Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
d1bf52cb1dc0fd97429fa9046ab71ba0.jpg

Po ovome mogu zakljuciti da pump nece jos uvek (normalno ako poredimo 1:1 grafikone u sta sumnjam), tek tamo za pola godine odnosno na prolece. :) Meni odgovara.

P.S Zanimljivo da je oba puta pao za ravno 75% od maksimalne vrednosti, a jos zanimljivije je da je oba puta za vreme pumpa isao ~9x gore. :) Znaci 3,5K na prolece laganica. :p
 
Poslednja izmena:
neće biti nikakvog pampa dok se onih 100 k zaplenjenih of fbi ne rasprodaju i dok se ne utvrdi sta je bilo sa mtgox-om.

da ne govorim koliko je vremena i para potrebno nakon balona na 1000 $ da se trziste oporavi. nije isto kada balon ide do 100, i kada ide do 1000.

a ja ne vidim da neko ludilo pare uleću iako je cena pala na 300. štaviše, mislim da je sada cena skočila zato što su mnogi shortovi zatvoreni, a to nisu sveže pare.

po meni i dalje postoji mogućnost velika da se testira 266 $. ako padne ispod 350 $ - to je sasvim izvesno.

btc diff stagnira već 2 promene, rudarenje u kućnoj radinosti je mrtvo - to isto nisu dobri znakovi.

...

a to sto ltc opstaje - hehe. kinezi su i na taj voz zakasnili, oni sada samo održavaju mrežu jevtino za one koji su ih nagomilali kad je bilo vreme, a tu ne mislim na booraniju sa foruma, nego early adoptere.

svi koji se nadaju nekom mega pampu ltc-a, a nisu bar deo konvertovali u btc kad je bilo vreme - mislim da se izlazu nepotrebnom riziku.
 
Poslednja izmena:
Obim na kenskim berzama moze da zavara. Dve najvece njihove berze imaju 0% fee, znaci da se jedni te isti coin-i vrte u krug trgujuci na spread-u, sto je nemoguce na ostalim berzama jer fee pojede sav proft. Takvo trgovanje generise ogroman obim, potupno nesrazmeran stvarnom ulasku/izlasku para u/iz sistema kao na ostaim berzama. Bitstamp kakav god sugav obim imao utice na pokrete cena gore-dole mnogo vise nego kineske berze sa neverovatnim obimom trgovanja.
 
Pazi da nije tako, sta je bilo pre neki dan sa btc-om, zar se nije cekalo tzv odobrenje sa kineskih berzi da se "podigne" cena
 
[SAJ je napisao(la):
ber Kurajber;3940192]Vreme je da se spremamo za pump, ja samo to vidim na grafikonu.

Mislim da cemo do nove godine imati malu korekciju sa cenom ltc-a u odnosu na btc i tako do februara, ali ko zna sta je kinezima na pameti
Mozda deda mraz i dodje na vreme :)
 
Pitao sam za logicno objasnjenje

Nema logike ni u BTC svetu... logicno objasnjenje sto se tice tehnicke pozadine je sigurnost mreze koja se za sad jedino moze osigurati asic-sima (da nemoze svaka susa sa iznajmljivanjem univerzalnih resursa na par sati d aje forkuje), LTC je sad jedina alternativa sha256 mrezi, i ja vidim potrebu jednog dana da alternativa algoritma postoji
 
Nema logike ni u BTC svetu... logicno objasnjenje sto se tice tehnicke pozadine je sigurnost mreze koja se za sad jedino moze osigurati asic-sima (da nemoze svaka susa sa iznajmljivanjem univerzalnih resursa na par sati d aje forkuje), LTC je sad jedina alternativa sha256 mrezi, i ja vidim potrebu jednog dana da alternativa algoritma postoji

Apsolutno se slazem sa tobom u delu da treba da postoji alternativa. Ali u realnom svetu, samo tehnicki naprednija bi mogla da postane alternativa sha-256 mrezi. Scrypt asici su mnogo energetski neefikasniji od sha konkurencije i skuplji su za izradu. Ocekujem da se pojave asici za neki drugi, "jeftiniji" algoritam i mislim da ce scrypt rudarenje i novcici otici uskoro u vecna lovista.
 
Nema tu veze sa jeftinocem algoritma... vec sa dnevno iskopanom kolicinom u $$ a to je u odnosu na BTC dosta manje.. a za ostale coin-e tek mzoes da zamislis koliko je puta to manje u odnosu na LTC
 
Kako nema veze? Valjda ima nešto sa cenom održavanja?
 
Kako nema veze? Valjda ima nešto sa cenom održavanja?

Pa ama bas nikakve veze nema, ako je asic brzina veca dif je veci ako je manja diff je manji, ljudi kupuju asice dok je isplativo o to direktno zavisi od dnevno iskopane kolicine u $$, naravno vec se cekaju daleko efikasniji scrypt asic-i nece oni nista bitno promenuti jer je cena coin-a i dalje "niska"
 
Ja mislim da mreza treba da bude ogromna i globalna, necentralizovana, a da bi tako velika opstala mora biti jeftina, u smislu energetske efikasnosti. Scrypt jeste ogromna, ali je neefikasna (energetski skupa) i zestoko centralizovana.

Pa opet razmisli kakve veze to ima sa MH/kw ? (ako je manja potrosnja mreza ce biti 10x jaca i obrnuto)
mozes ti imat milion mh/100w uredjaja i jedan 1gh/5kw bla bla, sve to zavisi od ponude i odluke proizvodjaca asic-a da raspordaju svoje lagere, BTC je sa istim imao i ima i dalje problema, zato se i bas informacije o velikim farmama i koliko drze od mreze bas ne objavljuju svugde... jer cine lose po BTC-u tako i LTC prolazi kroz istu fazu.....

Zastoovo kazem jer i sada za proizvodnju BTC na struju odlazi bar 60% to je jednostavno neka graica do koje se asic kupuju i proizvode, tako i za LTC
 
Poslednja izmena:
Zastoovo kazem jer i sada za proizvodnju BTC na struju odlazi bar 60% to je jednostavno neka graica do koje se asic kupuju i proizvode, tako i za LTC
Odakle ti ova racunica.
S3+ Specifications:
Hash Rate: 453 GH/s±5% with great OC potential
Power Consumption: 355 Watt at the wall

Po sadasnjem diffu dnevno pravi 2.5$ a trosi 8kw dnevno sto je i po 0.1$ ceni struje 0.8$ a to je manje od 33%.
Ako je u kini 0.05 znaci da im na struju ide 15% na ovaj diff.
 
Mislim na HW koji je trenutno u upotrebi globalno za celu mrezu.... a ne na HW koji se trenutno narucuje/isporucuje..
 
Poslednja izmena:
Zeljko ne verujem da je neko posle nove godine kupovao bilo sta osim 55nm pa na bolje a 55nm trosi 0.8kw po Gh/s na sat.
S3 ovako fabricki trosi 0.78 sto je maltene isto.
 
Zeljko ne verujem da je neko posle nove godine kupovao bilo sta osim 55nm pa na bolje a 55nm trosi 0.8kw po Gh/s na sat.
S3 ovako fabricki trosi 0.78 sto je maltene isto.

Slazem se, mada imas i preorder-a pa sta im stigne to im je, ali gro mreze je i dalje jednim delom stara oprema
 
$418 ako dostigne odoše gomila short-ova u peršun.

Kinezi predvode bitku. Isti oni što su banovali bitcoin 3 puta ove godine.

946830302713a0aa2891e310b04de885.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da mreza treba da bude ogromna i globalna, necentralizovana, a da bi tako velika opstala mora biti jeftina, u smislu energetske efikasnosti. Scrypt jeste ogromna, ali je neefikasna (energetski skupa) i zestoko centralizovana.
Mislim da gresis, ako uporedis potrosnju 28nm za skript i 28nm za sha u odnosu na velicinu mreza dobices da je skript minimum 3 do 4 puta efikasniji.
 
Slazem se, mada imas i preorder-a pa sta im stigne to im je, ali gro mreze je i dalje jednim delom stara oprema
Pa ne moze da bude, sav preorder koji je stigao posle nove godine je bio minimum 55nm
Za novu godinu je bilo 10,153,885 Gh/s a danas ima 250,557,526 GH/s i neka je sve ovo pre nove godine losije od 55nm to je samo 4%.
 
Pa globalno neznam sta se vise prodavalo, ja sam svoju racunicu odakativno lupio, jer znam da je BFL 65nm trosio dosta vise, za druge asic 55nm cipove iskreno neznam koliko je kojih prodato i u kojim kolicinama

Ima onih sto su preorderovali i 2014 dobili taj krs a bilo ih je na TONE :)
 
Poslednja izmena:
I gore i dole do daljnjeg. Samo da ne pada ispod 380...:type:
 
Sad je veca tendencija da ce ici gore nego dole ali kao i uvek u ovoj prici lako se desi obratno od onoga sto ocekujemo.
 
E to me zanima. Mislis li da je mala verovatnoca da se opet bar privremeno spusti malo ispod 3.90 na koliko sam stavi order u trenutku kada je ltc presao 4.05.
 
Nije mala verovatnoca, ovde stvarno nikada ne mozes biti siguran 100%. Moze i pasti ali ja mislim da ce cena jako lagano na gore, izgleda da se malo stabilizovala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno