Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti uzmi sve sa rezervom... pola ok, pola pod rucnom na tvojim targetima. Budi pohlepan za sebe, ne dozvoli da te vuce tudja pohlepa
 
Ja njega ne krivim za moje novcice, kao sto sam rekao, za mene je ovo mala svota novca, kasno sam ja usao u kripto.

Ali ga krivim sto pravi hype, a iskusan je clan.
Pa to je je kontradiktorno jedno sa drugim.

Saj je Saj, svi ovde znaju da se on u bull marketu prima kao saučešće i redovno deli prognoze van pameti. Ako si izgubio novac slušajući njega, nije ti on kriv, sam si kriv što si ga slušao. Verujem da on svoje prognoze daje u najboljoj nameri, ništa drugačije od mene. Odluku na kraju treba da doneseš ti.
 
Pre nego sto pocnete svasta da pisete uvek se setite da su mnogi iskusni napustili ovaj forum/sekciju upravo iz razloga sto se svako malo nadje neko nov da prosipa pamet kako su prognoze pogresne i da upire prstom.
Jednostavno nemate prava to da radite, svako daje svoje misljenje, uvek je dobrodosla kritika na nekoj osnovi gde moze da se diskutuje, svima to moze samo da doprinese a nikako da odmogne.

Ovo kao mala deca on je rekao i pogresio je itd molim vas oladite sa time, svako je svoj gazda, svako donosi odluke za sebe, kada ovaj forum ne bi postojao sa sve promasajima od prognoza svima bi bilo mnogo teze.
 
Svaka cast sto si se izvukao na vreme, taman koliko si ulozio, jel tako bese.
Tebi je sad ladovina, mada mozda si treba sve osinuti :), ne znam dal ce ETH ponovo na 1000e cenu.

To mi je i bio plan ispocetka da osiguram 10ETH na 1000eur, da je islo jos gore recimo prema 1400eur i ja bi stop limit pomerao u skladu s rastom. Da, optimalno je bilo sve prodati ali ja eto ne bi da rizikujem toliko, ovako sam u profitu kako god okrenes a ovo ce se vremenom vratiti na svoje, ne verujem da smo blizu nekog top sto se tice ovog bull run-a.
 
Pre nego sto pocnete svasta da pisete uvek se setite da su mnogi iskusni napustili ovaj forum/sekciju upravo iz razloga sto se svako malo nadje neko nov da prosipa pamet kako su prognoze pogresne i da upire prstom.
Jednostavno nemate prava to da radite, svako daje svoje misljenje, uvek je dobrodosla kritika na nekoj osnovi gde moze da se diskutuje, svima to moze samo da doprinese a nikako da odmogne.

Ovo kao mala deca on je rekao i pogresio je itd molim vas oladite sa time, svako je svoj gazda, svako donosi odluke za sebe, kada ovaj forum ne bi postojao sa sve promasajima od prognoza svima bi bilo mnogo teze.

Upravo zbog toga bi bilo da ima 1 tema, na kojoj može da piše par iskusnih ljudi a ostalim zabraniti, i 1 post dnevno bio nekad korisniji od šume koja se napiše ovde...
 
Nije u redu prozivati Saja, koliko god da je istina da su mu prognoze u bullu ekstremno nerealne, posebno za LTC, nije da se covek nije ogradio vise puta, jedino sto prozivanjem novi clanovi mogu postici je njegov odlazak s foruma a vec je previse starijih clanova iz istih razloga davno I napustilo...

Na kraju krajeva, Saj najvecu stetu moze naneti samom sebi ako I ovaj bull(ako vec nije okoncan) propusti ocekujuci svoje zamisljene ltc nivoe za penziju sto ne zelim da mu se desi

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
nesto se saj umirio, par tema iza svaki drugi post je bio njegov :)
fora je sto je on pisao vrlo optimisticno i vrlo cesto pa ispadne kad se cita tema da je to gotova stvar :) pamet u glavu i doope uza zid!
 
Nisam Saj-ov advokat ali budite posteni ako ste citali ista covek je vise puta rekao da mu je sve ovo prebrzo i da i on ocekuje korekciju,
sada da li je promasio sa tacnom cenom nije ni bitno jer to vam je valjda jasno niko ziv ne moze da pogodi.

Ono sto je bitno je shvatiti poruku i sustinu koju covek pokusava da vam prenese, to je da smo tek na pocetku ovog bull-a i da ne ocekujete ne znam kakav pad, ovo je prva korekcija od kada je ovo ludilo krenulo, gde cemo zavrsiti to niko ne moze da vam kaze. Ako sam nesto naucio je da se ne kockam protiv trenda a on je jos uvek debelo zelen.
 
nesto se saj umirio, par tema iza svaki drugi post je bio njegov :)
fora je sto je on pisao vrlo optimisticno i vrlo cesto pa ispadne kad se cita tema da je to gotova stvar :) pamet u glavu i doope uza zid!

Ovo je moja poenta.

I sta ste se uhvatili da sam ja izgubio ovo ono, lepo sam napisao to nije poenta.
A i nisam izgubio, samo cu da drzim neki period.
Jos jednom da ponovim, ja ne krivim nikoga za moj gubitak, a ni dobitak.

Ja se ogradjujem od mojih novcica i pokusavam da budem objektivan.
A vi cenite moje postove automatski ciljajuci na moju subjektivnost.
 
Poslednja izmena:
Tu sam ja, zderem ceo dan :)
Opusteno ljudi, nema razloga sad da se stresirate. 95% ljudi je u plusu i dalje. Ja sam u plusu sve i da se i ova cena prepolovi tako da opusteno skroz. Vratice se sve to, ne panicite. Najgore sto mozete da uradite je da vas sad uhvati panika pa da prodate sad kad je vec palo ;)
 
Osim ako ne padne jos 20% narednih dana, onda je ok sada prodati :). Najbolje gledati kroz fiat profit, i time se voditi. Ako ste uhvatili 50-100-200% rasta, nema razloga da ne zastitite zaradu ili deo. Osim ako ne igrate bas dugu igru, i gledate kolicinu novcica.
 
Poslednja izmena:
Ja cu u stilu McAfee reci da ce Saj sigurno docekati najavljivanu penziju, a za 90% tradera sam siguran da ce biti u minusu i ostati bez coina.

Time in the market beats timing the market.
 
Evo koga zanimaju odnosi LTC prema DASH, ZEC (praćeno od 19:31h juče) i prema ZEN, XMR (praćeno jutros od 02:39h). Odnosi su kroz cene u USDT na Binance berzi.

LTC: DASH
MAX 1.271 u 04:19h
MIN 1.004 u 10:57h
LTC: ZEC
MAX 1.928 u 21:30h (juče)
MIN 1.335 u 11:30h
LTC: ZEN
MAX 8.296 u 04:31h
MIN 4.542 u 15:47h
LTC: XMR
MAX 0.989 u 04:11h
MIN 0.817 u 10:52h
 
Korekcija je morala da se desi. Da li će se ostvariti SAJeva prognoza do kraja godine? Vrlo moguće. Sada ipak ide deo koji su najavili LA, hogarstrašni i detector.
 
S obzirom da se nisam dovoljno napunio sa ETH koliko sam zamislio za ovaj run, ja sam ovaj dip jedva docekao.

Krenuh da kupujem u oblasti 1000$-500$ pa dokle doguramo....
 
Ja cu u stilu McAfee reci da ce Saj sigurno docekati najavljivanu penziju, a za 90% tradera sam siguran da ce biti u minusu i ostati bez coina.

Time in the market beats timing the market.

Ovo mislim da 90% Sajevih prozivaca ne shvata:)
Saju je dovoljno da ubode jednom od 100x , a traderi moraju da budu uspesni vise od 50% tradeova(da se ogradim , sa istim ulozima , matematika je malo kompleksnija)da bi imali neku zaradu:d
Takoreci , prekinite da prozivate koga god!!!
Nadam se da je dno max 29-30k i da idemo dalje
 
DCA je majka ljudi, sav srecan sam uvatio Ltc na 117 eura, dnevni limit me sprecio da uzmem za vise od 25% novca. Odma nakon toga ode on na preko 120.
Da me nije banka naterala na DCA sad bi me tek kap ubila kad sam vidio Ltc na 103 eura.

Sent from my phone
 
Ovo je jos dobro, trazicete vi ove cene

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
"Pukao balon" ....očekivano. Medvedi preuzeli kontrolu očito... ne očekivano
Sad kako se ko snađe to je to
 
Nisam neki trgovac, ali mislim da samo treba biti strpljiv, ali tu sam od 2018, i video sam ETH i za 100$ i niko nije smeo da kupuje. Bice toga jos svasta.
Ja nista nisam prodavao, jer mislim da ce ici jos krugova. To je moje misljenje.

Ako ljudi daju svoje misljenje i savete, vi slusajte ali sami procenite, nije ovo forum sa ekonomske savete kako zaraditi novac, vec forum gde se dele misljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam deo profita na 40k.
Zatvorio sam ETH/BTC poziciju. avg za ETH buy kroz odnos mi je 0.027284 a sell je bio 0.031769 . Vraticu se u ETH ako odnos padne opet ispod 0.028. Deo chainlinka sam takodje sell na 16.9. Zadovoljan sam profitom a i sigurnije mi je da budem u btc imo.


Uspeo sam jos BTC-a da rasprodam na 41k, i pozatvarao sve pozicije sto sam imao sa altovima kroz BTC, i prodao i ostatak link-a. I hvala bogu ispalo je dobro. Da je cena otisla i na 50-60k sutradan opet mi ne bi bilo krivo, osiguravam profit.

@Saj - idite na 1928 stranicu kad je BTC igrao oko 20k, Saj je pricao kako idemo mnogo vise pa smo pali na 3k, dakle iskoristite balon, nemojte da se provozate u oba smera bzvz.

A sto se tice ovih novih sto su dosli ovde u decembru kad je btc probio ATH, slobodno ignore na postove, nista pametno nisam video od doticnih. Usli malopre u kripto i sad su vec strucnjaci. I cak mi je i drago sto coine koje sam kupovao ispod 10k dumpujem dumb-money ljudima. Jer da nije dumb-money-a ne bi mi ostali profitirali ovoliko. :)
 
Srecna Nova 2018-ta svima koji slave [emoji482]

Sad samo da i zvanicno cujemo onu vest za Tether pa da predjemo iz complacency phase u anxiety i denial.
 
Poslednja izmena:
Deja vu. Ni prvo ni poslednje pucanje balona koje smo doživeli, ne bi me čudilo da btc sad padne do 15k. Ništa novo ni neuobičajeno.

Neće baš do 15k, ali na 25k sigurno.. mene više zanima LTC na ispod 100. Da kupim još malo, pa da čekam na miru Sv.Nikolu.

@Scorpyy
Još si i ti zelen... ;)
 
Poslednja izmena:
Rekordan volume na Paxos-u (ItBit-u) otkada pratim njihov ticker:

11 January 2021 17:46:41
BTCUSD = $30,407.75 $130,098,507.00 $30,281.00 $39,591.50 30.75%
ETHUSD = $916.95 $92,699,015.30 $910.00 $1,312.25 44.20%
LTCUSD = $115.44 $9,688,533.78 $112.22 $173.36 54.48%
BCHUSD = $403.40 $4,444,777.79 $393.40 $624.10 58.64%

LTC pao na cenu od 25.dec.2020. Veliki korak unazad.
 
Ne, već na osnovu analize. Nikakav balon nije pukao.. samo se malo izduvao.

Nisam ni rekao da je pukao. Nego da treba da se iskoristi svako stvaranje balona kako bi nakon korekcije moglo da se dokupi jos coina. I stavi na papir ko bolje prolazi, neko ko iskoristi balon time sto izvuce deo profita ili neko ko torbari u nedogled?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno