Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima jos 2-3 nedelje do puistanja smart contracts-a na ADA-i.

Ja cu sacekati jos nedelju-dve-tri sa eventulnim povlacenjem profita.

A i ako ne povucem ova voznja ADA-e je bila jako profitalbilna tako da mi se ne zuri nigde ( za sad ).

Svakako bi samo prebacio taj novac u BTC
 
Ada je vec 10 milijardi Mcap iznad BnB. Ovako kako ide reklo bi se da 100Bn nije nedostizno u sledecih par nedelja.
 
Hvala Simke. Ušao sam dosta u ADU na oko 0.95, ali pošto sam uglavnom holder,
još mi se ne izlazi. Halavost nije vrlina, znam, ali ...
Šta znam, kako god... Samo nemoj da bude posle plakanja i " što nisam prodao bar deo " :)

Meni je prosećan ulaz u adu bio ispod 0.1$, oko 0.07-0.08$. Deo ade prodao danas na 2.533, oko pola ću na 2.983$, i ostatak malo ispod 5 ako bude sreće.
Izvukao sam uloženo odavno trejdovanjem, pa je ovo sve čisto i dokle god da ode, dobro je.

Još mi je ostao matic i eth da uzlete kako treba, i dosta od mene sa altovima za ovaj ciklus. Onda smo btc laganao.
 
On bi rekao sto vise letis vise ces da padas haha. Pa ok ima logike.
Nisam do sada na binance video ovako mali volume btc. Sta to moze da ucini za dalje?
132.39M samo 😮
A neee stavio sam u favorite usdc par a ne usdt...sve ok..
 
Ja iskreno cekam da skoci sto vise moze i onda cu tek da krenem prvo da shortujem pa onda da kupim jeftinije. Izgubio sam trku ovaj put. Moram na popravni :)
I sada kratko ubodem neki short i long ali male su to sve oscilacije.
Najvise me nervira sto nemam pojma dokle ce ovo da traje i dokle ce da ide i do kada..ali naravno neka ide zbog vas. Ja cu da cekam ;)
 
Šta znam, kako god... Samo nemoj da bude posle plakanja i " što nisam prodao bar deo " :)

Meni je prosećan ulaz u adu bio ispod 0.1$, oko 0.07-0.08$. Deo ade prodao danas na 2.533, oko pola ću na 2.983$, i ostatak malo ispod 5 ako bude sreće.
Izvukao sam uloženo odavno trejdovanjem, pa je ovo sve čisto i dokle god da ode, dobro je.

Još mi je ostao matic i eth da uzlete kako treba, i dosta od mene sa altovima za ovaj ciklus. Onda smo btc laganao.
Симке, на колико чекаш матик и етх?
 
Симке, на колико чекаш матик и етх?
Eth na 5, 7.5 i 10k, ili oko 0.1 - 0.125 i 0.15 kroz btc jer mi je ulaz baš nisko i kroz usd i krod btc.
Matic samo kroz usd na 2$ pola, pa na svakih +1$ po pola od ostatka, i dokle stigne. Tu mi ulaz nije baš dobar, ali ono... malo ispod 1$ sam krenuo da akumuliram.

edit:
U principu, strategija za altove je sledeća:

Na 2x se prodaje po 50% i dokle stigne.

Primera radi, kupiš recimo za 1000$ ada na 1$, i imaš 1000 ade. Na 2$ prodaš 500 komada i vratiš uloženo, pa ostatak na 2$ ponovo 50%, pa na 4 isto 50%, itd... i praktično svakom prodajom uzimaš po 1000$ čisto za dalje investiranje ili troškarenje.
Kad vratiš uloženo ( prvom prodajom na 2X ), investiraš u drugi i cepaš isto. Na 2x prodaješ po 1/2 i tako u krug, u treći - peti - deseti, koliko mižeš ispratiti i koje proceniš da mogu skakati.

Najbitnije je da uhvatiš prvih 2x i izvučeš uloženo, dalje ide sve lakše, jer kad se zauka...

Nadam se da nisam previše zakomplikovao :) ako nešto nisam lepo objasnio, pitajte.

E sad, verovatno nekom ne odgovara ovakav način, što poštujem naravno.
Nekom je bolje da kupi 10 novčiča za 100$ i ne dira do 5-10-100X i onda da proda. Sve zavisi sa koliko se love igraš.

Pisao sam ranije o ovoj strategiji i meni radi, i zato je i ne menjam.
 
Poslednja izmena:
Citam pola sata sta pisete preleteo sam dosta postova,nemam blage veze sta pisete ali je jako zanimljivo,kao utakmica jedni napadaju drugi se brane ,samo napred uzmite lovu i za mene :D
 
Odgovoricu samo jednom, ne provociram, dodao sam ovo i ima veze sa cenom svakako.
Pricao si kako ovde pisu samo moonboys-i, kako cemo nove clanove da prevarimo da kupe btc na 50, pa ce da im se prepolovi vrednost sutradan itd itd...
Samo nauk bas za te clanove, niko ali niko ne zna sta ce da bude za 10 min, a kamoli za 2 meseca u kriptu. A pogotovo kad neko tako samouvereno iznosi sigurne cinjenice.
Bice i to sto si ti rekao ali ne znamo kada.
 
BTC polako počinje da priprema napad na 50k, stari dobri hash ribbons nikad ne izneveri. Ovde bi trebalo da krene malo otpora jer je bio support ranije.

ADA, koliko je to zahvalan novčić. Koliko god da ga kupim, nikad ga nisam kupio dovoljno.

Sve ide po planu, žurku jedino mogu potresi na berzi da pokvare. Dolar indeks je danas napravio novi high za ovu godinu, to je loš znak, kad dolar raste, kripto obično pada, ali to je lagging indikator. BTC je ove godine blisko pratio prinos US10 obveznice, sada tu postoji divergence. Da ne pominjem divergence između stocks i transport indeksa, što je i 2000. i 2008. i 2020. bio slom u najavi. Dakle u vazduhu miriše krv, ali ja se opet nekako nadam da ćemo valjda imati par nedelja mira i tišine dok kripto ne kompletira double bubble. 🤷‍♂️ 🤷‍♂️
 
Dokle god ne nadmašimo 65.000, mi smo u bearu. Tako je i sa 20.000 pao na 11.000, pa se onda digao na 17.000 i svi mislili da se vracamo, a onda je pao još vise. Samo strpljivo sačekaj svoje vreme. Ja sam ladan kao spricer, jer znam šta dolazi. Vreme koristi da proučavas kretanje coina u ovoj mački i da nadjes coine koje ćeš kupovati kad dodje slom cena. Spremaj se za slom. Proceni dokle bi koji coin mogao da padne, postavi ordere, zapali lulu i uživaj. Strpljivi ribolovci upecaju najveće somove. Najveća greška bi ti bila da podlegneš euforiji i sada na vrhu udjes u voz. Oni se raduju jer imaju coine od ranije. Ti bi ih sada isplatio i izgubio velik deo vrednosti, a oni bi tvojim novce ponovo kupovali u bearu.
DC739887-0011-4C81-8853-22417A57B532.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja ne znam vise sta da mislim, stalno se vracam na ovaj La post od Januara-Februara. Potrefio je sve ali sa vremenskim zaostatkom od mesec-dva. Dakle umesto "do leta" ja bih rekao "do jeseni" i onda idemo dalje po njegovim prognozama...

Screenshot_1.jpg

Sve pod uslovom ako je to bila ona opasna korekcija koju je on naveo, ili mozda jos nije bila? 😂

Sve moze a i ne mora da znaci.
 
Vidim da na skali pohlepe i straha je 78, odavno nije bio vrci broj. Svaki put kad je najveća euforija, desi se suprotno.
2A7D7E1C-7D29-4522-9CFA-9CDB3BF8FB21.jpeg
 
Vidim da na skali pohlepe i straha je 78, odavno nije bio vrci broj. Svaki put kad je najveća euforija, desi se suprotno.
Pogledajte prilog 315338
Mene cudi kako to da pored toliko euforije i 99% YT kanala koji pumpaju cenu kripto valutama BTC vec nije stigao do 100K, makar i kao spekulacija ..

Objektivno, 100% i nije neki skok u kripto svetu, videli smo da je SOL skocio toliko za desetak dana .. Sta bi bio problem da glavnog baju kripto sveta BTC napumpaju toliko i naprave totalnu eksploziju i upecaju sve ove neiskusne koji se jos razmisljaju da li da udju?
 
Ispratite Solanu, odlicno napreduje.

Šta ima da ga prate, kad je taj brod davno otplovio. Sad je bolje i ne pogledati u tom pravcu.

Ja sam očekivao da se DeFi novčići na Ether mreži odlepe zbog London forka, kad ono odlepili se DeFi novčići nevezani za Ether. LUNA stigla na 12 milijardi cap, a ima samo tri dapps na celoj mreži, lol. Ovo je sve prilično sreća, nema mnogo logike, skače šta u nekom momentu dođe u modu.
 
Ja ovde vidim dolazak melt up-a. Razmisljam pre sat vremena da uzmem COS jer nije imao svoj run, evo skocio 30% za pola sata, UMA isto, STMX isto, jedan za drugim će da kreću. Uzimajte profit polako. Od početka ovog run-a od 30k mi smrdi nešto, mali volume, nikakvih pozitivnih vesti nije ni bilo.
 
Poslednja izmena:
Mene cudi kako to da pored toliko euforije i 99% YT kanala koji pumpaju cenu kripto valutama BTC vec nije stigao do 100K, makar i kao spekulacija ..

Objektivno, 100% i nije neki skok u kripto svetu, videli smo da je SOL skocio toliko za desetak dana .. Sta bi bio problem da glavnog baju kripto sveta BTC napumpaju toliko i naprave totalnu eksploziju i upecaju sve ove neiskusne koji se jos razmisljaju da li da udju?
A zašto bi stigao do 100.000$? Zašto bas do 100.000$? Pumpaju oni, ali neće ljudi vise da kupuju, svaka pumpa ima svoje limite. Da je stigao do 100.000$, ti bi pitao a zašto neće bar do četvrt miliona. Pa dosta su napumpali, prošle godine u martu je bila cena ispod 4.000$. Ovo sve je sasvim normalan tok stvari. Imao si ogromnu cenu, onda se desio slom, onda su ljudi krenuli da kupuju u tom slomu pa imas logično neki skok (mrtvu macku), ali bear se nastavlja dalje. Samo ti čuvaj 💰. Naplatices to debelo. Daljeg rasta cena nema bez velikih investitora. A veliki investitori se zovu investitori bas zato sto investiraju. A oni znaju kako se investira. Ne investira se na vrhu. Oni još ne ulaze u BTC. Pre novog ATHa, mora doći još jedan slom cena. Zamisli sada kupis SOL na 80$, i u slomu ona padne na 30$. I onda čekaš čitavu vecnost da budes na 0. A zamisli sada uzmes SOL, i čekaš ko zna koliko da bude 160$ i uzmeš samo 2x. A onaj ko je u slomu uzeo za 20$ pre neki mesec, on već ima 4x. U slomu se kupuje. Kakve god da su cene, uvek će se dešavati slomovi, i uvek treba kupovati isključivo u slomovima. Kupovinom u bullu možeš zaraditi, a kupovinom u slomu ćeš se obogatiti.
 
Vidim da na skali pohlepe i straha je 78, odavno nije bio vrci broj. Svaki put kad je najveća euforija, desi se suprotno.

Ne. Fear&Greed je dobar kontra indikator u periodima slabog interesovanja za kripto, tad treba da radiš suprotno od njega. Međutim, u periodu velikog interesovanja za kripto, kada vlada euforija ili panika, Fear&Greed je pozitivni indikator. Pokazivao je greed šest meseci tokom rasta u ovom ciklusu. Kamo lepe sreće da sam prodao sve kad je počeo da pokazuje da fear raste, uzeo bih celu jednu svoju godišnju platu profita.
 
Ала се намешта неком цена! Које су то мутне радње и то на светском нивоу! Ко је ухватио у 13.00 часова да се докупи, добро је прошао.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno