije niko ti NISTA ne garantuje

Posle pada MtGox-a vidimo smanjen-u likvidnost na svim menjacnicama jer ljudi ne smeju da drze ni BTC ni kes duze vreme, bas zato i vidimo ovakve manipulacije cenama, da imamo neku menajcnicu koja garantuje nekim kapitalom za nase deposite, veruj mi ovako igranje pilacara cenom BTC ne bi bilo moguce!

To sto se ne zna ko je nista ne znaci..eto Mint Palu se znalo ..imao i fizicku adresu u engleskoj i tamo registrovan..i eto pokrase me
 
To sto se ne zna ko je nista ne znaci..eto Mint Palu se znalo ..imao i fizicku adresu u engleskoj i tamo registrovan..i eto pokrase me

MintPal je prodat prevarantu.. a tacno to sto se zna cije je menjacnica ne znaci puno ako nema garanciju ili "bogotsvo" da istim garantuje..
 
029bcd2f7d85e4656f2c089badcecef1.jpg


malo hopiuma...
 
Poslednja izmena od urednika:
tako nekako ili bar 3x, sad u stilu velikih magova berzi "ako i ne dodje dotle , doci ce i nize, a posle ce se ispraviti malo ukoso...
;)
 
029bcd2f7d85e4656f2c089badcecef1.jpg


malo hopiuma...



svee te procene da će nešto vredeti milione se zasniva na tezi da što više ljudi koristi bitcoin kao novac, da to ima sve veću vrednost.

a upravo je suprotno - što je više korisnika, to je cena manja. :D
 
Hm, da. Ali samo ako oko korisnika bude bilo toga nečeg na pretek. Da li ima dovoljno BTC-a za sve?
 
trenutno , mozda, ali ovde nema dostampavanja kao sa dolarom, eurom, zamenom novcanica, tako da bi cena u buducnosti trebala da raste
 
trenutno , mozda, ali ovde nema dostampavanja kao sa dolarom, eurom, zamenom novcanica, tako da bi cena u buducnosti trebala da raste
pod uslovom da se BTC adaptira na nacin koji bi bio dovoljno dobar/isplativ/komforan/jednostavan/pozeljan da bi se ljudi odlucili zivu lovu mijenjati za BTC koji ce potom trositi na robu i usluge.

trenutno smo jako daleko od takve adaptacije
 
Poslednja izmena:
Hm, da. Ali samo ako oko korisnika bude bilo toga nečeg na pretek. Da li ima dovoljno BTC-a za sve?


dolara ima na pretek na ovome svetu.

pa ipak ga deca u africi nemaju dovoljno, a ni ova deca u srbiji. kada smo kod toga, da li bi ti nekome gladnome na čuvanje dao 100 $? :D

smešno je uspoređivati bitcoin sa dolarom po pitanju dampovanja. :D
 
dolara ima na pretek na ovome svetu.

pa ipak ga deca u africi nemaju dovoljno, a ni ova deca u srbiji. kada smo kod toga, da li bi ti nekome gladnome na čuvanje dao 100 $? :D

smešno je uspoređivati bitcoin sa dolarom po pitanju dampovanja. :D

Pogotovo kad se zna da su mnogi milioni bitcoina vredeli ispod 5$...Tacnije vise od 10 miliona komada...Imajte to uvek na umu. Nisu bas svi prodali do sada, vidite sebe. Psihologija je cudo. I oni koji su ga stvorili 2009., 2010, itd nisu bas sve izdampovali, kao sto ni mi nismo hteli sve kad je bio 1100+...
 
Ma koliko je samo btc-a propalo do sada..bas od tih koji su se kopali 2009-2010.
 
Uzeo si mi rec iz usta ,koliko njih se udaralo u glavu sa hiljadama i hiljadama btc-a prilikom proslogodisnjeg skoka,zbog zagubljenih novcanika,njihovih lozinki,zbog gubitka vere u btc,zbog nestalih novcanika usled padova sistema
 
Bice ih opet, ali sada onih sto su prodavali po niskoj ceni slusajuci strucnjake
 
ahahhaah ja ne verujem da se ljudi i dalje zezaju sa ovim kriptovalutama, zanima me bas dal je iko u plusu od ovog rudarenja :beat:
 
Poslednja izmena:
pa nikad nisam video da je neko napiso da je zaradio ista, em vidim u poslednje vreme dosta rudarske "opreme" na prodaju
 
Crveni u dzep i u Trst na kafu ;) jos malo pa ce biti LTC na mob pa u Trst na istu ;)

ja se naoruzavam skoro svaki dan uvecao sam stek za600 posto prosecno po 0.00921052 neka ga ima nece da skodi :)
 
ahahhaah ja ne verujem da se ljudi i dalje zezaju sa ovim kriptovalutama, zanima me bas dal je iko u plusu od ovog rudarenja :beat:

Iz mog iskustva mogu da potvrdim da je rudarenje Litecoina najobicnije glupost. Čak ni veoma iskusni rudari koji su krenuli pocetkom ove godine da kopaju Litecoin nisu u plusu. (Već sam pricao o tome da su cene grafickih i napajanja pocetkom godine bile toliko nabuđene da je cak i pod uslovom da se sav iskopan LTC odmah prodao trebalo jedno dva meseca kopati samo da bi se namirili pohlepni trgovci posle ceka je diff otisao dođavala.) Samo izgleda da su svi to zaboravili. A o zaradi onih koji su krenuli da kopaju LTC u martu ili onih koji su slusajuci savete sa foruma sacuvali novcice bolje da nepricam.
 
Poslednja izmena:
'Veoma iskusni rudari' sa 'pocetkom u rudarenja u ovoj godini'ne idu u istu recenicu...
 
Na zalost, svi oni koji su usli u kripto pricu krajem prosle ili pocetkom ove godine u zestokom minusu, ako su samo kupili i cekali. Ko je imao mooda da shortuje, visestruko je uvecao svoj stek u valutama i nesto izgubio u fiatu. Da li ce se to obrnuti niko ne zna...Za sada izgleda grozno, najlosije od kada sam ja (oktobar 2012.) usao u pricu. Znam da je bilo losih perioda, ali da je to trajalo ovako dugo nisam siguran. Ono u sta se najvise polagala nada (platforma za transfer) nije nikom prodata kao ideja i deonicari koji su kupovali BTC zbog toga kupe prnje i izlaze. Jedino za sta je BTC dobar je legalizovanje kes para.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno