Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neka predvidjanja gde je kraj ovoj "korekciji" ako se moze tako nazvati?? imam oko 600 USDT-a viska pa bi valjalo utopiti u neki/e koine(moze i predlog koje) :) Hvala
Zavisi koliko si spreman da čekaš. Sad može pasti npr na 42.000$, pa se dize na npr 45.000$, pa posle ponovo pada. Sigurno ćemo opet testirati 30.000$, samo je pitanje trenutka.
 
Zavisi koliko si spreman da čekaš. Sad može pasti npr na 42.000$, pa se dize na npr 45.000$, pa posle ponovo pada. Sigurno ćemo opet testirati 30.000$, samo je pitanje trenutka.
... verovatno na dnu sledeceg 🐻 perioda... 🤭🤭🤭🤭....
 
Pazi, ti imaš vrlo elegantnu teoriju gde se na oko sve lepo uklapa, ali džaba kad ona ne odgovara činjenicama na terenu. Činjenica je da se bond market priprema za deflaciju. Isto je činjenica da bond market praktično nikad ne greši. Ne računaj da si ti u pravu, a neki insajder sa 40 godina iskustva greši. Moraš da budeš fleksibilan u razmišljanju.
Deficit Američke vlade za 2021. godinu se procenjuje da će biti oko 3,5 biliona dolara.
Samo za otplatu kamata na postojeće dugove ide 300 milijardi dolara godišnje.
Stvarno misliš da će dozvoliti bilo kakvu deflaciju dolara i smanjiti dolivanje nove količine valute u sistem?
 
kako bi vi rasporedili CAKE/ETC/1INCH/neki dodatni predlog(za 530 USDT-a :) hvala. PS. Ulaz sad i u narednih 24h ne za pola godine :D
 
Eto vidiš, BTC pao za 3,5%, za samo 1.500$, a ADA odmah za preko 10%, sa 2,97$ na ispod 2,58$. 40 centi pade za tren. A šta će biti kad BTC padne 10.000$, 15.000$, kad BTC padne 20%-30%, pa ADA ima da se prepolovi lagano, cena ispod 1,5$. Ali naravno padece i drugi coini. Evo ETC već pao sa 77$ na 61$. 16$ padne dok kažeš pixla, a nije ni korekcija počela. Kako ćemo lepo naplatiti ovo strpeljenje. Za iste pare bar duplo kupiti.

Mene nervira jer sam iz sprdnje kupio ADA na $1.20 pre oko mesec dana cisto da vidim kako funkcionise ceo proces kupovine .. I sada kada treba da cekam da padne na $1.5 u bearu ili jakoj korekciji osecam se kao retard .. Ali sve je bolje od ovih cena .. Mislim da ADA trenutno pada oviliko jer je zaista bila prenaduvana zbog vesti za Sept. Malo su se ljudi zaneli .. Ali bih definitivno poceo da kupujem na $2.
 
Jbga, vidis da je covek bio u pravu 😉
Po njemu i dalje ima sanse da se spuatimo do nekih 42k jer je to nekih 10-15% dump a tu je masive support i onaj MA... ne znam samo za koji period 😊
Svakako Fibonacijev "zlatni dzep" kao i prethodnih ciklusa odradio svoje, lep odbitak pa nastavak 🚀🚀
Super.
Sledeći put onda pitaj njega, jer od mene nećeš dobiti odgovor... simple
 
Super.
Sledeći put onda pitaj njega, jer od mene nećeš dobiti odgovor... simple
Ne vidim cemu to...
Ja sam te pitao iz razloga sto je uvek bolje cuti misljenja vise osoba. Ako sam tebe pitao, pitao sam te sa razlogom jer si doata puta dokazao da znas sa trejdom, nisam pitao tamo nekog "Peru ili Miku".
U svakom slucaju izvinjavam se, nisam znao da ne cenis nicije misljenje sem svog.
 
Mene nervira jer sam iz sprdnje kupio ADA na $1.20 pre oko mesec dana cisto da vidim kako funkcionise ceo proces kupovine .. I sada kada treba da cekam da padne na $1.5 u bearu ili jakoj korekciji osecam se kao retard .. Ali sve je bolje od ovih cena .. Mislim da ADA trenutno pada oviliko jer je zaista bila prenaduvana zbog vesti za Sept. Malo su se ljudi zaneli .. Ali bih definitivno poceo da kupujem na $2.

ADA ima običaj da skače školski, u troskoku. Ovde su samo dve faze, očekujem i treću, posle par dana korekcije. Ovo nemoj da shvataš kao garantovano, ali mislim da vredi rizika. B. Cowen je najavio ADA od blizu deset dolara u ovom ciklusu još pre godinu dana, kada je bio oko 3 centa, sad je potvrdio da tu i dalje čeka top. Nisam ga poslušao onda, kupio sam tek na 30 centi. 🙄

screenshot.png
 
ADA ima običaj da skače školski, u troskoku. Ovde su samo dve faze, očekujem i treću, posle par dana korekcije. Ovo nemoj da shvataš kao garantovano, ali mislim da vredi rizika. B. Cowen je najavio ADA od blizu deset dolara u ovom ciklusu još pre godinu dana, kada je bio oko 3 centa, sad je potvrdio da tu i dalje čeka top. Nisam ga poslušao onda, kupio sam tek na 30 centi. 🙄

Pogledajte prilog 315658


Jel to znaci da bi ti onda poceo da kupujes na oko $2.5 ovih dana i cekao da izadjes na oko $9 u ovom ciklusu?
 
Deficit Američke vlade za 2021. godinu se procenjuje da će biti oko 3,5 biliona dolara.
Samo za otplatu kamata na postojeće dugove ide 300 milijardi dolara godišnje.
Stvarno misliš da će dozvoliti bilo kakvu deflaciju dolara i smanjiti dolivanje nove količine valute u sistem?

Većina toga je spoljašnji dug, države plaćaju reket Americi da bi ostale u dobrim odnosima. Svesne su one odavno da SAD taj novac nikad neće vratiti, ali im je Američka vojna pretnja uvek potrebna i to se nije izmenilo. Niko drugi sem Amerike neće da troši trećinu budžeta za vojsku, jeftinije podmititi SAD da ti čuvaju guzicu.

Amerika ne sme da dozvoli veliku inflaciju, jer bi to dovelo u pitanje status dolara kao svetske rezervne valute, što je vitalno ako žele da stranci nastave da investiraju u američke kompanije. Kako će se tačno sve pomiriti, ja nemam pojma da ti kažem, ali recimo jedan scenario bi bio dođe novi slom, banke opet nelikvidne, nema kredita, deflacija, vlada ponudi novu digitalnu valutu kao kontra meru. Ne znam šta će sve biti, ali raja je spremna da proguta nove radikalne mere u velikoj krizi.
Jel to znaci da bi ti onda poceo da kupujes na oko $2.5 ovih dana i cekao da izadjes na oko $9 u ovom ciklusu?

Ja ni u ludilu, ali ako je neko baš zapeo da uđe u ovom ciklusu, tu mu je jedna od mogućih tačaka ulaska.
 
Ne vidim cemu to...
Ja sam te pitao iz razloga sto je uvek bolje cuti misljenja vise osoba. Ako sam tebe pitao, pitao sam te sa razlogom jer si doata puta dokazao da znas sa trejdom, nisam pitao tamo nekog "Peru ili Miku".
U svakom slucaju izvinjavam se, nisam znao da ne cenis nicije misljenje sem svog.
Moje mišljenje je da nisi u pravu. Tako jedan amater ne bi trebalo da priča sa profesionalcem. Pitaš Simketa za mišljenje, pa ga upoređuješ sa tamo nekim, pa ako slučajno ispadne lošije, trljaš mu na nos, eto vidiš da je onaj bio u pravu. Izvinjavaš mu se, a uz put podbadaš o mišljenju. Ne priliči to ako želiš besplatan savet.
Možda je u ovom trenutku taj tvoj lik u pravu, a kroz par sati ili dan dva, se ispostavi da nije. Sve zavisi kako gledaš i u kom periodu. Nije ni Simke prorok, ali ima najviše iskustva od svih nas zajedno i njegovo mišljenje treba uzimati vrlo ozbiljno, ali je na svakom od nas sva odgovornost kako investiramo. Ja sam slušajući Simketa dobro prolazio, mada nisam uvek primenjivao njegove savete, jer je on trejder, a ja holder i amaterski trejder.
Eto sada razmišljam kada da krenem da kupujem za par desetina k zahvaljujući Simketu. Mislim da treba još strpljenja za ulaz. Toliko od amatera.
 
Priča se o bullu, a na Google-u nikad manje pretraga o Bitcoinu. Publika je jednostavno nezainteresirana. Nema ko da pogura cenu. Izgleda da je prošlo vreme bulla, a videcemo dokle će mačka da lebdi u skoku.
8582A968-9202-4E16-8E9B-D42183DE683B.jpeg
 
Moje mišljenje je da nisi u pravu. Tako jedan amater ne bi trebalo da priča sa profesionalcem. Pitaš Simketa za mišljenje, pa ga upoređuješ sa tamo nekim, pa ako slučajno ispadne lošije, trljaš mu na nos, eto vidiš da je onaj bio u pravu. Izvinjavaš mu se, a uz put podbadaš o mišljenju. Ne priliči to ako želiš besplatan savet.
Možda je u ovom trenutku taj tvoj lik u pravu, a kroz par sati ili dan dva, se ispostavi da nije. Sve zavisi kako gledaš i u kom periodu. Nije ni Simke prorok, ali ima najviše iskustva od svih nas zajedno i njegovo mišljenje treba uzimati vrlo ozbiljno, ali je na svakom od nas sva odgovornost kako investiramo. Ja sam slušajući Simketa dobro prolazio, mada nisam uvek primenjivao njegove savete, jer je on trejder, a ja holder i amaterski trejder.
Eto sada razmišljam kada da krenem da kupujem za par desetina k zahvaljujući Simketu. Mislim da treba još strpljenja za ulaz. Toliko od amatera.
Moje misljenje je da ne treba traziti savete ni od koga, pa ni od Simketa. Svako treba da istrazuje i da radi po svom obodjenju. Kad nesto krene po zlu onda ce Simke biti kriv.
Znaci DYOR i tako ulazite
 
Moje mišljenje je da nisi u pravu. Tako jedan amater ne bi trebalo da priča sa profesionalcem. Pitaš Simketa za mišljenje, pa ga upoređuješ sa tamo nekim, pa ako slučajno ispadne lošije, trljaš mu na nos, eto vidiš da je onaj bio u pravu. Izvinjavaš mu se, a uz put podbadaš o mišljenju. Ne priliči to ako želiš besplatan savet.
Možda je u ovom trenutku taj tvoj lik u pravu, a kroz par sati ili dan dva, se ispostavi da nije. Sve zavisi kako gledaš i u kom periodu. Nije ni Simke prorok, ali ima najviše iskustva od svih nas zajedno i njegovo mišljenje treba uzimati vrlo ozbiljno, ali je na svakom od nas sva odgovornost kako investiramo. Ja sam slušajući Simketa dobro prolazio, mada nisam uvek primenjivao njegove savete, jer je on trejder, a ja holder i amaterski trejder.
Eto sada razmišljam kada da krenem da kupujem za par desetina k zahvaljujući Simketu. Mislim da treba još strpljenja za ulaz. Toliko od amatera.
Ne znam gde je Simke bio 2017, ne secam se da sam ga tada vidjao na forumu, ali je Captain Crash bio tada ovde i ostao je isti dosadni noob koji ne ume da sabere 2+2 u kriptu.

Malo je moderacija popustila, nisu strogi kao pre, pa se i captain crash razmahao i podbada i propituje ociglednog profesionalca.
 
Pitanje za iskusne tradere. Koliko Vam znaci vreme izmedju 23 i 03:00h u trade-u? Primetio sam da se oscilacije na dole uglavno desavaju u tom vremenskom da kazem medjuperiodu?
 
Pitanje za iskusne tradere. Koliko Vam znaci vreme izmedju 23 i 03:00h u trade-u? Primetio sam da se oscilacije na dole uglavno desavaju u tom vremenskom da kazem medjuperiodu?
02h je najbitnije vreme od celog dana, jer se tada po našem vremenu zatvara dan na chart-u ( close daily cande ). Tada se uglavnom i otvaraju i zatvaraju pozicije ko trejdune na većem time frame-u.
Isto je bitno kad je funding na bitmex-u i binance-u. 3x dnevno je na svakih 8h i tu uglavnom skalperi ( trejderi na malom tf sa velikim pozicijama ) zatvaraju ( pre funding-a ) i i otvaraju ( posle funding-a) pozicije koje ne drže duže od par sati.
Moje misljenje je da ne treba traziti savete ni od koga, pa ni od Simketa. Svako treba da istrazuje i da radi po svom obodjenju. Kad nesto krene po zlu onda ce Simke biti kriv.
Znaci DYOR i tako ulazite
Naravno, to ja stalno i pišem ovde. Ali je najlakše napisati: " Imam 500 ili 5000e i šta da kupim " bez da se istraži ni 0.1% u šta će uložiti svoj sopstveni novac,i posle bude češanje... Zato sam i prestao da odgovaram na takve poruke.
Ne znam gde je Simke bio 2017, ne secam se da sam ga tada vidjao na forumu, ali je Captain Crash bio tada ovde i ostao je isti dosadni noob koji ne ume da sabere 2+2 u kriptu.

Malo je moderacija popustila, nisu strogi kao pre, pa se i captain crash razmahao i podbada i propituje ociglednog profesionalca.
Bio je ovde odavno, ali nisam imao privilegije da postujem u ovom delu foruma, pa se nisam iskreno ni trudio da budem aktivan. Vratio sam se kad je ta opcija ukinuta na poziv par članova. Bio sam aktivan na discord-u i telegramu uglavnom.
 
Poslednja izmena:
Treba da se pomazemo svi! Svako po nesto pa se zaokruzi. Danas meni ovo sutra tebi ono ;)
Ovako bi u idealnom svetu trebalo da bude, ali...

100x odgovoriš na pm, daš milion saveta i posle te još taj isti klinac zaj...va javno, kome su jedini izvori informacija youtjub gurui, koji trejduju sa pasuljom, i prodaju " kurseve i budalaštine ", a i veoma je upitno da li uopšte trejduju, već se finansiraju isključivo od pregleda i crkavice koju zarade od yt i naravno od prodavanja magle.
 
Ovako bi u idealnom svetu trebalo da bude, ali...

100x odgovoriš na pm, daš milion saveta i posle te još taj isti klinac zaj...va javno, kome su jedini izvori informacija youtjub gurui, koji trejduju sa pasuljom, i prodaju " kurseve i budalaštine ", a i veoma je upitno da li uopšte trejduju, već se finansiraju isključivo od pregleda i crkavice koju zarade od yt i naravno od prodavanja magle.
a razumem i to, zato ne odgovaras na PM :) . Morate i vi iskusniji znati da nemaju svi vremena da istrazuju kao vi. Ok, mozes reci sta me briga kako sam ja imao, ali onda dodje uvek dan da se to isto vrati, jer ne mogu sve sfere zivota da se pokriju. Ja pomognem gde mogu, a ko i kako , i dal ce se ikada vratiti nema veze, gde mogu, pomognem. Mislim da ne treba previse da se osvrces ni ti, ni tebi slicni na to sta ce ko i kako shvatiti, ti das tvoj savet i to je to. Jedino s tim razmisljanjem je napredak moguc u vise sfera. Ja kad bi se osvratao gde me je ko zavrnuo.... Idemo dalje, bitno da ide na bolje :) Odosmo s teme u PM :)
 
Ne znam gde je Simke bio 2017, ne secam se da sam ga tada vidjao na forumu, ali je Captain Crash bio tada ovde i ostao je isti dosadni noob koji ne ume da sabere 2+2 u kriptu.

Malo je moderacija popustila, nisu strogi kao pre, pa se i captain crash razmahao i podbada i propituje ociglednog profesionalca.
pazi stvarno, uopste ne bih zapazio da nisi rekao :D formalno je captain crash ovde lisac i stari vuk kripto foruma... kucka ovde poruke mnogo pre simketa :D
 
samo neka kucka, sad je na ignoru
Morate i vi iskusniji znati da nemaju svi vremena da istrazuju kao vi.
jasno mi je to, ali ako već imaš vremena da gledaš jutjub, a nemaš da istražiš sam ušta ulažeš i kako...
Svaki taj video od njih traje bar po 20-30 minuta i duže, po par puta dnevno... i dođemo na dosta više bačenog vremena na ništa :) umesto uložiti malo vremena u sopstvenu edukaciju, ili spavanje ili šta god.
E taj deo ( fenomen ) mi nije jasan.
 
Poslednja izmena:
C98 je stvarno vrhunac manipulacije. Ode na 6$ za vreme dumpa svih ostalih coina. Ima mali cap i supply i verovatno ga Binance pumpa. Nisam ostao u njemu jer je bio uzasno spor. Necu ni da ulazim jer verovatno opet ce da ga obore i ostanu mnogi zarobljeni na ovoj ceni.
 
Ima li kakvih vesti vezano za MTGox
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno