Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prebrzo je krenuo nije da se zalim ali nikad nisam voleo vise od 2-3% skok u danu....

Bice tu jos nekih korekcija i svasta nesta..

Ali smo ovime dobili prostor za disanje u slucaju Evergrande-a / potresa / poplava / vulkana / cunamija i slicnih gluposti...

Naravno da igra nije gotova, ali mislim da sad vidimo svetlo na kraju tunela i da je gotovo sa "kidanjem zivaca"..

Saucesce svima koji su bili u shortu ili cekali 30k..
 

Prilozi

  • Screenshot_20211001_132124_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_20211001_132124_org.telegram.messenger.jpg
    128.1 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Limunade, limunade koli mi te dade, ostadose sorteri bez nade.:ROFLMAO:
 
Uh al ovo ne mirise dobro...samo tracak nade, al imam osecaj da cemo brzo opet na 41.700 pa klac klac. Pravo vreme za prodaju
 
Lepa pumpa za 1 oktobar i nadamo se poslednji juriš za ovu godinu 🙂
 
Jesam skrenuo sa teme...e sad ne znam dal je neko procitao ili nije posto je i bilo za brisanje. Mislim da je tako. I cenim svaciji trud i hrabrost i to sto je u pravo verme bio na pravom mestu ;)
 
@gaca
Aj elaboriraj to malo u temi za menjačnice.


Usput, evo jedna istina početnicima sa teme

kupovali bi i oni da imaju cime. Lako je kad nesto uzmes na 1000$ i vidis da ima eksponencijalni rast. Pri tome zaradis toliko da mozes da se igras i dokupljujes , siris biznise, i ulaganje u btc ti predje u igru. Ima mnogo ljudi ovde kojima je i 100e problem da uloze, i ovakvi postovi ih samo zabole jos vise. Svako gleda iz svog ugla, i nikome niko ne daje garancije. Eto ja sam na troncase izgubio oko 5000e jer sam verovao najblizima koji si tu izvrteli lovu, al eto zapalo bas kad sam ja usao da prsne sve... Isto to moze da se desi i sa BTCom a neko nema love da ceka sledece 4godine.
 
krastavac, tebe sam i imao u vidu kada sam ovaj link postavio. Ali džabe, opet ne kapiraš. Imaš 5k da baciš na neki scam a nemaš da akumuliraš BTC.
Kapiram ja sta si ti hteo da kazes tim postom, i to jeste istina ali treba imati razumevanja i za drugu stranu. Nemam akumulirano u btc nista, nikad nisam ni rekao da imam, kompletno sam u Hex-u , ucim, gledam, pratim, voleo bih i taj futures da naucim vidim da se tu lepa lova uzme ko je redovan ali nemam vremena da se posvetim tome ebg. Ono sto ja hocu da prenesem je da bas kad ti mali, sitni ljudi kao mi, ja, kako god budu usli u btc, e tad ce on da vredi te novce koje vi koji se ozbiljniji igraci cekate. Oni koji su hteli da uzmu velike kolicine , vec su ih uzeli. Usdt ocigledno poklanja BTC godinama.
Druga stvar, dokle god samo akumuliras nesto, a ne trosis to, ti si rob i tvoja lova je zarobljena. Price kako neko izvlaci opasnu lovu ovde su bajke. Svi ih vratimo nazad i cekamo jos. I onaj sto ima 1000 btc ih ne prodaje, vec vecno akumulira. E to je opasna kletva kripta.
 
Treba biti pametan pa izvlačiti neke pare. 1000$ u kriptu će možda biti 10000$ u kriptu za godinu dana, ali 1000$ u ruci je nova puška pre nove godine.
 
Kapiram ja sta si ti hteo da kazes tim postom, i to jeste istina ali treba imati razumevanja i za drugu stranu. Nemam akumulirano u btc nista, nikad nisam ni rekao da imam, kompletno sam u Hex-u , ucim, gledam, pratim, voleo bih i taj futures da naucim vidim da se tu lepa lova uzme ko je redovan ali nemam vremena da se posvetim tome ebg.
Nikola, iskreno saosećam sa tobom i žao mi je svih ostalih koji nešto čekaju, a cena stoji pa stoji, pa nema profita. Ne moraš da akomuliraš BTC, nemam ga ni ja.
Akomuliraj ETH i nemaš da brineš. Bolji je od BTC-a, pouzdan, dugovečan, a cena će ići brže od BTC-a.
Ono sto ja hocu da prenesem je da bas kad ti mali, sitni ljudi kao mi, ja, kako god budu usli u btc, e tad ce on da vredi te novce koje vi koji se ozbiljniji igraci cekate. Oni koji su hteli da uzmu velike kolicine , vec su ih uzeli. Usdt ocigledno poklanja BTC godinama.
Ovo je delimično tačno, ali ima još puno faktora koji utiču na cenu, koja gledano na 10 godina uvek samo raste i rašće i dalje.
Druga stvar, dokle god samo akumuliras nesto, a ne trosis to, ti si rob i tvoja lova je zarobljena. Price kako neko izvlaci opasnu lovu ovde su bajke. Svi ih vratimo nazad i cekamo jos. I onaj sto ima 1000 btc ih ne prodaje, vec vecno akumulira. E to je opasna kletva kripta.
I ovo je delimično tačno, zato što onaj koji ima druge potrebe, vadi profit i troši i ne obazire se unazad, a kako dođe slobodan keš vraća u koine.
 
@Nikola mJet iznenadio bi se koliko moze da se uradi sa 100 evra mesecno ...

Osoba koja je zadnje 3 godine kupovala BTC za 100 evra mesecnoi nije NISTA dirala / trejdovala i slicno sad bi imala 20,105 Evra

Na ulozenih 3600 evra.

Evo vam pa racunajte https://dcabtc.com?sd=2018-10-01&sda=3_years&f=monthly&d=3_years&ac=10000&c=false

Sa ETH-om je situacija daleko bolja ( ali nemam taj kalkulator sad da trazim )

Ovaj ciklus se Blizi kraju ( decembar / prolece / leto ne znam kad ce zavrsitiali imamo manje od godinu dana ).

Za godinu ipo dana kad BTC padne za 70% onda krenite da kupujete na vreme ..
 
Ma ko ima 100e mesecno da stavlja u btc i da veruje u skok? Pa ovde na forumu ima 10 aktivnih clanova na ovom delu. Ne pricam za sebe, pricam na globalnom nivou Srbije. Ovde ne zna 1% stanovnistva sta je btc.
Cuda sa 100e da se ostvare sam spreman da naucim, al nikako neko da lepo podeli kako se to radi. Kao da se krijete sa tim dobrim infom koji moze pomoci da i ostali zarade. Ne videh da je neko napravio video od 15min i objasnio lepo taj Futures npr na Binance.

Kripto je tek u povoju na svetskoj sceni, nije kasno ni za godinu da se udje, ali ako ima nacina za brze zarade, pa delite rodjaci sta i kako, cemu stiskavac ;)
 
A sto si se uhvatio za Futures ? Sta mislis da mozes da uradis sa futuresima a ne moze na spot tradu ?
Ne znam kako vidis da se tu lepa lova uzima osim da ti je neko rekao kao za tron.
Doktoriras spot pa onda ide ostalo ili se manes trogovine.
 
Mnogo nas je propustilo BTC, ETH i druge na veoma niskoj ceni, gledao sam ETH na 120$ u martu prošle godine ali krastavac kad nisam znao koliko je on zapravo važan.
Medjutim ovo je kripto, prilika ima na sve strane i mnogo dobrih projekata niče svaki dan, gledajte micro cap $50-200M, samo se upustite u istraživanje, vidite koji problem on rešava da li ima konkurenata itd. i najvažnije investirajte u tim pre svega koji taj projekat vodi.

Da li je neko čuo za Radix - XRD? Mišljenja?
 
Daj Boze, al nagli skokovi uglavnom rezultiraju jos naglije padove u kratkom periodu. Mozda je ovo onaj dan pred 3 dana sloma... Tesko, al nije iskljuceno nista.
Prosle godine kad je skocilo s 10 na 40K sigurno to nisi pricao ;)

Pritom, pricas za likove kako akumuliraju i ne trose nista... Ti imaju brdo para i bas ih briga, novac im ne treba, hoce da ulazu u nesto a novcica ima sve manje na trzistu i pametni su sto cuvaju. Nije ni istina da niko nista ne izvlaci. Pogledaj samo koliko je ljudi nestalo odavde iz teme. Izasli su s lovom i dobar deo ih se nikada vise nije ni vratio, neki retki su i pukli. Majneri svi do jednog izvlace, oni ne akumuliraju.
 
Majneri koje ja poznajem ni ne gledaju koliko su iskopali, ne zanima ih, cak su platili druge ljude da im prate sisteme. Kako god, vecina je kako vetar duva, cim se zacrveni krece plac, cim se zazeleni svi su vec otili na 1 bilion BTC. Zelje su jedno, stvarnost drugo, a buducnost sasvim trece. Svaka pumpa BTCa je bila bukvalno Pumpa, nesto sto ima vrednost i cija potraznja raste, ne spava 4 godine da bukne pa se opet skljoka. BTC je postao pumpa i privilegija bogatih da se jos vise obogate . Mi smo samo kap u moru koja nesto zicne sa strane i zato sam ja za to da se seruju informacije maksimalno kako bi smo zicnuli malo vise...
 
Majneri koje ja poznajem ni ne gledaju koliko su iskopali, ne zanima ih, cak su platili druge ljude da im prate sisteme. Kako god, vecina je kako vetar duva, cim se zacrveni krece plac, cim se zazeleni svi su vec otili na 1 bilion BTC. Zelje su jedno, stvarnost drugo, a buducnost sasvim trece. Svaka pumpa BTCa je bila bukvalno Pumpa, nesto sto ima vrednost i cija potraznja raste, ne spava 4 godine da bukne pa se opet skljoka. BTC je postao pumpa i privilegija bogatih da se jos vise obogate . Mi smo samo kap u moru koja nesto zicne sa strane i zato sam ja za to da se seruju informacije maksimalno kako bi smo zicnuli malo vise...
šta je pisac hteo da kaže?
 
šta je pisac hteo da kaže?
Pisac je hteo da kaze, apropo price o akumulaciji BTC-a, kupovine zadnje 3 godine po 100e koje su spominjale kolege itd da ljudi nemaju taj osecaj hvatanja buducnosti, posebno ne sada kada je ocigledan Pump Dump svaki cas. Pricam sa tacke jednog prosecnog gradjanina koji ima npr 10k eura u steku i eto nece da stoje u banci pa je cuo za kripto i sagledao mogucnosti. Pogleda desavanja i nece svojih 10k da stavi negde gde su danas 10k sutra 100k, a prekosutra 2k. E zato nema puno onih koji odvajaju po 100e mesecno, i onih koji akumuliraju duzi period. To je mali broj ljudi.

I apropo onoga sto sam rekao da ce btc skociti najvise kada bude imao svoj maksimalni broj korisnika, a to moze biti onda kada mali ljudi udju. Nije bitno kolika ce njemu cena biti, onog trenutka kad BTC bude siguran kao Stena, bez obzira na cenu, prodavace ga sigurnost ulaganja! Eto nadam se da je Pisac objasnio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno