Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta to znaci? Pale stampac?
Moguce.. Kroz istoriju uvek se i to desavalo.. Zasto bi sada bilo drugacije? Pogotovo ako se ovaj isplanirani rat zavrsi i dodje do globalnog pomirenja.
U sve tri iz razlicitih uglova mozes naci odgovor zasto bi sada moglo biti drugacije. Ima i dosta gostovanja na YT gde promovisu knjige pa i na osnovu toga mozes saznati najbitnije ali knjige su prepune podataka, pogotovo ova prva pa ako te zanima treba procitati.

BTCUSD_2023-01-13_14-51-05.png
TF je 4h, ovaj patern kada se market raspadne sam nazvao žirafa (nacrtano zuto). Kada se žirafa formira onda se povuce fib i dobiju se neki leveli na osnovu kojih se moze trgovati.
Ovde je vidljivo da je svaki pokret na gore bio u vreme izlaska CPI a plus smo imali slabljenje dolara 8% DXY i 9% u odnosu na euro.
Ja imam teoriju da sve ovo radi Justin Sun uz pomoc CZ zbog problema sa USDD i da pokusavaju malo razdrmati market pre svih raspleta oko FTX, Genesis i Gemini pa ako dodje do raspada da ide sa sto jace cifre. Obicno je taktika da prvo katapultiraju altove, onda krenu lagano btc i eth pa jos jedan lagan skok altova i onda katapultiraju BTC a altove za to vreme tresu jer retail uhvati FOMO kada vidi da BTC skace pa da ne izgube priliku kupuju altove koji nisu napravili jos jedan krug.
Pratim Stable i lici mi na klasican pump sa istim parama koje se vrte u krug.
stableodpump.png
Sortovati ovo je dosta veliki rizik jer sve dok se sortuje posto oni drze menjacnice i vide presek dok ima musterija za likvidacije to ce im sluziti kao gorivo za rast tako da je uvek bolje sacekati da krene pad i onda probati oteti nesto nego kao sto obicno ja radim sortovati po levelima dok skace :)
DXY_2023-01-13_15-08-39.png
@morbius pisao sam ja ovde ranije jer sam u kriptu od pocetka, ima ovde dosta pametnih ljudi i moze se naci korisnih stvari. Kao i svuda ima puno bahatosti, sujete, bezobrazluka, neki su ovde i iz koristi posto su u pump/dump grupama pa namerno provociraju jer im svako drugacije misljenje smeta. Ja analize radim zbog sebe i gledam da nikom ne kvarim posao a ako je neko nepristojan ima dugme Ignor. Bolje procitati 1 losu analizu nego 100 copy/paste gluposti sa twitera.
 
Ja sam juče kupio BTC. Nadam se da je u pravu.

While these settings are still preferred in most trading contexts, chartists are always able to adjust them to fit different strategies. In cryptocurrency markets, for example, many traders adjust the Ichimoku settings to reflect the 24/7 markets - often changing from (9, 26, 52) to (10, 30, 60). Some go even further and adjust the settings to (20, 60, 120) as a way to reduce false signals.

Probaj sam.. Norak vozi na klasičnim podešavanjima
 
Gledam ovaj FET, kupio ga pre mesec dana po 0.08 kada sam ovde na temi spominjao AI projekte. Prodao ga samo par dana posle kupovine, zaradio nekih 25% i kao dobro je.

Sada je na 0.24.
Nisu velike pare u pitanju ali nije prijatno.
 
Probi 20k, no kao i do sada, ništa ne znači. Može već sutra (tj danas) da bude opet na 17k.
 
Videćemo. Za sada ovo ide baš ludo na gore. Previše naglo da se zadrži na tom nivou makar dan, dva.
 
Padose za 15ak min i 20k i 21k…
Lijepo za vidjeti 😍
 
Moze ako kitovima to odgovara ali ovo pokazuje koliko mogu brzo da ga vrate na 60 ako hoce. Sledeca psiholoske su 30,40 i 50k. Sta je muka, sto si kad je bio 60k mogao da kupis 50% vise dobara , ali ce zato ko bude strpljiv otici na 100k pa ce kompenzovati inflaciju
 
Moze ako kitovima to odgovara ali ovo pokazuje koliko mogu brzo da ga vrate na 60 ako hoce. Sledeca psiholoske su 30,40 i 50k. Sta je muka, sto si kad je bio 60k mogao da kupis 50% vise dobara , ali ce zato ko bude strpljiv otici na 100k pa ce kompenzovati inflaciju
Nema šanse, ovo je lep rast sada, ali na te neke nivoe da se vrati, ma kakvi. Kripto je prilično ozloglašen zbog svih fejlova u zadnje dve godine.. Kad dodje možda na 25K, neki novi skandal će da ga ošuri, nesto će već da se FUDuje na sva zvona.. Prostora za manipulaciju i nedovršenu regulaciju koliko voliš..I eto ga opet na 18k.
 
sta ti je dalo potvrdu da kupis?
Dobro pitanje, ali nemam nikakav indikator koji mi kaze - sad kupi.
Posmatram uopsteno celu pricu.
Ima ovde nekoliko clanova koji znaju sta pisu, medju njima si i ti. Onaj BTC chart o ciklusima, koji si i ti postavljao, jos uvek "radi". Ceka se kao 11-12k, a mi smo dosli do 15,8k. Mozda je to u stvari dno (a mozda i nije).Vremenski kad posmatras opet se uklapamo u te neke cikluse. Hocu da kazem da mozda nije los trenutak za novi ulazak (za one koji su na vreme izasli). Kada sam letos bio na kafi sa kolegom @Scorpyy rekao sam mu da cekam Novembar za novi ulaz. Ipak, nisam u Novembru nista kupio.

Neki od altova, koje pratim, su skoro dosli do iznosa koji je jednak minimalnoj ceni nakon ATH 2017. I to mi je interesantno.

"Napljuvali" su me poslednji put kada sam pomenuo da je covek koji ceka ispod 30k mozda u pravu. Kasnije vidim neki od tih otvaraju short na 20k, tako da mi je i to neki signal.

Nisam siguran sta mi je dalje ciniti, sta ako padne na tih 11 ili 12k, ili se desi @morbius scenario - 7k, a mozda i manje. Zato sam stavio stop-loss tu gde sam sad usao, da se zastitim od moguceg gubitka.
Nadam se da bi rast mogao da se nastavi i sledece nedelje, a mozda i do kraja meseca, ali to je cisto nagadjanje.

Kako god da se nastavi, meni odgovara.
 
Nije bitno da li si u pravu ili ne.. Bitno je da imaš svoj plan i da se držiš njega... Najgore kada poslušaš nekoga i bude loše.
 



dobar trejder ali mislim da je malo vise bull orjentisan
 
Ako uskoro probijemo 22.5k u maju ce te ima ti 60k
 
Ako uskoro probijemo 22.5k u maju ce te ima ti 60k
Volim da čitam tvoje postove jer si brat bull, ali ćete i imati napisano razdvojeno te ozbiljno blizu stavlja opciji ignore. :D

Šalu na stranu, verujem da je slučajno, ali u toku je epidemija nepismenosti na domaćim internetima da to nije normalno, pa da utičemo koliko možemo da se Bench pametna zajednica razlikuje od "normies-a".
 
₿REAKING: ~$4,000,000,000 worth of long #bitcoin futures trading positions were bought within the last few hours!

prvo mora da se ovo ocisti
 
Pa znamo kakav je bio prethodni Bull market, BTC je išao gore maltene bez korekcije i onda isto tako dole, bez pullback-a. Više puta.

Ako su isti market maker-i, nije isključeno da sada nastavi jako gore, da možda čak probije i 30k, pokupi poslednji FOMO dolar i vrati se opet na sub 20k.

Da bi ovo ličilo na novi bull, treba da probije 30k i povuče ozbiljnije ulaze. U suprotnom, ako nastavi pumpanje do 24-25k, ovi što pumpaju sada će samo biti exit liquidity za normies-e, a ne verujem da će to sami sebi uraditi.

Tako meni deluje.
 
1673692864605.png1673692967451.png1673692926733.png
nadam se da gresim

probijaje kanala moze da dovede do daljeg skoka... ali ima tu jos nivoa

silazni trend je trenutno... treba vreme da se to okrene
 
Ko je smeo da ga kupi tada mogao je lepo da zaradi short term. Ja nisam a imao sam order na 9.45 pa sam ga sklonio. E sada problem je sto sam hteo da ga kupim za 20k da bih osetio nesto konkretno a sa vecim iznosima se i rizik povecava. Mada to nista ne mora da znaci. Ono sto se najvise napumpa, najvise i padne. SOL ce ostati zauvek "tainted" zbog svega sto se desavalo oko njega i pitanje je da li su FTX/Alameda i ostali prodali ono sto su imali ili ce ovaj pump biti iskoriscen za to. Njega svakako ne bih drzao long term jer mi je rizican mada je dobar za short term trejdovanje zbog velikih oscilacija.

Kada smo kod SOL-a gde je tesla x2 da nam kaze sta je on uradio sa njegovom kupovinom? Da li je uspeo da sacuva onih 1000 komada koje je kupio na 13.5$ ili je popustio pod pritiskom :)

Sto se mene tice plan ostaje nepromenjen. No fomo i no homo :)

Ceka se BTC oko/ispod 14k, ETH oko 700$, ADA 0.2$ i Link na 0.45. U BTC/ETH bih ulozio oko 70-80% kesa i raspodelio ostatak na par altova od kojih su uz nabrojane jos i Atom, Strax, Matic i Avax. Njih pratim pa bih video sta i kako. To pricam samo za jedan deo USDT-a koji bleji na Binance-u. Ako odemo na 30k+ sto je po meni malo verovatno, definitivno izvlacim USDT jer ne verujem da bi vise pali na 14k i nize dugo vremena ako i ikad.

S' druge strane ako se ovo zelenilo nastavi jos neko vreme odgovara mi zbog prodaje stejkova. U slucaju Strax-a, moje zlatne koke, jedan Masternode trenutno donosi oko 3000 novcica na mesecnom nivou a cena jednog coin-a je trenutno nesto malo ispod 0.5$. U martu se ocekuje i ETH 2.0 upgrade koji ce omoguciti izvlacenje i prodaju tih nagrada. I tu se nakupila lepa kolicina jer to vec radim nesto malo vise od 2 godine. Trenutni APY u mom slucaju je 13.30% sto znaci da sam na godisnjem nivou dobar oko 4.5 ETH-a po validatoru. Sada tu treba biti pametan i videti sta raditi jer ce dosta njih prodavati nagrade i time obarati cenu ETH-a. Nije da mi treba kes ali mozda moze kroz trejd da se napravi neki ETH vise. Ili to ili ne rizikovati i u hibernaciju.

I da li ovo zelenilo znaci da sajberkurajber vise nije medju nama ili :) Saj nije hteo da proda LTC na 400+ ali je zato to mudro uradio na 40+ :) Saj gde siiiii? Daj malo nekog hopiuma ali na dole :)

Short term bear, long term bull :)
 
Da se nastavim na TA od juce:
BTCUSD_2023-01-14_12-38-53.png
ovo je nastavak analize od juce, kao sto se vidi dosli su do pocetka FTX pada i tu sto se tice TA postoje dve opcije.

Kada se uradi inverzija charta dobije se ovo:
BTCUSD_2023-01-14_12-41-07.png
ovo "bili smo tu MA dva sata" je slovna greska treba da pise "bili smo tu NA dva sata",
Isti patern kao sto smo imali na padu se moze formirati sada i na skoku. US berza radi tek od utorka i to je dovljno vremena da se ohladi ovaj ogromni RSI i da se sa te strane dobije prostor za novi rast.
Napisao sam da je veliki rizik sortovati juce jer oni jure "short squeeze" koji se desio juce na 21400 gde je kraj ovog fibb vrha i cifra sa koje smo krenuli novembarski FTX pad.
Za sada osim sto je sec krenuo da deli packe nismo videli nikakav rasplet oko toga, samo su gurnuli pod tepih.
Dve opcije sada:
BTCUSD_2023-01-14_13-06-40.png
Neki od prethodnika su dobro primetili da na pocetku bulla skoro da nije bilo retesta nego se samo guralo gore. To je u ovim okolnostima gde stable ne ulazi i nije resen ni jedan problem iz proslosti moguce ali malo verovatno. Sledeci jaci rasistance je na 24500 pa ona prazno do 30k. Sansa za to po meni 20% ali nisam vecu sansu davao ni da mozemo na preko 20k.

Zasto tako mislim evo objasnjenje. Prvo sveze stanje StableCoina
kretanjestable1401.png
stable 20212023.png
Dok ne vidim da ulazi stable ne verujem u neki dugotrajan oporavak.
Kao sto rekoh juce mislim da sve ovo radi Justin Sun sa drugarima kinezima a juce sam dobio jos jednu potvrdu.
Swap Tethera sa ERC20 na TRC20 mrezu a to je odradio Huobi 400 miliona dolara. (jako retka pojava)
Nakon nekog vremena 400 miliona BUSD je sa paxos trezora otislo na Binance jer tamo je trebalo za ono poslednje guranje BTC preko 21k
A u svemu tome sam prepoznao kineze jer znam iz nekih drugih stvari koliko su sujeverni. Kruzila je prica da je proizvodjac Garmin satova svoj najprodavaniji model Fenix 1-2-3-5-6-7 preskocio 4 jer su procenili da kinezi to nece kupovati posto im to donosi nesrecu. "In Chinese numerology, 888 usually means triple fortune, as a form of strengthening of the digit 8. On its own, the number 8 is often associated with great fortune, wealth and spiritual enlightenment. Hence, 888 is considered triple."
kinezi888.png
Prateci kretanje stable kroz mreze vidim da je vecina njihova.

I na kraju nabitnija stvar, Amerikanci su iscrpeli limit od 31.5 triliona za izdavanje obveznica i sada kongres treba odobriti povecanje limita zaduzivanja. Ako sam dobro razumeo imaju fore jos sledecu nedelju i onda nece moci povecavati cifre na obveznicama nego samo reemitovati ono sto istekne a smanjivati zalihe u trezoru (trebaju im pare za onaj zakon sto su doneli pre neko vreme od 1,3 triliona).
debtlimit.png
Plava linija je kolicina para u tezoru. Na slici se vidi kako je market reagovao na pocetku prosle godine kada je kongres odobrio povecanje limita za 2,5 triliona dolara. Trezor je odmah krenuo izdavati obveznice a tada je FED mogao kupiti mesecno samo 30 milijardi i kamate su krenule odmah gore iako je referentna bila na 0.2% Tada smo imali i pad kripta na pocetku godine.
Ako se sledece nedelje desi da kongres odobri povecanje duga i trezor krene izdavati obveznice da bi osigurao pare za trosenje to ce povecati kamatu odmah za 0.5%-1% i pre sastanka FED-a i imacemo pad berze sto moze povuci i kripto. U toj varijanti nam je 13.333 sledeca stepenica.
 
I na kraju nabitnija stvar, Amerikanci su iscrpeli limit od 31.5 triliona za izdavanje obveznica i sada kongres treba odobriti povecanje limita zaduzivanja.
Trebalo bi do cetvrtka da dostignu limit, a onda realokacijom sredstava mogu do juna da izguraju (ako je verovati vestima). U medjuvremenu kongres bi trebalo da izglasa povecanje ili privremeno ukidanje limita zaduzivanja.
Ako se ponovi situacija sa kraja 2021. mozemo ocekivati rast sve dok kongres zvanicno ne izglasa povecanje limita, a za to ima prostora jos 6 meseci.
Ne bih iskljucio mogucnost solidnog bear market rally. Mislim da je upravo cilj da se uvuce dobra kolicina tok stable-a koji stoji sa strane.
Trenutno je moje vidjenje da cemo imati prvo solidan rast pred konacan crash svih trzista.
Sta god da se desi ne verujem u btc ispod 10k, dok altovi mogu podosta da potonu.
Nivo od oko 25k mi je prvi za uzimanje profita.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno