Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, ATH ce jako brzo. Pauza? Pa sta si do sad cekao? Nece bull tebe da ceka, koristi svaku priliku.

Ko kaze da BTC ne moze 6 kvartala da bude u plusu? Ovakvu situaciju nismo imali nikada do sada, ne nasedaj na to uopste, to ne treba ds ti bude nikakav bitan faktor.
To je kao da igras crno crveno na ruletu i da kazes da nikada otkad igras nije bilo vise od 5x ista boja u nizu i da 6x ne moze. Ako se izvuce 5x i dalje je 50% sanse da bude i sesti put ;)
Buducnost ne mozes predvideti na osnovu proslosti. Neke stvari se ponavljaju ali uvek bude neki novi twist ;)
Dosta stvari si sad napisao pogresno.
Prvo, u ruletu nikad nije 50% sansa jer postoji zelena. Drugo, ako zanemarimo zelenu, verovatnoca da 6 puta bude ista boja je 0.5 x 0.5 x 0.5 x 0.5 x 0.5 x 0.5. Probaj da bacas novcic pa ces videti koliko je tesko da 6 puta padne ista strana.
Trece, niko nije rekao da nije moguce vec da se jos nije desilo da btc 18 meseci zaredom bude na svaka 3 meseca u plusu. Svakako da je moguce, ali da bi se to desilo bull treba da traje jos 8 meseci.

Inace mislim da balon jos nije pred pucanjem i da ima jos prostora za rast. Balon pred pucanje se jako naduvava i na vrhu se zadrzava jako kratko i brzo krece na dole. Btc ide vec dosta dugo sideways na oko 60k pa to tesko da je vrh. Jos jedan pump do 75-90k i to bi moglo biti to. Opet ovo je samo moje misljenje i neki nivo na kojem bih 100% izasao.
 
Imam jedno pitanje , inspirisao me je post iznad , da li postoji razmisljanje o 100% izlasku kod clanova koji su napravili ozbiljnije pare na ovome.Koja je to cena BTCa , da bi neko otisao bas 100% u Fiat?
 
To sve zavisi kako ko posmatra kripto i sta mu je cilj. Ja cu izaci 100% ako dosignem cilj jer cu dalje da ulozim u nesto realno. Posle kad btc padne 70% a altovi 90% opet postepen ulaz.
 
@Cika.Gavra
Saj je u pravu. Ako je palo 5X crveno, šansa za 6 je 50%. Ako tvrdiš da je suprotno, onda možeš bez problema da se obogatiš na ruletu :). Mislim da neće biti nekog velikog pada cena dok LTC ne odradi svoj krug. Nakon toga, može biti svašta. Simke je primetio dobro za funding, lagano se javljaju negativni znaci.
 
BeamX je planiran za kraj maja, pocetak juna 🤔
Pitanje da li je ovaj skok sto se to blizi ili jednostavno zakasnela rekacija Beam-a, obzirom da se vukao kao prebijen ker zadnja 2-3 meseca...
Sad se zaista pitam posto je 80+% ovde kao i sam LA Prestige najavio potvrdu za 200+k (ili 150k)za BTC da li je to izvodljivo zaista u ovom ciklusu jer ako bi se to desilo, gledajuci sadasnje cene Altova(Beam konkretno) pa koliko on i oni mogu jos gore?
Ja sam pominjao da bi mi bilo drago da Beam vidim do leta izmedju 3-5$ POD USLOVOM da ciklus potraje bar do jeseni. Ako bi se ponovio scenaruo iz 2017 kraj, pocetak 2018...to bi islo gore fino tih zadnjih 10-15 dana.
Nesto se sad tripujem obzirom da samo gledam Beam od Altova da ovo ide prebrzo!? Mozda sam dosta dugo bio u "crvenom" (mada sam i usao te 2017 kad je zurka bila skoro gotova negde u Novembru 😁) pa zaboravio da je ovo mozda i normalno kretanje 😳
____________________
Gledam sad na CoinGecko... pa u top 300 coina i nije bas mnogo onih koji se zelene, uglavnom su vecina u crvenom. Sad, neki manje, neki vise, oni koji se zelene nisu nesto mnogo u % isli gore zadnja 24h...
 
Poslednja izmena:
To sve zavisi kako ko posmatra kripto i sta mu je cilj. Ja cu izaci 100% ako dosignem cilj jer cu dalje da ulozim u nesto realno. Posle kad btc padne 70% a altovi 90% opet postepen ulaz.
Pa tvoje misljenje mi je bilo jasno i iz prethodnog posta :) , pitanje je bilo za ljude koji su vec svoj portfolio od crypto para diverzifikovali.Izlazak 100% mi se u tom slucaju cini kao ona prica da li ce neko trgovati BTCom kada cena bude xy.
 
Imam jedno pitanje , inspirisao me je post iznad , da li postoji razmisljanje o 100% izlasku kod clanova koji su napravili ozbiljnije pare na ovome.Koja je to cena BTCa , da bi neko otisao bas 100% u Fiat?
Nikad 100%. I da je neki katastrofalni krah, ostavio bih makar 5% čisto da nastavim gejmplej.
 
Imam jedno pitanje , inspirisao me je post iznad , da li postoji razmisljanje o 100% izlasku kod clanova koji su napravili ozbiljnije pare na ovome.Koja je to cena BTCa , da bi neko otisao bas 100% u Fiat?
Mislim da ja nikada necu izaci iz ovoga osim ako sve ne propadne. Ovo je meni posao. Sve sto imam cu preneti na klince kada vise ne budem zeleo/mogao da se bavim ovim. Neka ideja za sada je da napravim sistem da zivim samo od gain-a koji cu dobijati stake-ovanjem novcica plus dodatno uvecavati svoj portfolio. Primera radi ako od stake-ovanja na mesecnom nivou napravim 5k evra, 2k bi uzeo za mesecne troskove a 3k bi islo u stek na vec postojeci stek koji je orocen. Stan sam resio tako da nemam neke vece prohteve a mislim da sa 2k mesecno moze lagano da se zivi u Srbiji. Radim za sebe, niko mi ne visi nad glavom i najbolje od svega, svoje vreme trosim kako ja zelim. U stranu sto jos uvek mine-ujem i dokle ce to da traje ne znam ali isplativost je odlicna tako da lagano. Za sada sve ide po planu. Fiat je precenjen :)
 
To sve zavisi kako ko posmatra kripto i sta mu je cilj. Ja cu izaci 100% ako dosignem cilj jer cu dalje da ulozim u nesto realno. Posle kad btc padne 70% a altovi 90% opet postepen ulaz.
Ako smatraš ulaganje u nekretnine ili sopstveni biznis pod "realno" onda te razumem ali postoje i realni projekti u kripto svetu. Meni je >90% portfolia u jednom projektu, realan blockchain projekat koji rešava veliki problem koji se dešava u sadašnjosti, da ne spominjem sa kojim EU i Nemačkim institucijama sarađuju a još mnogo ih je ostalo pod NDA-om.

Da dodam nešto na ostatak diskusije: Imate dosta vremena da razradite plan, postepen izlaz makar stavili i 100 ordera tokom očekivanog raspona cene. Ja sam razmišljao prvih 10%
na X ceni pa onda svakih 10% gain-a prodam po 10-15% portfolia, mada daleko sam još od te početne cene izlaska.
Čak planiram i da prodam samo 30% sebi za stan a ostatak long term hold dok ode na 100x, a do tada pasivna zarada uz stejkovanje ili neki minting kao što je dzigi rekao
 
Poslednja izmena:
Pa koji je to projekat tako bitan, valjda nije tajna?
 
Pa koji je to projekat tako bitan, valjda nije tajna?
To sam i ja hteo da pitam 😁😁😁 cuva ga "k'o zmija noge" a sve mislim napisace... Svakako u interesu je da se sazna za projekat, da sto vise kupaca pohrli i uzme, samim tim i cena ode gore 🤣
 
Nije tajna, Ocean Protocol, $OCEAN. Njega sam predložio u temi perspektivni novčići još u decembru čini mi se dok je bio $.32, ko je pratio mogao ga je uzeti jako jeftino.
Između ostalog tada sam predložio i $ANKR koji je napravio 25x od tada za 3 meseca.

Spisak partnera Ocean-a:
Imajte na umu da još nije bilo zvanične objave sa njihove strane da prave Data ekonomiju EU, Nemačkoj centralnoj banci, celoj automobilskoj industriji Nemačke i još mnogo njih
photo_2021-04-09_22-00-52.jpg
 
LTC izgleda sjajno moram da priznam. Bitno je da se odrzi danas preko 250 i ako BTC ne povuce dole nekim slucajem mislim da mozemo u sledecih 7 do 10 dana da ocekujemo ATH. Iznenadio sam se kako savrseno mirno skace, postepeno. Nema naglih skokova. Ako ovako nastavi, za 2 dana bicemo na 300$.
 
@Cika.Gavra
Saj je u pravu. Ako je palo 5X crveno, šansa za 6 je 50%. Ako tvrdiš da je suprotno, onda možeš bez problema da se obogatiš na ruletu :). Mislim da neće biti nekog velikog pada cena dok LTC ne odradi svoj krug. Nakon toga, može biti svašta. Simke je primetio dobro za funding, lagano se javljaju negativni znaci.
Nije isto kad odigras jednom gde ti je sansa 48.64% ili kad gadjas 6 puta i ocekujes sve iste boje.
Na ruletu se ne mozes obogatiti jer nema sistema koji dobije. Martingejl sistem ti moze biti uspesan mesec dana, ali prvi put kad izgubis gubis sve.

Svakako kripto i rulet nemaju veze jedno s drugim. Cena ne moze u nedogled da raste.
Vecina uvek shvati na tezi nacin. (Ne odnosi se ni na koga, vec generalno)
 
Ako smatraš ulaganje u nekretnine ili sopstveni biznis pod "realno" onda te razumem ali postoje i realni projekti u kripto svetu. Meni je >90% portfolia u jednom projektu, realan blockchain projekat koji rešava veliki problem koji se dešava u sadašnjosti, da ne spominjem sa kojim EU i Nemačkim institucijama sarađuju a još mnogo ih je ostalo pod NDA-om.

Da dodam nešto na ostatak diskusije: Imate dosta vremena da razradite plan, postepen izlaz makar stavili i 100 ordera tokom očekivanog raspona cene. Ja sam razmišljao prvih 10%
na X ceni pa onda svakih 10% gain-a prodam po 10-15% portfolia, mada daleko sam još od te početne cene izlaska.
Čak planiram i da prodam samo 30% sebi za stan a ostatak long term hold dok ode na 100x, a do tada pasivna zarada uz stejkovanje ili neki minting kao što je dzigi rekao
Da, mislio sam na biznis, nekretnine bas ako nemam ideja u sta drugo.
Bez obzira kakav je projekat i da li je realan i ima potencijala kad kupujes kripto ti nisi ulozio u tu kompaniju vec u spekulativnu digitalnu valutu koja vecinu vremena ne odrazava stvarnu vrednost tog projekta. Sve se kupuje sa idejom moze biti jednog dana. A kad se trend u jednom trenutku okrene i najbolji projekti ce pasti 90%.
 
Jedna mala zanimljiva stvarcica. Kada projektujem fibbo extention i preko toga stavim mesecni pivot, vide se mnoga poklapanja koja su u odredjenom momentu figurirala kao otpor (vecinom intraday) Ono sto je meni zanimljivo kada gledam buducnost, to je, da je sledece poklapanje na oko 97.000 .Da li ce tada biti glavna korekcija od recimo 30-50 % ?
 

Prilozi

  • btv fibbo i pivot.png
    btv fibbo i pivot.png
    346.9 KB · Pregleda: 199
Jedna mala zanimljiva stvarcica. Kada projektujem fibbo extention i preko toga stavim mesecni pivot, vide se mnoga poklapanja koja su u odredjenom momentu figurirala kao otpor (vecinom intraday) Ono sto je meni zanimljivo kada gledam buducnost, to je, da je sledece poklapanje na oko 97.000 .Da li ce tada biti glavna korekcija od recimo 30-50 % ?
Welcome back 🙏🙌😉
Mislis na korekciju pre eventualnog nastavka...ili korekcija 40% kao 2017 u 6 dana.... pa mali oporavak oa opet 40+% dole za kraj? Za sada ostaje isto ocekivanje 100-150k minimum po onome sto se da videti na chartovima?
 
Welcome back 🙏🙌😉
Mislis na korekciju pre eventualnog nastavka...ili korekcija 40% kao 2017 u 6 dana.... pa mali oporavak oa opet 40+% dole za kraj? Za sada ostaje isto ocekivanje 100-150k minimum po onome sto se da videti na chartovima?

Dosta je ovde licitiranja gde je sledeca stanica za BTC (altovi me ne zanimaju na duze staze pa njih i ne razmatram a i previse ih je i iziskuju previse vremena)
Elem, mnogi kazu da TA ne radi ali evo, kada je bilo stani-pani, postavio sam target od oko 28.000.Naravno, do kraja godine moze da sibne i prema 30.000 ali to je tu negde. Pitanje je gde ce BTC iduce godine. Kao i svi, evo i ja malo da nagadjam, ali i da to nagadjanje ne bude samo istresanje iz rukava upotrebicu i poneku alatku
Za bolji uvid cu uzeti godisnji chart . Na zalost, nemam pristup ni jednoj platformi gde bih uradio bolju analizu pa cu ugrubo postaviti ˝nagadjanje˝
Na godisnjem chartu vidimo da je ovogodisnji candle upravo izasao iz trading range.Pogledajte prilog 294770
To je veoma bullis momenat.Sledeci candle(po mom misljenju) bi trebao biti barem kao onaj iz 2017 a jos verovatnije kao iz 2013. ako ne i veci. Koja ce to biti cena, ne mogu da kazem jer kao sto rekoh, nemam odgovarajucu platformu sa godisnjim chartom. Dakle ako je sada (plus minus) 25.000, do kraja sledece godine bi trebalo minimalno biti 250.000
To je ujedno i vrh kanala logaritamskog charta Pogledajte prilog 294771
E sad, mnogi govore samo o gornjim granicama & vasioni. Koja je to donja granica, nazovimo je ˝granicom bola˝koji cemo moguce je da istrpimo i kada ovaj scenario nije vise validan.
Ako je candle open bio (otprilike)7.000 a close bude recimo 25.000(jos cemo videti gde ce zatvoriti do Nove godine), onda bi max korekcija za predstojeci bull candle bila 50% fibbo, a to je negde oko 16.000. Licno mislim da ce to biti nesto vise.(moguce je i da ovogodisnji close bude nesto vise pa se matematika promeni :) )licno mislim da je verovatnije da korekcija bude Izmedju 18.000 i 20.000. Verovatno je da se kurs vrati da testira stari vrh (oko 20.000) , i da malo pokupi tradere (1000-2000 ispod)
I jos samo jednu razmisljanciju da stavim na papir. Ja cu svakako izaci sledece godine. Mislim da ce to biti poslednji ozbiljniji skok BTC-a. Zasto? U sklopu predstojeceg reseta, fundamentalno mesto ce zauzeti-Zelena ekonomija. To ce biti i era svesnijeg trosenja resorsa & usporavanja rasta. Mozda i potpunog prestanka rasta.Moguce , prvi put nakon industrijske revolucije.Btc pri ovoj ceni trosi oko 0.3 % energije na svetskom nivou. Sa cenom od 250.000 skace drasticno potrosnja i to u sklopu sveprisutnog ¨zelenog¨ narativa,politicki nece biti odrzivo.U to vreme ce se pojaviti i CBDC a Centalne banke naravno ne zele ˝nelojalnu˝konkurenciju;). Sve ovo je naravno SF (za sada).U svakom slucaju svima zelim Happy trading & Novu godinu
Ako vidis ovaj moj post od prosle godine, shvatices sta sam mislio u vezi krajnjeg tarrgeta :) ali i u vezi korekcije koja je izostala
Btw. sto se tice ovog poslednjeg dela i narativa oko zelene ekonomije, mozda sam i pogresio. Naime, sada imamo Koronu i lockdown cime je znacajno smanjena privredna aktivnost pa samim tim i potrosnja energije.Sa druge strane imamo pricu Maska & Co i pravljenja Zelenog BTC-a (u koju se nisam znacajnije udubio). U tom smislu nije iskljucen jos jedan ciklus ili i nesto vece. Ono sto zovu hiperbitkoinizacija. Vreme ce pokazati
 
Poslednja izmena:
Vratiće se još večeras / noćas sigurno, funding je otišao previsoko, pa se ne isplati držati predugo long poziciju otvorenu.
Prvi loš znak.
Ovoliki funding nisam video još od kraja 2017te na bitmex-u
Simke može malo objašnjenje šta je Funding (za nas koji nismo trejderski - tehnički potkovani :) ) i zašto je to potencijalno loš znak?

Hvala unapred
 
48.6% tacnije, jer ne smemo zaboraviti nulu. ;)
"House always wins". Kao sto je exchange uvek u plusu jer ima fee.
Tacno. Ja sam namerno izostavio nulu da pojednostavim racunicu i skrarim pricu ali sam izazvao paradoks, napravio sam offtopic pokusavajuci da izbegnem isti. Ponekada zaboravljam da je ovo Benchmark. :ROFLMAO:
 
A kod amera ima i dodatna dupla nula, jos veci procenat ide na kucu.
Ali generalno Saj je u pravu, svaki sledeci put je ista vjerovatnoca. Bolji primjer su muska djeca - moj rodjak ima 2 cerke a najveca zelja mu je sin. Medjutim za trece dijete opet mu je 50% sansa za to, kao i prvog i drugog puta.
 
Simke može malo objašnjenje šta je Funding (za nas koji nismo trejderski - tehnički potkovani :) ) i zašto je to potencijalno loš znak?

Hvala unapred
Najjednostavnije, odnos long/short pozicija.
Ako je u plusu, onda ko ima otvorenu long poziciju placa svakih 8h odredjeni procenat onima koji imaju otvoren short.
Ako je u minusu, onda shorteri placaju longerima.
Vrlo često se uz pomoc toga moze lepo zaraditi na bitmexu.
 
A kod amera ima i dodatna dupla nula, jos veci procenat ide na kucu.
Ali generalno Saj je u pravu, svaki sledeci put je ista vjerovatnoca. Bolji primjer su muska djeca - moj rodjak ima 2 cerke a najveca zelja mu je sin. Medjutim za trece dijete opet mu je 50% sansa za to, kao i prvog i drugog puta.
Ako cemo da cepidlacimo i tu su sanse vece jer mogu biti dvojke, trojke, cetvorke... :D
Ali primer je dobar svakako.

Eto onoga cega sam se i bojao, BTC opet ide dole.
 
Major Upcoming Events in Crypto April 2021.
Javite ako nađete neki 'zanimljiv' projekat za investiranje.

Interesantan BNB <-> SOL patern. Dobre osnove?
BNB-SOL-patern-1na1.jpg

Ups...
 
Ako cemo da cepidlacimo i tu su sanse vece jer mogu biti dvojke, trojke, cetvorke... :D
Ali primer je dobar svakako.

Eto onoga cega sam se i bojao, BTC opet ide dole.
CME je zatvoren u petak na 58760$, funding je povelik, pa je moguće da ode do 58-58.5k, i nadam se sledeće nedelje probijanje 60k i novi ATH.
 
Mislim da ja nikada necu izaci iz ovoga osim ako sve ne propadne. Ovo je meni posao. Sve sto imam cu preneti na klince kada vise ne budem zeleo/mogao da se bavim ovim. Neka ideja za sada je da napravim sistem da zivim samo od gain-a koji cu dobijati stake-ovanjem novcica plus dodatno uvecavati svoj portfolio. Primera radi ako od stake-ovanja na mesecnom nivou napravim 5k evra, 2k bi uzeo za mesecne troskove a 3k bi islo u stek na vec postojeci stek koji je orocen. Stan sam resio tako da nemam neke vece prohteve a mislim da sa 2k mesecno moze lagano da se zivi u Srbiji. Radim za sebe, niko mi ne visi nad glavom i najbolje od svega, svoje vreme trosim kako ja zelim. U stranu sto jos uvek mine-ujem i dokle ce to da traje ne znam ali isplativost je odlicna tako da lagano. Za sada sve ide po planu. Fiat je precenjen :)

Auuu, a ja sam mislio da nikad neću videti većeg optimistu od Saja. Kakva crna budućnost od ovoga, lova je u ovom samo još nekoliko meseci, i to pod uslovom da stock market za to vreme ne pukne, za šta su šanse fifti-fifti. Posle toga ode u tri lepe profitabilnost i rudarenja i stejkovanja i svega. Ako i uspeju da nekako okrpe i ponovo naduvaju everything balon kad ode, pući će posle opet još brže. Ne možeš večno da održavaš sadašnju Ponzi šemu ubrizgavajući sve više novog novca u precenjene asset-e. Najzad, ni bogati neće biti zadovoljni da večno samo gomilaju fiat, bilo zvanični, bilo partizanski (kripto), krenuće da prisvajaju realne resurse.

Vreme lakih para nikad u istoriji nije ni trajalo dugo, ni bezbolno prošlo, pre ili kasnije opet stiže vreme da se stegne kaiš i zasuku rukavi. Što god duže budemo čekali, to će biti gore po nas kad konačno stigne.
 
Propast rudarenja smo slusali 2012, pa 2013, pa 2014, pa 2015, pa 2016, pa 2017, pa 2018, pa 2019, pa 2020, pa 2021, a ono nikad profitabilnije.
Uvek ce biti nesto da se kopa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno