Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj ICP se obuzdava da ne odskoci. Izgleda da ga drzi jedino ovo globalno posrnuce. Videcemo da li mrtav konj moze da pobesni.
 
Sve je veoma jednostavno, krenuće ovo i na gore gotovo sigurno. Pitanje je samo kada , za mesec-dva-tri ili godinu-dve-tri 😂
 
I bio sam na kraju u pravu što nisam poslušao NVT koji je dokazani odličan BTC indikator, ali se cena sada ne kreće po kripto pravilima. Da su stara kripto pravila još na snazi, bilo bi vreme za panic sell i ušli bi u dugi bear market.

Ali cenu sada diriguje berza. Na žalost, ni tu situacija ne deluje dobro. Tech-heavy index NASDAQ je pretrpeo poveću korekciju ove nedelje, nije iznenađenje što i kripto prati. Koliko je NDAQ bio preduvan, može on komotno još dosta da se koriguje, a da trend ostane očuvan. S obzirom da imamo poveći head and shoulders na kripto grafiku, postoji rizik od baš velikog pada, ali se ne bih kladio na taj scenario.

Na kraju mi žao što nisam poslušao svoj plan i krenuo da rasprodajem pre nego što se xmas rally završi. Ne kažem, verovatno su analitičari u pravu da veliki crash neće toliko skoro i da sadašnji pad ne pravi neku bitnu razliku na malo duže staze.
 
H&S pattern 😂

Odavno govorim da cemo vrv biti u opsegu 32-36k. Mada me ne bi cudilo da imamo bounce do 52k pa ponovnu korekciju. Sve ovo stoji da sada prati berzanske indekse ali ovakva dominacija altova koja je rezistentna na ovakvebsituacije nije dobra za btc i promenice se.

Screenshot_20220109_014653_com.tradingview.tradingviewapp_edit_656467754014412.jpg
 
Poslednja izmena:
I bio sam na kraju u pravu što nisam poslušao NVT koji je dokazani odličan BTC indikator, ali se cena sada ne kreće po kripto pravilima. Da su stara kripto pravila još na snazi, bilo bi vreme za panic sell i ušli bi u dugi bear market.
E do vraga, taman naučismo stara kripto pravila i ona prestala da važe. Ništa, idemo opet Jovo nanovo.
 
Izgleda da nam ne gine cedjenje drenovine do kraja meseca. U medjuvremenu ocekujem jedan mali bounce oko 44K. Ali onda ponovo jos jedan deep na 35-36K. (tu je 50% fibbo celog ovog ciklusa)Mnoge ce taj deep da prestravi zbog postojeceg patrona Glave i Ramena. Verujem da ce mnogi tad da krenu u masovno shortovanje i to ce onda biti izvrsna prilika da kitovi odigraju kontru.Ujedno bi price struktura bila slicna proslom dnu .
Ovo je naravno jedan hipoteticki scenario.U stvarnosti niko ne zna kako ce se odvijati kretanje kursa
 

Prilozi

  • MOGUC SCENARIO.png
    MOGUC SCENARIO.png
    427.8 KB · Pregleda: 74
Btw. ETH izgleda jednostavniji. On je sad na PI 100 Dnevni i 0.382 FIBB. Zato i mislim da nam iduce nedelje ide rebound :p
 

Prilozi

  • ETH.png
    ETH.png
    352.3 KB · Pregleda: 70
Meni je sve ovo besmisleno.
Jasno mi je kada krupna odluka neke od vodecih svetskih drzava utice na rast/pad BTCa ali mi nije jasno sta se sada desava.
Ok, krajem prosle godine su svi krivili kineze, koga sada kriviti? Kazahstan? Ma daj, nista se od nove godine nije desilo sto bi nas slalo u sunovrat.

Ni ta prica sa kitovima mi nije jasna, ispada da jedni drugima uteruju...

U 2022. godini nas verovatno ocekuju nove regulative na nivou EU, USA, Rusije i Kine. Ocekuju nas nove zabrane rudarenja tamo gde jos to nije zabranjeno i to ce normalno uticati na cenu ali brate mili sada se apsolutno nista ne desava osim sto sve vise ljudi ulaze i kupuje kriptovalute.
 
H&S pattern 😂

Odavno govorim da cemo vrv biti u opsegu 32-36k. Mada me ne bi cudilo da imamo bounce do 52k pa ponovnu korekciju. Sve ovo stoji da sada prati berzanske indekse ali ovakva dominacija altova koja je rezistentna na ovakvebsituacije nije dobra za btc i promenice se.

Pogledajte prilog 330841
Ovo il je djokaj il raketa..nema trece.
 
Licno ne verujem da ce ispod 40, branice ga tu kolko god treba

Licno ne verujem da ce ispod 40, branice ga tu kolko god treba
Bilo bi super. Ali mislim da se mnogi drze te cifre kao poslednje slamke spasa, posebno imajuci u vidu pomenuti patron (glava i ramena) koji projektuje cenu ispod 20K. Tako da pre stvarne promene trenda, moraju kitovi da dobro protresu gace sitnim ribama.Naravno moze to samo da bude par spajkica (volim da im tepam :) )Osim toga,vec smo napravili nizi mesecni candle. Licno sam mislio da ce vec januarski candle da bude pozitivan.Ali zeznuo sam se. Obicno pocetak novog TF oznacava i promenu sentimenta. Zato mislim da nece pre februara nikakav vatromet da bude. A do februara taman imaju vremena da ga trznu na gore (iduca nedelja) a onda da nas opet maltretiraju
Naravno.Sve je ovo samo neko misljenje. A misljenje je kao dupe, sto rece Prljavi inspektor ;)
 
vikned je ... statistika je pokazivala da u 2021 vecina vikenda je bila crvena... lagano
 
Za kes bi mi ovde bio ulaz... Fibbo kanal 0.236. To je oko 34k sredinom Februara. Ako se desi ranije oko 33k, mozda vidimo i spajkove u sivoj zoni ispod 0.236.

I ne... Nisam nikako zagovornik dugorocnog bear perioda niti propasti kripta, tek cemo videti debelih 6 cifara ali ne sada i odmah.

@Ljulje

Ja sa Btc-om mirno spavam.

IMG_20220109_152612_edit_670303614158655.jpg
 
Poslednja izmena:
Binance je pokrenuo novu opciju, Spot Grid Trading.
-izgleda mi interesantno, nema leverage pa samim tim valjda nema ni likvidacije, treba proučiti.
 
Vratio se u DOT i XRP, pojačo im brojno stanje za 10%
Nešto ADA prebacio u GALA, pa da vidimo šta će od sutra da se dešava.
 
U ovom slučaju je to deo složene operacije "Pojačajmo broj Cardana dok kilavi a ostali rade nešto". A ima ih deo u novčaniku koji se ne dira ni pod razno.
 
Ja se nadam relief rally da ce da dobaci do 50k da izadjem iz ovo malo altova što imam, pa da čekam tih mesec, 6, godinu, dve.
Adu bih kupovao ako padne malo jace, sad mi je nit tamo nit vamo a to mi vazi i za sve ostalo. Il nek padne ispod 38,39k btc da kupujem il nek raste da prodajem.
 
Svi avalanche coini su lepo skocili, ja imam blzz koji nije zabelezio veci pad, a trenutno je odlican buy blizz koji jeste imao veci pad i odlican potencijal za skok od bar x2. Tacnije imam dosta coina, png,joe xava i cra.
Ova mreza ce biti buducnost po meni.
 
Е људи, ја сам релативно нов у свему овоме, у августу сам купио прву, у септембру другу машину, копам етх, имам око 740 хашрејта, за сада је све ок. Него последњих 2 месеца ми је принос етх пао за 30-35%. Да ли је и код вас осталих који копате исто и зашто је то тако, ако јесте? Питам овде пошто немам кога то да питам. Друго, питао бих за савет, мада знам да се у ствари ништа не зна, ал ајде можда ми се упали нека идеја, имам неки износ од кога ми је сада 90% бтц а остало ЕТХ ХНТ И ЦХЕСС . Размишљам да 20-30% пребацим из БТЦ у 2-3 мања новчића, надајући се да ће расти више него БТЦ. Е сад, да ли је то паметно и ако јесте које новчиће предлажете као обећавајуће? Иначе не намеравам да продајем ништа бар не до новог максимума. Поздрав и хвала на одговору.
 
Pisem sa telefona zato je screen shoot sranje.

Will clemente-a na twittweru zapratite ga vredi mnogo ( nisam prvi koji ovo kaze ovde )

Screenshot_20220109_204808_com.twitter.android.jpg

Inace releif rally je najavio i Bejnamim i dodao da necemo ici na novi ATH nego da cemo ponovo da cemo verovatno da se vratimo i ponovo testiramo 40k i verovatno ovaj put padnemo ispod pa tek onda eventualno nastavimo na gore sredinom / krajem godine.

Sbzirom da nisam na njegovoj premium listi vise necu dalje kenjati o njegovim procenama ovde ( i tako sam vas nervirao uglavnom )

Ja licno mislim da novi ATH ne mozemo da dostignemo jos mesec dana kako god da okrenes a 40k je support koji mislim da ce i ubuduce verovatno da izrzi, ako padnemo ispod 40k nastavljam sa "ozbiljnijom" kupovinom.

Do tada uzimam samo ako nesta bas pretekne od plate tu i tamo..

Od daljeg prelaska u stable coine za sad ne planiram nista.
 
Е људи, ја сам релативно нов у свему овоме, у августу сам купио прву, у септембру другу машину, копам етх, имам око 740 хашрејта, за сада је све ок. Него последњих 2 месеца ми је принос етх пао за 30-35%. Да ли је и код вас осталих који копате исто и зашто је то тако, ако јесте? Питам овде пошто немам кога то да питам. Друго, питао бих за савет, мада знам да се у ствари ништа не зна, ал ајде можда ми се упали нека идеја, имам неки износ од кога ми је сада 90% бтц а остало ЕТХ ХНТ И ЦХЕСС . Размишљам да 20-30% пребацим из БТЦ у 2-3 мања новчића, надајући се да ће расти више него БТЦ. Е сад, да ли је то паметно и ако јесте које новчиће предлажете као обећавајуће? Иначе не намеравам да продајем ништа бар не до новог максимума. Поздрав и хвала на одговору.
Zato sto diff konstantno skace, odnosno nagrade se rasporedjuju na veci broj rudara. Npr pre godinu dana si mogao da iskopas skoro pola eth sa 180mhs, u medjuvremenu se desio fork, smanjene nagrade, povecan diff itd itd. Bice tako na dalje do konacne 0 i pos.
Mozda nije lose, moji trenutno favoriti za ulaganje su avax i coini na avalanche mrezi.
 
Često puta ponavljana glupost. Kripto Ponzi je zapravo u odmaklom stadijumu, nema tu još ne znam koliko mesta za rast. Apple i MS su giganti čija vrednost je takođe preduvana u sadašnjem tech balonu, zajedno sa kriptom će se i izduvati, s tim što će krpto proći mnogo gore. Često čujem da je market cap zlata target za kripto, ali ljudi ne kapiraju da je kripto već stigao zlato, većina zlata nije u investicionim polugama i novčićima, već u ogrlicama, prstenju i sl, van finansijske upotrebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno